Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 27.08.2006 o 13:28, balduran2 napisał:

> No, jakby to powiedzieć, ciężko go pokonać. Masz jakieś sposoby?

Nie, nie mam żadnego sposobu. Po prosty walczyłem tak długo i tyle razy aż go zabiłem.


No tak, stare dobre walki bez taktyk, zupełnie inaczej niż po zainstalowaniu Tacticsa, który wywraca Baldura do ,góry nogami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2006 o 13:27, Icestalker napisał:

No, jakby to powiedzieć, ciężko go pokonać. Masz jakieś sposoby?

pojawia sie dopiero wtedy kiedy my cośtam zrobimy (nie pamiętam co), więc można narozstawiać w tym miejscu płapek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2006 o 13:35, sig. napisał:

> No, jakby to powiedzieć, ciężko go pokonać. Masz jakieś sposoby?
pojawia sie dopiero wtedy kiedy my cośtam zrobimy (nie pamiętam co), więc można narozstawiać
w tym miejscu płapek


...kiedy tam podejdziemy, więc nici.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2006 o 13:29, Icestalker napisał:

Wypraszam, sobie przestałem grać przed walką z nim. Wyrażnie podkreślam, że to Szymon123456789
sobie z nim nie radzi.


No dobrze...nie ma sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2006 o 13:30, Icestalker napisał:

No tak, stare dobre walki bez taktyk, zupełnie inaczej niż po zainstalowaniu Tacticsa, który
wywraca Baldura do ,góry nogami.


I znowu udziela się moja niewiedza..."Tacticsa" tzn czego, to jakimś mod który utrudnia gre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2006 o 13:38, balduran2 napisał:

> No tak, stare dobre walki bez taktyk, zupełnie inaczej niż po zainstalowaniu Tacticsa,
który
> wywraca Baldura do ,góry nogami.

I znowu udziela się moja niewiedza..."Tacticsa" tzn czego, to jakimś mod który utrudnia gre?


Aaaaa..... Tactics, ten co w lochu Irenicusa wbija kilka postaci 18-22 poziomowych, tak troszeczkę utrudnia, ale jeśli ktoś się czuje wybitnym graczem, to musi spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2006 o 13:38, balduran2 napisał:

> No tak, stare dobre walki bez taktyk, zupełnie inaczej niż po zainstalowaniu Tacticsa,
który
> wywraca Baldura do ,góry nogami.

I znowu udziela się moja niewiedza..."Tacticsa" tzn czego, to jakimś mod który utrudnia gre?


http://www.weidu.org/tactics.html

Z tego co się orientuję, to w niektórych momentach BARDZO utrudnia on grę. Są nawet opinie, że to mod dla masochistycznych fanów baldura. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.08.2006 o 13:42, Arxel napisał:


http://www.weidu.org/tactics.html

Z tego co się orientuję, to w niektórych momentach BARDZO utrudnia on grę. Są nawet opinie,
że to mod dla masochistycznych fanów baldura. :)



Bez przesady, jedyny prawdziwy problem, to loch Irenicusa i Piekło, (polecam solucję w Bezpiecznej Przystani).
http://bg2.cdprojekt.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2006 o 13:42, Arxel napisał:

Z tego co się orientuję, to w niektórych momentach BARDZO utrudnia on grę. Są nawet opinie,
że to mod dla masochistycznych fanów baldura. :)


Aaaaa...to chyba będe musiał spróbować. Czy po zainstalowaniu gra jest trudniejsza od, trybu serca furi w Icewind Dale 2? Bo tamten przeszedłem w 3 postacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2006 o 13:44, balduran2 napisał:

> Z tego co się orientuję, to w niektórych momentach BARDZO utrudnia on grę. Są nawet opinie,

> że to mod dla masochistycznych fanów baldura. :)

Aaaaa...to chyba będe musiał spróbować. Czy po zainstalowaniu gra jest trudniejsza od, trybu
serca furi w Icewind Dale 2? Bo tamten przeszedłem w 3 postacie.


No niewiem, czy i 10 będzie wystarczające na Illycha i jego obstawę w loszku na samym początku, bez lepszej taktyki oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2006 o 13:46, Icestalker napisał:

No niewiem, czy i 10 będzie wystarczające na Illycha i jego obstawę w loszku na samym początku,
bez lepszej taktyki oczywiście.


To chyba będe musiał się zastanowić przed zainstalowaniem, a czy gdy sie go zainstaluje trzeba rozpocząć nową gre, czy można kontynuować zapisaną gre, bo dopiero co zaczęłem grać nową drużyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2006 o 13:52, balduran2 napisał:

> No niewiem, czy i 10 będzie wystarczające na Illycha i jego obstawę w loszku na samym
początku,
> bez lepszej taktyki oczywiście.

To chyba będe musiał się zastanowić przed zainstalowaniem, a czy gdy sie go zainstaluje trzeba
rozpocząć nową gre, czy można kontynuować zapisaną gre, bo dopiero co zaczęłem grać nową drużyn.


Możesz kontynuować, ale radziłbym zacząć od początku, bo na pewno nie stracisz Illycha na samym początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2006 o 13:56, Icestalker napisał:

Możesz kontynuować, ale radziłbym zacząć od początku, bo na pewno nie stracisz Illycha na samym
początku.


Czy po jego zainstlowaniu, dostaje się więcej doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli go zainstalujesz to walki beda trudniejsze a co za tym idzie dostaniesz wiecej PD. Gralem z tym modem i owszem jest trudny. Nie jakis "kosmicznie utrudniony" ale np: Illych ma obstawe ktora potrafi przywolac upadła Deve; wraz z obstawa jest tez jakis demon. Jezli moge wam cos poradzic to abyscie brali wszytskie postacie jakie sa w poczatkowej fazie zanim nie wyjdziecie na Promenade. Do tego dochodzi tez taki "mily bonusik"- kiedy tylko bedziesz probowac spac w lochach to ZAWSZE (oprocz pierwszego 1 razu) zaatakuja was krasnoludy potrafiace bez zbednego gadania zadac jakies 20-30 obrazeń. Polecam go raczej doswiadczonym graczom- co najmniej raz skonczony ToB i BG2. To jak na razie wszystko;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiecie ze kiedy gracie paladynem i wybierzecie w piekle sciezke "zła" ktora zmieni wam charakter na zly to nadal mozecie uzywac broni paladyna+ broni dla zlych postaci- nie stajecie sie upadlymi paladynami czy cos w tym stylu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej pojawia się graczy którzy instalują dodatek the Darkest Day, gdyż niedawno ukazał się długo oczekiwane spolszcze nie do niego(dla tych co jeszce nie wiedzą o tym więcej indormacji i samo spolszczenie pod tym adresem http://www.cob.dmkhosting.com/forum/viewtopic.php?p=35164 ). Wreszcie też na oficjalnej stronie BG ( http://bg2.cdprojekt.com/ ) ukazały się opisy nowych NPC, ale są one niepełne i z tego co się orientuje są w nich błędy, brakuje w nich naprzykład gdzie znajdują się owi NPC. Z tego właśnie powodu dodaje nowy post i chce w nim uzupełnić te wiadomości:

- Adario Kalvaras (zabójca), można go znaleźć w Miedzianym Diademie (slumsy), trzeba wykonać dla niego kilka questów.
-Avaunis (rycerze umysłów) stoi w Siedzibie Zakonu Płomiennego Serca (dzielnica świąynna), jest dla niego quest.
-Kagain (zabójca troli) jest w miejskich wrotach przed tawerną, brak questów.
-Kivan (chyba łócznik) lokacja Wzgórza umar, 1 quest.
-Xar i Montaron są w dokach, questy.
-Robillard stoi gdzieś w dokach, kilka questów.
-Shar-Teel jest w więzieniu w Dzielnicy Rządowej, quest
-Vesine, brak informacji.
-Yeslick (wojownik/kapłan) znajduje się Dzielnicy Świątynnej.

Mam nadzieje że nie popełniłem żadnego błędu, jeśli tak prosze o poprawki. Więcej informacji na gadu-gadu lub tlen(podpis).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2006 o 15:07, Icestalker napisał:

Dużo więcej.


To chyba sobie zainstaluje, a czy ściąga ona bariere poziomów czy trzeba oddzielnie zainstalować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2006 o 14:22, Cernd napisał:

A wiecie ze kiedy gracie paladynem i wybierzecie w piekle sciezke "zła" ktora zmieni wam charakter
na zly to nadal mozecie uzywac broni paladyna+ broni dla zlych postaci- nie stajecie sie upadlymi
paladynami czy cos w tym stylu


Nie wiem jak jest z Paladynami, ale ja grając łowcą za pierwszym razem gdy przechodziłem tą lokacje przez przypadek wybrałem ścieżke zła i wtedy zmieniła mi się profesja z łowcy na upadłego łowce i straciłem typową dla łowcy umiejętność: zauroczenie zwierzęcia, tak wię prawdopodobnie paladyn też straci jakąś umiejętność która jest dla niego typowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ostatnio pytałem czy romans Jaheiry jest mocno zabugowany w wersji Extra Klasyki (który ponoc jest zaopatrzony w najnowsze patche), ale teraz juz gram w TOB (w SOA nie było zadnych błędów) i kurcze musze sie przyznac ze nigdy nie prowadziłem tego romansu w TOB i dlatego moje pyytanie: ile razy po rozmoowie z cieniem Khailida w swiatyni, Jaheira powinna do mnie zagadac ?? ja tylko sie doczekałem 2 rozmów zaraz po zabiciu wszytkich cieni i po pewnym czasie tam cos mamrtoała ze zadne cienie nie bede zmieniac czy na nas wpływac cos takeigo juz nie pamietam i ze (tutaj dokładnie ostania wypowiedź) ja (główny bohater rzecz jasna) jastem teraz dla niej najwaznieszja osoba w życiu<- dokładnie taki cytat :) i czy jeszcze cos powinna powiedziec czy dopiero juz przy decyzji czy chce byc bogiem czy nie ?? to w sumie takie zawracenie dupy :) ale i tak bede wdzieczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować