Seqiu

SpellForce - problemy z misjami

8032 postów w tym temacie

Xu to cesarstwo w którego skład wchodzą : Empyria, kathai, pustkowia hazimów, gaj driady, onyksowe wybrzeże, itd
Lepiej karmić ifryta sercami.Takie moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 12:42, Lord Andre napisał:

Zakon Świtu jest tak skonstruowany, że tylko podstawowe czary są dostępne w kilku poziomach
i to najczęściej w dwóch miejscach - Szarogórzu i Dolinie Szarego Zmierzchu. Resztę zaklęć
trzeba znaleźć przy przeciwnikach, ale z tym to różnie bywa.

Kupcy w Dolinie Szarego Zmierzchu nie oferują nic ciekawszego, niż ich koledzy z Szarogórza. Na szczęście popielne szkielety zostawiają niekiedy po sobie czary nawet do 7 poziomu. Jednak najlepszy jest zdrajca - ma czar z 8 poziomu i działa na niego metoda save/load.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki bohater najlepiej się spisuje? Mag, łucznik czy wojownik (lekki czy ciężki)?
Teraz gram magiem, ale sam nie wiem, czy jest sens dalej go rozwijać... Mag lodu będzie miał póxniej jakies fajne obszarowe zaklęcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2007 o 13:38, elTadziko napisał:

Jaki bohater najlepiej się spisuje?

Nie ograniczaj się do "szablonowych" postaci. Stosuj mieszanki różnych umiejętności. Na 30 poziomie postaci masz do dyspozycji 60 puntów umiejętności, co pozwala 5 z nich rozwinąć do 12 poziomu. Teoretycznie można je zagospodarować wyłącznie na całe kategorie ciężkie lub lekkie uzbrojenie (nazywam to 1+4), ale nigdy nie będziesz w stanie używać wszystkich rodzajów przypisanego do nich ekwipunku jednocześnie (brakuje rąk :D). Chyba lepiej zastosować model 1+2/1+1, czyli rozwinąć 2 umiejętności w ramach jednej grupy i jedną w innej, np. lód, ogień i zdrowie, lekki pancerz, broń sieczną i nekromancję, itp.
Na 8 poziomie magii lodu jest dostępny czar fala lodu, a na 12 zamieć (jeśli grałeś w misję szkoleniową, to pod jej koniec korzystał z niej Rohen).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Istnieje jakaś fajna strona o SpellForce? Może być angielska ;) Wiem, że kiedyś istniało www.planetspellforce.com ale teraz już jej nie wiem czemu nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Treant ma racje bo takie postacie co mają 1 główną umiejetność są według mnie gorsze.Ja osobiście mam cieżkozbrojnego wojownika z białą magią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2007 o 10:49, balrog67 napisał:

dzięki RRohen a gdzie znajdę pieczęcie do banku w empyrii dwie już mam jedną z kathai i jedną
z miasta dusz

Lokalizacja wszystkich pieczęci bankowych:
1. Zatoka Driady (Dryad Cove) - na północy za teleportem do Empyrii, ukryty za prawym słupem, przy szkielecie.
2. Ogniste (Rozpalone?) Kamienie (Blazing Stones; mapa "dodatkowa", tzn. nie musisz jej odwiedzać, aby skończyć grę; portal do niej jest w Kruczej Przełęczy - od portalu do Kathai idź kawałek do góry i w lewo) - na szczycie wulkanu, między żywiołakami.
3. Kathai - na południu mapy, na południowym brzegu jeziora, ma ją ukryty w zaroślach szkielet.
4. Miasto dusz - półn.-zach., przy pomieszczeniu ze stołem do gry w hadeko skręć w lewo i idź ścieżką do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2007 o 14:21, elTadziko napisał:

Istnieje jakaś fajna strona o SpellForce? Może być angielska ;)

Fanowskich stron o Spellforce, ani po polsku, ani po angielsku, nie ma chyba wogóle, może po niemiecku, albo francusku da się coś znaleźć, ale i z nimi byłoby ciężko :/ Zawsze jest jednak oficjalna strona gry: http://spellforce.jowood.de/ - po angielsku, z odnośnikami do każdej z części/dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko... gdzie jest lodowa wieża i lodowa czarodziejka, bo jestem w południowych górach, zmierzam do ostrej skały i z tego co pamiętam to tam by się wieżyczki przydały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko... gdzie jest lodowa wieża i lodowa czarodziejka, bo jestem w południowych górach, zmierzam do ostrej skały i z tego co pamiętam to tam by się wieżyczki przydały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2007 o 18:24, mila-221 napisał:

Mam pytanko... gdzie jest lodowa wieża i lodowa czarodziejka, bo jestem w południowych górach,
zmierzam do ostrej skały i z tego co pamiętam to tam by się wieżyczki przydały...

Najpewniej w Północnych Górach Wietrznych, koło jednego z portali (nie pamiętam do którego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2007 o 18:45, Aragi napisał:

> Mam pytanko... gdzie jest lodowa wieża i lodowa czarodziejka, bo jestem w południowych
górach,
> zmierzam do ostrej skały i z tego co pamiętam to tam by się wieżyczki przydały...
Najpewniej w Północnych Górach Wietrznych, koło jednego z portali (nie pamiętam do którego
:)

A w Ostrej Skale od czego lepiej zacząć??? Od troli czy od zwierzoludzi ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2007 o 19:02, elTadziko napisał:

Jaką najlepiej wziąć umiejętność poboczną dla maga lodu?

ogień!plus biała magia-umiejętność leczenia i jesteś nie do pobicia;D pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2007 o 19:02, elTadziko napisał:

Jaką najlepiej wziąć umiejętność poboczną dla maga lodu?


Możesz wziąść białą magię --> zdrowie, lub lekkie uzbrojenie --> lekka broń sieczna. Grając w SpellForce, grałem właśnie takim bohaterem, za pierwszym razem lekkie uzbrojenie i magia lodu, a za drugim razem biała magia i magia lodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się