Zaloguj się, aby obserwować  
NuuGGet

Inicjatywy wspólnego udoskonalania społeczności gram.pl :)

530 postów w tym temacie

>

Dlaczego MG powinno zignorować tą zabawę? Bo Ty tak uważasz? Co w takim razie mamy dalej robić? Zmienić nastawienie, być cały czas poważnym? W porządku, pogadam z redakcją i od kwietnia będziemy komentować program telewizyjny TVP Kultura. Albo lepiej, będziemy robić wpisy, w którym będziemy oceniać notki gramowiczów w skali 1 do 10 nie dając żadnej treści, bo ktoś zaraz zacznie płakać lub się jeszcze obrazi, że brzydko o nim napisaliśmy. Przynajmniej będzie ktoś miał reklamę i też wsparcie, bo dzięki temu dostanie więcej wejść, więc i będzie super! Pasuje?

Ja poważnie dalej nie rozumiem o co ten płacz. Sam zauważyłem, że każdy kto napiszę o tej wojnie na gramsajcie to bijesz piane. Byłeś kiedyś na jakimś forum poza gram.pl? Wiesz o tym, że to nie pierwsza i ostatnia taka akcja? Przykładowo podam forum CD-Action, kiedyś pewna grupka użytkowników pozmieniała sobie awatary na troskliwe misie, spamowała, wygłupiała się, a potem to ucichło. Jednym się nie podobało i to, o rany, ignorowali! A inni mieli zabawę. Czy tego chcesz czy nie, osoby odpowiedzialne za "Wojnę" też są częścią tej społeczności, więc dlaczego MG nie mogło dołączyć? Poza tym są też osoby, których to bawi. Jeżeli chcesz znać moje zdanie to mnie to nie bawi, ale nie robię z tego ogromnej afery.

I nie trzeba być trollem aby zgrywać wioskowego mędrca.

Jeżeli dalej będziesz brnąć, że łamiemy Idee, nie spełniamy misji itp. To nie wiem co mogę rzecz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2013 o 23:41, Osiol napisał:

Dlaczego MG powinno zignorować tą zabawę?


Dla Was może i to zabawa, ale dla dużej grupy osób to zwykły nic nie warty spam, który powinien się jak najszybciej skończyć. Zresztą dzisiejsza liczba wpisów o tym była mniejsza niż w ostatnich dniach. Widocznie dlatego, że przeniosło się to na forum.

Dnia 28.03.2013 o 23:41, Osiol napisał:

Ja poważnie dalej nie rozumiem o co ten płacz. Sam zauważyłem, że każdy kto napiszę o
tej wojnie na gramsajcie to bijesz piane. Byłeś kiedyś na jakimś forum poza gram.pl?
Wiesz o tym, że to nie pierwsza i ostatnia taka akcja? Przykładowo podam forum CD-Action,
kiedyś pewna grupka użytkowników pozmieniała sobie awatary na troskliwe misie, spamowała,
wygłupiała się, a potem to ucichło. Jednym się nie podobało i to, o rany, ignorowali!
A inni mieli zabawę. Czy tego chcesz czy nie, osoby odpowiedzialne za "Wojnę" też są
częścią tej społeczności, więc dlaczego MG nie mogło dołączyć? Poza tym są też osoby,
których to bawi. Jeżeli chcesz znać moje zdanie to mnie to nie bawi, ale nie robię z
tego ogromnej afery.


Ten kabaret nie niesie ze sobą nic wartościowego. Nie po to próbowaliśmy przez dwa i pół miesiąca odbudować społeczność, zachęcić ich do pracy, aby teraz kilku niepoważnych osób (żeby nie powiedzieć dobitniej) zepsuło to wszystko. Dlatego jestem zły, jeżeli ktoś trzeci do tego nawiązuje. Zresztą nie tylko ja zauważam, że Wasz udział był czymś złym. Ja jestem na pierwszej linii ognia, bo nie zamierzam ukrywać mojego zniesmaczenia tym faktem. A co do uczestnictwa w innych forach. Mam za sobą ich wiele, od kilku lat pozostaje na gramie, bo tu mi najlepiej.

Dnia 28.03.2013 o 23:41, Osiol napisał:

Jeżeli dalej będziesz brnąć, że łamiemy Idee, nie spełniamy misji itp. To nie wiem co
mogę rzecz...


Od kiedy opublikowaliście ten wpis tak sadzę. Wycofywanie się z tego byłoby z mojej strony niepoważne i dziecinne. To nie jest parcie na ślepo, tylko poważne i przemyślane osobiste zdanie, które się nie zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2013 o 23:54, Kraju napisał:



Jak ma się do tego odbudowa społeczności do tej "wojenki"? Ja dalej tego nie rozumiem, może jestem tępy, ale wytłumacz mi bardzo w prosty sposób. Ludzie zaczęli masowo zamykać gramsajty? Zaczęli emigrować gdzie indziej? Co się dzieje? Może jestem ślepy, ale nie widzę ofiar, prócz niepotrzebnych krzykaczy, którzy płaczą zupełnie o nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spam. Codziennie powstaje kilka absurdalnych wpisów.
Atmosfera. Zepsuła się przez tę "wojnę". Wszystko się wokół niej kręci.
Mniejsza ilość rzeczowych wpisów. Jeden z użytkowników pisał, że czeka aż to się wszystko skończy. To tylko jedna osoba, ale to dla mnie wystarczy, bo nikt z tego powodu nie powinien opuszczać tego miejsca.
Afera. Również naszej dyskusji by nie było, gdyby nie ten cały cyrk.
MyGramy. Jesteście mimowolnymi ofiarami tej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

To już nie moja wina, że niektórzy nie potrafią po prostu zignorować tej sytuacji i dalej pisać swoje. Ja osobiście mam w planach parę notek, ale potrzebuję czasu, a nie czekam na zakończenie jakiejś "wojny", która mało mnie interesuję. Nie wiem, jeżeli ludzie nie potrafią segregować spamu, to nie chcę wiedzieć co robią w skrzynkach pocztowych.

To już nie moja wina, że z takiego małego czegoś, niektórzy wyolbrzymili do ogromnego problemu, który niby wszystko zniszczy, a jak widzę to nic nie robi.

Temat zaczął się wpierw, że MG spowolniło tempo, a potem ktoś oburzył się, że na naszym GS powstał wpis o tej wojnie i zaczęły się bezsensownie zamieszki...

Ja tylko próbuję przekazać, że wystarczy, żeby ludzie nie zwracali na to uwagi i robili swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2013 o 00:26, Kraju napisał:

Spam. Codziennie powstaje kilka absurdalnych wpisów.


Tu kończy się argumentacja sKraja i podobnych jemu.

Pewna grupa społeczna (żeby nie rzec etniczna, tak się odcina od reszty) dała sobie prawo do kontroli, cenzury i oceny jakości cudzej działalności.

Żeby nie używać słów nieparlamentarnych i do forum niespecjalnie pasujących, pozostaje mi klasyczne "wolnoć Tomku w swoim domku".


a edytuję, bo dałem się sprowokować

>Atmosfera. Zepsuła się przez tę "wojnę". Wszystko się wokół niej kręci.

kręci się wokół wojny, a nie wokół kręgu wzajemnej adoracji XDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę przykre jest to co widzę przez kilka ostatnich dni. Pierwszego dnia wojny jakoś wszyscy się śmiechali, wyciągnęli popcorn i było fajnie. Nagle jednak niektórzy poczuli za duży ból tyłka. Rozumiem, że niektórym ta akcja mogła się nie podobać ale pisanie o tym w każdym miejscu poza oczywiście postami Demagola, Ostrowiaka i moimi, po czym podkreślanie jak to mocno się to ignoruje, ba tworzenie całych wpisów o jakoby "całkowite odcinanie się od konfliktu" jest po prostu niepoważne. Dlaczego nikt nie skomentuje na przykład pod którymś z naszych wpisów "chłopaki pośmielim się, ale to wystarczy". Nie, lepiej jest napisać cały wpis i dołożyć cegiełkę do tego tak zwanego "spamu". Problem w tym, że ten "spam" wcale nie przeszkadzał mi w czytaniu najnowszych wpisów jakie pojawiały się na innych Gramsajtach, co niektórzy zarzucają. Poza tym, Ostry ma rację, nie możecie nikomu zabronić publikowania jakichkolwiek treści ponieważ Gramsajty są indywidualną sprawą każdego z nas.

Choć i tak największy, moim zdaniem niesłusznie, flame poleciał w stronę MyGramy. Dla mnie ich wpis o wsparciu dla Ostrowiaka nie różnił się niczym od Gramoida. Ot luźny, zabawny wpis, spoko. A tu nagle sru, konflikt na całego, "MyGramy nie powinny się w ogóle w to wtrącać", "co z waszą misją", "ostatnio i tak dajecie ciała". Gdzie były te wszystkie głosy krytyki gdy MyGramy naprawdę zwolniło tempa, a było to wcześniej niż ich deklaracja w sprawie wojny ostrowiacko-demagolskiej. Ja się znudziłem już pierwszego dnia, Ostry i Demagol pewnie też daliby sobie spokój dzień czy dwa później ale skoro poświęca im się tyle uwagi... Osioł ma rację, niektórzy do bólu wyolbrzymiają problem i sami dorzucają do pieca, twierdząc przy tym, że wina stoi tylko po stronie miejscowych trolli i MyGramy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2013 o 10:05, luzac napisał:

Choć i tak największy, moim zdaniem niesłusznie, flame poleciał w stronę MyGramy. Dla
mnie ich wpis o wsparciu dla Ostrowiaka nie różnił się niczym od Gramoida. Ot luźny,
zabawny wpis, spoko. A tu nagle sru, konflikt na całego, "MyGramy nie powinny się w ogóle
w to wtrącać", "co z waszą misją", "ostatnio i tak dajecie ciała"


Ano właśnie imho nie powinien.
Sam jestem tej sprawie totalnie neutralny, zawsze co najwyżej śmieszyła mnie wojna balukowo-ostrowiakowa, nigdy tam nie komentowałem, czasem zajrzałem zobaczyć czy chłopaki dalej trzymają poziom wzajemnego trollingu.
Obecna wojna ostrowiak kontra cała reszta tez mocno mi zwisa. Nie mniej inicjatywa taka jak my gramy imho powinna być w takich sytuacjach neutralna co by "nie srać we własne gniazdo".

Niech sobie ludzie swoje wojenki prowadza między sobą - ich broszka.
Po co zaczynać jakieś kołka wzajemnej adoracji ? Wygląda to równie słabo co krytykowanie "podwórkowych cwaniaków" [każdy chyba pamięta z czasów dzieciństwa, ze wszędzie był jakiś "cwaniak" którego największym atutem było rzucanie tekstu "ty ty bo przyjdę z kolegami"]

Dobry content - broni się sam.
Ogarnięty twórca/bloger/vloger/lets player etc tez broni się sam [jak jest ogarnięty i ma dobry content]
Po co się wcinać między wódkę za zakąskę ? Po co dokarmiać trolli [a ciągnięcie tego tematu wielu dokarmia] ?

Tu się zaczyna sytuacja z kategorii "po co ta inicjatywa powstała".
Tj celem wdawania się w rożne mniej lub bardziej absurdalne cudze konflikty, czy celem promowania GSów ?
Bo chwilowo wygląda na to, ze parcie w ta pierwszą stronę wzięło górę nad ta drugą.

P.S.
Pardon za problemy z polskimi fontami, smaruję ze smartfona w którym muszę chyba zrobić restart fabryczny, bo mimo wbijania polskich znaków w polu pisemnym to niektóre po zatwierdzeniu odpowiedzi się nie chcą czasem pokazać =.=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2013 o 00:37, Osiol napisał:

To już nie moja wina, że niektórzy nie potrafią po prostu zignorować tej sytuacji i dalej pisać swoje.

A tak konkretnie co zignorować? Pytam bo nie bardzo jestem w temacie tej wojny a chciałbym, jak najbardziej w czynie społecznym, móc zignorwać i dalej pisać swoje ;)

Dnia 29.03.2013 o 00:37, Osiol napisał:

Temat zaczął się wpierw, że MG spowolniło tempo, a potem ktoś oburzył się, że na naszym
GS powstał wpis o tej wojnie i zaczęły się bezsensownie zamieszki...

Chodzi o ten satyryczny tekst o obronie Ostrowiaka tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2013 o 11:01, zadymek napisał:

> GS powstał wpis o tej wojnie i zaczęły się bezsensownie zamieszki...
Chodzi o ten satyryczny tekst o obronie Ostrowiaka tak ?


Tak. O to się teraz rozchodzi co moim zdaniem jest wręcz komiczne, żeby mieć pretensje praktycznie o nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2013 o 11:04, Osiol napisał:

Tak. O to się teraz rozchodzi co moim zdaniem jest wręcz komiczne, żeby mieć pretensje
praktycznie o nic.

No, bo ja wiem czy nic: tekt mógłby być jeszcze bardziej patetyczny -a przy okazji mógłby nieco lepiej naświetlić tak ważną problematykę GramSajtów jak konflikty na takowych. Planujecie przekuć to w jakiś cykl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2013 o 11:04, Osiol napisał:

Tak. O to się teraz rozchodzi co moim zdaniem jest wręcz komiczne, żeby mieć pretensje
praktycznie o nic.

Tak, masz rację. Praktycznie o nic. Jeżeli kogoś uraziłem to sorry, nie miałem zamiaru zbytnio opluć kogokolwiek, kto maczał palce w rozkręcaniu tego bałaganu, zamiast wyciszaniu go. Najpierw na spam psioczyć, a potem samemu go praktykować. Nie mówię co kto ma pisać, bo to sami sobie określiliście. No, ale dobra. Tyle. Jeżeli autorzy wybitnego tekstu są urażeni, to najmocniej przepraszam. Serio. Serio, serio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mam rozumieć tę wypowiedź na facebuku, osoby które się wyrażają na temat "waszej akcji" są psami? Bo nie wyrażają sie tak jakbyście chcieli?

20130329220058

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować