Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 05.03.2006 o 17:26, 4Ever napisał:

Btw mam pytanie ile KP wyciągacie i co nosicie swoimi postaciami ? Chodzi mi tu wyłacznie o
W/M/Z o żadną inną nie...


Ja dopiero zaczałem i mam chyba 1 ;[
Zręcznośc na maxa, zwykła tarcza, hełm Baldurana i pierścień ochrony+1 oraz bransolty ochrony kp 8. Gdy dojda lepsze przedmioty planuję zjechać do -8 bez noszenia zbroi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A twój W/M/Z miał styczność z BG1 ponieważ zawsze jest łatwiej grać takimi postaciami odpowiednio ustawionymi po BG1 :)) bo w BG1 dostajemy troche zdatnych punktów oraz złote pantalony... oraz zrobić trick z itemami :dd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2006 o 17:35, 4Ever napisał:

A twój W/M/Z miał styczność z BG1 ponieważ zawsze jest łatwiej grać takimi postaciami odpowiednio
ustawionymi po BG1 :)) bo w BG1 dostajemy troche zdatnych punktów oraz złote pantalony... oraz
zrobić trick z itemami :dd


Do mnie piszesz? Jak tak to nie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2006 o 17:36, Budo napisał:

> A twój W/M/Z miał styczność z BG1 ponieważ zawsze jest łatwiej grać takimi postaciami
odpowiednio
> ustawionymi po BG1 :)) bo w BG1 dostajemy troche zdatnych punktów oraz złote pantalony...
oraz
> zrobić trick z itemami :dd

Do mnie piszesz? Jak tak to nie ;]


Może dlatego sobie nie radzisz albo poprostu źle kombinujesz że na szaleńczym ci jest trudno bez modów ;//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2006 o 19:02, Thorongil napisał:

Co takiego wprowadza ten mod Tactics? Ciągle o nim piszecie, a ja nic o nim nie wiem. ;)


Wprowadza bluzgi, rwanie włosów z głowy, walenie różnymi częściami ciała w różne części komputera.
Sprawia, że rozgrywa jest TRUDNIEJSZA i to znacznie.
Można to porównać do trybu Serce Furii w IWD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A oprócz tego, co podał Rzezim, daje jeszcze dużo PD-ków, świetny ekwipunek i całe mnóstwo satysfakcji z pokonania przeciwników :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2006 o 19:38, Rzezim napisał:

> Co takiego wprowadza ten mod Tactics? Ciągle o nim piszecie, a ja nic o nim nie wiem.
;)

Wprowadza bluzgi, rwanie włosów z głowy, walenie różnymi częściami ciała w różne części komputera.
Sprawia, że rozgrywa jest TRUDNIEJSZA i to znacznie.
Można to porównać do trybu Serce Furii w IWD.


Tzn. tylko podniesienie statystyk przeciwników i obniżenie gracza, czy jakieś bardziej wymyślne sposoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2006 o 19:58, Thorongil napisał:

Tzn. tylko podniesienie statystyk przeciwników i obniżenie gracza, czy jakieś bardziej wymyślne
sposoby?

Nie obniża statystyk gracza. Poprawia za to staty przeciwników - magowie mają znacznie większe możliwości (np. rzucają więcej czarów - chociaż chyba nie do końca jest to zgodne z regułami AD&D - i znacznie potężniejsze), poprawiono AI (np. już nie obstawisz smoka pułapkami, bo się na Ciebie rzuci przy próbie ustawienia pierwszej), dodano nowych przeciwników (ach... Kuroisan... a ta jego katana - Sanchuudoku... mmmmmmm... :-) ), bardzo wysoka/niska reputacja ma pewne skutki...
Niektórym nie pasuje to, że mod nagina zasady systemu, ale mnie to nie przeszkadza - jest wymagający, a o wyzwania przede wszystkim chodzi. Osobiście polecam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pewien problem. Po z formatowaniu komputera zainstalowałem BG2 (oryginał, wcześniej chodził bez zarzutu ) okazało się że w grze nie ma odgłosów mowy postaci i czarów, zato jest muzyka ...
CO się mogło stać ? Jak rozwiązać ten problem z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo poprostu zobacz w opcjach czy czegoś nie przestawiłes bo problem się wydaje błachy a najlepsze rozwiązania są tymi najprostszymi . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2006 o 17:35, 4Ever napisał:

A twój W/M/Z miał styczność z BG1 ponieważ zawsze jest łatwiej grać takimi postaciami odpowiednio
ustawionymi po BG1 :)) bo w BG1 dostajemy troche zdatnych punktów oraz złote pantalony... oraz
zrobić trick z itemami :dd


o co chodzi z tymi zlotymi pantalonami bo jusz kilka razy slyszalem o nich tutaj ale nie wiem do czego one sluza moze mi ktos to wyjasnic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2006 o 23:32, foxe napisał:

o co chodzi z tymi zlotymi pantalonami bo jusz kilka razy slyszalem o nich tutaj ale nie wiem
do czego one sluza moze mi ktos to wyjasnic??

Tak więc <uwaga zaczyna sie wykład> są trzy pary pantalonów które można zdobyć
1.Złote w Baldurs Gate 1
2.Srebrne w Baldurs Gate 2 Cienie Amn
3.Miedziane w Baldurs Gate 2 Tron Baala
Po zebraniu wszystkich trzech udajesz się do pewnego kowala w mieście które jest siedzibą Baltaraza. Jest on w tym osiedlu na wschodzie mapki konkretnie jest krasnoludem i tenże krasnal może ci wykuć GolemArmor - wypasiony armorek który daje spory bonus do KP i takie tam, jakieś działko laserowe, albo inne bzdety.
Tyle wykładu, studenci rozejść się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2006 o 23:58, Hubi Koshi napisał:

jakieś działko
laserowe, albo inne bzdety.


Działko laserowe? Kitujesz chyba... Możesz dać screena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.03.2006 o 11:58, Abi Dalzim napisał:

Działko laserowe? Kitujesz chyba... Możesz dać screena?


Działko laserowe, granaty...
wszytsko znajdziesz na www.planetbaldursgate.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w końcu kupiłem sobie BG1, przedtem miałem tylko BG2. Wpadłęm na pomysł żeby sobie stworzyć poteżnego pakernego czarownika w BG1.... Najpierw pomęczyłem się troche (z 3 godzinki) nad instalką Tutu, tak żeby było parę modów zainstalowanych. Głownie chodziło mi tu o likwidację limitu expa :) Jeszcze nie wiem czy to będzie odpowiednio działać, bo jeszcze nie mam 7 levela ale sie sprawdzi. Narazie gra sie wypaśnie :p

Czytając forum wpadłem na ppomysł żeby stworzyć W/M/Z jeszcze w BG1, ale to zrobie jak skoncze sage czarownikiem.

Jak do tej pory grałem W/M/Z tylko podstawowego BG2 z modami Ease i Items Upgrafde (ale sieka była) bo mi się gdiześ trąbal zapodział :p Tetraz może dokończe trąbala tym W/M/Z....... pamiętam jak na początku było cięzko (grałem caly czas sam, ludzi po przyłączeniu od razu wywalałem) Bo miałem dość mało siłki.... Ale zręczność miałem wysoko. Już nie pamiętam jakie mam KP... jak wrócę do domq to sprawdze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.03.2006 o 23:58, Hubi Koshi napisał:

Tak więc <uwaga zaczyna sie wykład> są trzy pary pantalonów które można zdobyć
1.Złote w Baldurs Gate 1
2.Srebrne w Baldurs Gate 2 Cienie Amn
3.Miedziane w Baldurs Gate 2 Tron Baala
Po zebraniu wszystkich trzech udajesz się do pewnego kowala w mieście które jest siedzibą Baltaraza.
Jest on w tym osiedlu na wschodzie mapki konkretnie jest krasnoludem i tenże krasnal może ci
wykuć GolemArmor - wypasiony armorek który daje spory bonus do KP i takie tam, jakieś działko
laserowe, albo inne bzdety.
Tyle wykładu, studenci rozejść się


ale jak przenieść złote pantalony z BG1 do BG 2 :/ ??? jakie działko laserowe??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 13:14, Marcin-91 napisał:

ale jak przenieść złote pantalony z BG1 do BG 2 :/ ??? jakie działko laserowe??????

Dwa sposoby
Mieć to w ekwipunku gdy importujesz postać do dwójki i...
1. Podczas włączania lochów przed "zabawami" Irenicusa gdy ekran jest jeszcze ciemny machnij spacje wejdź do inwentora i wyrzuć na ziemie itemy i będziesz je mógł później zebrać
2. Nic nie rób i potem gdy będziesz eksplorował lochy Irenicusa znajdziesz pantalony w jednej z szafek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 13:24, Hubi Koshi napisał:

> ale jak przenieść złote pantalony z BG1 do BG 2 :/ ??? jakie działko laserowe??????
Dwa sposoby
Mieć to w ekwipunku gdy importujesz postać do dwójki i...
1. Podczas włączania lochów przed "zabawami" Irenicusa gdy ekran jest jeszcze ciemny machnij
spacje wejdź do inwentora i wyrzuć na ziemie itemy i będziesz je mógł później zebrać
2. Nic nie rób i potem gdy będziesz eksplorował lochy Irenicusa znajdziesz pantalony w jednej
z szafek

dzięki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować