Seqiu

SpellForce - problemy z misjami

8032 postów w tym temacie

Hmm mam takie pytanie. U pewnej elfki bodaj w Shiel można było stworzyć dwa magiczne przedmioty. Do jednego z nich potrzebny był "Kamień Wiecznego Ognia" który zdobyłem w poprzedniej lokacji po zabiciu smoka. Co mnie zdziwiło w Shiel znajduje DRUGI kamyk i teraz już od jakiegoś czasu zalega mi w ekwipunku. Powiedzcie prosze czy on jest do czegokolwiek potrzebny czy też tak sobie będzie leżał aż skończe gre ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2006 o 15:23, Hubi Koshi napisał:

Hmm mam takie pytanie. U pewnej elfki bodaj w Shiel można było stworzyć dwa magiczne przedmioty.
Do jednego z nich potrzebny był "Kamień Wiecznego Ognia" który zdobyłem w poprzedniej lokacji
po zabiciu smoka. Co mnie zdziwiło w Shiel znajduje DRUGI kamyk i teraz już od jakiegoś czasu
zalega mi w ekwipunku. Powiedzcie prosze czy on jest do czegokolwiek potrzebny czy też tak
sobie będzie leżał aż skończe gre ??

Kamieni wiecznego ognia potrzeba co najmniej do dwóch misji - saper i ostrze ziemi (?-niestety za dobrze nie pamiętam) w każdym razie potrzeba najmniej 3 kamieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2006 o 12:01, KrzychW napisał:

Skończyłem białym magiem SpellForce podstawkę i muszę przyznać , że ta postacią grało się
bez trudności. Właśnie mam zacząć Oddech Zimy i mam pytanie: czy są jakieś umiejętności , których
przy tworzeniu postaci trzeba unikać ponieważ w grze znajdziemy niewiele przedmiotów dla tej
profesji?


Grając w tą kampanię magiem nie zauważyłem żeby dla którejś profesji brakowało przedmiotów. Czarów znajduje się dużo z różnych dziedzin magii, ale zestawów (np. hełm+szata+pierścień, które dają ci w sumie większy bonus) jest chyba więcej dla białego maga (ja akurat miałem tylko jedną umiejętność z białej magii - uzdrawianie, ale przydawała się do noszenia wielu szat, bo dla maga żywiołów szaty są gorsze ;)); co się zaś tyczy wojownika, to miałem wrażenie że więcej uzbrojenia jest dla lekkiego wojownika, chociaż i tak większość może nosić zarówno ciężko- jak i lekkozbrojny (np. żeby nosić dobrą kościaną zbroję trzeba mieć którekolwiek uzbrojenie na 10. poziomie). Ogólnie mówiąc, oprócz magii umysłu, nie ma umiejętności którą mógłbym odradzić, bo przedmiotów starczy dla każdej profesji (chociaż dla niektórych jest więcej niż dla innych, są jednak chyba dobrze zbalansowane) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mówiąc, oprócz magii umysłu, nie ma umiejętności którą mógłbym odradzić,

Dnia 08.06.2006 o 16:20, Raylin napisał:

bo przedmiotów starczy dla każdej profesji (chociaż dla niektórych jest więcej niż dla innych,
są jednak chyba dobrze zbalansowane) :)

To całe szczęście , ponieważ akurat magia umysłu w moich wyborach nie była brana pod uwagę.Bardzo dobrze gra się białym magiem , mogąc szybko leczyć całą armię , ale tym razem spróbuję czegoś innego.Może będzie trudniej , ale przynajmniej nie będę powtarzał scieżki rozwoju z podstawki.Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2006 o 15:23, Hubi Koshi napisał:

Powiedzcie prosze czy on jest do czegokolwiek potrzebny czy też tak
sobie będzie leżał aż skończe gre ??


W sumie znajdziesz sześć takich kamieni, z czego wszystkie są potrzebne do odpowiednich questów: jeden dla elfki Sinwen do jakiejś maski (pewnie to zrobiłeś), dwa do ostrza ziemi w Południowych Górach Wietrznych i trzy do misji saper w Farlornowej Nadziei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2006 o 16:26, KrzychW napisał:

To całe szczęście , ponieważ akurat magia umysłu w moich wyborach nie była brana pod uwagę.Bardzo
dobrze gra się białym magiem , mogąc szybko leczyć całą armię , ale tym razem spróbuję czegoś
innego.Może będzie trudniej , ale przynajmniej nie będę powtarzał scieżki rozwoju z podstawki.Dzięki.


Nie wiem czy będzie trudniej, bo w sumie w podstawce bardzo dobrze grało mi się wojownikiem, a w Oddechu Zimy magiem ognia/lodu/uzdrawiania. Nie powinno więc być problemów z przechodzeniem tych kampanii odwrotnie - magiem w podstawce (ale tu sam mówisz że dobrze ci się grało), a wojownikiem w dodatku (szczerze mówiąc w taki sposób chcę jeszcze raz przejść obie kampanie :)). Ważne tylko żeby konsekwentnie rozwijać wybrane umiejętności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno więc być problemów z przechodzeniem

Dnia 08.06.2006 o 16:37, Raylin napisał:

tych kampanii odwrotnie - magiem w podstawce (ale tu sam mówisz że dobrze ci się grało), a
wojownikiem w dodatku (szczerze mówiąc w taki sposób chcę jeszcze raz przejść obie kampanie
:)). Ważne tylko żeby konsekwentnie rozwijać wybrane umiejętności.

Moje wątpliwości dotyczą głównie moich jednostek.Grając białym magiem można skutecznie je leczyć.Nie wiem jak to będzie przy innej postaci.Sam główny bohater na pewno sobie poradzi i jako wojownik i jako mag , jednak przy magu przywołane jednostki mają chyba lżejsze życie.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram akurat magiem (czarna magia + magia umysłu) i niestety odczuwam brak róznych czarów. Znajduję mnóstwo pergaminów z jakimiś słabymi zaklęciami i cóż z tego, że mogę je sprzedać, kiedy kupcy nie posiadają wszystkich dostępnym na moim poziomie umiejętności czarów? Szkoda, że raz wylosowany repertuar po przejściu przez portal lub monolit nie ulega zmianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2006 o 20:18, Treant napisał:

Gram akurat magiem (czarna magia + magia umysłu) i niestety odczuwam brak róznych czarów. Znajduję
mnóstwo pergaminów z jakimiś słabymi zaklęciami i cóż z tego, że mogę je sprzedać, kiedy kupcy
nie posiadają wszystkich dostępnym na moim poziomie umiejętności czarów? Szkoda, że raz wylosowany
repertuar po przejściu przez portal lub monolit nie ulega zmianie.


Jeśli grasz w podstawkę, to przecież w Szarogórzu jest masa kupców sprzedających czary. Nie wierzę, że nic tam nie ma.
Niestety, mogliby lepiej przygotować losowanie czarów. Mam chyba 5 zwojów z 3-levelowym masowym uzdrowieniem i ze 3 z 5-levelowym, ale nic z poziomu 4. Wnerwiające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Szarogórzu dostajemy słabe zaklęcia, te lepsze musimy znaleźć bądź dostać, ale przynajmniej nie jesteśmy od razu uber, więc moim zdaniem to dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2006 o 20:41, ihtam napisał:

Jeśli grasz w podstawkę, to przecież w Szarogórzu jest masa kupców sprzedających czary. Nie
wierzę, że nic tam nie ma.

Tak jest tam masa nieprzydatnych dla mnie śmieci oraz trochę bardzo dobrych czarów, których jeszcze długo sobie nie poużywam. Mam dostęp do 4 poziomu czarów, ale nie posiadam żadnego natywnego zaklęcia z tego kręgu :( Mam tylko jeden 4-poziomowy czar, który jest już dostępny na 2 levelu.
Zupełne pustki, jeśli chodzi o 4 poziom czarnej magii, w magii umysłu jeszcze gorzej.

Lord Andre

A kto mówi, że od razu? Ceny czarów rosną bardzo szybko wraz z ich poziomem, a to wymaga zgromadzenia pokaźnej ilości łupów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rada... nie kupujcie czarów, których nie będziecie mogli użyć przez poziom lub dwa... na 90% znajdziecie je za darmo na którejś z map, zanim jeszcze osiągniecie potrzebny poziom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2006 o 21:28, Treant napisał:

Tak jest tam masa nieprzydatnych dla mnie śmieci oraz trochę bardzo dobrych czarów, których
jeszcze długo sobie nie poużywam. Mam dostęp do 4 poziomu czarów, ale nie posiadam żadnego
natywnego zaklęcia z tego kręgu :( Mam tylko jeden 4-poziomowy czar, który jest już dostępny
na 2 levelu.
Zupełne pustki, jeśli chodzi o 4 poziom czarnej magii, w magii umysłu jeszcze gorzej.


Ogólnie te czary są ułożone jakoś tak co 2 poziomy. Moja postac ma białą magię i mam masę czarów 1, 3, 5 i nawet parę 7 lvl, ale z takiego 2 czy 4 lvl mam po 1-2 zaklęcia. Może to tak miało być? Kto ich tam z resztą wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2006 o 21:35, Monastor napisał:

Rada... nie kupujcie czarów, których nie będziecie mogli użyć przez poziom lub dwa... na 90%
znajdziecie je za darmo na którejś z map, zanim jeszcze osiągniecie potrzebny poziom

Tu sytuacja jest jakby odwrotna: czekam aż będę mógł kupić czar, którego mogę już od poprzedniego poziomu używać. Jeśli chodzi o znajdowane zaklęcia, to na 95% są to poziomy 1-3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Treant ma rację, czary niższych poziomów znajdujemy równolegle (mniej więcej) z wzrostem umiejętności, ale potem niestety nasze zdolności rosną, a czary znajdujemy słabsze. Jest to niejako element mechaniki gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2006 o 08:42, Lord Andre napisał:

Treant ma rację, czary niższych poziomów znajdujemy równolegle (mniej więcej) z wzrostem umiejętności,
ale potem niestety nasze zdolności rosną, a czary znajdujemy słabsze. Jest to niejako element
mechaniki gry.

To troszkę bezsensowne rozwiązanie , ponieważ człowiek inwestuje punkty w rozwijanie umiejętności i okazuje się , że nie wiadomo po co to robił.W podstawce grałem białym magiem osiągając 28 poziom rozwoju postaci , a więc 12 poziom białej magii.Niestety znalazłem lub kupiłem tylko 2 lub 3 czary z tych poziomów i to niekoniecznie te , których najchętniej używałem.Gdybym wiedział , że tak będzie , to mógłbym poświęcić trochę punktów na inne umiejętności , zamiast być teoretykiem magii 12 poziomu bez możliwości rzucania zakleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2006 o 09:22, KrzychW napisał:

(...).W podstawce grałem białym magiem osiągając 28
poziom rozwoju postaci , a więc 12 poziom białej magii.Niestety znalazłem lub kupiłem tylko
2 lub 3 czary z tych poziomów i to niekoniecznie te , których najchętniej używałem.Gdybym wiedział
, że tak będzie , to mógłbym poświęcić trochę punktów na inne umiejętności , zamiast być teoretykiem
magii 12 poziomu bez możliwości rzucania zakleć.


Tak to jest troche denerwujące ale mozna temu zaradziś. Przed otwarciem skrzynki lub przeszukaniem zwłok, w których przewidujemy istnienie czaru na interesującym nas poziomie nalezy zapisać grę a gdy otrzymamy niewłaściwy czar wczytujemy i tak aż do skutku. Program ustala z góry rodzaj przedmiotów i poziom czarów natomiast to jaki czar z danego poziomu znajdziemy jest losowane w momęcie podnoszenia. Metoda "save/load" jest strasznie czasochłonna i denerwująca ale jest to jedyny sposób na uzyskanie większej ilości sensownych czarów. sporo zaklęć 12 poziomu jest przy okazji "mozajki".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2006 o 09:41, Pluszak napisał:

Tak to jest troche denerwujące ale mozna temu zaradziś. Przed otwarciem skrzynki lub przeszukaniem
zwłok, w których przewidujemy istnienie czaru na interesującym nas poziomie nalezy zapisać
grę a gdy otrzymamy niewłaściwy czar wczytujemy i tak aż do skutku. Program ustala z góry rodzaj
przedmiotów i poziom czarów natomiast to jaki czar z danego poziomu znajdziemy jest losowane
w momęcie podnoszenia. Metoda "save/load" jest strasznie czasochłonna i denerwująca ale jest
to jedyny sposób na uzyskanie większej ilości sensownych czarów. sporo zaklęć 12 poziomu jest
przy okazji "mozajki".

Kilka razy korzystałem z tej możliwości , ale nie zawsze miałem na to ochotę.Grałem pierwszy raz i nie bardzo chciałem tracić czas na kolejne wczytywanie.Poza tym korzystając z czarów 10 i 11 poziomu też nie miałem trudności z przechodzeniem ostatnich misji.Teraz gram w Oddech Zimy i planuję rozwinąc bardziej uniwesalną postać wojowniko-maga więc do tak wysokich poziomów nie dojdę i ten kłopot mam z głowy.No , chyba że ta postać okaże się kiepściutka , to wtedy będą inne kłopoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się