Zaloguj się, aby obserwować  
Riddl3r

Battlefield 4

948 postów w tym temacie

Ja miałem tak, że odpalałem grę (przy 4 GB ram)..grałem kilkanaście minut i zaczynały się spadki FPS''ów do takiej ilości, przy której nie dało się grać. Po zminimalizowaniu gry..widniało na ekranie, że wykorzystuję 88-98% pamięci RAM, przez co gra źle działała. Nabyłem drugą kostkę ram..to gra szybciej się ładuje, ale najważniejsze, że nie mam spadków FPS''ów. Temperatury też miałem w normie..zbędne programy powyłączane.
Jeśli masz jakaś gotówkę..kup 4 GB ram. Każdy, kto miał 4 GB, a nagle zaczął grać przy 8, zauważył znaczącą poprawę w grze :) Nie jest to gwarancja, ale może być rozwiązaniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2014 o 16:45, Bralo napisał:

Ja miałem tak, że odpalałem grę (przy 4 GB ram)..grałem kilkanaście minut i zaczynały
się spadki FPS''ów do takiej ilości, przy której nie dało się grać. Po zminimalizowaniu
gry..widniało na ekranie, że wykorzystuję 88-98% pamięci RAM, przez co gra źle działała.
Nabyłem drugą kostkę ram..to gra szybciej się ładuje, ale najważniejsze, że nie mam spadków
FPS''ów. Temperatury też miałem w normie..zbędne programy powyłączane.
Jeśli masz jakaś gotówkę..kup 4 GB ram. Każdy, kto miał 4 GB, a nagle zaczął grać przy
8, zauważył znaczącą poprawę w grze :) Nie jest to gwarancja, ale może być rozwiązaniem
:)


Zastanawiałem się nad tym, ale teraz mnie przaekonałeś. Na szczęście mam kolege w Komputroniku w mieście w którym mieszkam i poproszę go o pożyczenie kostek. Jak pomoże to biorę i się nie będę zasanawiał. Odezwij się do mnie na origin - zuromil - to coś pogramy jak ramy zdadzą egzamin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ee, to masz komfort, jeśli możesz sprawdzić kostki :)
( zawsze to jakieś ryzyko) To daj znać co i jak, wtedy może znajdzie się trochę czasu na pogranie :) bo z pawbukiem i innymi się zebrać nie możemy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem w bf4 przez ok 1,5 miecha.
Czy ta gra w międzyczasie zamieniła się w campfest?

Nic tylko campy. Gra snajperem jest ok, po staremu.

Ale jak biorę assaulta, to ledwo mogę utrzymać k/d 1. Kiedyś ok 1,5-2. Karabiny mi się nie sprawdzają, jakby rozrzut wzrósł. Masa ludzi biega z shotgunami i karabinami wyborywomi. Faktycznie, sprawdziłem, gra się lepiej. Moją obserwację potwierdza też fakt, że w każdej grze, nieustannie słychać to charakterystyczne bzyczenie.

Faktycznie, aż takie zmiany zaszły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bronie totalnie zmieniły się względem B3 w sensie ich jakości i użyteczności. Karabiny szturmowe w tej grze to w ogóle żart. Totalnie bezużyteczne. Z kolei karabinki lekkie są aż za dobre. Shotguny jak to shotguny, zawsze były zabójcze, ale trzeba umieć i lubić tym grać. Mnie irytuje co innego, a mianowicie mapy. Jest strasznie mało plansz, w których walczy się przyjemnie (poza podbojem, bo to specyficzna zabawa na dużych terenach). Chcąc grać deathmatche i domination jest się skazanym na zestawienie małych przestrzeni z 2341312 drogami, gdzie każdy wyskakuje na każdego w 3 sekundy. Brakuje mapek z B3, takich zwłaszcza miastowych. Z niecierpliwością czekam na dodatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2014 o 17:55, Essau napisał:

Bronie totalnie zmieniły się względem B3 w sensie ich jakości i użyteczności. Karabiny
szturmowe w tej grze to w ogóle żart. Totalnie bezużyteczne. Z kolei karabinki lekkie
są aż za dobre. Shotguny jak to shotguny, zawsze były zabójcze, ale trzeba umieć i lubić
tym grać.


Dokładnie zgadzam się.
Inne czucie niż w BF3, ale odnoszę wrażenie, że sporo zaszło ostatnio.
Karabiny szturmowe - rozrzut cholerny, damage mały, maja tylko sens na walke z bliska z biodra (przy odpowiednich dodatkach), a moje combo dodatkowy celownik + x4 obecnie nie ma sensu
Shotguny - jak niegdyś w BF3 nawet na dystans zaczęły kosić, wtf
PDF - znowu cholernie mocne
LMG - zauważyłem, że sporo ludzi używa tego jak snajpy z automatycznym ogniem, wtf?

W sumie, z jednej strony możliwość wyboru większej ilości broni przez rózne klasy daje bogatszą rozgrywkę, ale z drugiej, jak co drugi recon biega z tym samym co assault?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2014 o 21:22, vonArnold napisał:

LMG - zauważyłem, że sporo ludzi używa tego jak snajpy z automatycznym ogniem, wtf?

Haha, dokładnie! Raz widziałem, jak gość z ciężkim LKMem kosił z końca jednej mapy. No proszę Państwa, tego rodzaju broń nie ma takiej celności jak snajperka. W dodatku ogniem automatycznym.

Dnia 06.02.2014 o 21:22, vonArnold napisał:

W sumie, z jednej strony możliwość wyboru większej ilości broni przez rózne klasy daje
bogatszą rozgrywkę, ale z drugiej, jak co drugi recon biega z tym samym co assault?


Chyba bardziej wolałem koncepcję B3. Też mi się nie podoba szturmowiec z SKSem. Jakieś to średnio fajne, gdy gość z Emrem ustawi sobie apteczkę obok i posiłkuje się granatnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2014 o 21:35, Essau napisał:

Chyba bardziej wolałem koncepcję B3. Też mi się nie podoba szturmowiec z SKSem. Jakieś
to średnio fajne, gdy gość z Emrem ustawi sobie apteczkę obok i posiłkuje się granatnikiem.


Dokładnie to robię xD Po prostu moje dotychczasowe bronie okazały się bezużyteczne. Po ledwo skończonej sesji TDM stwierdzam, że SKS absolutnie daje radę na bliskie starcia - byleby szybko klikać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od pocżatku gram w BF4 praktycznie tylko i wyłącznie z karabinami szturmowymi i większych problemów nie mam :D W każdym razie trzeba sobie dobrać odpowiedni pod siebie - mi się podobały M416, AK-12, AUG A3, a teraz latam z ACE 23. Na średnie dystanse, kiedy strzela się krótkimi seriami są zabójczo skuteczne ;) Odrzut jest spory jak strzela się dłuższą serią, ale to ma sens tylko na bardzo bliskim dystansie ;)
W każdym razie gram głównie na mniejszych mapach - głównie Operacja Blokada, czasami Fabryka ;)
Dobre połączenie to granaty dymne i celownik nokto lub termo - widać przeciwników doskonale :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na PS 4 w BF4 nie da się już w zasadzie grać. 3/4 graczy to ludzie z przedrostkami klanowymi, co oznacza, że "normalny" gracz już sobie nie pogra. Nie da się rywalizować z ludźmi, którzy całymi dniami siedzą przy konsoli. Gra straciła zabawę i urok, skoro nie można powalczyć z osobami na takim samym poziomie. Szczególnie w najfajniejszych trybach (dominacja, mecze drużynowe). W wersji komputerowej też tak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raz tylko udało mi się trafić, że byłem przeciwko klanowi. Było ich z 20 ale dobrze się grało, mimo mocnego łomotu.

Na PC często też trafiają się kwiatki z 110 poziomami a grają jakby pierwszy raz odpalili BF. Nie wiem czy oni kupili te odblokowania czy jak.

"Pochwalę" się swoimi statystykami
http://battlelog.battlefield.com/bf4/pl/soldier/Robertix94/detailedstats/885663474/pc/

Zazwyczaj gram z kolegą i staram się grać drużynowo nie patrząc na k/d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na PC jest sporo osób z oznaczeniami klanowymi, są oni zazwyczaj trudnymi przeciwnikami, ale spokojnie da się z nimi grać :) Na całe szczęścia rzadko trafia mi się przeciwny zespół, w którym jest tylu gości z jednego klanu - mialem taką sytuację zaledwie kilka razy i warto wtedy zmienić zespół :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2014 o 21:04, pawbuk napisał:

Na PC jest sporo osób z oznaczeniami klanowymi, są oni zazwyczaj trudnymi przeciwnikami,
ale spokojnie da się z nimi grać :) Na całe szczęścia rzadko trafia mi się przeciwny
zespół, w którym jest tylu gości z jednego klanu - mialem taką sytuację zaledwie kilka
razy i warto wtedy zmienić zespół :D


A widzisz, na PS jest ich zwykle 3/4 w teamie, przez co normalnych, przeciętnych graczy w zasadzie brak. Nie muszę mówić, że na PC łatwiej się z takimi gra, bo generalnie łatwiej być mistrzem myszki niż pada. Wychodzi na to, że na PC jest lepiej pod względem klanowców. Także odechciało mi się już grać w BF, żadna to frajda walczyć przeciwko no-life''om. Powinni spieprzać na jakieś prywatne serwery, zamiast się onanizować nad zwycięstwami z niedzielnymi graczami, którzy chcą po prostu sobie postrzelać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BŁĄD
Rozłączenie z grą: wyrzucił cię PunkBuster. Podany powód: PunkBuster kicked player ''zerohunterpl'' (for 0 minutes) ... RESTRICTION: Disallowed Program/Driver [130827]

Bf5 to ja już chyba nie kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2014 o 11:55, zerohunter napisał:

BŁĄD
Rozłączenie z grą: wyrzucił cię PunkBuster. Podany powód: PunkBuster kicked player ''zerohunterpl''
(for 0 minutes) ... RESTRICTION: Disallowed Program/Driver [130827]


Zaktualizuj PB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z Was coś takiego na BL ? pojawia się okno rozmowy, ale całe czarne..grom go wiem, co ten BL odwala.

20140211131101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2014 o 13:11, Bralo napisał:

Ma ktoś z Was coś takiego na BL ? pojawia się okno rozmowy, ale całe czarne..grom go
wiem, co ten BL odwala.



W ogóle ten BL coś się krzaczy. Co do okna rozmowy to nie wiem, ale ja np. mogę sie dołączyć do gry znajomego pod warunkiem że on figuruje jako pierwszy na liście znajomych. Przy reszcie nie mam znaczka "play".

I jeszcze wspomnę o mojej konfiguracji. Na ramy cały czas czekam, ale grać jakoś gram. Ustawiłem w grafice po prawej stronie wszystko na wysokie, poza trzema ostatnimi. Gra się znośnie, co jakiś czas przytnie ale sporadycznie. Co nie zmienia faktu że i tak mi to przeszkadza. Ramy mam nadzieje ze dotrą w tym tyg. to powiem co i jak. Aha i jak już połączy mnie z serwerem to wychodzę do windowsa i wyłączam przeglądarkę. Jeżeli zapomnę jej wyłączyć to widzę rożnicę w klatkowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem do tematu, żeby zapytać, czy gra jest już w miarę połatana, bo właśnie chciałem kupić. Jednak po przeczytaniu powyższych postów już wszystko jasne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2014 o 14:23, SplitGrave napisał:

Wszedłem do tematu, żeby zapytać, czy gra jest już w miarę połatana, bo właśnie chciałem
kupić. Jednak po przeczytaniu powyższych postów już wszystko jasne :D


Już można normalnie grać. Ostatnio nie zauważam żadnych błędów podczas gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować