Zaloguj się, aby obserwować  
explotion

Kubuntu - linux za darmo (dosłownie)

965 postów w tym temacie

Dnia 06.08.2006 o 14:01, Tomi_323 napisał:

Bo jak go rozpakowuję, to nie moge go zainstalowac :P Wpisuje odpowiedni polecenie i nic :P

Żadne install.sh, jeno ./configure ;make
Dobra, w źródełkach jest coś takiego jak katalog debian, za jego pomocą zrobimy paczkę .deb do twego Ubuntu. Ale koniecznie zassij jeszcze kodeki
http://www2.mplayerhq.hu/MPlayer/releases/codecs/essential-20060611.tar.bz2
rozpakuj je gdzieś
odpal w rozpakowanym katalogu terminal
sudo mndir /usr/lib/codecs
sudo cp * /usr/lib/codecs
potem sudo apt-get dpkg-dev dh-make debhelper patch gcc g++ libc6-dev xutils make automake autoconf devscripts fakeroot libgtk2.0-dev
potem
dpkg-buildpackage -rfakeroot
I jak wypisze, iż brak jakiegoś pakietu, to apt-get install pakiet
a potem czekać na gotowego deba
A jak by coś nie tego, to pisz na gg lub jabbera
najlepiej na jabbera


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 14:01, Tomi_323 napisał:

> MPlayera mozna pobrac z repozytoriow :D

U mnie nie ma :O Jest tylko kMplayer, ale to nie to samo :P

A ten Link do Mplayera to ten? http://www2.mplayerhq.hu/MPlayer/releases/MPlayer-1.0pre8.tar.bz2

Bo jak go rozpakowuję, to nie moge go zainstalowac :P Wpisuje odpowiedni polecenie i nic :P



Wejdz na adres

http://forum.ubuntu.pl/viewtopic.php?t=1591

Tam masz napisane jakie repozytoria dopisac. Potem wpisz apt-cache search mplayer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 14:56, Tomi_323 napisał:

Ehhh... Umówmy się, że fimy będę oglądał w Windowsie ;)

Zainstalowałeś sobie stery do grafy? Bo to też wpływa na obraz. I dopisz sobie te repo i będziesz miał MPlayera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Damn...

Zainstalowałem Wine. Uruchomiłem instalator StarCrafta. wszytsko poszło bez problemów. Ubgradowałem grę do najnowszej wersji, ale przy odpaleniu gierki wywala error, że nie ma płytki w cdromie... mimo, że ona tam jest. Ktoś ma jakieś pomysły? (zaznaczam, że loadery typu NoCD nie dziąłają :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 17:06, Tomi_323 napisał:

Damn...

Zainstalowałem Wine. Uruchomiłem instalator StarCrafta. wszytsko poszło bez problemów. Ubgradowałem
grę do najnowszej wersji, ale przy odpaleniu gierki wywala error, że nie ma płytki w cdromie...
mimo, że ona tam jest. Ktoś ma jakieś pomysły? (zaznaczam, że loadery typu NoCD nie dziąłają
:(


Zainstaluj bez patchowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie wine. Masz Windowsa? On jest do grania.
Zobacz wynik apt-cache search games. jest sporo natywnych gierek pod Linuksa. Debian/ Ubuntu mają tą przewagę nad innymi dystrami, że tych gier pod Linuksa jest sporo. Można też zainstalować gry, których nie ma, są MMORG-i, jak np. PleneShift czy FPS jak Nexuiz, Tremolous.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SC chodzi bezproblemowo po wine poprostu nie masz ustawionego napedu CD-rom. WSpisz w konsoli "winecfg" w drives ustaw napedy cd-rom, dysk C:, dźwięk itp, wszystko powinno smigac. Diablo 2 też bez problemu chodzi ~~ a w OpenGL nawet szybciej niz pod windows ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi powiedzieć jaka dystrybucja najmniej obciąża PC? Nie chodzi mi tutaj o *buntu tylko o wszystkie linuxy.

Podczas uruchamiania Pc mam wybór między linuxem a Windowsem. Umożliwia mi to program o nazwie GRUB. Jak w nim ustawić, aby domyślnym systemem był Windows? Oraz jak skrócić czas, który odlicza do automatycznego wyboru?

Aha możecie mi przypomnieć jaki programik jest najlepszy do odtwarzania MP3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 19:56, Tomi_323 napisał:

Możecie mi powiedzieć jaka dystrybucja najmniej obciąża PC? Nie chodzi mi tutaj o *buntu tylko
o wszystkie linuxy.

Xubuntu jest z tego co wiem najlepiej przystosowanym dystro do słabych kompow, czyli najmniej zasobow systemowych pochłania.

Dnia 06.08.2006 o 19:56, Tomi_323 napisał:

Podczas uruchamiania Pc mam wybór między linuxem a Windowsem. Umożliwia mi to program o nazwie
GRUB. Jak w nim ustawić, aby domyślnym systemem był Windows? Oraz jak skrócić czas, który odlicza
do automatycznego wyboru?

Tego nie wiem :P

Dnia 06.08.2006 o 19:56, Tomi_323 napisał:

Aha możecie mi przypomnieć jaki programik jest najlepszy do odtwarzania MP3?


Ktoś tu pisał kiedyś o Amaroku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, ludzie, ludzie. Kubuntu jest tylko dystrybucją Linuksa, jedną z jego odmian. Sam Linux jest dostępny na licencji GPL. Poszukajcie trochę na googlu to się dowiecie. Co do grania na Linuksie:
http://linux-gamers.net/

P.S. Bawi mnie to, że ludzie reagują tak, jakby UFO zobaczyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 20:17, MacQuack napisał:

Ech, ludzie, ludzie. Kubuntu jest tylko dystrybucją Linuksa, jedną z jego odmian. Sam Linux
jest dostępny na licencji GPL.

No wiemy że Kubuntu jest dystrybucją. Ale o co ci chodzi.
>Poszukajcie trochę na googlu to się dowiecie. Co do grania na Linuksie:

Dnia 06.08.2006 o 20:17, MacQuack napisał:

http://linux-gamers.net/

P.S. Bawi mnie to, że ludzie reagują tak, jakby UFO zobaczyli.

A niby na co tak reagują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 20:22, MacQuack napisał:

Na Linuksa. "WOW to za DARMO jest!?" "To działa!!??" itp.


No wiesz, dla ludzi ktorzy zawsze męczyli się na Windzie na ktorą wydali wcześniej krocie, trochę trudno jest im potem zrozumieć że moga mieć coś lepszego i to za darmo, ja sam niegdyś doznałem takiego szoku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 19:56, Tomi_323 napisał:

(...) Podczas uruchamiania Pc mam wybór między linuxem a Windowsem. Umożliwia mi to program o nazwie
GRUB. Jak w nim ustawić, aby domyślnym systemem był Windows?


W konsoli wpisz: sudo kedit /boot/grub/menu.lst , zjedź na koniec pliku, gdzie wypisane są twoje systemy, wytnij część odpowiadającą Windowsowi, czyli coś takiego:

title Microsoft Windows XP Professional
root (hd0,0)
savedefault
makeactive
chainloader +1

i wklej tuż nad częścią odpowiadającą Ubuntu (GRUB domyślnie ładuje pierwszy system z listy).

Dnia 06.08.2006 o 19:56, Tomi_323 napisał:

Oraz jak skrócić czas, który odlicza do automatycznego wyboru?


Tutaj z kolei znajdujesz w pliku sekcję "timeout" (jest gdzieś na początku) i zmieniasz liczbę się tam znajdującą na tyle sekund, po ilu ma się uruchomić system ustawiony jako domyślny.

Dnia 06.08.2006 o 19:56, Tomi_323 napisał:

Aha możecie mi przypomnieć jaki programik jest najlepszy do odtwarzania MP3?


Amarok rulez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 13:59, AgayKhan napisał:

> Winda smiga, a Linux nie... Jest to ten sam dysk lecz na osobnych partycjach ofkozzz ;)

Nie małem takich problemów, może ktoś polskiego forum linuksowego mógłby Ci pomóc, tak są lepsi
spece. Albo na dugu. Linków nie dam, bo zgodnie z regulaminem powinni je skasować.


Jakbys mogl to walnij linki na mojego gadulca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować