Seqiu

SpellForce - problemy z misjami

8032 postów w tym temacie

Krasnoludy... nie lubię grać tą rasą. Rekrutuj obrońców, którzy mogą rzucać młotami i skupiaj ich ataki na 1 wrogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2008 o 09:31, Treant napisał:

Krasnoludy... nie lubię grać tą rasą. Rekrutuj obrońców, którzy mogą rzucać młotami i
skupiaj ich ataki na 1 wrogu.


Ale to są 4 21poziomowe olbrzymy... no nic, spróbuję tak jak piszesz. Teraz zostałem samym bohaterem, a więc pozostaje rekrutować od początku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2008 o 15:29, tomoliop napisał:

Ale to są 4 21poziomowe olbrzymy... no nic, spróbuję tak jak piszesz.

Jeśli atakują tylko w bezpośrednim starciu, to możesz spróbować pojedynczo ich wywabiać awatarem wprost pod deszcz młotów. Tym sposobem poradziłem sobie z wysokopoziomowymi szkieletami, które stały nieopodal zablokowanego lawiną przejścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak przechodziłem ta planszę to musiałem ze 3 razy rekrutować armię przez te olbrzymy ale na szczęście blisko jest drugi monument krasnali więc szbko idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie w Oddechu zimy na planszy Gory Burzowe znajduje sie kufer ktorego nie mozna otworzyc bo pisze ze nie ma zamka tylko jakies 3 wglebienia..jest on zaraz niedaleko obozu Setriusa..jak mozna otworzyc ten kufer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadanie odnośnie tego kufra dostaniesz nieco później od jednego ze [spojler] jeńców uwolnionych z obozu zwierzoludzi [/spojler]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yee:P właśnie skończyłem Spellforce: Zakon świtu. Doszedłem postacią do 28 levelu i nie wykonałem jednego zadania(poszukiwanie cieni) - dużo przez to straciłem?
Ogólne wrażenie jest bardzo dobre, warto było poświęcić na nią trochę czasu. Szczególnie dla...
- tych pięknych widoczków i wysokich gór, które przy nie najświeższej grafice, fantastycznie się prezentują:D
- całkiem fajna historia, a pomysł z przywołaniem jednostek jest dużo bardziej wiarygodnych niż rekrutowanie ich z malutkich budyneczków tysiącami...
- pojawianie się nowych postaci zlecających zadania, w miejscach, które już odwiedziliśmy oraz powiązanie wielu lokacji z pojedynczym questem(choćby mikstura herosa)
- bardzo dużo rodzajów potworków oraz przedmiotów(sam uzbierałem około 1500 złotych monet + niesprzedane itemy, których łącznie było około 35 "stron")
- mapy obfitujące w rozpadliny, wzniesienia...
Plusów jest więcej:P jestem tego pewien, lecz chwilowo nic więcej sobie nie przypominam. Oczywiście miała też wady, a w nich...
- bohater nie atakuje automatycznie(kusznik ostrzeliwuje mnie z dwóch metrów, a mój awatar nie reaguje / drużyna walczy, prawie przegrywa, a mój heros stoi z boku... załatwił swoich przeciwników i czeka... powinien się włączyć w walkę jak zwykłe jednostki)
- zbyt duża liczba budynków, przyzwoicie to wygląda jedynie u trolli(niejednokrotnie przez zbyt wielką liczbę budowli miałem ogromny bałagan w bazie:P zamiast choćby trzech rodzajów chat drwala powinna być jedna, którą można rozbudować - podobnie z kwaterami...)
- lekki niedosyt po ostatnim, króciutkim filmiku
- i... coś się znajdzie
- już mam! wszyscy się znają:P

Ah! o co chodziło z tymi kościotrupami z Szarogóra? Wstawały w nocy z grobów aby położyć sie przed świtem... dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 17:48, Forgotten napisał:

Yee:P właśnie skończyłem Spellforce: Zakon świtu. Doszedłem postacią do 28 levelu i nie
wykonałem jednego zadania(poszukiwanie cieni) - dużo przez to straciłem?

Chyba nie ;D Pomijając to że straciłeś według mnie najlepszą, a jeżeli nie, to prawie najlepszą (tuż obok zbroi Amry) zbroje w SpellForce - Zbroje Cienia...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy tą wiadomosc powinienem dac tutaj, ale nie znalazłem często odwiedzanego tematu o 2 czesci gry. Otóż nie wiem jak dokładnie mam zdobywac sawkiekwi od kupców w Siedmiogrodzie. Zdobyłem już 2 jak sprzedawałem kupcom towary, ale sam nie wiem jak a musze miec ich 5:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

problemy mam również ze znalezieniem brył wapnia i gliny na wybudowanie pomnika w Zachodniej Gardzie. Nie wiem jak to wygląda na plaszny, nic nie moge brac. nie wiem nawet gdzie szukac a przeszukałem już dużą częsc planszy. Jesli wiecie co gdzie trzeba tego szukac to z góry dzięki:) Oczywiście powyższ epytanie jest również aktualne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2008 o 18:56, lis899 napisał:

problemy mam również ze znalezieniem brył wapnia i gliny na wybudowanie pomnika w Zachodniej
Gardzie. Nie wiem jak to wygląda na plaszny

Wygląda różnie - albo jak kawałek skały, albo wózek z surowcami, a w przypadku gliny - zostaje ona po pokonaniu golemów. Spis wszystkich brył wapnia znajdziesz tu: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=15219&pid=103
Jeśli chodzi o glinę to jest 14 brył i można je znaleźć w:
1x Westguard, clay golem, near the lake in the far SW
5x Dun Mora, clay golems, in the southern swamp area
1x Iron Fields, clay golem, on the way to the old temple in the W
1x Gate of Swords, clay golem, area north of the gate
1x Gate of Swords, in the merchants'' camp
3x Gate of Swords, clay golems, area south of the path up to the merchants'' camp.
1x Uram Gor, near the city wall in the W, somewhat north of the S/N midpoint
1x Uram Gor, western undead camp, near the city wall in the N

Co do sakiewek - nie kojarzę tego questa, ale jeśli napiszesz o nim coś więcej (kto zleca, gdzie itp) może mi się przypomni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2008 o 12:20, RRohen napisał:

Można gdzieś sprawdzić dokładną liczbę doświadczenia ? np 500, 200 czy coś takiego ?



Niestety czegoś takiego nie ma w SpellForce 1 ani 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2008 o 14:38, Raylin napisał:

Co do sakiewek - nie kojarzę tego questa, ale jeśli napiszesz o nim coś więcej (kto zleca,
gdzie itp) może mi się przypomni ;)

Nie pamiętam jego imienia, ale to jest złodziej, który jest na północy Siedmiogrodu, tam zaraz koło kapliczki co musiałem zabijac trupy dla którejś tam kapłanki. wokół niego jest taka mała palisada, ale jest przejście. Dał mi też przedmiot dzięki któremu będe mógł krasc. Musze tego miec 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2008 o 08:08, lis899 napisał:

Dał mi też przedmiot dzięki któremu będe mógł krasc. Musze tego miec 5

Z tego co pamiętam, to dał ci pewnie Pazur Kradzieży i podobnie jak w w Cieniu Feniksa, tak i tu aby kogoś okraść wystarczy koło niego przebiec. Pobiegaj więc po mieście mijając w małej odległości ludzi (albo nawet zatrzymuj się przy nich na chwilę), a przedmioty będą kradły się same ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie - gdy w Warownej Jamie (Oddech Zimy) wykonywałem ostatnią część zadania "Skarb Tiondrii", napotkałem kilka niejakich bestii cienia - wyglądają jak wilkowcy, (poziom ok. 22) nie pozostawili po sobie żadnych przedmiotów, ale wcześniej, gdy wykonywałem quest główny w Warownej Jamie, ich tam nie było. Czy te bestie związane są z jakimś zadaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam..mam pytanko.. juz wczesniej pytalem o ten kufer w gorach burzowych niedaleko obozu Setriusa(oddech zimy)..ale jestem juz w plonacych skalach i nie znalazlam misji ktora jest z nim zwiazana..czy moze mi ktos podac nazwe miejscowosci w ktorej znajduje jakas misje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2008 o 18:25, Hoplita napisał:

Mam małe pytanie - gdy w Warownej Jamie (Oddech Zimy) wykonywałem ostatnią część zadania
"Skarb Tiondrii", napotkałem kilka niejakich bestii cienia - wyglądają jak wilkowcy,
(poziom ok. 22) nie pozostawili po sobie żadnych przedmiotów, ale wcześniej, gdy wykonywałem
quest główny w Warownej Jamie, ich tam nie było. Czy te bestie związane są z jakimś zadaniem?



Zrob sobie wojsko najpierw potem najlepiej zejdz na sam dol mapy tam na ten most co go broniles przed szkieletami i potem na lewo.. tam znajduja sie szkielety(sa dosc silne) i jak je pokonasz to dadza Ci skarb..ale nie iddawaj go Flinkowi bo stracisz pare dobrych rzeczy..powiedz mu ze nie bylo tam zadnego skarbu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się