Zaloguj się, aby obserwować  
explotion

Kubuntu - linux za darmo (dosłownie)

965 postów w tym temacie

Dnia 31.08.2006 o 16:05, KHRoN napisał:

"/mbr" to przełącznik ;]

he, literówka to była .

Dnia 31.08.2006 o 16:05, KHRoN napisał:

---

powiedz jak ci FreeOrion ruszy... ;]

teraz się machnąłem, zamiast źródeł zassałem tylko pliki z muzyką i grafiką. Zassysam teraz silnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem grę Torcs, ale nie wiem, gdzie znajduje się plik uruchamiający. Jak zrobić, aby był on w menu: Aplikacje----> Gry???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2006 o 18:07, mikim napisał:

Ściągnąłem grę Torcs, ale nie wiem, gdzie znajduje się plik uruchamiający. Jak zrobić, aby
był on w menu: Aplikacje----> Gry???

Plik jest w /usr/games
( bo wszystkie gry tak mają)
odpal wpierw w konsoli
wpisz torcs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm... uruchomiłem TORCS i gra całkiem fajna, pomijając badziewne modele samochodów :P. Mam z nią mały problemik: kiedy w opcjach wybieram Full Screen gra nie rozchodzi się na cały ekran, a po prostu startuje w kawałku ekranu :/. Ma ktoś jakąś radę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm... postanowiłem zamieścić treść błędu z Synaptica, z nadzieją, że ktoś mi pomoże ;).

planetpenguin-racer:
Wymaga: libglu1-xorg but it is not installable lub
libglu1c2

Czekam na odpowiedź ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2006 o 18:49, mikim napisał:

Hm... postanowiłem zamieścić treść błędu z Synaptica, z nadzieją, że ktoś mi pomoże ;).

Na mój gust brakuje Ci repozytoriów zawierających ten pakiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem Wine i zaraz zabieram się do instalacji Diablo 2 z dodatkiem. Ale mam pytanie: skoro plik uruchamiający grę będzie zapisany jako *.exe, to Wine go normalnie uruchomi??? Thx za odp i sory za podwójnego dubla :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy chcę zainstalować Diablo 2 przez Wine, instalator pokazuje komunikat: Proszę włożyć CD oznaczony jako Install, kiedy jest on w napędzie :/. Ktoś wie o co może chodzić??? Grę mam oryginalną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2006 o 17:40, AgayKhan napisał:

he, literówka to była


wiem że ty wiesz, ale ktoś kto to przeczytał mógł nie wiedzieć ;]

Dnia 31.08.2006 o 17:40, AgayKhan napisał:

Już mi się odechciało. Za dużo zależności.


:P

_-_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2006 o 19:29, mikim napisał:

Kiedy chcę zainstalować Diablo 2 przez Wine, instalator pokazuje komunikat: Proszę włożyć CD
oznaczony jako Install, kiedy jest on w napędzie :/. Ktoś wie o co może chodzić??? Grę mam
oryginalną.



Masz źle skonfigurowane napędy w wine. Tutaj masz dokładny opis jak uruchomić diablo II pod linuxem (mi się udało wg. tego opisu działa na CBN bez żadnych cracków czy loaderów) http://appdb.winehq.org/appview.php?iVersionId=49

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2006 o 19:29, mikim napisał:

Kiedy chcę zainstalować Diablo 2 przez Wine, instalator pokazuje komunikat: Proszę włożyć CD
oznaczony jako Install, kiedy jest on w napędzie :/. Ktoś wie o co może chodzić??? Grę mam
oryginalną.


Diablo nie jest przeznaczone dla linuksa, instalator nie wie jak sobie poradzić z linuksowymi ścieżkami dostępu... nie mówiąc już o zabezpieczeniu, które Diablo II ma ;]

generalnie rozwiązaniem jest zainstalowanie gry pod windowsem i skopiowanie folderu Diablo II na partycję linuksową... i teraz pytanie brzmi - czy zabezpieczenie pozwoli się grze odpalić, czy będzie...

pewne gry nie są przystosowane do odpalania pod linuksem i cóż... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2006 o 19:39, Kaziu02 napisał:

Masz źle skonfigurowane napędy w wine.


ło O_o nie wiedziałem że można sobie tak napędy skonfigurować... dobre... :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze to temat o (K)Ubuntu, ale inne tematy o Linuxie nie sa zbyt swieze, wiec zadam pytanie tutaj:
- Probowal ktos KateOS''a nowego ? Myslalem zeby zanim na stale zostawie sobie jakiegos Lina poprobowac roznych innych, myslalem tez nad SuSe, ale gdy znalazlem informacje o Kasi postanowilem sprobowac polskiej "produkcji". W koncu Auroxa wspominam dosc dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zainstalować Diablo 2 razem z dodatkiem na Ubuntu ;). Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś podałby mi źródła, które mógłbym wpisać do pliku sources.list, zawierające program Kadu i paczki do niego potrzebne. Z góry dziękuję :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2006 o 09:36, mikim napisał:

Już zainstalowałem Kadu, ale nie wiem jak je uruchomić. Gdzie jest plik uruchamiający??? Za
pomoc z góry THX.


wpisz w terminaku "kadu" albo zrób skrót na pulpicie (prawym -> "create launcher") i przy tworzeniu w "command" wpisz "kadu" ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już znalazłem, skrót był w folderze usr/bin/ :P. W każdym razie THX za pomoc, ale mam problemy:

1. Kiedy wiadomość przychodzi nie słychać żadnego dźwięku.
2. Wcześniej tego nie zauważyłem, ale mikrofon podłączony do słuchawek nie jest wykrywany w Ubuntu :/.

Jakieś rady???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować