Zaloguj się, aby obserwować  
ciaputek

Need for Speed: Carbon - Temat ogólny

5126 postów w tym temacie

Dnia 13.08.2006 o 12:14, T4KEDA napisał:

> siemanko ja powiem tyle ze wczesniejsza wersia mi sie podcina na srednih detalah a mam
procek
> atlona 2giga pamieci pamieci ram 1giga karta g-worce 6600vga128 windows xp wiec mam cos
jagby
> min wymagania ale sadze ze bez leprzego procka to se niepogram co wy otym myslicie?

Szczerze mówiąc to bardziej chodzi o grafikę. Zalecane jest 256, a ty masz 128, jeśli masz
Athlona to powinieneś patrzeć na oznaczenie. I tu nie sprecyzowałeś jakiego masz Athlona: XP,
64, X2?? Nawet jesli jest częstotliwość 2GHz to oznaczenie będzie miał 3200+ więc raczej procek
powinien wystarczyć. Powodem jest to że w wymaganiach podają częstotliwość pomijając różnicę
wydajności różnych układów o tej samej częstotliwości, jak np. Pentium IV 3.0Ghz i AMD Athlon
XP/64 3200+ różnica częstotliwości jest, ale wydajności nie wielka.

Podsumowując Athlon o częstotliwości 2GHz powinien wystarczyć, 1024Ram- różnie to bywa może
starczy może nie, 128na grafice (na mniejszych detalach powinno pójść). Poza tym z płynnością
gier zawsze różnie bywa.


a ja myslalem ze pamiec na grafice niema duzego znaczenia a tu sie okazuje ze ma a co do procka to chyba sie mylisz mam go juz dlugo i niewydaje mi sie ze jest taki dobry jak mowisz niewiem dokladnie ale tak przypuszczam a jak juz mowilem wczesniejszy nfs mi sie chaczym na srednich ustawieniach to tez biez pod uwage no chyba ze ten bedzie mniej wymagajacy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Athlony 64 3200+ mają moc 2,0GHz. Starsze, jak na przykład XP+ w wypdku 2,0GHz mają oznaczenie 2600XP+ (Sam mam takiego). Poza tym zauważ że 64 bity są w stanie wykonac więcej obliczeń a w wymaganiach nie ma napisanego czy chodzi o 32 czy 64. Rozkosz napisał że ma go dość długo, więc zakładając że jest (na 99% pewności) to Athlon 32bitowy z 2,0GHz to gra może chodzić dość słabo, wiec albo minimalne detale, albo odrobine wyższe. Ale nie wiadomo ile jest prawdy w tej specyfikacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2006 o 12:30, RX-8 napisał:

Athlony 64 3200+ mają moc 2,0GHz. Starsze, jak na przykład XP+ w wypdku 2,0GHz mają oznaczenie
2600XP+ (Sam mam takiego). Poza tym zauważ że 64 bity są w stanie wykonac więcej obliczeń a
w wymaganiach nie ma napisanego czy chodzi o 32 czy 64. Rozkosz napisał że ma go dość długo,
więc zakładając że jest (na 99% pewności) to Athlon 32bitowy z 2,0GHz to gra może chodzić dość
słabo, wiec albo minimalne detale, albo odrobine wyższe. Ale nie wiadomo ile jest prawdy w
tej specyfikacji...

Ale przecież jeszcze na 100% nie wiadomo jakie będą końcowe wymagania. To po co "rozpatrywać wszystkie kompy"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

praktycznie by moglikod źródłowy tak dopracować aby gra działała na najwyższych detalach na 1000 Mhz , 256 ram i radeonie jakimś. np 9600 800, no ale to by było zaskoczenie dla wszystkich.
zaskoczenie na "+"
tylko... czy to by im sie opłacało ?
chyba by były tego same plusy nie? jak myślicie ?
tylko praktycznie dlaczego oni tak nie zrobią.. żadna firma tak nie zrobi.. dlaczego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
Tak na dobra sprawę jest chyba jeden powód - koszty. Poza tym optymalizacja pod jeden konkretny zestaw, mogła by w konsekwencji poskutwoać złą pracą/nie działniem aplikacji na innym sprzęcie. Myślę że stworzenie silnika który potrzebowałby sprzętu ok. 1 GHz, 256 RAM, Radeon 9800 i dawał bardzo dobre efekty graficzne, kosztuje mniej-więcej tyle co stworzenie całego Carbona. Oczywiście zawsze znajdą się spiskowcy, którzy twierdzą że developerzy mają umowę z producentami Hardware''u i dostaje procent zysków od dochodów Hardware''owców, ale to jest bzdura :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście

Dnia 13.08.2006 o 13:19, RX-8 napisał:

zawsze znajdą się spiskowcy, którzy twierdzą że developerzy mają umowę z producentami Hardware''u
i dostaje procent zysków od dochodów Hardware''owców, ale to jest bzdura :D


Nie do końca, kiedyś ktoś puścił plotkę (w 100% bez sensu ale zawsze coś prawdy może w tym być), że wszystkie nowe produkowane gry bedą chodziły tylko na kartach graficznych jednego producenta (chyba wtedy chodziło o to że tylko na ATI bo miałem GeForce''a i porządnie mnie to wkurzyło), to było jakieś 5-6 lat temu.
Możliwe że ATI wtedy jakoś zaczynała, ale nie jestem pewien. Kiedy ATI tak wogóle powstała??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ATi powstało w 1985 roku.
Tak na dobra sprawę, nie wiem co sądzić o tej firmie. Od samego początku mam GeForce''y i nie mam zamiaru zmieniać nVidii na ATi. We wrześniu, na urodzinki, kupują mi nowego kompa. I stoje przed dylematem gracza - jakich producentów hardware''u wybrać, żeby mozna było pograć w Carbon i Gothic3 (te gry stosuję jako punkt odniesienia)? Jak narazie wybrałem Procesor AMD, płytę główną Gigabyte''a, RAM Kingstona i grafikę nVidii. Nic sie raczej nie zmieni i mam jakieś 90% peności że na nowym kompie Coarbon i Gothic3 będą chodzic na dość wysokich detalach bez zwiech, ale zawsze jak zmieniam GPU w kompie mam dylemat ATi czy nVidia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2006 o 14:04, RX-8 napisał:

ATi powstało w 1985 roku.
..........


Ja zawsze czułem od poczatku miłość do AMD. jakoś tak swojska firma mi sie wydaje... a intel taka obca... co do grafy to ATI... a dlaczego z tego samego powodu co.. AMD + ... ATI generuje lepszy obraz od INVIDII po za tym ta pierwsza jest przereklamowana.. tak jak intel... mnie jeszcze ati nigdy nie zawiodłło...
a Carbon bedize wyglądał świetnie na radeonie 9600XT od Gigabyta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2006 o 14:04, RX-8 napisał:

ATi powstało w 1985 roku.
Tak na dobra sprawę, nie wiem co sądzić o tej firmie. Od samego początku mam GeForce''y i nie
mam zamiaru zmieniać nVidii na ATi. We wrześniu, na urodzinki, kupują mi nowego kompa. I stoje
przed dylematem gracza - jakich producentów hardware''u wybrać, żeby mozna było pograć w Carbon
i Gothic3 (te gry stosuję jako punkt odniesienia)? Jak narazie wybrałem Procesor AMD, płytę
główną Gigabyte''a, RAM Kingstona i grafikę nVidii. Nic sie raczej nie zmieni i mam jakieś
90% peności że na nowym kompie Coarbon i Gothic3 będą chodzic na dość wysokich detalach bez
zwiech, ale zawsze jak zmieniam GPU w kompie mam dylemat ATi czy nVidia...


Odnośnie karty graficznej to wszystko zależy od tego ile ma chce się na nią wydać:
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=29705
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=26191

Podobne możliwości, ale jednak ATI jest tańsza. Zależy też do czego ma się zaufanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat ufam mocno Gainwardowi, bo bakrty mają dobre odprowadzanie ciepła, są podatne na overclocking i mają 3-letnią gwarancję. Mój wybór (ten najpardziej prawdopodobny) to ta karta:
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=27053
mam nadzieję że w połączeniu z Athlonem 64 3200+ (Orleans, AM2) i RAMem Kingston HyperX 1GB DDR2 da sobie radę z Carbonem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2006 o 14:33, RX-8 napisał:

Ja akurat ufam mocno Gainwardowi, bo bakrty mają dobre odprowadzanie ciepła, są podatne na
overclocking i mają 3-letnią gwarancję. Mój wybór (ten najpardziej prawdopodobny) to ta karta:
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=27053
mam nadzieję że w połączeniu z Athlonem 64 3200+ (Orleans, AM2) i RAMem Kingston HyperX 1GB
DDR2 da sobie radę z Carbonem ;)


Gainward robi tylko grafike opartą na chipsetach Nvidii, czyli odpowiednikiem może być Sapphire
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=27774
Procesor i ramy powinny pociągnąć, tylko jeszcze jaka płyta główna?, przecież podstawa jest naważniejsza.

Gigabyte chyba najgorszy nie jest, tylko szkoda że nie ma większego wyboru cenowego. Ale lepiej trochę więcej zapłacić żeby było dobrze niż kupić coś co za długo nie pociągnie.
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=30021 Gigabyte
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=29400 MSI

Ja bym wybrał jedną z dwóch, i raczej MSI,chociaż że Gigabyte więcej typów pamięci obsługuje (chociaż i tak 667MHz''owe bym kupił. Ale SLI mi nie potrzebne. I MSI nie jest zbyt drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tego Gigabyte''a chciałem. Z chipsetem nVidia nForce 570SLi. Zalezy mi głownie na SLi, bo będzie to platforma rozwojowa. Za jakieś 2-3 lata, dorzuci się dwa szybkie GFy, procek AMD Athlon X2 i jeszcze trochę ten komp pociągnie. I tak miałem kupic tego kompa już w lutym, ale Procek na S939. Postanowiłem poczekać aż wyjdzie AM2. ATi ma swoje CrossFire, lecz nadal jestem raczej za GF''ami. Mam nadziję że nVidia z Gainawrdem nie robią jakiś bubli i GF7600GT ma całkiem niezłą wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2006 o 14:56, RX-8 napisał:

No właśnie tego Gigabyte''a chciałem. Z chipsetem nVidia nForce 570SLi. Zalezy mi głownie na
SLi, bo będzie to platforma rozwojowa. Za jakieś 2-3 lata, dorzuci się dwa szybkie GFy, procek
AMD Athlon X2 i jeszcze trochę ten komp pociągnie. I tak miałem kupic tego kompa już w lutym,
ale Procek na S939. Postanowiłem poczekać aż wyjdzie AM2.


Tak też myślałem :) (mówcie mi Nostardamus), tylko takie długo terminowe planowanie też nie zawsze sie sprawdza, fakt faktem technologia dwurdzeniowa dopiero rozwija się, ale niedługo wprowadzą jakąś nową technologię i tak w kółko. Ja bym jescze trochę poczekał i uzbierał 300zł na Athlona X2 3800+, ale twój sprzęt twój wybór, oby dobrze ci służył.

ATi ma swoje CrossFire, lecz nadal

Dnia 13.08.2006 o 14:56, RX-8 napisał:

jestem raczej za GF''ami. Mam nadziję że nVidia z Gainawrdem nie robią jakiś bubli i GF7600GT
ma całkiem niezłą wydajność.


GF7600GT został mianowany oficjalnym następcą GF6600GT. Czyli na dzień dzisiejszy starczy spokojnie i przez jakiś czas pociągnąć powinien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem przed chwilką taką oto informacje:
Kierownictwo EA potwierdziło dzisiaj pierwsze dwanaście wehikułów, jakimi dane nam będzie przejechać się po wirtualnych trasach:

Aston Martin DB9
Dodge Challenger
Dodge Charger (2007)
Dodge Viper
Ford Mustang (Shelby GT-500 2007)
Lamborghini Gallardo
Mazda3
Mazda RX-7
Mazda RX-8
Mitsubishi Lancer Evolution IX
Porsche Carrera GT
Subaru Impreza WRX STI (2006)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tu jeszcze coś:

Carbon zaoferuje nam około 100 modeli nowoczesnych wozów. Według niepotwierdzonych informacji kolejnymi samochodami, jakie ujrzymy w grze, będą:

Aston Martin V12 Vanquish lub Vanquish S
Chevrolet Corvette C6
Ford Cobra (Shelby)
Ford Mustang GT
Mitsubishi Lancer Evolution VIII
Nissan 300ZX
Porsche Cayman S
Toyota Supra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie będą powtarzali wątków fabularnych typu "Najlepszy w mieście podstępem zabiera Twoje BMW" lub motyw z Undergrounda 2 gdzie "Najlepszy w mieście rozbija Twoja brykę". Powinni wymyśleć cos nowego i raczej tak postąpią.
A Skyline''a GT-R34 nie jeden by chciał zobaczyć w Carbonie... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

\...\

Skyline, to jest najpopualrniejsze auto wśród tunerów, w Japonii. Jeżeli ma być podział na grupy, jeżdżące, samochodami, amerykańskimi, japońskimi i europejskimi, to nie może zabraknąć Skyline''a w tych japońskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować