Seqiu

SpellForce - problemy z misjami

8032 postów w tym temacie

Dnia 25.03.2008 o 13:33, Forgotten napisał:

Jestem właśnie w kryptach zegarowych i nie mogę sobie poradzić z latarniami.

Udało mi się kiedyś rozwiązać tą zagadkę; tu jest mój post: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=80&pid=3043
A taki zbiorczy z różnymi odsyłaczami pomocnymi przy przechodzeniu Krypt jest tu: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=80&pid=5886

Dnia 25.03.2008 o 13:33, Forgotten napisał:

W czasie kampanii odwiedzę wszystkie krainy czy sam muszę do niektórych wpadać:P?

Są trzy mapy, których odwiedzenie jest całkowicie opcjonalne; są to: Miasto Dusz (prowadzi do niego portal we wschodniej części Czerwonych Pustkowii), Ogniste Kamienie (w Kruczej Przełęczy, na zachód od portalu do Kathai) i Koloseum (na północy Ognistych Kamieni).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem z latarkami udało mi się rozwiązać samemu:), podobnie z runą.
Mam za to inny problem. Na północy mapy po prawej stronie monumentu bohaterów jest korytarz do którego nie mogę się dostać - bramka jest zamkniętą... Podobnie z tymi latarkami na południu. Dopiero z mapy, którą dałeś dowiedziałem się o ich istnieniu:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh z tymi też sobie poradziłem... a przynajmniej wiem co należy zrobić:D Pff jednakże wciąż mam sprawę do załatwienia w kryptach zegarowych. Nie mogę ukończyć "dziedzictwa zerbitów" gdyż brakuje mi jednego z przedmiotów:P udało mi się zdobyć szatę, kostur i tarczę ale na ostatni item zabrakło mi monety(chyba ognia)... będę miał okazję jeszcze jakąś znaleźć?
Aha... i w mieście dusz po lewej stronie są cztery kryształy w misach - nie mogę ich zniszczyć, a bez tego nie pokonam strażników... co należy zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no to co mi się stało to już jest naprawde przesada. Nie wiem czemu tak mam ale tym razem zamieszcze screena z gry. Problem mam z tą kamerą co pisałem wcześniej, ale przedtem mogłem grac dalej, a teraz nie bo musze to zrobic a nie moge. Musze w odpowiedniej kolejności włożyc odłamki, i włożyłem tam jeden (ten pomarańczowy) ale potem nic nie moge. Pprzed włożeniem moge robic wszystko ale po juz nie. Miał może ktoś tak jak ja??

20080327150219

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2008 o 15:03, lis899 napisał:

Nie no to co mi się stało to już jest naprawde przesada. Nie wiem czemu tak mam ale tym
razem zamieszcze screena z gry.

Najprawdopodobniej jest to wina zainstalowania dodatku i gry w kampanię z podstawki. Bug z kamerą został niedawno rozwiązany, sprawdź angielskie forum: http://spellforce.jowood.com/forum/showthread.php?p=695139#post695139

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 19:02, Forgotten napisał:

ale na ostatni item zabrakło mi monety(chyba ognia)... będę miał okazję jeszcze
jakąś znaleźć?

Jeśli poza tym zrobiłeś już w Kryptach wszystko, to niestety nie - być może straciłeś jedną w skarbcu otwierając skrzynie w złej kolejności.

Dnia 26.03.2008 o 19:02, Forgotten napisał:

Aha... i w mieście dusz po lewej stronie są cztery kryształy w misach - nie mogę ich
zniszczyć, a bez tego nie pokonam strażników... co należy zrobić?

Gargulec cały czas się obraca wskazując jedną z 4 meduz, która przez pewien czas jest pozbawiona czaru, który czyni z niej nieśmiertelną. Jeśli ją zabijesz znajdziesz przy jej zwłokach diamentowy miecz, którym możesz zniszczyć jedną z mis i w ten sposób pozbawisz czaru kolejną; nie jest to jednak konieczne, bo możesz po prostu stać i czekać aż gargulec wskaże następną do zabicia, ale rozbijając mise zrobisz to szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko w miescie dusz jest poslaniec Bogow chyba mu jest Hirin..czy z nim jest zwiazana jakas misja??a jesli tak to jaka i jak moge ja zdobyc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2008 o 20:37, Bondzo06 napisał:

Mam takie pytanko w miescie dusz jest poslaniec Bogow chyba mu jest Hirin..czy z nim
jest zwiazana jakas misja??a jesli tak to jaka i jak moge ja zdobyc??

Nie jest on związany z żadną misją, można z nim tylko porozmawiać jeśli wpisze się w konsoli odpowiednią komendę. Szczegóły tu: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=80&pid=3963

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie poza problemami z misjami.
Ten tmat dotyczy Slpellforce 1 i 2? Bo zauważyłem, że zadaja tutaj też pytania odnośnie 2, co powoduje dość dużą ilość spoilerów, bo nie grałem jeszcze w dwójkę.
Taki mały pomysł. Może jdnak by rozdzielić temat dotyczącySF1 i SF2?

A teraz wracając do tematu. W Głębokiej Zimie w Oddechu Zimy jaką najmniejszą armię krasnoludów udało się wam zebrać, żeby przebić się przez duchy? Ja pamiętam, że zrobiłem armię 80+tytan, ale to jednak trwało, więc chcę się dowiedzieć ile najmniej by się dało zrobić jednostek, by przejść dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem kilka wypadów do ich bazy. Zwykle koło piętnastu jednostek i wszyscy bohaterowie. Mięsem armatnim, którym byli kapłani odciągałem ich trochę, aby utworzyć miejsce dla herosów, którzy niszczyli dwa budynki(dzięki temu tak się nie produkowali:P) i zwiewali do bazy... straty były, ale nie trzeba było czekać aż uzbieram kilkanaście tysięcy żywności i podobną ilość żelaza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 09:46, Arrino napisał:

Ten tmat dotyczy Slpellforce 1 i 2? Bo zauważyłem, że zadaja tutaj też pytania odnośnie
2, co powoduje dość dużą ilość spoilerów, bo nie grałem jeszcze w dwójkę.
Taki mały pomysł. Może jdnak by rozdzielić temat dotyczącySF1 i SF2?


Temat dotyczy SpellForce 1 ale niektórym zwyczajnie nie przetłumaczysz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 09:46, Arrino napisał:

Takie pytanie poza problemami z misjami.
Ten tmat dotyczy Slpellforce 1 i 2? Bo zauważyłem, że zadaja tutaj też pytania odnośnie
2, co powoduje dość dużą ilość spoilerów, bo nie grałem jeszcze w dwójkę.
Taki mały pomysł. Może jdnak by rozdzielić temat dotyczącySF1 i SF2?

Temat o SpellForce 2 znajduje się tutaj http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=15219&u=124
lub tutaj
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=10655&u=830

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ja dokładnej ilości nie pamiętam, ale jedyną kampanią ,w której miałem problem to Cień Feniksa ;) Reszta IMO była średnio trudna ;) Swoją drogą pamiętam jak na tej mapie w Zakonie Feniksa gdzie z pomocą Driad mieliśmy dostać się do portalu walczyłem bez nich ^^ Bo mi się ten filmik nie wyświetlił :D Ale wtedy to straciłem sporo ponad 500 jednostek, co chwila robiłem 80 - atak i tak w kółko ;P Dopiero potem się dowiedziałem, że driady zrobią to szybciej... xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!aktualnie przechodzę kampanię Feniksa i zatrzymałam sie w Empirii, muszę zaspokoić pragnienie dwóch strażników, gdzieś znaleźć jakiś inny napój, czy ktoś mi odpowie gdzie on sie znajduje? z góry dziękuje : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2008 o 14:50, wombacik napisał:

Witam!aktualnie przechodzę kampanię Feniksa i zatrzymałam sie w Empirii, muszę zaspokoić
pragnienie dwóch strażników, gdzieś znaleźć jakiś inny napój, czy ktoś mi odpowie gdzie
on sie znajduje? z góry dziękuje : )

Napój możesz kupić u handlarza na południu (handlarz winem). Gdy zdobędziesz wino, postaw je na stole (skręć w lewo od spragnionych strażników, tam jest stół).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziekuje bardzo za odpowiedz, udalo mi sie lecz teraz znowu mam problem...otworzylam juz wszystkie bramy i w tych glownych misjach mam napisane abym weszla do tego ogrodu, tylko ze jak do niego wchodze to atakuja mnie odrazu straznicy o bardzo wysokim poziomie albo jak rozmawiam z jednym z nich to on mnie przegania , znowu dlugo kombinuje i nie wiem co dalej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2008 o 16:25, wombacik napisał:

tzn teraz musze zdobyc klucz do portalu driad ale strzega go straznicy na poziomie 45
wiec niedam rady ich pokonac co mam robic?



na szczęście nie trzeba z nimi walczyć. niestety nie mam screena, ale w skrócie - trzeba znaleźć ''dziurę w płocie'' i przekraść się obok strażników ;] ''dziura'' znajduje się niedaleko bramy do ogrodu od strony wschodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 15:42, Thalanthas napisał:

Gdzie znajdę księge Dariusa w Tirganach??

Udaj się zachód od miasta i skręć od razu na północ. Jeśli się nie mylę, to pilnują jej szkielety obok skrzyni z fragmentem tkacza ostrzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się