Zaloguj się, aby obserwować  
explotion

Kubuntu - linux za darmo (dosłownie)

965 postów w tym temacie

Dnia 31.08.2006 o 15:35, mikim napisał:

Lepiej ściągnąć darmowe Wine :P.


Cedega tez jest darmowa, tylko trzeba ja umieć samemu skompilować... i skonfigurować.
Wine nie umożliwia uruchamiania programów wymagających zaawansowanych instrukcji graficznych (DX9 itp.) więc graczowi do niczego się nie przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jak sam mówiłeś wyskakują błęy :P. A jeśli chodzi o instrukcje graficzne(DX9), to przynajmniej niektóre starsze gry się uruchamiają(vide Diablo 2 LoD);).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za dubla(mam chyba taki nawyk :P), ale mam następne pytanie: zdaje mi się, że GRUB jest na partycji z Ubuntu. Jeśli usunę wszystkie partycje Ubuntu, to czy GRUB też zostanie usunięty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2006 o 15:42, KHRoN napisał:

zobacz sobie FreeOrion... o ile wogóle uda ci się to skompilować X_x

FreeOrion, powiadasz. Już idę. Paczkę zrobię nawet. Jak się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2006 o 15:43, mikim napisał:

Sorry za dubla(mam chyba taki nawyk :P), ale mam następne pytanie: zdaje mi się, że GRUB jest
na partycji z Ubuntu. Jeśli usunę wszystkie partycje Ubuntu, to czy GRUB też zostanie usunięty??

Grub jest w mbr. Kasujesz ubuntu, potem wsadzasz płytke instalacyjną Windowsa XP i piszesz fixmbr
Szkoda, że nie udało Ci się zainstalować sterów do Nvidii.
Freespire ma już je w instalatorze. Ino nie ma spolszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy gry uruchamiane pod Wine mogą mieć swoje skróty z ikonkami na pulpicie, takie jakie są w Windowsie???

Pytanie z ciekawości:
AgayKhan ------> Czy to polecenie(fixmbr)jest tylko w Windowsie XP??? CZy jest w innych Windowsach??? Czy jest W Ubuntu, Kubuntu lub Edubuntu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2006 o 15:51, mikim napisał:

Czy gry uruchamiane pod Wine mogą mieć swoje skróty z ikonkami na pulpicie, takie jakie są
w Windowsie???

Pytanie z ciekawości:
AgayKhan ------> Czy to polecenie(fixmbr)jest tylko w Windowsie XP??? CZy jest w innych
Windowsach??? Czy jest W Ubuntu, Kubuntu lub Edubuntu???

Win98 ME
fdisk/mbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2006 o 15:57, AgayKhan napisał:

Win98 ME
fdisk/mbr


fdisk /mbr

"/mbr" to przełącznik ;]

---

powiedz jak ci FreeOrion ruszy... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2006 o 16:05, KHRoN napisał:

fdisk /mbr

"/mbr" to przełącznik ;]


Co to znaczy??? I o co Ci chodzi??? Sorry za te pytania, ale słaby jestem w te klocki :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2006 o 16:07, mikim napisał:

Co to znaczy??? I o co Ci chodzi??? Sorry za te pytania, ale słaby jestem w te klocki :P.


że wpisujesz fdisk (spacja) /mbr a nie jednym ciągiem fdisk/mbr bez spacji ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2006 o 15:51, mikim napisał:

Czy gry uruchamiane pod Wine mogą mieć swoje skróty z ikonkami na pulpicie, takie jakie są
w Windowsie???


no oczywiscie - w przypadku kde klikasz na pulpicie i wybierasz "utworz nowe" --> "skrut do programu" - programy ktore masz zainstalowane w wine sa w katalogu ''.wine'' w Twoim katalogu domowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kubuntu jest bardzo fajny tylko, jak na każdym linuxie mam problemy wraz z zainstalowaniem modemu Sagem fast 800 od neo. Czytałem już wiele porad ale oczywiście taki ze mnie noob że nic mi niewychodzi:( Może ktoś by pomógł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, już mam ustawione: Śmietnik, Komputer, Folder Domowy i Serwery sieciowe :). Tylko dokumenty się nie nie chciały pojawić na pulpicie(cokolwiek w Ubuntu to jest :P).

A tak w ogóle to Ubuntu jest bardzo ładne i ma bardzo fajne dźwięki :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem EasyUbuntu i dzięki niemu udało mi się zainstalować sterowniki dokarty graficznej. Ale jest jedno ale: wyskoczyło mi, że cośtam X configuration alerted i że mam wpisać ręcznie z module "nv" do "nvidia". Czy mogę to zrobić, kiedy system jest włączony???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za trzeciego już posta, ale mam wspaniałą wiadomość: UDAŁO SIĘ¡!!! ZAINSTALOWAŁEM STEROWNIKI!!! Dzięki EasyUbuntu mam akcelerację 3D ;). Dzięki temu, kto mi powiedział o EasyUbuntu(jak dobrze pamiętam to był Krejt :)). Zaraz będę ściąŋał: Tux Racer, Battle for Wesnoth i Wine ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2006 o 16:43, mikim napisał:

Zainstalowałem EasyUbuntu i dzięki niemu udało mi się zainstalować sterowniki dokarty graficznej.
Ale jest jedno ale: wyskoczyło mi, że cośtam X configuration alerted i że mam wpisać ręcznie
z module "nv" do "nvidia". Czy mogę to zrobić, kiedy system jest włączony???


Tak. Zapisz wciśnij ctrl+alt+backspace, wszystko powinno byc OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoksik :). Mam nadzieję, że praca na Linux''ie dalej będzie szła już tylko łatwo ;).

P.S. Zmiana planów - ściągam Torcs, chciałem TuxRacer''a w synapticu, to jakiś błąd wyskoczył :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować