Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Plotka: Ubisoft rozważa wykupienie THQ

57 postów w tym temacie

Dnia 21.12.2012 o 21:42, dark_master napisał:

zresztą, wszystkie te firmy są dzisiaj po jednych pieniądzach - capcom, thq, ea, acti,
ubi - ktore nie jada na kotletach gdzie na sile sie eksperymentuje z marka zmieniajac
wszystko poza chwytliwym tytulem, z pierdyliardem dlc.

Może dlatego, że takie odgrzewane kotlety się najlepiej sprzedają? :D THQ próbowało z nowymi seriami, wprowadzało sensowne zmiany i...teraz bankrutuje :D Niestety, ale to gracze w dużej mierze odpowiadają za to, jakie gry się najlepiej sprzedają. A wyraźnie widać, że kolejne części CoD-a, AC, FIFY czy też nawet Diablo sprzedają się lepiej niż nowe marki. Owszem, Bethesda spróbowała z Dishonored i im się udało, ale to nie jest reguła :)
Dlatego teraz nowy właściciel THQ, ktokolwiek nim by nie był, powinien raczej postawić na wzmocnienie znanych marek - DoW-a, CoH-a, Metro :) Niestety, ale takie są realia rynkowe :D Wprowadzenie nowej marki na rynek przez Bethesdę wg mnie było spowodowane fantastycznymi wynikami Skyrima - Bethesda po prostu mogła sobie pozwolić na eksperyment :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy nie wiem czy cieszyć się czy smucić. Bo niby Ubi jakiś czas mi podpadło sporo... ale od tego roku raczej mnie zaskakują niż zasmucają. Jeżeli wykupią to z tym problemu raczej mieć nie będę, oby tylko CoH był kontynuowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Jakość" PC-towych portów gier Ubi jest dobrze znana, a wolałbym komfortowo pograć sobie w SR4, jak grałem w SR3 :) Do tego Uplay, chroń boże przed kolejnym niepotrzebnym do niczego programem, który na dodatek oferuje tyle co Origin czyli nic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2012 o 21:49, vegost napisał:

Oby nie Ubi... Uni ostatnio wszystko partolą, jak EA. Tylko nie Saints Row. Wtedy byśmy
mieli gry dla dzieci.


Co tak Ubi ostatnio spartoliło? :) Bo o FC3 słyszałem sporo dobrego, AC3 też chyba aż taki słaby nie jest :) Nie pamiętam w ostatnim czasie jakiejś spektakularnej wpadki Ubi. Z tego co wiem, to chyba nawet jakiś DRM zdjęli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2012 o 21:55, pawbuk napisał:

Co tak Ubi ostatnio spartoliło? :) Bo o FC3 słyszałem sporo dobrego, AC3 też chyba aż
taki słaby nie jest :) Nie pamiętam w ostatnim czasie jakiejś spektakularnej wpadki Ubi.
Z tego co wiem, to chyba nawet jakiś DRM zdjęli :D


Jak przypominają mi się Herosi to aż mnie mrozi na grzebiecie :) Poza tym, nie wyobrażam sobie tego, żeby Ubik zrobił Saints Row w tak niepoważny sposób jak to robi THQ. Oni są za grzeczni i zaraz chcieli by się równać z Rockstarem. Po prostu kupa by wyszła a nie gra. Do tego dodaj casual i jedziemy z lizakiem a nie rainbow dildo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2012 o 21:58, vegost napisał:

Jak przypominają mi się Herosi to aż mnie mrozi na grzebiecie :) Poza tym, nie wyobrażam
sobie tego, żeby Ubik zrobił Saints Row w tak niepoważny sposób jak to robi THQ. Oni
są za grzeczni i zaraz chcieli by się równać z Rockstarem. Po prostu kupa by wyszła a
nie gra. Do tego dodaj casual i jedziemy z lizakiem a nie rainbow dildo :)


Grałem w Heroes 5 i akurat mi się podobał :) Bardzo fajna gierka do pogrania od czasu do czasu z kumplami :D
Co do SR, to jaki duży wydawca ma na tyle luzy, żeby bez problemu przepuścić takie gry? :D Choć Beyond G&E też do końca poważne nie było, a to jedna z najsłynniejszych produkcji Ubi, która swoją drogą ma doczekać kontynuacji :) Może więc nie taki Ubi straszny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lepsze ubi niz ea czy activision. reszta raczej nie ma na tyle zbednej kasiory zeby sie liczyc. ubi ostatnio nic nie sppierdzielo, heros 6 znosny, mimo dziwnych opcji sieciowych i dziwnego systemu rozwoju, anno wypas totalny, AC3 cholernie dobry, far cry bardzo przyzwoity, rayman genialny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2012 o 22:18, EmperorKaligula napisał:

lepsze ubi niz ea czy activision.


To samo chciałem napisać. Jeśli wpadłoby to w łapy ea, to aż strach się bać... Najbardziej cieszyłbym się, gdyby na zakupy wybrało się Square, ale Ubi - nie jest źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.12.2012 o 21:53, pawbuk napisał:

Może dlatego, że takie odgrzewane kotlety się najlepiej sprzedają? :D

ja tego nie neguję, bo kotletem ta branża stoi, ale nie opowiadajmy też farmazonów że pod ubi czy kimkolwiek innym będzie lepiej.

Dnia 21.12.2012 o 21:53, pawbuk napisał:

THQ próbowało z
nowymi seriami, wprowadzało sensowne zmiany i...teraz bankrutuje :D

THQ sporo też sobie nagrabiło praktyką dot. DLC - patrz retribution które ma ich prawie tyle, co gry typu railoads, a to przecież zupełnie inne targety.

Dnia 21.12.2012 o 21:53, pawbuk napisał:

Owszem, Bethesda spróbowała z Dishonored i im się udało, ale to nie jest
reguła :)

reguła jest taka, że trzeba wpakować w promocję drugie tyle co w grę, by zarobić miliony. Albo przynajmniej mnieć kampanię tanią ale dobrą, co udowodnił dead island.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2012 o 22:35, aope napisał:

> lepsze ubi niz ea czy activision.

To samo chciałem napisać. Jeśli wpadłoby to w łapy ea, to aż strach się bać... Najbardziej
cieszyłbym się, gdyby na zakupy wybrało się Square, ale Ubi - nie jest źle.

A Warner? Cieszyłbyś się gdyby THQ przejęła ta firma? Ja już uzasadniłem, dlaczego ta firma byłaby najodpowiedniejsza do takiego przejęcia. :)

Pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > > lepsze ubi niz ea czy activision.
> >
> > To samo chciałem napisać. Jeśli wpadłoby to w łapy ea, to aż strach się bać... Najbardziej
>
> > cieszyłbym się, gdyby na zakupy wybrało się Square, ale Ubi - nie jest źle.
> A Warner? Cieszyłbyś się gdyby THQ przejęła ta firma? Ja już uzasadniłem,
> dlaczego ta firma byłaby najodpowiedniejsza do takiego przejęcia. :)
>
> Pozdrawiam. :)
>

Gdyby warner przejal to praktycznie na bank mozna zapomniec o DOW3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2012 o 22:49, dark_master napisał:

Owszem, Bethesda spróbowała z Dishonored i im się udało, ale to nie jest
> reguła :)
reguła jest taka, że trzeba wpakować w promocję drugie tyle co w grę, by zarobić miliony.
Albo przynajmniej mnieć kampanię tanią ale dobrą, co udowodnił dead island.


Dead Island miał genialny trailer i na tym niesamowicie zyskał ;) Rzeczywiście, bez kosztownej kampani reklamowej ciężko się przebić, ale ona też nie gwarantuje sukcesu :) Dlatego nowym właścicielom THQ radzę skoncentrować się jedynie na kilku wybranych tytułach i je wspierać :) Trochę jak Acti, która nie wypuszcza na rynek specjalnie wielu gier, ale te, które już wyda mają kosztowną kampanię i generują gigantyczne zyski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować