Seqiu

SpellForce - problemy z misjami

8032 postów w tym temacie

Poszukalem troche i choc w nieladny sposob, ale zmusilem ja do zaoferowania mi 6. Lzy. Uzylem komend odpowiednich i pozniej metoda quicksave/quickload poczekalem, az zechciala mi sprzedac ten kamyk. Jesli kogos zainteresuje to w konsoli wpisujemy po kolei:

doscript("GdsVariables")

SetGlobalFlagTrue{Name = "g_P204_NandiniFollowAvatar"}

SetGlobalFlagFalse{Name = "g_P204_NandiniNervNicht"}

Przed pierwsza rozmowa warto zrobic qs, pozniej w razie niepasujacej oferty ql i do skutku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy trolle opuszczą swoją osadę możesz zakraść się za posąg, który czczą i podszywając się pod ich bóstwo wydać im polecenie (gdy już wrócą; za posągiem będziesz niewidoczny) ataku na Tirganach (są jeszcze 2 inne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 12:31, Treant napisał:

Kiedy trolle opuszczą swoją osadę możesz zakraść się za posąg, który czczą i podszywając
się pod ich bóstwo wydać im polecenie (gdy już wrócą; za posągiem będziesz niewidoczny)
ataku na Tirganach (są jeszcze 2 inne).


Ataku na Tirganach? na elfy? po co? a przy tym posągu jak jestem to jest napisane, że nie mam komu wydać polecenia, bo nikogo w obozie nie ma. Chodzi mi o trolle na północny wschód, blokujące jedyną drogę do portalu do Głębokiej Zimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te Trolle w dzień blokują drogę, a na noc wracają do obozu (albo odwrotnie). Jak wioska jest pusta to zakradasz się za posąg i CZEKASZ na Trolle, jak wlezą do wioski to wtedy możesz wydać im 1 z 3 poleceń - napadu na Tirganach (wg mnie jedyne rozsądne polecenie, bo inaczej marne z trollami szanse na wygranie) pozostałe dwa są chyba dla zmyły :) i w temn sposób oczyszczasz sobie drogę do portalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 17:09, Aragi napisał:

Te Trolle w dzień blokują drogę, a na noc wracają do obozu (albo odwrotnie). Jak wioska
jest pusta to zakradasz się za posąg i CZEKASZ na Trolle, jak wlezą do wioski to wtedy
możesz wydać im 1 z 3 poleceń - napadu na Tirganach (wg mnie jedyne rozsądne polecenie,
bo inaczej marne z trollami szanse na wygranie) pozostałe dwa są chyba dla zmyły :) i
w temn sposób oczyszczasz sobie drogę do portalu


Aha, więc noc i dzień... Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Empiria spedza mi sen z powiek. juz wole walczyc z potworami niz latac po całym miescie i szukac odpowiedzi. O CO CHODZI Z TYMI LZAMI, CO ZROBIC Z REKA PRZY SWIATYMI PODSIWETLA SIE I NIC WIECEJ A W BANKU CO Z DZWONKAMI? NO I JAK WYKIWAC STRAZNIKOW KTORYM SIE CHCE PIC? LATAM PO CALEJ MAPIE I NIE WIEM CO DALEJ. plz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łzy Zerbitów są do wzmocnienia broni (kostur maga) i tarczy - po wykonaniu zadania dla płatnerza (zapomniałem jak jej na imiię) w Empirii wykona ta robotę. Strażników da sie wykiwać jak się zdobędzie "Pieczęcie bankowe" ale ostatnia to prawie na ostatniej planszy, dla spragnionych strażników kup wino u handlarza w Empirii (ma tylko wino i coś tam jeszcze, na dole miasta) i postaw to wino na stole za strażnikami (podświetla się na niebiesko) w ten sposób ich przejdziesz. Co do rąk to nigdy tego nie robiłem - wkłada się tam chyba jakieś tabliczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 10:52, agnieszkakuciel napisał:

Empiria spedza mi sen z powiek. juz wole walczyc z potworami niz latac po całym miescie
i szukac odpowiedzi.

SF to w połowie RPG, więc powinnaś być przygotowana na takie misje ;) A teraz po kolei:

Dnia 22.02.2008 o 10:52, agnieszkakuciel napisał:

O CO CHODZI Z TYMI LZAMI

Na rynku jest pewna kobieta, która może umieścić trzy takie łzy w kosturze (albo w tarczy, ale tego nie jestem pewien) i dzięki temu dostaniesz bardzo dobrą broń (przynajmniej dla maga). Pierwszą łzę możesz kupić od Nandini w slumsach (pierwszą jej ofertę odrzuć, druga będzie dużo niższa), drugą dostaniesz od Tuomi we wschodniej części Empyrii, a trzecią znajdziesz w Kryptach Zegarowych w jednej ze skrzyń.

Dnia 22.02.2008 o 10:52, agnieszkakuciel napisał:

CO ZROBIC Z REKA PRZY SWIATYMI PODSIWETLA SIE I NIC WIECEJ

Nie jest to związane z żadnym questem, ale z easter-eggiem twórców; nie musisz się tym przejmować.

Dnia 22.02.2008 o 10:52, agnieszkakuciel napisał:

A W BANKU CO Z DZWONKAMI?

Jeśli będziesz chciała wedrzeć się do skarbca banku, to na kolejnych mapach będziesz mogła znaleźć 4 pieczęcie bankowe - po włożeniu każdej z nich alarm się wyłączy, a ty będziesz mogła wejść do skarbca. Zamiast jednak oczekiwanych skarbów znajdują się tam kamienne tablice, które możesz włożyć w białe dłonie przy świątyni, o których pisałaś wcześniej, i w rezultacie otrzymasz kod do wpisania w Kruczej Przełęczy (pojawi się panna młoda - bohaterka Kill Billa) co jest wspomnianym przeze mnie easter-eggiem.

Dnia 22.02.2008 o 10:52, agnieszkakuciel napisał:

NO I JAK WYKIWAC STRAZNIKOW KTORYM SIE CHCE PIC?

Chyba nie trudno się domyślić, że trzeba im te picie zorganizować ;) Na południu miasta jest sprzedawca win - kup jedno, wróć do żołnierzy i na lewo od nich jest stół na którym możesz to wino postawić.
A tak na przyszłość - nie pisz z Caps Lockiem, bo jest to na forum postrzegane jako krzyk i dosyć niemile widziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi ze szkieletami na ostatniej mapie w CF? Maja rozne imiona i stoja w koleczku wokol skrzyni na wyspie na poludnie od wiezienia z malpami, do ktorej nie sposob sie chyba dostac (wspolrzedne teleportu w razie czego poprosze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 14:12, Jamz napisał:

O co chodzi ze szkieletami na ostatniej mapie w CF? Maja rozne imiona i stoja w koleczku
wokol skrzyni na wyspie na poludnie od wiezienia z malpami, do ktorej nie sposob sie
chyba dostac (wspolrzedne teleportu w razie czego poprosze).

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=80&pid=4525
o to ci chodzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, o to. Istnieje mozliwosc dostania sie tam uczciwie (bez kodu)? Jesli nie, to jakie sa dokladne wspolrzedne do kodu z teleportem? Nie chce mi sie zbytnio experymentowac z wysylaniem avatara w ta i spowrotem po calej mapie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam SpellForce złota edycja już od dłuższego czasu(z gazety wyborczej), ale dopiero teraz zdecydowałem się ją zainstalować. Przed graniem planowałem przeczytać instrukcję, lecz okazało się, że ma dość pokaźne rozmiary... w gierce jest samouczek? Nie chciałbym grać na ślepo:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 17:22, Forgotten napisał:

Posiadam SpellForce złota edycja już od dłuższego czasu(z gazety wyborczej), ale dopiero
teraz zdecydowałem się ją zainstalować. Przed graniem planowałem przeczytać instrukcję,
lecz okazało się, że ma dość pokaźne rozmiary... w gierce jest samouczek? Nie chciałbym
grać na ślepo:P

Jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 16:58, Jamz napisał:

Tak, o to. Istnieje mozliwosc dostania sie tam uczciwie (bez kodu)? Jesli nie, to jakie
sa dokladne wspolrzedne do kodu z teleportem? Nie chce mi sie zbytnio experymentowac
z wysylaniem avatara w ta i spowrotem po calej mapie...

ja tam się dostałam z teleportem ale nie pamiętam współrzędnych. Po co ci tam łazić jak i tak te przedmioty na nic ci sie nie przydadzą??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano jest. Niestety całego nie przeszedłem bo komputer wysiadł mi przy ożywieńcach:P Po ponownym uruchomieniu gra nie chciała się otworzyć(nadal nie che) i wyskakiwał standardowy komunikat windowsa. Heh i za pierwszym razem też poprawnie nie zadziałała, lecz dopiero za drugim... pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 19:06, Fumiko napisał:

Reinstalacja gry.

Pff nic to nie dało. Było nawet gorzej. Gra uruchomiła się tylko raz po kilkunastu próbach, aby znowu wywalić mi komputer - wciąż siedziałem w samouczku. Dziwnym sposobem po ponownym uruchomieniu znikną plik exe gry i znowu byłem zmuszony przeinstalować... i znowu gra nie chce się uruchomić:/
help

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 21:03, Forgotten napisał:

Pff nic to nie dało. Było nawet gorzej. Gra uruchomiła się tylko raz po kilkunastu próbach,
aby znowu wywalić mi komputer - wciąż siedziałem w samouczku.

Możesz podać jakieś komunikaty generowane przez system? Np. zrzuty ekranu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się