Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 14.11.2008 o 18:57, Hubi Koshi napisał:

Od poziomu jeśli dobrze pamiętam, im poziom wyższy tym więcej pułapek. Od zdolności zależy
raczej to czy mu się uda ją zastawić.


Stawianie pułapek nie sprawia mi prawie nigdy problemów , więc poziom tej umiejętności , najwyraźniej mam odpowiednioo rozwinięty.Zastanawiałem się nad ilością , ponieważ Yoshimo ma oprócz zwykłych pułapek , jeszcze jakieś specjalne , mając poziom podobny do mojej postaci.
A nie orientujesz się , jak wygląda sprawa zadawanych przez pułapki obrażeń? Od czego jest to zależne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 21:05, KrzychW napisał:

Zastanawiałem się nad ilością , ponieważ Yoshimo ma oprócz zwykłych pułapek , jeszcze jakieś specjalne , mając > poziom podobny do mojej postaci.


Yoshimo ma specjalne pułapki ze względu na podklasę Łowcy Nagród (o ile dobrze pamiętam ;P). Ma mniej punktów w umiejętności złodziejskie, nie może chyba nosić hełmu, ale za to dysponuje takimi sidłami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 21:05, KrzychW napisał:

A nie orientujesz się , jak wygląda sprawa zadawanych przez pułapki obrażeń? Od czego
jest to zależne?

Pułapki jeśli dobrze pamiętam mają jakąś konkretną ilość zadawanych obrażeń, tak jak broń dla przykładu. Tylko nigdzie nie mogę znaleźć Ile tych obrażeń zadają. Po osiągnięciu Epickich poziomów twój złodziej będzie się mógł nauczyć korzystania z trzech nowych rodzajów pułapek, które zadają obrażenia... no, epickie. Zresztą poczytaj sobie tutaj
http://www.strefarpg.pl/Baldurs-Gate-2-Umiej%C4%99tno%C5%9Bci-a1427.html
O pułapkach jest na samym dole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postaci z BGII do BG przenieść nie można choćby dlatego że występują pewne różnice w systemie rozwoju (w BGII lista specjalizacji w broniach jest dłuższa i bardziej szczegółowa). Jeśli bardzo by Ci na tym zależało to możesz zainstalować mod BGT który przenosi BG na silnik BGII tym samym umożliwiając zaimportowanie do jedynki postaci np. z końca TB ale odradzam coś takiego - dłużej się będziesz bawił w instalowanie moda niż w samą grę bo walka z koboldami i gnollami postacią epicką szybko by Ci się znudziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 07:36, Karharot napisał:

bo walka z koboldami i gnollami postacią epicką szybko by Ci się znudziła.

Już nie wspominając o tym że Sarevok by pewnie padł po 3-4 ciosach :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa. Już przy importowaniu postaci z końca jedynki trochę dziwne było jak musieliśmy przed nim uciekać gdy mordował Goriona. Gdyby zaimportować postać z końca TB to Sarevoka zabijałoby się pewnie samym spojrzeniem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 07:54, Karharot napisał:

Gdyby zaimportować postać z końca TB to Sarevoka zabijałoby się pewnie samym spojrzeniem:)

Nie spojrzeniem, słowem, Słowem Śmierci konkretnie XD Czy może znakiem... nigdy się za bardzo tymi zaklęciami nie bawiłem, wolałem zimną, ostrą stal :-) Ale fakt gdyby importować do jedynki postać z końca Tronu to ona by tam była Bogiem (dosłownie i w przenośni XD) i całą organizację Sarevoka by rozniosła w perzynę z rękami zawiązanymi za plecami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 11:14, sig. napisał:

O ile by się siedziba od ziewnięcia nie zawaliła ;) swoją drogą szkoda że nie można przejąć
"interesu"

Heh ja bym chciał móc rzucić Zionięcie Smoka to by dopiero była jazda. No cóż to akurat minus BG, jesteśmy w nim praktycznie Domyślnie Dobrzy, owszem możemy dokonywać Jakichś tam złych wyborów, ale musimy być dobrze czy nam się to podoba czy nie. Fajnie by było gdyby rozbudowali tą złą stronę, czarny rynek, tajne złe organizacje od których questy by się dostawało, przekupstwo urzędników i strażników by na nas uwagi nie zwracali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 12:58, Hubi Koshi napisał:

> O ile by się siedziba od ziewnięcia nie zawaliła ;) swoją drogą szkoda że nie można
przejąć
> "interesu"
Heh ja bym chciał móc rzucić Zionięcie Smoka to by dopiero była jazda. No cóż to akurat
minus BG, jesteśmy w nim praktycznie Domyślnie Dobrzy, owszem możemy dokonywać Jakichś
tam złych wyborów, ale musimy być dobrze czy nam się to podoba czy nie. Fajnie by było
gdyby rozbudowali tą złą stronę, czarny rynek, tajne złe organizacje od których questy
by się dostawało, przekupstwo urzędników i strażników by na nas uwagi nie zwracali.

No wiesz, po prostu patrzysz na to z punktu widzenia dzisiejszych RPG-ów, z których wiele ma alternatywne nie tylko zakończenia (w BG to też jest) , ale także drogi do celu. Dziś BG nazwany zostałby grą dość liniową, a kiedy został wydany, czyli 8 lat temu (ach, łezka się w oku kręci, ale ten czas leci...), to BG był wręcz niewiarygodnie rozbudowany. To prawda, w BG jednak tostawiono na Jasną Stronę, lecz nawet pomimo swej stosunkowej liniowości ma taki klimat i duszę, jakiej nie ma żadna gra poza Diablo, Falloutem i starymi Mystami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh :P. No ale zobacz jest coś takiego jak reputacja... A zwykle tak jest ;P, że związane z tym jest czy twoi przyjaciele zostają czy odchodzą :P. Połowa NPC to dobrzy goście jak będziesz zły to kto Ci zostanie ? Viconia, Keldorn i Edwin xP itp itd? Ja, np. nie jestem w stanie aktualnie wyobrazić sobie drużyny bez Minsca, Aerie i ostatnio polubionego przeze mnie Jana ^^.
Mam pytanko czy może mi ktoś podać stronę lub powiedzieć jak zainstalować BG Tutu? Bo szukałem i jakieś kiepsko tam jest wytłumaczone przez co nie mam możliwości zainstalowania ;(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 17:52, garrick napisał:

Heh :P. No ale zobacz jest coś takiego jak reputacja... A zwykle tak jest ;P, że związane
z tym jest czy twoi przyjaciele zostają czy odchodzą :P. Połowa NPC to dobrzy goście
jak będziesz zły to kto Ci zostanie ? Viconia, Keldorn i Edwin xP itp itd? Ja, np. nie
jestem w stanie aktualnie wyobrazić sobie drużyny bez Minsca, Aerie i ostatnio polubionego
przeze mnie Jana ^^.
Mam pytanko czy może mi ktoś podać stronę lub powiedzieć jak zainstalować BG Tutu? Bo
szukałem i jakieś kiepsko tam jest wytłumaczone przez co nie mam możliwości zainstalowania
;(.

Olej TuTu, instaluj Bg Trilogy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 18:10, garrick napisał:


> > ;(.
> Olej TuTu, instaluj Bg Trilogy.

What be that?:P

Robi to samo co TuTu, ale lepiej - spala jedynkę, dwójkę i TB w jedną, wielką grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 17:52, garrick napisał:

Heh :P. No ale zobacz jest coś takiego jak reputacja... A zwykle tak jest ;P, że związane
z tym jest czy twoi przyjaciele zostają czy odchodzą :P. Połowa NPC to dobrzy goście
jak będziesz zły to kto Ci zostanie ? Viconia, Keldorn i Edwin xP itp itd? Ja, np. nie
jestem w stanie aktualnie wyobrazić sobie drużyny bez Minsca, Aerie i ostatnio polubionego
przeze mnie Jana ^^.
Mam pytanko czy może mi ktoś podać stronę lub powiedzieć jak zainstalować BG Tutu? Bo
szukałem i jakieś kiepsko tam jest wytłumaczone przez co nie mam możliwości zainstalowania
;(.

Tak, reputacja to właśnie dobre rozwiązanie było, ale miałem na myśli to, że właściwie tak czy siak musiałeś iść tą ''''Dobrą Drogą", bo tak czy siak ratowałeś Suldanessellar, i zostawałeś de facto bohaterem pozytywnym, nawet jeśli miałeś fatalną reputację. Jako naprawdę fajny przykład kilku dróg do przejścia jest NWN2 z dodatkiem. No, ale NWN jest sporo nowszy, a i tzk jest tylko cieniem Baldura:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 17:52, garrick napisał:

Mam pytanko czy może mi ktoś podać stronę lub powiedzieć jak zainstalować BG Tutu? Bo
szukałem i jakieś kiepsko tam jest wytłumaczone przez co nie mam możliwości zainstalowania ;(.


Asthariel dobrze Ci radzi. BGT jest znacznie lepsze niż TuTu. Instrukcja instalacji:
http://hrothgar.webd.pl/tawerna/topics16/69.htm?sid=cafd3256e293f5f6fe180a2e97db58a2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak tak ;). :P Powiem Ci tylko jeszcze, że może lepszy Baldur, ale NWN2 wcale fabuły gorszej nie ma ;).
GanD---> Dzięki, jak będę miał czas to się za to zabiorę, póki co gram w 2 z dodatkiem jak skończę to zabiorę się za 1 ;). Wielkie dzięki, jeszcze raz ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie. Pewnie dużo razy już było zadawane ale : Czy znacie jakieś strony z modami do BG2? Wiem że jest tego dużo ale na prawie każdej stronie jest to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 15:21, MasterMax napisał:

A ja mam takie pytanie. Pewnie dużo razy już było zadawane ale : Czy znacie jakieś
strony z modami do BG2?
Wiem że jest tego dużo ale na prawie każdej stronie jest
to samo.


To czego Ty chcesz? Strony z modami, czy strony bez modów, skoro na stronach z modami są mody?
Bardzo dobra polska strona ze spolszczonymi modami:
http://bg2.gram.pl/
Jak je połączyć w całość masz napisane w linku podanym przeze mnie dwa posty wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Hmm, czy po przeprawie z Galvareyem Jaheira powinna się do nas odezwać? Bo nie miałem żadnego dialogu i obawiam się, że iskierka miłości dwóch elfów zgasła xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować