Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 22.06.2006 o 18:39, Harmegidon napisał:

Co to jest Sigil i z kąd taka plotka. Jestem ciekaw.


Sigil to miasto pośrodku sfer. Pochodzące ze świata pLanescape.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2006 o 18:39, Harmegidon napisał:

Co to jest Sigil i z kąd taka plotka. Jestem ciekaw.

Sigil, miasto drzwi, Pt sie tam rozgrywa;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2006 o 18:21, Mudra napisał:

Musisz rozegrać walkę tak by Aniego Bohdi w kamień nie zamieniła; a nawet jeśli to żeby nikt
już go nie atakował - można go potem odczarować: czar zowie się przemiana kamienia w ciało.

Próbowałam go odczarować/sama na to wpadłam:D, ale nie zdążyłam, nim czar zadziała to Ano jużrozpada się na kawałeczki, gram 2 osobowy team więc nim zabiję wszystkie wampiry to Ano już dawno jest w niebycie.PytaLam czy to bug czy tak jest z każda postacią z którą się romansuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2006 o 19:29, Harmegidon napisał:

Widzę, że w Plendskejpa Turnamenta trzeba sobie zagrać :D :).

Ojej, TAK!!!!! Trzeba!!! To najlepszy RPG jeki widziałem i w jaki grałem (przynajmniej z tych komputerowych) i choć jestem wielkim fanem serii BG to uważam że do Planescape nawet nie ma co porównywać... do pięt nie dorasta.
eeeh... po skończeniu BG po prostu zrobiłem nową postać, po skończeniu PT siedziałem przez pięć czy dziesięć minut nieruchomo, po czym z nabożeństwem odniosłem płytkę na półkę i do dziś po prostu boję się tam sięgnąć - za dużo emocji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2006 o 20:31, SD4HJ napisał:

A ja mam tyle gier ktorych nie zaczelem ze hey, kurde musze sie wkoncu zabrac za icewinda 1
i 2 potem za baldura 1 i 2

Ja mam tak samo, ale to że tych gioer nigdy nie ruszyłem to jest wina baldura, tormenta, icewinda, fallouta i Deus Ex:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2006 o 19:29, Harmegidon napisał:

Widzę, że w Plendskejpa Turnamenta trzeba sobie zagrać :D :).

trzeba? trzeba to za slabe slowo, giera duzo lepsza od bg, wspanialy klimat, wspaniale mozliwosci, nawet oklepane questy w stylu "przynies-wynnies-pozamiataj" sa ciekawe, w dodatku gra jest nietypowa, nawet nie wiesz ile ffrajdy sprawia czytanie tych wszystkich dialogow. I przede wszystkim to co najwazniejsze..o Bg wszyscy mowili ze miasto zyje wlasnym zyciem-klamali, to w PT miasta sa pelne zycia, od prostytutek, do lordow..pozycja obowiazkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2006 o 19:29, Harmegidon napisał:

Widzę, że w Plendskejpa Turnamenta trzeba sobie zagrać :D :).


Miałem ambitny plan: kupię bratu na urodziny Planscape''a to będę wreszcie miał okazję zagrać. Plan był piękny. I co? CD-Projekt wycofał starą serię eXtra Klasyki ze sprzedaży... :-/
Niech to kaczka kopnie.
Kupiłem mu Gothica, pograłem dzisiaj trochę i muszę powiedzieć, że póki co jestem zawiedziony.

P.S. "Turnament" to Unreal był. Planscape: Torment :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2006 o 21:18, Carmon napisał:

> Widzę, że w Plendskejpa Turnamenta trzeba sobie zagrać :D :).
>
trzeba? trzeba to za slabe slowo, giera duzo lepsza od bg, wspanialy klimat, wspaniale mozliwosci,
nawet oklepane questy w stylu "przynies-wynnies-pozamiataj" sa ciekawe, w dodatku gra jest
nietypowa, nawet nie wiesz ile ffrajdy sprawia czytanie tych wszystkich dialogow. I przede
wszystkim to co najwazniejsze..o Bg wszyscy mowili ze miasto zyje wlasnym zyciem-klamali, to
w PT miasta sa pelne zycia, od prostytutek, do lordow..pozycja obowiazkowa.


LUDZIE!! jak czytam takie cos to chce kupic gier i mam tyle gier a je musze poprzechodzic a jak bym kupil tego PT to bym do konca zycia moich nie przeszedl!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2006 o 18:58, zebara napisał:

> Musisz rozegrać walkę tak by Aniego Bohdi w kamień nie zamieniła; a nawet jeśli to żeby
nikt
> już go nie atakował - można go potem odczarować: czar zowie się przemiana kamienia w ciało.

Próbowałam go odczarować/sama na to wpadłam:D, ale nie zdążyłam, nim czar zadziała to Ano jużrozpada
się na kawałeczki, gram 2 osobowy team więc nim zabiję wszystkie wampiry to Ano już dawno jest
w niebycie.PytaLam czy to bug czy tak jest z każda postacią z którą się romansuje?


Coś ci się pomieszało chyba. Jak idziesz drugi raz walczyć z Bodhi (po wyjściu z podmroku), to Bodhi zabiera postać z którą romansujesz i zamienia w wampira. W miejscu w którym postać stała powinien pozostać cały sprzęt. Anka dostaniesz dopiero na koniec tego questu. Gdy idziesz do sali Bodhi by z nią walczyć to będzie jej towarzyszyć Anomen, musisz go zabić, zabrać jego ciało (jako przedmiot), serce Bodhi z trumny. W dokach od kapłana ogmy się dowiesz, że musisz iść do zrójnowanej światyni w Umar. Tam za salą z literkami na podłodze w miejscu gdzie był kościany golem (czy jakoś tak to się zwało) jest posążek dajesz ciało i serce Bodhi i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2006 o 21:18, Carmon napisał:

> Widzę, że w Plendskejpa Turnamenta trzeba sobie zagrać :D :).
>
trzeba? trzeba to za slabe slowo, giera duzo lepsza od bg, wspanialy klimat, wspaniale mozliwosci,
nawet oklepane questy w stylu "przynies-wynnies-pozamiataj" sa ciekawe, w dodatku gra jest
nietypowa, nawet nie wiesz ile ffrajdy sprawia czytanie tych wszystkich dialogow. I przede
wszystkim to co najwazniejsze..o Bg wszyscy mowili ze miasto zyje wlasnym zyciem-klamali, to
w PT miasta sa pelne zycia, od prostytutek, do lordow..pozycja obowiazkowa.

Mało tego. Oklepane questy okazują się potem mieć przeogromny wpływ na glowny wątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.06.2006 o 22:26, Padishah napisał:


Coś ci się pomieszało chyba. Jak idziesz drugi raz walczyć z Bodhi (po wyjściu z podmroku),
to Bodhi zabiera postać z którą romansujesz i zamienia w wampira. W miejscu w którym postać
stała powinien pozostać cały sprzęt. Anka dostaniesz dopiero na koniec tego questu. Gdy idziesz
do sali Bodhi by z nią walczyć to będzie jej towarzyszyć Anomen, musisz go zabić, zabrać jego
ciało (jako przedmiot), serce Bodhi z trumny. W dokach od kapłana ogmy się dowiesz, że musisz
iść do zrójnowanej światyni w Umar. Tam za salą z literkami na podłodze w miejscu gdzie był
kościany golem (czy jakoś tak to się zwało) jest posążek dajesz ciało i serce Bodhi i już.

Nic mi się nie pomieszało.Robiłam kilka loadów i zawsze to samo. Bohdi petryfikowała Ano- miał niebieskie kółko pod nogami i po chwili go niebyło, sprzetu jego też niebyło. Ale może tak powinno być, nie wiem bo się zdenerwowałam odłączyłam Ano poszłam sama na wampirki i póżniej go przyłączyłam ale z romansu nici :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.06.2006 o 22:26, Padishah napisał:


Coś ci się pomieszało chyba. Jak idziesz drugi raz walczyć z Bodhi (po wyjściu z podmroku),
to Bodhi zabiera postać z którą romansujesz i zamienia w wampira. W miejscu w którym postać
stała powinien pozostać cały sprzęt. Anka dostaniesz dopiero na koniec tego questu. Gdy idziesz
do sali Bodhi by z nią walczyć to będzie jej towarzyszyć Anomen, musisz go zabić, zabrać jego
ciało (jako przedmiot), serce Bodhi z trumny. W dokach od kapłana ogmy się dowiesz, że musisz
iść do zrójnowanej światyni w Umar. Tam za salą z literkami na podłodze w miejscu gdzie był
kościany golem (czy jakoś tak to się zwało) jest posążek dajesz ciało i serce Bodhi i już.

Nic mi się nie pomieszało.Robiłam kilka loadów i zawsze to samo. Bohdi petryfikowała Ano- miał niebieskie kółko pod nogami i po chwili go niebyło, sprzetu jego też niebyło. Ale może tak powinno być, nie wiem bo się zdenerwowałam odłączyłam Ano poszłam sama na wampirki i póżniej go przyłączyłam ale z romansu nici :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2006 o 18:58, zebara napisał:

Próbowałam go odczarować/sama na to wpadłam:D, ale nie zdążyłam, nim czar zadziała to Ano jużrozpada
się na kawałeczki, gram 2 osobowy team więc nim zabiję wszystkie wampiry to Ano już dawno jest
w niebycie.PytaLam czy to bug czy tak jest z każda postacią z którą się romansuje?

Raczej bug, bo nie powinno się tak dziać. Spróbuj może użyć na nim czaru (albo zwoju) Ochrona przed petryfikacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2006 o 23:13, Mumin napisał:

> Próbowałam go odczarować/sama na to wpadłam:D, ale nie zdążyłam, nim czar zadziała to
Ano jużrozpada
> się na kawałeczki, gram 2 osobowy team więc nim zabiję wszystkie wampiry to Ano już dawno
jest
> w niebycie.PytaLam czy to bug czy tak jest z każda postacią z którą się romansuje?
Raczej bug, bo nie powinno się tak dziać. Spróbuj może użyć na nim czaru (albo zwoju) Ochrona
przed petryfikacją.

Myślę że to bug, bo używałam zwoju ochrony pprzed petryfikacją ale po wejściu na cmentarz on już nie działał, zresztą wszystkie inne ochronki też niedziałały. Jak zagram następny raz to poromansuję z inną postacią i sprawdzę czy też tak się będzie działo. Thx za wszystkie porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2006 o 21:22, Mumin napisał:

> Widzę, że w Plendskejpa Turnamenta trzeba sobie zagrać :D :).

Miałem ambitny plan: kupię bratu na urodziny Planscape''a to będę wreszcie miał okazję zagrać.
Plan był piękny. I co? CD-Projekt wycofał starą serię eXtra Klasyki ze sprzedaży... :-/
Niech to kaczka kopnie.
Kupiłem mu Gothica, pograłem dzisiaj trochę i muszę powiedzieć, że póki co jestem zawiedziony.


Bo jak wiesz i pamiętasz ja i ty jesteśmy graczami starej daty i nie lubimy odgrzewanych kotletów( ja ziemniaków bo kotlety są jeszcze leprze lol), jak kiedyś wybuchłem, że się zgadzamy co do joty. Wiadomo że Gotic jest bleee i bee .

Dnia 22.06.2006 o 21:22, Mumin napisał:

P.S. "Turnament" to Unreal był. Planscape: Torment :P

Czasami piszę tytuły fonetycznie i napewno będą błędy np. Quake=Kłejk albo Icewind Dale=Ajsłind deil, bądź Age of Empire=Ejdżofempajers :). Lubie zabawy językowe ;)
zebara
To nie bug tylko tak zrobili specjalnie twórcy gdyż wtedy jest sprawiedliwa walka. Nie sztuka sobie nawrzucać ochronnych zklęć przed walką lub jakiś innych bonusów.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2006 o 07:47, szopen666 napisał:

ej mam pytanko czy dla korgana czema wykonac misje bo juz nie pamietam i poszle do niego po
czarowiezach

Jak chcesz to możesz ale nie musisz to nie jest żadna główna misja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2006 o 23:03, zebara napisał:


> > > Coś ci się pomieszało chyba. Jak idziesz drugi raz walczyć z Bodhi (po wyjściu z podmroku),

> to Bodhi zabiera postać z którą romansujesz i zamienia w wampira. W miejscu w którym postać

> stała powinien pozostać cały sprzęt. Anka dostaniesz dopiero na koniec tego questu. Gdy
idziesz
> do sali Bodhi by z nią walczyć to będzie jej towarzyszyć Anomen, musisz go zabić, zabrać
jego
> ciało (jako przedmiot), serce Bodhi z trumny. W dokach od kapłana ogmy się dowiesz, że
musisz
> iść do zrójnowanej światyni w Umar. Tam za salą z literkami na podłodze w miejscu gdzie
był
> kościany golem (czy jakoś tak to się zwało) jest posążek dajesz ciało i serce Bodhi i
już.
Nic mi się nie pomieszało.Robiłam kilka loadów i zawsze to samo. Bohdi petryfikowała Ano- miał
niebieskie kółko pod nogami i po chwili go niebyło, sprzetu jego też niebyło. Ale może tak
powinno być, nie wiem bo się zdenerwowałam odłączyłam Ano poszłam sama na wampirki i póżniej
go przyłączyłam ale z romansu nici :(



A próbowałaś skończyć quest, tzn. iść do siedziby bodhi i sprawdzi czy podczas walki z nią gdzieś tam się Ano nie pałęta?? Z tego co pamiętam to normalnie chyba powinien być efekt jak przy drzwiach przez wymiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować