Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Jeden z poziomów w Hitman: Absolution zmieniony po fali krytyki zwiastuna The Saints

26 postów w tym temacie

Malgorzata Trzyna

Dyrektor gry Hitman: Rozgrzeszenie, Tore Blystad, powiedział, że zaskoczył go negatywny odbiór trailera The Saints, w którym Agent 47 zamiast się skradać, bezlitośnie zabijał oddział zakonnic.

Przeczytaj cały tekst "Jeden z poziomów w Hitman: Absolution zmieniony po fali krytyki zwiastuna The Saints" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwiastun był słaby, ale po co od razu wycinać zawartość.

Swoją drogą- poprzednie Hitmany były kolorowe i kreskówkowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, powinni twardo zostać przy swojej koncepcji danego poziomu. Jeśli komuś się nie podoba, to niech nie kupuje i niech nie gra... Znowu sytuacja jak z Mass Effect i zakończeniem. Powinni zrobić tak samo jak w przypadku Modern Warfare 2 i misji na lotnisku. Przed poziomem umieścić notkę o tym i o tamtym i to wszystko. Kto chce ten gra i do widzenia. Nie ma co ciąć gry, bo parę osób się zbulwersowało. Niedługo będą gry bez krwii.. gdzie tu realizm heh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2012 o 00:04, beziko napisał:

Pf, znowu to co najlepsze to ucięte, bo banda ciuli się buntowała...

Pf, jakiś ciul znowu się pulta bo ludziom nie podoba się zmienianie całego designu gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, że chodzi o poprawność polityczną. Zmieniają jeden fragment gry, w którym (jak powiedział Blystad) jednym ze sposobów na przejście gry jest wywołanie strzelaniny. Fani serii zaczęli narzekać, że odchodzą od tego co w serii najlepsze - skradanek. W tej chwili nie ma na rynku żadnej sensownej gry w której zamiast totalnej rozwałki po cichu eliminuje się przeciwników. Sensownej, czyli nie nudnej i powtarzalnej jak assasin''s creed.

Szczerze mam nadzieję, że twórcy gierw końcu powrócą do gier typu Commandos czy Desperados. Ileż można robić w kółko te same FPP? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast nie pojmuję jak wykształcony (jak przypuszczam), światły, zdolny twórca gier komputerowych nie przewidział sytuacji iż trailer, w którym rozerotyzowane, brutalne, wulgarne zakonnice z różańcami na szyjach prują z karabinów w bohatera gry, wywoła (cytuję) "WIELKIE OBURZENIE" (skoro facet mówi, że wielkie i że wymusiło na twórcach zmianę to nie należy przypuszczać iż jest to "banda ciuli", raczej rzesza).
Co więcej, przeraża mnie fakt, iż nikt z pracowników studia, którzy widzieli ten obraz, nie wpadł na taki pomysł. O czym to świadczy? Albo o głupocie twórców, w co nie wierzę, albo o ich wyjątkowym wyrachowaniu. Wszak posługiwanie się skandalicznymi, kontrowersyjnymi treściami jest dziś na TOPIE, szumi i dyskusje wokół danej marki są BARDZO pożądane.
Skoro jedni mają prawo do tego typu manipulacji tak inni mają prawo protestować przeciw nim.
Co do Mass Effect 3 i jego nieszczęsnego zakończenia...tutaj kwestia jest zgoła odmienna więc po co mieszacie wątki? Przede wszystkim BioWare oszukało sporą część graczy (w tym mnie) wmawiając im, że w ME wybory gracza rzeczywiście ROBIĄ RÓŻNICĘ: sam jak głupi tworzyłem swoją historię od pierwszej części, dbając i portując zapisy od jedynki, przed dwójkę do trójki.
Okazało się, że dałem się nabrać na marketingowy bełkot, który kosztował mnie trochę pieniędzy, masę czasu i niespełnione nadzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2012 o 00:45, Swahveck napisał:

Szczerze mam nadzieję, że twórcy gierw końcu powrócą do gier typu Commandos czy Desperados.
Ileż można robić w kółko te same FPP? :/


Powrócili.. np w nowym Deus Ex: Bunt Ludzkości. Mogliśmy każdą misję na 3 różne sposoby przejść: "hakowanie, skradanie lub jak w klasycznym stylu, strzelanie". Gdyby coś takiego dorzucić do nowego Hitmana, to nikt by się nie pluł. Oczywiście, wszystkim przeszkadza fakt, że w grze jest strzelanie i, że tym sposobem można przejść misje. Ktoś lubi strzelać a z kolei inny lubi się skradać jak zombie od tylca. Gry się zmieniają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serio, ile już czasu minęło od wypuszczenia tego trailera?

Dzięki temu trailerowi przekonaliśmy się, że musimy zapewnić postaciom pewne tło fabularne.

No to one nie będą miały tła? Wyszedł już przecież o nich filmik, miałem więc nadzieję że usłyszymy co nieco o nich między misjami z gazet tak jak o grupie Parchezziego w BM.

Blystad wyjaśnił, że zakonnice dobrze pasowały do uniwersum Hitmana, ponieważ poprzednie odsłony były kolorowe i kreskówkowe.

Say what?

Po fali krytyki IO postanowiło zmienić nieco jeden z etapów w grze.

To teraz nie będzie można strzelać do nich czy zamiast krwi kwiatki będą wypadać z ciał?
Nie wiem po co tak trzęsą porami, mi pomysł na misję się podoba...
Pozostaje czekać do premiery i samemu się przekonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi tam też się ten trailer nie podobał ale z zupełnie innych powodów. Był nasycony akcją co w ogóle nie pasowało do Hitmana (zobaczcie trailer Blood Money z krukami, był bardzo dobry). Dodatkowo same zakonnice były wyrwane z kontekstu bo nie miały najmniejszego sensu. W pierwszej kolejności po co zabójczynie mają się przebierać jako zakonnice i to jeszcze w ten sposób jak się przebrały ? Bezsens.
Jasne że trailer miał wywołać oburzenie. Mówili o grze i im to się podobało. Teraz znowu kręcą makaron na tym samym trailerze i znowu ludziska będą gadać. Oby tylko grze nie wyszło to na złe.

A co do tego że przez poziomy można się przestrzelać - czy w chociaż JEDNYM hitmanie mieliście poziomy gdzie nie można się było przestrzelić przez przeciwników ? Jakoś sobie nie przypominam. Ja uwielbiałem Hitmana bo potrafiłem przekraść się przez wszystkich, upozorować wypadek ofiary i wyjść dodatkowo we własnym garniturze.

Mój brat z drugiej strony urządzał sobie rzeźnię na każdym poziomie. Obaj ukończyliśmy chyba wszystkie części Hitmana lata temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sami święci... Haha, nawet tytuł tego trailera świetnie oddaje reakcje ludzi ;D
Materiał nie był zły. Był prowokacyjny i jako taki bardzo mi się podobał. A dlaczego akurat zakonnice? Akurat zakonnice pasowały doskonale, i już ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować