Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 23.06.2009 o 23:14, Xanax napisał:

Musisz odszukać w siedzibie łupieżców umysłu pewnego mężczyznę, z rozmowy z którym powinieneś
wywnioskować co dalej robić. A notatki wyglądają jak notatki. Ich treść jest dość bełkotliwa
(wiadomo, napisał je szaleniec), ale ich sens stanie się jasny, gdy już dobierzesz się
do maszyny. No i jest jeszcze ta zagadka z zapalaniem pochodni. By ją rozwiązać szukaj
pod nogami wskazówek. ;)

Heh. z facetem gadałem, lecz on po rozmowie bez kultury zmarł :)
Notatki co prawdy, chyba mam, gdyż wszystko co nie potrzebne chowam do schowka. Więc o notatki raczej się nie boje, lecz z "nogami"? Cóż im bardziej tajemniczo się robi, tym ciekawiej. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 10:08, Spolskee napisał:

Kto będzie bardziej przydatny dla drużyny:
Korgan
Viconia
Edwin
wojownik czy czarownik (a może jakaś inna klasa).

Korgan, jeśli nie masz zbrojnego, Viconia, jeśli nie masz kapłana/druida. Dalej analogicznie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 10:11, bartog123 napisał:

> wojownik czy czarownik (a może jakaś inna klasa).
Korgan, jeśli nie masz zbrojnego, Viconia, jeśli nie masz kapłana/druida. Dalej analogicznie
:P


Jemu chyba chodzilo, o to jaka wlasna postac ma stworzyc pod taka druzyne ;-)
Ja wlasnie gram takim zestawem. Ale moja postac to woj/mag/zlo. :-)
Ogolnie na poczatku troche mi brakowalo drugiego wojownika. Dlatego chodzi ze mna Yoshimo.
Teraz moja postac jest juz na tyle potezna ze sama wlacza sie do walki bezposredniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 10:26, Spolskee napisał:

Źle sformułowałem pytanie. Kto do takiej drużyny(Korgan, Viconia, Edwin) będzie najlepiej
pasował .

Jeśli chcesz chodzić we 4 to ja bym raczej proponował jakiegoś wojownika, chociażby zabójcę magów.
Masz dobrego maga i kapłanke, czyli dobre zaopatrzenie w czary, lecz pamiętaj, że samymi czarami wiele nie ździałasz, walcząc z liczniejszą grupą przeciwną( magów, wojowników itp.), więc dlatego proponowałbym. Zabójcę magów, gdyż oni z poziomu na poziom zyskują coraz więcej niewrażliwości na magię, a i z każdym trafieniem w przeciwnika sprawiają iż ten ma 10%+ na nie udane żucenie czaru. Tak więc 10x (max) ciach i mag jest bezbronny. Oczywiście to tylko propozycja, natomiast to ty zdecydujesz kim będziesz chciał grać. Ale zauważ, że team jaki teraz masz wymaga, a raczej może mieć obojętnie jakiego bohatera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 10:28, argoth napisał:

> > wojownik czy czarownik (a może jakaś inna klasa).
> Korgan, jeśli nie masz zbrojnego, Viconia, jeśli nie masz kapłana/druida. Dalej
analogicznie
> :P

Jemu chyba chodzilo, o to jaka wlasna postac ma stworzyc pod taka druzyne ;-)
Ja wlasnie gram takim zestawem. Ale moja postac to woj/mag/zlo. :-)
Ogolnie na poczatku troche mi brakowalo drugiego wojownika. Dlatego chodzi ze mna Yoshimo.
Teraz moja postac jest juz na tyle potezna ze sama wlacza sie do walki bezposredniej.

Heh. nie ma się czemu dziwić. Ja pamiętam jak grałem Wojownikiem: Zabójca Magów. To miałem kilku set zabitych wrogów, prz czym moi pozostali kompani mieli po kilka, kilkadziesiąt. To zależy od klasy. Tak grając zauważyłem, że magowie i kapłani, to głównie osłabiają przeciwników, natomiast wojownicy itp. Dobijają, lub zabijają na miejscu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 10:33, Spolskee napisał:

woj/mag/zło w pięcioosobowej drużynie daje radę?

Daje oczywiście, lecz największą wadą tej postaci jest to, iż doświadczenie strasznie wolno się nabija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 10:33, Spolskee napisał:

woj/mag/zło w pięcioosobowej drużynie daje radę?

Najlepiej do tego jednoosobowa drużyna, albo ktoś obok kto leczy ja tak połowe grałem, dalej odłączyłem 2 osobę. Woj/mag/zło za bardzo wymiata ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze czary maga, powinny stać na pierwszym miejscu obronne typu: obrona przed magicznymi brońmi, lustrzane odbicia itp. dopiero potem nalerzy zapamiętywać czary ofensywne.
Oczywiście nie należy tzn. nie potrzebne jest zapamiętywanie wszystkich czarów obronnych, bo to jest bez sensu. Tak czy siak i tak się kiedyś skończy ich działanie, a wojownik kiedy ciebie zaatakuje, oznacza śmierć w oczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w TB do teraz gram kapłanem Helma i z Sarevokiem. :D
Raz tylko wziałem Nalie by w czymś pomogła mi, lecz na nic się nie zdała, kiedy ja miałem 30lvl ona miała dopiero 16. Notmalka, zmartwychwstała, nie to co w BG1, że podchodzisz do Xana z 6lvl. I on też ma podobny a nawet większy od ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 10:33, Spolskee napisał:

woj/mag/zło w pięcioosobowej drużynie daje radę?


Na poczatek trzeba trzymac sie z tylu. :-) Ogolnie gra wymaga wiecej finezji.
Po raz pierwszy korzystam z pulapek, robie rekonesans swoim gosciem.
Od pewnego momentu mozna juz aktywniej brac udzial w bitwach.
Przewaznie i ta zaczynam od ciosu w plecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś mi pomóc na III poziomie w Twierdzy Strażnika?
Otóż mam 3 oleje i hibke z krzesiwem. Mogę zapalić pochodnie na 3 różne kolory. Naprzeciw tych pochodni znajdują się wielkie drzwi, lecz jest pewien problem nie moge przez nie przejść. Wszystko dzieje się na poziomie III, w tej samej lokacji jest i też tajemnicza maszyna i mag, który jest w niej zamknięty, a dokładniej za szkłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kumpel pożyczył mi dzisiaj podstawkę BG2, i miałem pewien problem, gdy w opcjach włączyłem rodzielczość wyższą niż 800x600, to po obejrzeniu opisu katany gram mi wywalała do pulpitu. Nie wiem dlaczego.
P.S. Nie podobał mi się zbytnio styl walki w BG ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

obejrzyj sobie dokładnie podłogi w pomieszczeniach, tam będą wskazówki która pochodnia jaki kolor ma mieć coby drzwi się otworzyły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteś na IV poziomie, jak już wcześniej pisałem. Mówiłem też, żebyś wskazówek do zagadki z pochodniami szukał pod nogami. Przypatrz się dokładnie podłodze na tym poziomie i znajdź pewien szczegół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować