Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 01.07.2009 o 20:52, Hubi_Koshi napisał:

Co to za stwory które rzuciły się na Irenicusa z outrze Cieni ??


Mnie wyglądały na koboldy, nawet podobnie "szczekały". Wiesz, nie ma nic gorszego dla tak ambitnego maga jak Jon, kiedy pokonuje cię banda kundli ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 11:25, Paluch_222 napisał:

Mnie wyglądały na koboldy, nawet podobnie "szczekały". Wiesz, nie ma nic gorszego dla
tak ambitnego maga jak Jon, kiedy pokonuje cię banda kundli ;P

Czy ja wiem, wyglądały na dużo bardziej demoniczne niż koboldy i nijak nie wyglądały jak te małe szczekuje (przynajmniej porównując je do tych co widzieliśmy na filmiku wchodząc do Nashkel w pierwszej części)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Filmik z Nashkel był w niskiej rozdzielczości, ciężko było cokolwiek tam dojrzeć ;P

A tak serio to miały nawet podobny sposób poruszania się co koboldy (skakały jak kangury), szczekały, warczały, miały ogonki, szpiczaste uszy, podłużne pyski i w przybliżeniu humanoidalną budowę ciała. Czerwone oczy mogły być spowodowane sferą, w jakiej się znalazły (bo Jon IMHO po śmierci trafił do piekła, czyli innej sfery).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 13:11, Paluch_222 napisał:

Filmik z Nashkel był w niskiej rozdzielczości, ciężko było cokolwiek tam dojrzeć ;P

Eee tam wyraźnie można było dojrzeć to jak wyglądają :-)

Dnia 09.07.2009 o 13:11, Paluch_222 napisał:

A tak serio to miały nawet podobny sposób poruszania się co koboldy (skakały jak kangury),
szczekały, warczały, miały ogonki, szpiczaste uszy, podłużne pyski i w przybliżeniu humanoidalną
budowę ciała. Czerwone oczy mogły być spowodowane sferą, w jakiej się znalazły (bo Jon
IMHO po śmierci trafił do piekła, czyli innej sfery).

Tylko co koboldy miały by robić w Otchłani czy gdzieś tam ?? Praktycznie na dzień dobry zjadły by je tam jakieś pomniejsze demony XD Mi to osobiście wyglądało trochę na Upiory czy Cienie które się czasem spotykało, przynajmniej z wyglądu, ale na bank nie były to koboldy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, musiałem sprawdzić jeszcze raz, żeby być pewnym i rzeczywiście, zwracam honor.

http://www.youtube.com/watch?v=Pf9kleGOupc

To, co wziąłem za uszy to w rzeczywistości rogi, a same stworzonka są za duże jak na koboldy... jeden z użytkowników forum podsunął taką propozycję:

"He is in the Nine Hells of Baator, land of Devils (Baatezu), not Demons (Tana''Ri) and that Devils are Hamatulas"

Stopień sensowności opinii pozostawiam Tobie, aż tak niestety nie jestem zapoznany ze światem Zapomnianych Krain.

EDIT:

IMHO Polski Irenicus lepszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 22:26, Paluch_222 napisał:

"He is in the Nine Hells of Baator, land of Devils (Baatezu), not Demons (Tana''Ri) and
that Devils are Hamatulas"


Tanar''ri to można znaleźć raczej w Otchłani niż w Baator za to Baatezu faktycznie jest w Dziewięciu Piekłach od cholery. Zgadzam się z Hubim że żaden kobold nie zdążyłby w tej sferze nawet zaszczekać zanimby go coś nie dopadło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 22:26, Paluch_222 napisał:

Stopień sensowności opinii pozostawiam Tobie, aż tak niestety nie jestem zapoznany ze
światem Zapomnianych Krain.

Looknąłem na googlach i oto co znalazłem
http://redwinggreen7.livejournal.com/97500.html?thread=432092
http://www.frpnet.net/images/planescape/hamatula.gif
W sumie to chyba się zgadza... chyba. I bez obawy, ja jestem równie nie zapoznany co ty :-)

Dnia 09.07.2009 o 22:26, Paluch_222 napisał:

IMHO Polski Irenicus lepszy ;)

Zgodzę się, nasz fajniej brzmi, ma głębszy głos i w ogóle brzmi... ostrzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 22:47, Karharot napisał:

Tanar''ri to można znaleźć raczej w Otchłani niż w Baator za to Baatezu faktycznie jest
w Dziewięciu Piekłach od cholery.

Przypomnij mi proszę, którzy to są Chaotyczni Źli, a którzy Praworządni Źli, bo z tego co pamiętam z Planescape''a to między tymi dwoma "frakcjami" toczy się Wojna Krwii.

Dnia 09.07.2009 o 22:47, Karharot napisał:

Zgadzam się z Hubim że żaden kobold nie zdążyłby w
tej sferze nawet zaszczekać zanimby go coś nie dopadło:)

Zdecydowanie... chyba że tym koboldem byłby Deekin z NWN: Hordes of Underdark, wtedy to demony musiały by zacząć uważać XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 23:29, Hubi_Koshi napisał:

Przypomnij mi proszę, którzy to są Chaotyczni Źli,

Tanar''ri

Dnia 09.07.2009 o 23:29, Hubi_Koshi napisał:

a którzy Praworządni Źli,

Baatezu

Dnia 09.07.2009 o 23:29, Hubi_Koshi napisał:

bo z tego
co pamiętam z Planescape''a to między tymi dwoma "frakcjami" toczy się Wojna Krwii.

Dobrze pamiętasz:) Dlatego właśnie Tanar''ri nieczęsto się spotyka w ojczystych sferach Baatezu (a te które tam są raczej nie cieszą się pobytem).

Dnia 09.07.2009 o 23:29, Hubi_Koshi napisał:

Zdecydowanie... chyba że tym koboldem byłby Deekin z NWN: Hordes of Underdark, wtedy
to demony musiały by zacząć uważać XD

Racja, Deekin nie takie miejsca zwiedzał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 23:40, Karharot napisał:

Tanar''ri
Baatezu

Okej postaram się zapamiętać.

Dnia 09.07.2009 o 23:40, Karharot napisał:

Dobrze pamiętasz:) Dlatego właśnie Tanar''ri nieczęsto się spotyka w ojczystych sferach
Baatezu (a te które tam są raczej nie cieszą się pobytem).

A jaki w tym udział mają Neutralne Złe demony ?? Czy może takich w ogóle nie ma ??

Dnia 09.07.2009 o 23:40, Karharot napisał:

Racja, Deekin nie takie miejsca zwiedzał:)

Heh... kobold Uczeń Smoka... dzikiii pomysł XD Ale spodobał mi się, no i Deekin był naprawdę sympatycznym smykiem.

============> Danke Fouton ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 23:43, Hubi_Koshi napisał:

A jaki w tym udział mają Neutralne Złe demony ?? Czy może takich w ogóle nie ma ??

To będą pewnie ci nieszczęśliwi mieszkańcy sfer znajdujących się pomiędzy Baatorem a Otchłanią, tam gdzie toczy się większość bitew Wojny Krwi :)

Dnia 09.07.2009 o 23:43, Hubi_Koshi napisał:

Heh... kobold Uczeń Smoka... dzikiii pomysł XD Ale spodobał mi się, no i Deekin był naprawdę
sympatycznym smykiem.

Miło że się go spotyka w NWN2:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 23:43, Hubi_Koshi napisał:

A jaki w tym udział mają Neutralne Złe demony ?? Czy może takich w ogóle nie ma ??

Raczej nie z natury. Demony mogą zmienić charakter (skoro jest dobry drow to czemu nie neutralny demon). Dlatego np. Nie-sława mimo że była Tanar''ri małal charakter dobry (a urodziła się z pewnością z chaotycznym)

Dnia 09.07.2009 o 23:43, Hubi_Koshi napisał:

Heh... kobold Uczeń Smoka... dzikiii pomysł XD Ale spodobał mi się, no i Deekin był naprawdę
sympatycznym smykiem.

No i dodatkową role zagrał w NWN2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 23:47, Karharot napisał:

To będą pewnie ci nieszczęśliwi mieszkańcy sfer znajdujących się pomiędzy Baatorem a
Otchłanią, tam gdzie toczy się większość bitew Wojny Krwi :)

Innymi słowy chodzące bary z przystawkami dla armii obu "frakcji" huh ?? O ile oczywiście demony muszą jeść

Dnia 09.07.2009 o 23:47, Karharot napisał:

Miło że się go spotyka w NWN2:)

Hmm... trzeba będzie kiedyś w końcu położyć łapy na tej grze i sprawdzić czy mi pójdzie


===========> Fouton

Eee chodzi ci chyba o Neutralny, nie dobry, chociaż już nie pamiętam jaki dokładnie charakter miała Nie-Sława

Robi za jakiegoś legendarnego Badassa czy po prostu szwenda się po okolicy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 23:49, Fouton napisał:

Dlatego np. Nie-sława mimo że była Tanar''ri małal charakter dobry
(a urodziła się z pewnością z chaotycznym)

Nie-Sława jako istota która spędziła całe życie walcząc ze swą naturą była wyjątkiem. Na jej charakter spory wpływ miało pewnie to że była jednym z tych nielicznych Tanar''ri które mało że były w Baatorze to jeszcze zostały tam wychowane (jeśli tak można nazwać stulecia tortur). BTW wydaje mi się że ona chyba miała charakter praworządny-neutralny a nie dobry (choć jej działania faktycznie skłaniały się raczej ku dobru)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 23:54, Hubi_Koshi napisał:

Innymi słowy chodzące bary z przystawkami dla armii obu "frakcji" huh ?? O ile oczywiście
demony muszą jeść

Wg linka który dałem wcześniej są najemnikami którzy służą obu frakcjom.

Dnia 09.07.2009 o 23:54, Hubi_Koshi napisał:

===========> Fouton

Eee chodzi ci chyba o Neutralny, nie dobry, chociaż już nie pamiętam jaki dokładnie charakter
miała Nie-Sława

Sorry głowę zaprzątał mi Drizzt i tak wyszło. Masz rację Nie-Sława miała Praworządny Neutralny.

Dnia 09.07.2009 o 23:54, Hubi_Koshi napisał:


Robi za jakiegoś legendarnego Badassa czy po prostu szwenda się po okolicy ??

Możesz go zatrudnic by w twojej warowni sprzedawał przedmioty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 23:54, Hubi_Koshi napisał:

Innymi słowy chodzące bary z przystawkami dla armii obu "frakcji" huh ?? O ile oczywiście
demony muszą jeść

Odnoszę wrażenie że większość tego co jeszcze zamieszkuje te sfery przebywa tam dlatego że jest zbyt głupia aby dać nogę:) Z opisów tych sfer wynika że większość z nich to jedynie spustoszone pobojowiska (czytaj: zdewastowane nawet jak na demoniczne standardy).

Dnia 09.07.2009 o 23:54, Hubi_Koshi napisał:

Robi za jakiegoś legendarnego Badassa czy po prostu szwenda się po okolicy ??

Próbuje nam opchnąć parę rzeczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 23:59, Fouton napisał:

Wg linka który dałem wcześniej są najemnikami którzy służą obu frakcjom.

Hmm... szczerze mówiąc to wyglądają jak kleszcze z przerostem ambicji ^^;

Dnia 09.07.2009 o 23:59, Fouton napisał:

Możesz go zatrudnic by w twojej warowni sprzedawał przedmioty.

Boooo, szkoda, a taką miałem nadzieję że pokazuje swojego powera.


============>Karharot
Eee... czyli tam W OGÓLE jeszcze cokolwiek istnieje ?? Z czystej ciekawości, kto wygrywa ?? Czy też cały czas mają tam remis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2009 o 00:10, Hubi_Koshi napisał:

Eee... czyli tam W OGÓLE jeszcze cokolwiek istnieje ?? Z czystej ciekawości, kto wygrywa
?? Czy też cały czas mają tam remis

Istnieć - istnieje dużo i dlatego otchłań i piekło są bardzo ciekawymi miejscami (w których można by osadzać więcej gier). A co do remisu to trwał, trwa i będzie trwać pewnie przez wieczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować