Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Korzystasz z Windows XP? Nie zagrasz w BioShock Infinite

57 postów w tym temacie

> > Ponadto w przeciwienstwie do konsol gram ma wyjsc na 3 plytach CD poniewaz ma
> > byc wbudowany juz na sttarcie texture pack.
> Poprawka - chyba chodziło Ci o trzy płyty DVD. :)
>
HEHE racja :P ale w sumie DVD to tez taki CeDek LOL!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

XCOM na Pc ma jeden wielki plus - mody :)
Np graficzny [uniwersalny bo działa w praktycznie każdej grze dx9/10/11] SweetFX który poprzez system ślicznych filtrów i efektów imituje pewne zaawansowane efekty [jedyne co odradzam to używać imitowania HDRu bo może to zjeść wydajność - opcja kiepsko dopracowana jak na razie]
Dwa screeny poniżej [z mojej wersji SweetFX - tzn sam dopasowałem sobie ustawienia moda no i zarzuciłem proste dwa mody na texmodzie min ładniejsze flagi + polskie flagi + taktyczne camo na zbrojach]

Tak więc gry PC imho mają jeden wielki plus - łatwe modyfikowanie :)

P.S.
SweetFX pięknie działa w trochlighcie 2 [jak ktoś chce mogę na GSie zrobić upload link do swoich ustawień + instrukcje i screeny]

20130116173245

20130116173250

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> 4)Jakoś lepiej się w to gra na Padzie w wersji PC niż na Konsole. Na forum zobaczyli
> że PC ma mniejsze input lagi.


Hmmm również mam X-Coma na PC ale.... wróciłem do starego zmodowanego pod win7 z rozmyciem grafiki i muzyka Mp3.

Sam czesto uzywam X-pada bo WLASNIE na Pececie lepiej sie giercuje z mniejszym input lagiem....120 FPS, 120Hz, 2ms opóźnienia i wygodna sofa... + sterowanie padem w necie za pomoca BIG PICTURE w STEAMie ...chyba sie rozleniwilem... natomiast Xbox jest od Halo4, ktore .....cóż szarpie moim zadbanym xboxem na lewo i prawo pod wzgledem plynnosci (niektorzy nawet nie wiedza za maja 30-35 FPSow stale ale to juz inny temat).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2013 o 17:36, Pietro87 napisał:

P.S.
SweetFX pięknie działa w trochlighcie 2 [jak ktoś chce mogę na GSie zrobić upload link
do swoich ustawień + instrukcje i screeny]


Z chęcią rzuciłbym gałką oczną :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koleś zamiast frapsa użyć oraz później gimpem albo paintem przelecieć to użył domyślnie f12 ze steama XD i pokazał jedynie podmian tekstur postaci

tutaj masz link co pokazuje nie mod a raczej dodatek w stylu ENB Series czyli ten SweetFX ja się tam bawię na razie plikiem konfiguracyjnym
http://www.youtube.com/watch?v=hxdMBY_zh98

więc jak komuś bioshock infinite na PC za mało kolorowy to wie gdzie szukać moda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko podmienione tekstury to są akurat na flagach i pancerzach i na niczym innym. Jak nie widzisz wyostrzenia czy shaderowania na screenach względem oryginału to chyba okulista się kłania [a screeny robione frapsem i wrzucane prosto z frapsa - rozdziałki nie przebiję bo komp na którym gram w XCOMa ma monitor 1440/900].

Ze SweetFX gra wygląda i tak o niebo lepiej niż wersja domyślna [kolorowa do porzygania :)]

Tu jest SweetFX z ustawieniami jakie u siebie zarzuciłem : http://www.sendspace.pl/file/29215476ccc395e83bd8a82
Tutaj z kolei mod na nowe tekstury flag [flagi polski za flagi Australii, flagi Australii za flagi Grecji] + camo tekstury na pancerzach : http://www.sendspace.pl/file/bcf51638579d39a791a6b05

Jak używać texmoda z grami steam to chyba każdy wie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A takie głupie pytanko. Jak myślicie gra odpali się na procesorze " i5 2,33 GHz", pytam, bo wiem, że to 2 rdzeniowy i trochę mało ma pamięci, ale ma jakieś tam 4 wątki. Ma to jakieś znaczenie, czy też nie. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to akurat wiem ale u ciebie na jednym screenie wygląda jak u mnie bez moda XD(co innego 1440x900 vs 1920x1080)

Druga sprawa jakie ustawienia bo ja mam tak

HDR, BLOOM, Technicolor oraz Vibrance przy czym to mam ustawione na 0,4 głównie to w xcomie mod ten usuwa szary filtr i uwydatnia kolory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia te co podałem ale pełnej konfiguracji ci tu nie przepisze bo to było dosyć sporo bujania konfiguracją tych ustawień [miejscami dosyć subtelnego imho]
Pobierz sweetfx''a tego co wrzuciłem na sendspace - on ma ten config który sobie ustawiłem i tam sobie porównasz wszystkie parametry.
Niestety rozdziałki nie przeskoczę, bo XCOMa mam na swoim kompie [a grywam tez na kompie brata ale w gry non-steam, bo steam mam u siebie w domu, kompem brata się posługuje u niego w domu bo braciak pojechał do pracy na kontrakt 3 letni do stanów a ja domu pilnuję, kwiaty podlewam i czasem w coś szarpnę na jego kompie jak mój mi nie pozwala odpalić takiej gry na max :) (co jak co mój komp ma 4 lata, to, że uciaga 90% gier na max to i tak dobra sprawa :)], wszystko w grze mam ustawione ile fabryka daje oprócz aa bo używam fxaa [przy tej rozdziałce wygładzanie jest ładne a wydajności nie zabiera więcej niż 2-3 fps :)].
Ale screena bezstratnego z frapsa niestety nie zapodam na gramie bo waży najmniejszy 3.8mb a tu jest limit na 2 :)
Moge jedynie na imageshacka wrzucić [te co są są infranem konwertowane do jpg żeby się zmieściły].

Ale tak czy siak - zassaj tego sweetfx''a z mojego linka i porównaj sobie parametry, ewentualnie przetestuj w praniu jak to u ciebie wygląda w 1080p.

@edit

A zdecydowanie mój cfg jest bardzo [wręcz bliźniaczo] podobny do tego moda z nexusa tylko nie używam emulacji HDR'a [a kolo z nexusa używał]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A takie głupie pytanko. Jak myślicie gra odpali się na procesorze " i5 2,33 GHz", pytam,
> bo wiem, że to 2 rdzeniowy i trochę mało ma pamięci, ale ma jakieś tam 4 wątki. Ma to
> jakieś znaczenie, czy też nie. Z góry dziękuje za odpowiedź.

A czemu miala by sie nei odpalic? Problemem moze byc tylko karta graficzna. Mam kumpla ktory gra spokojnie w multi BF3 na C2D, choc tylko do 32 graczy. Pozniej juz mu tnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również używam XP i z ostatnich dużych tytułów nie zawiódł mnie jedynie Far Cry 3, jeżeli pozostali wydawcy i producenci nie chcą moich pieniędzy to ich strata. Podejrzewam, ze takich osób jak ja jest więcej ale pewnie wg statystyk np. Steam, posiadacze XP to garstka konserwatystów, którymi nie ma co zaprzątać sobie uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KrisN1, Sniper Elite czy Battlefield tez nei pojda na XP. Niestety ta lista rosnie. Ale zawsze gry mocno napedzaly rynek komputerowy, wiec zasadniczo to standard. Ostatnimi czasy byla kilkuletnia stagnacja spowodowana zalosna wydajnoscia konsoli uwazanych za next gen, czyli X360 i PS3. O Wii nawet nie wspomne, bo moj zegarek ma wieksza wydajnosc. Mimo wszystko powinienes w koncu zrobic maly update systemu, chocby z uwagi na bezpieczenstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować