Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ostatni egzemplarz PS2 zjechał z taśmy produkcyjnej

33 postów w tym temacie

Gratki :) Miło wspominam czarnulkę. Do tej pory nie wyszła żadna gra lepsza niż DBZ Budokai Tenkaichi 3. Zawsze będę za to jej dziękował :-) Stare dobre czasy ;p Niech spoczywa już na stałe w pokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nooooooooo... jeszcze się na tym Sony przejedzie i wznowi produkcję. Przynajmniej taką mam nadzieję. Co ja zrobię, jak mi padnie moje PS2? Od ponad miesiąca nie odpaliłem PS3, bo nadrabiałem zaległości (Ace Combat 5, YGO Tag Force Evolution, Spartan Total Warrior). Szczerze, jakbym miał teraz wybierać między PS2 i PS3, wybrałbym to pierwsze bez chwili wachania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niegdyś ta konsola była moim marzeniem, ale nigdy się jej nie doczekałem. Chodziłem grać do kumpla i bałem się zmienić płytę w napędzie, bo jeszcze bym coś zepsuł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinni ten moment pokazać żeby wszystkim graczom łezka się zakręciła w oku. Ale z drugiej strony większym ciosem dla mnie był moment, kiedy dowiedziałem się, że na PSX pojawią się ostatnie gry i konsola już nie będzie produkowana. Teraz też człowieka trochę tam ściska, ale nie aż tak jak to było z szaraczkiem, na którym się wychowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh.. mam ciągle czarnulę, jeden z pierwszych modeli, kupiona za iście bandyckie pieniądze w dniu premiery w naszym kraju [1999zł za konsole i to ze zniżką bodajże 15% bo byłem stałym klientem sklepu w którym ją zamówiłem, kupiłem u nich szaraka i niemało gier]...

Paradoksalnie ta konsola to był mój najdroższy sprzęt do grania jak by ją podliczyć.
Szarak nie był tani, ale do PS2 nic nie ma startu [do dziś pamiętam jak musiałem od brata pożyczyć 5 dyszek żeby mi starczyło na DMC w dniu premiery.. 279zł]

Ale nie żałuje ani grosza, ta konsola dala mi chyba najwięcej growej radości razem z szarakiem.

Co ciekawe mimo tak intensywnegio użytkowania [bo gier na PS2 mam niemało a i grywałem oporowo swego czasu] moja czarnula dalej działa i ma się dobrze :)

Ale chyba trzeba będzie przy wypłacie wyciągnąć te 4-5 stówek i kupić jednego nowego slima tak "na zapas".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tak dobrze wspominają PS2, ja jakoś nie bardzo :/ Do PSOne czuje ogromną nostalgię, a PS3 uważam za najlepszą obecnie konsolę, która choć nie jest wolna od wad, to jednak w końcu da się wygodnie pograć i w końcu stała się multimedialna. O PS2 tego powiedzieć nie można, Sony długo nie mogło się zdecydować co zrobić z internetem w konsoli, aż w końcu zdecydowali się mocno okroić kolejne wersje konsol. Kolejny zgrzyt to bardzo długo utrzymująca się wysoka cena za tak na prawdę zwykły upgrade PSOne, nieznacznie rozwijający możliwości konsoli. Dalej.... bardzo drogie gry i oczywiście płatny dostęp do wersji demo (dosyć drogie to było). No i wreszcie: w dalszym ciągu pady na uwięzi kabli. Tak jak z zakupu PS3 obecnie bardzo się cieszę, tak zakup PS2 to była dla mnie porażka, wielkie rozczarowanie, szczególnie kiedy przyszła era płaskich TV z rozdzielczością HD i Full HD (na co oczywiście PS2 w ogóle nie było przygotowane). Dziwi mnie, że znalazło to tylu nabywców. Ale jednocześnie gratuluję Sony, że PS2 było (miejmy nadzieję) ostatnią konsolą bez internetu, z okablowanymi padami, kartami pamięci, brakiem supportu dla widescreen i wysokimi cenami wszystkiego co popadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 18:47, Azvar napisał:

O PS2 tego powiedzieć nie można, Sony długo nie mogło się zdecydować co zrobić z internetem w konsoli, aż > w końcu zdecydowali się mocno okroić kolejne wersje konsol.

Co dokładnie niby zostało okrojone w PS2? HDD, którego nikt prawie wtedy nie używał?

Dnia 07.01.2013 o 18:47, Azvar napisał:

Kolejny zgrzyt to bardzo długo utrzymująca się wysoka cena za tak na prawdę zwykły upgrade PSOne,
nieznacznie rozwijający możliwości konsoli.

Patrzę na gry z PS1 i porównuję do dwójki i zastanawiam się nad tym, czy aby konsol sobie nie pomyliłeś...

Dnia 07.01.2013 o 18:47, Azvar napisał:

Dalej.... bardzo drogie gry i oczywiście płatny dostęp do wersji
demo (dosyć drogie to było).

Czyli dokładnie tak, jak to było w radosnych czasach PS1?

Dnia 07.01.2013 o 18:47, Azvar napisał:

No i wreszcie: w dalszym ciągu pady na uwięzi kabli.

Bo zrobienie bezprzewodowego pada było wtedy strasznie drogie i wiązało się z mnóstwem innych wad, takich jak krótki czas życia na baterii i cholernie duży input lag?
Już pomijam fakt, że konkurencja bezprzewodowego pada w tym samym okresie również nie posiadała. I piszę tu o wszystkich - Microsofcie, Nintendo i Sedze.

Dnia 07.01.2013 o 18:47, Azvar napisał:

Tak jak z zakupu PS3 obecnie bardzo się cieszę, tak zakup PS2 to była dla mnie porażka, wielkie
rozczarowanie, szczególnie kiedy przyszła era płaskich TV z rozdzielczością HD i Full
HD (na co oczywiście PS2 w ogóle nie było przygotowane).

Sprzęt z 2000 roku miał być przygotowany technicznie na to, co nadeszło 5 lat później i co zostało tak naprawdę upowszechnione dopiero w 2008 roku? Nie, przecież to niemożliwe.

Dnia 07.01.2013 o 18:47, Azvar napisał:

Ale jednocześnie gratuluję Sony, że PS2 było (miejmy nadzieję) ostatnią konsolą
bez internetu, z okablowanymi padami, kartami pamięci, brakiem supportu dla widescreen
i wysokimi cenami wszystkiego co popadnie.

Wiesz, że po PS2 wyszedł jeszcze Gamecube?
Wiesz, że PS2 obsługuje widescreen?
Wiesz, że implementacja widescreen w grach zależała od ich twórców?
Wiesz, że na Xboksie (najbardziej zaawansowanej technicznie konsoli tamtej generacji) było z tym dokładnie to samo?
Wiesz, że wszystkie konsole wtedy, również Xbox, posiadały pady na kablach?
Wiesz, że X360 również obsługiwał karty pamięci?
Wiesz, że ceny gier na PS2 nie były ani droższe ani tańsze od konkurencji?
Wiesz, że implementacja połączenia sieciowego w grach zależała od twórców i jedyną wadą PS2 był brak scentralizowanej usługi sieciowej?


I mean, srsly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Henrar gdyby można było na forum oceniać komentarze. Ja bym Ci dał takiego dużego plusa za tego posta ;). Nie ma to jak się rozprawiać z hejterami.

Oddaję hołd tej konsoli. Tyle niesamowitych gier, tyle niesamowitych przygód, tony grywalności. Nawet PS3 mnie nie trzyma tak jak to robi PS2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 19:21, Henrar napisał:

I mean, srsly.


Końcowe 8-hit combo i fatality.

Touché. ^^

A z mojej strony chciałbym podziękować PS2 za serię GTA.
I mimo, że nie da się ocenić potęgi modowania gier na PC, to najwięcej frajdy było właśnie na PS2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój, widać że albo gość chyba zna ta konsolę jedynie z Wikipedii a wczasach jej prime timeu zapewne o rynku nie wiedział zupełnie nic [min faktu, że MS suma summarum przegrał wyścig zbrojeń z sony i PS2 okazała się jednak sprzętem "lepszym" w kontekście pojawiających się na nią exclusiveów czy tez ogólnej sprzedaży i popularności... A to były czasy gdzie tarcie trwało mocne, bo konkurencja nie spała - nawet na GC pojawiały się perełki]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 20:43, Pietro87 napisał:

Daj spokój, widać że albo gość chyba zna ta konsolę jedynie z Wikipedii a wczasach jej
prime timeu zapewne o rynku nie wiedział zupełnie nic


Albo po prostu nie podobała mu się funkcjonalność konsoli i uważa ją za słaby zakup - ale co tam, na pewno jest dzieckiem i hejterem.
Srsly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>- nawet na GC pojawiały się perełki]

Metal Gear Solid: The Twin Snakes- remake pierwszego MGS''a na PSX. Co ja bym dał żeby w to zagrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 20:46, Daelor napisał:

Albo po prostu nie podobała mu się funkcjonalność konsoli i uważa ją za słaby zakup -
ale co tam, na pewno jest dzieckiem i hejterem.
Srsly.



To, że coś się komuś nie podoba a to, ze gada kompletne bzdury to dwie różne sprawy.
A wszystkie te bzdury już masz rozwinięte wyżej - nie widzę sensu ich powtarzać.
Ot jedna przykładowa - rzekomy "minimalny skok jakości" - wystarczy porównać np FF9 a FF10 czy The Bouncer.
FF9 był uznawany za jedną z najlepszych graficznie produkcji na PSX''a, dla kontrastu launchowym tytułem na PS2 był The Bouncer który do dziś jest uznawany za topowy pod kątem grafiki na PS2 [drugi jest np FFX i FFXII].
To na PS2 pojawił się pierwszy w pełni zdubbingowany Final Fantasy tudzież pierwsze DMC które stworzyło nowy gatunek gier - więc pisanie o "nieznacznie rozwiniętych możliwościach PSXa" to imho - kompletna bzdura świadczącą właśnie o tym, że ktoś styczność z ta konsolą i rynkiem gier w tamtych latach miał co najwyżej chyba przez wspomnianą Wikipedię.

A druga taka bzdura to tekst o padach na kablach w czasach gdy bezprzewodowe pady praktycznie nie istniały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 20:48, Bracio napisał:

>- nawet na GC pojawiały się perełki]

Metal Gear Solid: The Twin Snakes- remake pierwszego MGS''a na PSX. Co ja bym dał żeby
w to zagrać.


Ja osobiście żałuję, że ani na PC ani na PS2 nigdy nie wyszedł odnowiony RE1.
Grac co prawda ograłem cały na konsoli koleżanki, ale to nie to samo co poszpitalny sobie w zaciszu samotnie...

Ale podobnie miałem z kilkoma tytułami z dreamcasta w czasach psx''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować