Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

tak jak mowil balduran2 to jeszcze mozna dostac w hipermarketach... ja sam polecam tesco:D maja tam taki osobny stojaczek z osobna ekstra klasyka i mozna tam dostac wiekszosc gier tej serii o ile nie zostaly wykupione:D no i w empiku napewno mozna dostac wszystkie ekstra klasyki wiec radze tam poszukac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 21:17, Paladynka napisał:

A ja jestem na 99% pewna, że widziałam ostatnio BG 2 w MediaMarkt.

Można znaleźć, ja widziałem w sobote w Empiku jeden egzemplarz Planescape: Torment. Na pewno są to brzydko mówiąc "resztki z magazynu" i po prostu chcą sprzedać te egzemparze. Kto pierwszy ten lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 21:38, Vormulac napisał:

Można znaleźć, ja widziałem w sobote w Empiku jeden egzemplarz Planescape: Torment. Na pewno
są to brzydko mówiąc "resztki z magazynu" i po prostu chcą sprzedać te egzemparze. Kto pierwszy
ten lepszy.


Co do "resztek z magazynu" to w Empiku bardzo ciekae można czasem rzeczy znaleźć po super cenach, osobiście kiedyś kupiłem edycje premierową Icewind Dale za 9,99 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 22:14, balduran2 napisał:

Co do "resztek z magazynu" to w Empiku bardzo ciekae można czasem rzeczy znaleźć po super cenach,
osobiście kiedyś kupiłem edycje premierową Icewind Dale za 9,99 zł.

W Poznaniu widziałem taką jeszcze dwa tygodnie temu ale nie wiem czy jeszcze jest, chętnie bym kupił ale miałem już limit na karcie wyczerpany (Dark Crusade :D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...A propo kupowania i sprzedawania-
Czy ktoś nie chcialby kupić "księge" Forgoten Realms-Zapomniane Krainy(Opis Świata)?Bo ja chętnie odsprzedam po rozsądnej cenie, razem z książka jest duża mapa Ferunu.Dzięki tej książce można dowiedzieć się wszystkiego o świecie Baldur''s Gate, opisane tam są:
-krainy
-czary
-bogowie
-postacie
-historia
-organizacje
-oraz tabele przydatne do gry w D&D
Serdecznie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 16:38, zulik22 napisał:

Wie ktoś czy w jakimś sklepie (ale już w samym Baldur''s Gate 2;)) można kupić różdżkę smierdzącej
chmury(ta niebieska)?


Raczej Zabójczej Chmury? O ile pamiętam to jest taka jedna fajna w Miedzianym Diademie. Tą z podziemi Irenicusa też można sprzedać i odkupić pełną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 17:28, Michut napisał:

Czy ktoś wie co dalej z tą niewyobrażalnie idealną serią ?? Jakaś kontynuacja ?? ( powiedzcie
, że tak !!!!!! )

Nie :D. Byly kiedyś newsy o BG3 ale go zarzucono chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 17:28, Michut napisał:

Czy ktoś wie co dalej z tą niewyobrażalnie idealną serią ?? Jakaś kontynuacja ?? ( powiedzcie
, że tak !!!!!! )


Chyba jest jakaś kontynuacja ale na Playstation 2,ale nie wygląda jak klasyczne BG, tylko chyba cos w stylu NWN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 19:03, balduran2 napisał:

Chyba jest jakaś kontynuacja ale na Playstation 2,ale nie wygląda jak klasyczne BG, tylko chyba
cos w stylu NWN.

Raczej Diablo. Baldur''s Gate: Dark Alliance (i jego druga część) to zwykła chodzona rąbanka, która nie ma wiele wspólnego z pecetowym pierwowzorem. Fabuła chyba też nie nawiązuje do sagi PC.
Więc proszę, bez profanacji. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 19:32, Xanax napisał:

Raczej Diablo. Baldur''s Gate: Dark Alliance (i jego druga część) to zwykła chodzona rąbanka,
która nie ma wiele wspólnego z pecetowym pierwowzorem. Fabuła chyba też nie nawiązuje do sagi
PC.
Więc proszę, bez profanacji. ;P


A kto "profanuje"?Wydawcy gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 17:28, Michut napisał:

Czy ktoś wie co dalej z tą niewyobrażalnie idealną serią ?? Jakaś kontynuacja ?? ( powiedzcie
, że tak !!!!!! )

Seria i fabuła są definitywnie skończone z momentem zagrania w dodatek BG2 Tron Bhaala.
Podobna gra w erze 3D nigdy nie powstała. Gdyby powstała, to gra zajmowałaby 100 DVD czyli ok. 400 GB (dzisiaj największe dyski twarde mają 500 GB), bo w erze BG1 gra zajmowała 4/5 najwiekszego twardego dysku. W BG2 te proporcje były juz mniejsze. Na tamte czasy ilość pracy włożonej w grę też była heroiczna.
To tak jakby dzisiaj zrobić od podstaw grę holograficzną, której akcja dzieje się we wszystkich dużych miastach świata, które przeniesiono by do 3D w szczegółach, wraz z ludźmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 19:44, balduran2 napisał:

A kto "profanuje"?Wydawcy gry?

Chodziło mi o to, że ty profanujesz, porównując Dark Alliance do NWN, ale to był tylko taki żarcik. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 20:11, Xanax napisał:

> A kto "profanuje"?Wydawcy gry?
Chodziło mi o to, że ty profanujesz, porównując Dark Alliance do NWN, ale to był tylko taki
żarcik. ;D


Bo nie grałem w Dark Alliance i nie mam zamiaru grać, a pozatym nie pamiętałem dokładnie screnów z tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 19:49, Olamagato napisał:

Seria i fabuła są definitywnie skończone z momentem zagrania w dodatek BG2 Tron Bhaala.

Zawsze można coś wymyśle na potrzeby gry, na przykład kolejny Czas Niepokoju, w które nasz bohater został by bezpośrednio zaangażowany jako jeden z najpotężniejszych śmiertelników, lub jako krótko cieszący się swoją potęgą były bóg, który pragnie odzyskać to co mu sie należy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2006 o 22:19, Ubiquit napisał:

Zawsze można coś wymyśle na potrzeby gry, na przykład kolejny Czas Niepokoju, w które nasz
bohater został by bezpośrednio zaangażowany jako jeden z najpotężniejszych śmiertelników, lub
jako krótko cieszący się swoją potęgą były bóg, który pragnie odzyskać to co mu sie należy.
:)


Ale nie twórcy gry nie mogą zrobić czegoś takiego, bo jeśli dobrze sobie przypominam to na końcu Tronu Bhaala samemu wybierasz zakończenie, tzn. czy zachowujesz boską moc czy rezygnujesz z niej i zarazem niszczysz esensje Bhaala. Więc jaka by mogła być fabuła gry w takim razie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2006 o 22:32, balduran2 napisał:


Ale nie twórcy gry nie mogą zrobić czegoś takiego, bo jeśli dobrze sobie przypominam to na
końcu Tronu Bhaala samemu wybierasz zakończenie, tzn. czy zachowujesz boską moc czy rezygnujesz
z niej i zarazem niszczysz esensje Bhaala. Więc jaka by mogła być fabuła gry w takim razie?


mysle ze akurat z tym nie byloby problemu....powiedzmy ze z gory jest zalozenie ze wybralismy "boska droge" i np. jest walka o wladze z "niebiosach" (czy jakos tak.. nazwijcie to jak chcecie) i nasz bohater przegrywa ja z Cyrikiem, (utracil moc) i powiedzmy ze jego dusza zostaje wygnana z powrotem do swiata smierlenikow z mozliwoscia odrodzenia sie w ciele jakiejs rasy (elf, krasnolud itd.) no i fabula polegala by na walce ze slugami Cyrika itd. itp. ... i az w koncu uda sie odzyskac boskosc (czy co tam sie zechce... ^_^ ) mozliwosci jest naprawde duzo!!
moglby potem wyjsc alternatywny dodatek, ze zaczynamy gre jako smiertlenik (w tronie Bhaala wybralismy zycie smiertelnika) i ..... tez cos sie ciekawego dzieje ^_^ hehe

a wiec moim skromnym zdaniem, dalsze czesci gry moglyby powstac bez problemu (przynajmniej jezeli chodzi o fabule) ..no i do tego bardzo bym tego chcial !! :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja także bardzo bym chciał zeby powstawały dalsze części gry. Ale jak mozna z góry założyć że wybralo się "boską droge"?To by było nie wporządku wobec tych osób co wybrały życie śmiertelnika. Ale myślę że można by bylo jakoś to rozwiązać poprzez np. 2 rózne wersje fabuły gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować