Zaloguj się, aby obserwować  
explotion

Kubuntu - linux za darmo (dosłownie)

965 postów w tym temacie

Dnia 21.09.2006 o 14:30, PsychoMan napisał:

Pytanie: Jeśli mam pod Windowsem dyski c: d: e: i f: to jak będą one oznaczone w instalatorze
Xubuntu? Żebym przypadkiem sobie Wina nie usunął.


To juz zalezy od kilku czynninkow: ilosci dyskow fizycznych, sposobu podzielenia na partycje itd. Jezeli masz jeden dysk z czterema partycjami to najprawdopodobniej partycja c: bedzie oznaczona jako hda1, d: jako hda5, e: - hda6 i f: - hda7. Jezeli nie masz pewnosci, to uruchom system z plyty i zobacz w jakims menedzerze dyskow ktora partycja jak jest oznaczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 13:07, LifaR napisał:

Nie wie ktos czy do zainstalowania epica sa potrzebne wczesniej jakies inne pakiety, lun czy
musi byc konkretna wersja dopasowana do danego jadra ?

A epic nie nie wymaga jakiejś konkretnej wersji jądra, to jeno klient irca. Ja proponuję weechat. Zależności są, ale czy nie wystarczy apt-get install epic4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 14:36, AgayKhan napisał:

A epic nie nie wymaga jakiejś konkretnej wersji jądra, to jeno klient irca. Ja proponuję weechat. Zależności są, ale czy nie wystarczy apt-get install epic4?

- Hmm nie wiem, nie probowalem, sciagnalem z sieci oddzielnie :) Nie sadzilem, ze takie pierdolki jak epic sa w repozytoriach :) Weechata moze i bym sprobowal, ale do epica mam sentyment :) Zreszta przyzwyczailem sie ircowac w wersji tekstowej, wszystkie mircopodobne programy mnie odrobine odrzucaja.. Podejrzewam ze lice''a tez w takim razie mozna w repo znalezc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.09.2006 o 15:15, LifaR napisał:

Weechata moze i bym sprobowal, ale do epica mam sentyment :)
Zreszta przyzwyczailem sie ircowac w wersji tekstowej, wszystkie mircopodobne programy mnie
odrobine odrzucaja.. Podejrzewam ze lice''a tez w takim razie mozna w repo znalezc ?

apt-cache search lice i masz odpowiedź
A weechat jest tekstowy, choć może też być w ncurses

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2006 o 19:04, Michał Raven napisał:

Chwilkę... To mogę sobie zamówić Linuxa i nic za to nie płacić i jeszcze dostanę w ładnym opakowwaniu???
W to nie mogę uwierzyć. A przy okazji: z skąd to przysyłają i ile trzeba czekać na tą niespodziankę.


BTW. Microsoft też mógłby tak zrobić. Walczyłby z piractwem.



czyli tak dokładnie to skąd to można wziażć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Debiana, no i na niego nie było xgl-a. Ale za to już jest xorg 7.1 , a w nim jest aiglx . Xgl jest osobnym serwerem, zaś aiglx jest rozszerzeniem xorga. Efekty te same co w xgl. Wystarczyło jeno zainstalować stery beta nvidii ( te stabilne nie wspierają aiglx) i compiza. Pól dnia bawię się aiglx-em.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie odpuszczam sobie Xgla, zzekam na stabilnego Edgy Efta (zreszta i tak jestem na straconej pozycji, ze sterami ati - do dupy zarowno pod linuchem jak i pod winda ;))
Nie wiem ktos moze jak skonfigurowac zeby dzialalo mi pod Ubuntu neo podlaczane do routera ? Wczesniej mialem na Speedtouchu, zrobilem ./undo.sh skryptem, wywalilo mi ustawienia, podlaczam kabel sieciowy od routera i strony ne dzialaja. Kadu dziala, pingiem mam wyniki ok 20ms, a strony nic. Przeszukalem forum ubuntu.pl i nie znalazlem rozwiazania, wiec na razie wrocilem na XP''ka. Ale chcialbym jednak przegladac neta i pingwinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2006 o 11:11, LifaR napisał:

Nie wie ktos moze

- Mialo byc "nie wie ktos..."

Dnia 02.10.2006 o 11:11, LifaR napisał:

zrobilem ./undo.sh skryptem, wywalilo mi ustawienia,

- Ustawienia pod spedtoucha of kors, tak dla wyjasnienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maly offtop:

Wiem moze ktos jak uruchomic CDlinux 0.4.9.? Bo w pewnym momencie kiedy mam wpisac LoginLinux
to krawiatura mi sie wylacza i nie wiem co zrobic :( Aha i jeszcze wczesniej pisze "roof" ok or ok. Troszke to dziwne :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2006 o 11:11, LifaR napisał:

Ja na razie odpuszczam sobie Xgla, /.../

Do netu nie pomogę, choć czasami problem może być prozaiczny: ja sobie tak zrobiłem i się bardzo dziwiłem: skonfigurowałem sobie tak neta, że mi pocztę odbierało ale przeglądarki już nie.
Co do xgl-a, ja go nie mam, ja mam aiglx ;-). Do niego wystarczy: stery beta nvidii, x.org 7.1 i compiz. I bangla wsio, że aż miło.
A co do Ati i Nvidii. Jak dwa lata temu instalowałem Linuksa, to była opinia, że pod Linucha Ati lepsze. Teraz zaś słyszę narzekania, iż Ati nawet programowo nie wspiera najnowszych rozszerzeń OpenGL potrzebnych do działania xgl-a czy aiglx-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!! Mam problem z Linuxem Mandrivą Discovery 2006. Nie wiem jak go odinstalować/wywalić/sformatować a to jest jedyny system na kompie, tak żeby był czysty dysk i mógłbym WinXP zainstalować. Mam hasło roota ale nie wiem jak się zalogować jako root albo nabyć prawa dostępu. Uff chyba tyle dzięki wielkie!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2006 o 23:15, Kamiloo napisał:

Mam problem z Linuxem Mandrivą Discovery 2006

Pousuwaj całe partycje korzystając z jakiejś dystrybucji live.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2006 o 23:15, Kamiloo napisał:

Cześć wszystkim!! Mam problem z Linuxem Mandrivą Discovery 2006. Nie wiem jak go odinstalować/wywalić/sformatować

Poszukaj na stronie Microsoftu, tam jest artykulik, jak to zrobić krok po kroku.
I takie pytanie: kupiłeś zestaw komputerowy z zainstalowaną Mandrivą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.10.2006 o 00:26, Treant napisał:

Pousuwaj całe partycje korzystając z jakiejś dystrybucji live.

Tylko że nie chce bootować z plyty, jakimś sposobem pomija BIOSa. W ciągu kilku sekund od włączenia kompa już jest Mandriva. Ale jeszcze sprawdzimy. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.10.2006 o 07:44, AgayKhan napisał:

Poszukaj na stronie Microsoftu, tam jest artykulik, jak to zrobić krok po kroku.
I takie pytanie: kupiłeś zestaw komputerowy z zainstalowaną Mandrivą?

Ok dzięki poszukam. Kolega kupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, już po wszystkim. Należy pochwalić Mandrive2006 za bezproblemowość. Nawet poleceń nie musiałem wpisywać. Sorry za offtop i pozdrowienia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować