Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 04.01.2006 o 13:00, Cyke napisał:

Witajcie! Czy komuś udało się może zainstalować (skutecznie) mod Unfinished Business w wersji polskiej?

A jest w takiej? Nie spotkałem się. Podaj linka, może ktoś spróbuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2006 o 20:12, jacko napisał:

> A ja zawsze miałam taki napis, choć sama gra chodziła bez problemu, ale chciałam wyjaśnić
istotę
> problemu :)
napis?????

No właśnie ten:" pach się nie zainstalował z powodu złej wersji pliku Jaheira.bcs "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2006 o 13:00, Cyke napisał:

Witajcie! Czy komuś udało się może zainstalować (skutecznie) mod Unfinished Business w wersji
polskiej?


mi sie prawie każda wersja sie instalowała:P:D
wejdź na tą strone: http://crpg.com.pl/mody/bg2/ jest tu kilkanaście modów po polsku, UB chodzi:P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2006 o 14:50, Paladynka napisał:

No właśnie ten:" pach się nie zainstalował z powodu złej wersji pliku Jaheira.bcs "

hmmmm..bez modów takie cudo wyskoczyło? jeżeli po zainstalowaniu patcha po SoD ten napis sie nie pojawiał to trzeba się tylko cieszyć;-) i grać! ale to raczej wyjątkowa sytuacja...mi się przytrafiła ostatnio w Etherlords II - postanowiłem ja spatchować więc zainstalowałem najnowszy patch 1.00-1.03...napis brzmiał inaczej ale znaczył dokładnie to samo - zero upgradu...więc tez zastosowałem metodę schodkową 1.00-1.01, następnie 2 i potem trzeci do finalnej ver. 1.03 ...niby to samo miało byc wynikiem patcha zbiorczego ale widać i tu nie zadziałał ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problemy z instalacja samej gry jest nastepujacy.
Probuje juz od 2 dni zainstalować Baldura 2 z NXK. Jak narazie wszystkie 7 instalacji spelzlo na niczym przez tajemiczny blad: o "Niepoprawnej funkcji". Myslalem ze plyta jest walnieta wiec poszedlem do sklepu: Media Markt jako gwarancja - w sklepie zainstalowali u siebie na kompie normalnie. W domu sprobowalem jeszcze raz instalować na dwoch roznych czytnikach: na jednym instalka wieszla sie nieco predzej ale suma sumarum wszystko wychodzilo pod koniec samego procesu a wiadomo ile on trwa :) Wiec jesli znacie jakas przyczyne owego bledu bede wdzieczny za pomoc ... powoli moja cierpliwosc sie niestety konczy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2006 o 23:37, Zaltab napisał:

Problemy z instalacja samej gry jest nastepujacy.
Probuje juz od 2 dni zainstalować Baldura 2 z NXK. Jak narazie wszystkie 7 instalacji spelzlo
na niczym przez tajemiczny blad: o "Niepoprawnej funkcji"...


Ja też kiedyś miałem podobne problemy, a okazało się że była to wina awarji napędu CD, tyle że u mnie podobne kłopoty występowały po pewnym czasie (20-30 min), jak się napęd optyczny za bardzo nagrzał to miał kłopoty z odczytaniem czego kolwiek. Na "zimnym" komputerze mogłem zainstalować gierke/program która była zawarta max na 3 płytkach przy 4 już się zaczynało kisić wyskakiwały różne komunikaty m.in. ten. Jeżeli masz możliwość to spróbój podłączyć inny napęd optyczny. Moze w tym problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, na samym początku gry poszedłem do Twierdzy Strażnika. Tam zdobyłem Berło Powietrza, które zgubiłem ( pewnie jak większość zostawiłem w swojej twierdzy). Teraz skończyłem Cienie, gram w dodatku. Jaki jest kod na Berło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedz ale wpadlem juz na pomysl jak zainstalowac gre :) ... postanowilem zgrac ostatnia plyte na dysk i w ten sposob zainstalowac gre :] dziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka:)
Jak radzicie pokonac umyslowego golema?wszystkie inne schodza jak psy, a teraz kiedy trafilem na te srednie obrazenia to max co moge zrobic....Zeby byla jasnosc to jest to w wiezieniu Ilihidow i pomieszczeniu z glownym mozgiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak: wchodzisz do komnaty, wybijasz strażników (nie ruszasz Głównego Mózgu), po ich wybiciu dobierasz się właśnie do tego zbiornika z mózgiem (nie przejmuj się tymi umysłowymi golemami)- nie zapomnij rzucić czarów przyśpieszających na wojowników. Gdy już zniszczysz zbiornik, Mózgowe Golemy powinny trochę osłabnąć. Jednak żeby je pokonać i tak potrzebujesz broni +3 lub lepszej. Rzucaj czary o dużym polu działania- śmierdząca chmura, plugawy uwiąd itp - działają na nie najlepiej. Nie rzucaj natomiast Zauroczeń, Unieruchomień, Dominacji i Snu- są na nie niewrażliwe. Używaj również zaklęć Przyzwania (mięso armatnie zawsze się przydaje ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2006 o 16:00, Carmon napisał:

Jak radzicie pokonac umyslowego golema?wszystkie inne schodza jak psy, a teraz kiedy trafilem
na te srednie obrazenia to max co moge zrobic....Zeby byla jasnosc to jest to w wiezieniu Ilihidow
i pomieszczeniu z glownym mozgiem:)


Napiszę jak ja to zrobiłem. :) Przed wejściem do komnaty tego Głównego Mózgu przywołałem maksymalną ilość stworów (głównie Niewidzialnych Łowców, Miecze Mordankaina i Nishru) po czym wpakowałem całe towarzystwo do tego pomieszczenia, drużynę pozostawiając na zewnątrz. Reszta zrobiła się sama. :) Należy pamiętać o tym, że kiedy jakiś stwór zginie (co bardzo mało prawdopodobne w wypadku tych podanych przeze mnie powyżej) to trzeba natychmiast przywołać kolejnego. Generalnie czarownik + Edwin rulez. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2006 o 18:57, Carmon napisał:

Ehh dziwny jest ten swiat ;) jako zla postac musze zdobywac reputacje zeby moc przemieniac
sie w zabojce :) sloodkie


O ile się nie mylę to nie trzeba. :) Kiedy reputacja spadnie do minimum, to dalej będziesz mógł się przemieniać w Zabójcę. :) Z tym, że konsekwencje tak niskiej reputacji są... "ciekawe". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować