Seqiu

SpellForce - problemy z misjami

8032 postów w tym temacie

Dnia 18.04.2006 o 03:00, grimnir napisał:

Po pierwsze, potrzebujesz wojowników, więc wyprawa na bazar raczej cię nie ominie, zresztą,
nie wiem dlaczego brałeś samych magów, grupa mieszana jest dużo lepsza. Po drugie, nie aktywuj
monumentu, tylko sobie utrudniasz. Moja taktyką na tę planszę było przywołanie wszystkich bohaterów
i rajza na bazę wroga, z tym, że zaczynałam od dołu, od południa. Jako, że nie da się zabić
wszystkich na raz, wjeżdżasz do bazy awatarami, a bohaterem rozbijasz budynki, patrząc tylko,
żeby szkielety były zajęte grupą. Jak ją zaczynają wybijać i zostaje jeden lub dwóch awatarów,
robisz odwrót, ale tylko bohaterem, awatary nadal sie biją.
Jak zginą wszyscy, to znowu przywołujesz i taką samą taktyką aż wybijesz bazę do nogi. Poruszaj
sie tylko w grupie ze wszystkimi awatarami, nie przejmuj sie za bardzo szkieletami, które zaczynają
wędrować po planszy, to małe grupki po 4 sztuki, jak na nie trafisz, to sobie poradzisz. Jak
plansza przed murami będzie czysta, dopiero aktywuj monument, przywołuj samych paladynów.Aaaaa,
buduj dużo wieżyczek, jak najwiecej przed każdą bramą, tak do 20 sztuk, nawet 30 jest dobrym
wyjściem. Jak masz już armię z maxymalną ilością wojowników i tytanem, i wybudowane wieżyczki,
przechodzisz przez portal. wybijasz te maleńkie wioseczki przed bramami, zabierasz klucze klucznikom
i otwierasz bramy. Wojskiem dobijasz resztę. rozmawiasz z Uru, itd.
Gony zdobędziesz tylko jak podejdziesz bohaterem, jak wyślesz samo wojsko, to jesteś ugotowany.
Wieżyczki są potrzebne, jak wchodzą cesarscy, wybijają całkiem sporą ilość wojska, zabiły mi
też cesarskiego tytana oszczędzajac roboty i ofiar. porozmawiaj z Uru, aktywuj monument krasnoludów,
wprowadź robotników wszędzie gdzie trzeba i wyprodukuj jakieś wojsko. Nie musisz przesadzać
z ilością, wystarczy 30 sztuk najlepszych jednostek plus bojowe świnie. Zabij to co ci zagradza
drogę do monumentu ludzi, cesarszcy prawie nie niszczą budowli, niszczą tylko robotników, więc
rozbudowaną bazę już masz, wprowadź robotników i zacznij budować więcej wieżyczek na ścieżce,
skąd schodzą cesarscy. to zatrzyma ich uzupełnianie jednostek, a tobie da czas do wybicia ich
do nogi. Oczywiście po drodze będzie kilka filmików uzupełniających:) Baw się dobrze

Wielkie dzięki za pomoc. Mam nadzieję, że się uda. Co do bohaterów to zazwyczaj miałem kapłan, ciężki wojownik, lekki i jakiś nekromanta, łucznik, ale teraz miałem samych magów bo znalazłem ich w skrzyni przy Alyah w Empyrii za pierwszym razem, a wtedy tych run z targu używać bym nie mógł. W każdym razie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jestem w momencie kiedy mam się udać na Lodowe Bagna, bo Sartarius poszedł tam wraz z całym wojskiem, zdobyłem Kamień Feniksa, mam 23lvl i oto moje pytanie: Ile zostałol map do końca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2006 o 17:42, T4KEDA napisał:

Mam pytanie, jestem w momencie kiedy mam się udać na Lodowe Bagna, bo Sartarius poszedł tam
wraz z całym wojskiem, zdobyłem Kamień Feniksa, mam 23lvl i oto moje pytanie: Ile zostałol
map do końca?

zostało ci 5 map: lodowe bagna, godmarchia, dolina nocnego szeptu, żywy las i dolina sharow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2006 o 18:00, T4KEDA napisał:

Dzięki axedi. Może jeszcze parę poziomów wbije.


Mi udało się dobić do 26 lvl-a wojownikiem, grałem na poziomie trudności normalnym,
wydaje mi się, że wypełniłem wszystkie zadania poboczne, ale na twoim etapie miałem chyba 22lvl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2006 o 19:36, T4KEDA napisał:

Właśnie kończę Lodowe Bagna i mam 25lvl. Gdzie znajduje się grób Amry??


wychodzi na to, że grób Lei jest w Szepcie,
a Amry będzie w Kurhanach Skowytu,
bo jak się tam pojawiłem to napadła na mnie zgraja "Strażników Amry"

to przeniosłem ze strony 103-5,
tylko nastaw się na małą jatkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

grimnir jeszcze raz dzięki za pomoc z misją w Kathai. Przeszłem już ją i muszę stwierdzić, że na tak świetną misję jeszcze nie trafiłem. Jest długa, świetnie zaplanowana i zawiła, ale na końcu wiele się wyjaśnia. Najbardziej mnie zdziwiło jednak to ile doświadczenia na niej zdobyłem! Z 39 poziomu mam 42! Teraz Krypty Zegarowe, coś mi się zdaje, że ta mapa też mi do gustu przypadnie, o ile rozwiąże zagadki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomocy ! U mnie brama do ostrzy się otwiera, tylko wtedy gdy otworzę bramę do Kathai (po ludzi). Ostrza pokonałem falą lodu i ognia przez mur. Proszę was o pomoc jak rozegrać tą misję, za pierwszym razem mi się nie powiodło. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2006 o 21:36, Kris l napisał:

Pomocy ! U mnie brama do ostrzy się otwiera, tylko wtedy gdy otworzę bramę do Kathai (po ludzi).
Ostrza pokonałem falą lodu i ognia przez mur. Proszę was o pomoc jak rozegrać tą misję, za
pierwszym razem mi się nie powiodło. :(

Powiec dokładnie o jaką bramę Ci chodzi to postaram sie pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2006 o 14:23, axedi napisał:

> Pomocy ! U mnie brama do ostrzy się otwiera, tylko wtedy gdy otworzę bramę do Kathai (po
ludzi).
> Ostrza pokonałem falą lodu i ognia przez mur. Proszę was o pomoc jak rozegrać tą misję,
za
> pierwszym razem mi się nie powiodło. :(
Powiec dokładnie o jaką bramę Ci chodzi to postaram sie pomóc

Brama w Twierdzy Mrocznego Wiatru. Bo gdzie indziej jest Kathai razem z ostrzami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2006 o 16:49, Kris l napisał:

> > Pomocy ! U mnie brama do ostrzy się otwiera, tylko wtedy gdy otworzę bramę do Kathai
(po
> ludzi).
> > Ostrza pokonałem falą lodu i ognia przez mur. Proszę was o pomoc jak rozegrać tą
misję,
> za
> > pierwszym razem mi się nie powiodło. :(
> Powiec dokładnie o jaką bramę Ci chodzi to postaram sie pomóc
Brama w Twierdzy Mrocznego Wiatru. Bo gdzie indziej jest Kathai razem z ostrzami.

Gdy pisałes kathai myslałem ze chodzi o plansze i dlatego cos mi tutaj nie pasowało. Twierdza mrocznego wiatru jest dosyc łatwa - bierzesz bohaterów i lecisz rozwalic szkieletów przy bramie do kathai jeden ze szkieltów bedzie miał klucz do tej bramy otwierasz ją i masz do pomocy pare ludków kathai. Wtedy odbijasz nimi i bohaterami monument krasnoludów( nie aktywuj go jeszcze) jeżeli nie odniosłes zbyt dużysz strat to zaatakuj jeszcze troche na płd. bedzie tam pare ostrzy i wojowników sha łatwo ich rozwalic . Teraz jak masz więcej miejsca rozbudój sie krasnoludami ( polecam budowanie wiarusów) . Jeśli brakuje Ci surowców zostaw armię zeby odparowywała ataki a Ty idz okrąż wszystkich (przy portalu do krypt zegarowych jest sciezka dzieki której to zrobisz) dojdziesz do 2 monumentu krasnoludów i będą tam również surowce i wtedy juz bez problemu wszystkich rozwalisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Szrenicy po zdobyciu bazy elfów uchodzcy udali się pod zamkniętą bramę. I tu spotkała mnie niespodzianka, od razu polecieli za mną Cesarscy (16lvl) i wszystkich wybili. Musiałem kombinować i wgrywać grę 5 razy zanim skierowali sie tam gdzie powinni tj. do obozu elfów. Czy zdarzyło się to komuś jeszcze???? Dodam że potem ie było większych problemów i wszyscy doszli szczęśliwie do portalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile pozimów udało wam się wbić będąc w Godmarchii?? I czy obozy ostrzy i tych zamrożonych (czy jakoś tak) są trudne do pokonania?? Póki co nabiłem połowe 26 lvl, a dopiero skonczyłem budować wieże obronne i armię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2006 o 21:22, T4KEDA napisał:

Ile pozimów udało wam się wbić będąc w Godmarchii?? I czy obozy ostrzy i tych zamrożonych (czy
jakoś tak) są trudne do pokonania?? Póki co nabiłem połowe 26 lvl, a dopiero skonczyłem budować
wieże obronne i armię.

Ja na tym etapie, a raczej po tym etapie, miałem 24 level.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2006 o 19:36, T4KEDA napisał:

Właśnie kończę Lodowe Bagna i mam 25lvl. Gdzie znajduje się grób Amry??



Hehee z 25 lvl napewno nie pokonasz straznika grubu :P ja mając 25 lvl wojownika pakera i całą 80 krasnoludów przegrałem z kretesem :/ nastepnym razem odziwo ubiłem go solo moim wojownikim\em lekarzem na lvl 28 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2006 o 07:40, Łukasz.G napisał:

> Właśnie kończę Lodowe Bagna i mam 25lvl. Gdzie znajduje się grób Amry??


Hehee z 25 lvl napewno nie pokonasz straznika grubu :P ja mając 25 lvl wojownika pakera i całą
80 krasnoludów przegrałem z kretesem :/ nastepnym razem odziwo ubiłem go solo moim wojownikim\em
lekarzem na lvl 28 :)



Ja skopałem mu tyłem sam a byłem na 25 lvl, więc jest to możliwe,
grałem i gram wojownikiem, rozwijałem przede wszystkim siłę i wytrzymałość, a potem zręczność.
Najpierw wykosiłem wałęsających się strażników Amry,
a potem dopiero podszedłem do grobu,
w trakcie walki używałem do wspomagania w walce szału.
Więc wszystko zależy jak masz rozwiniętego wojownika
oraz jaką strategię przygotujesz no i oczywiście czym walczysz i jakie masz uzbrojenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Mam pytanie, patrze sobie na stronkę Spellforce i tam jest napisane, że ciężka broń obuchowa i ciężka broń sieczna obejmują zarówno jedno- jak i dwuręczne bronie. Ale z tego co pamiętam bronie jednoręczne nalezą raczej do kategorii lekkich broni (siecznych, drzewcowych i obuchowych). Zamierzam sobie zrobić woja i zainwestować w ciężkie zbroje, tarcze i ciężka broń sieczną, albo obuchową, ale zależałoby mi na uzywaniu tarcz. Czy z kategorii cieżkich broni znajdę bronie jednoręczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2006 o 09:27, Budo napisał:


Mam pytanie, patrze sobie na stronkę Spellforce i tam jest napisane, że ciężka broń obuchowa
i ciężka broń sieczna obejmują zarówno jedno- jak i dwuręczne bronie. Ale z tego co pamiętam
bronie jednoręczne nalezą raczej do kategorii lekkich broni (siecznych, drzewcowych i obuchowych).
Zamierzam sobie zrobić woja i zainwestować w ciężkie zbroje, tarcze i ciężka broń sieczną,
albo obuchową, ale zależałoby mi na uzywaniu tarcz. Czy z kategorii cieżkich broni znajdę bronie
jednoręczne?


Nalepsze bronie ciężkie, (sieczne - bo takich używałem i w tym kierunku rozwijałem sojego wojownika),
były dwuręczne więc tarcza odpadała, ale też nie rozwijałem umiejętności swojego wojownika.
Poszedłem w kierunku ciężkiego uzbrojenia i nieco punkcików wpakowałem w lekkie,
bo większość spodni i hełmów ma takie wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się