Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 16.11.2008 o 22:35, Budo napisał:


Hmm, czy po przeprawie z Galvareyem Jaheira powinna się do nas odezwać? Bo nie miałem
żadnego dialogu i obawiam się, że iskierka miłości dwóch elfów zgasła xD

Spoko, odezwie się. Zaczekaj do pierwszego ataku Harfiarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dzięki. W Baldurka grałem już kilkanaście razy, ale nigdy z Jaheirą, tym bardziej, że słyszałem że romans z nią jest trudny i zabugowany. Czyli czekamy dalej ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2008 o 17:12, Budo napisał:

/.../

Dzięki. W Baldurka grałem już kilkanaście razy, ale nigdy z Jaheirą, tym bardziej, że
słyszałem że romans z nią jest trudny i zabugowany. Czyli czekamy dalej ;]

No tak, czasem cos się pieprzy, ale bardzo rzadko. Osobiście nigdy mi się nie przytrafił bug związany z tym romansem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 22:35, Budo napisał:


Hmm, czy po przeprawie z Galvareyem Jaheira powinna się do nas odezwać? Bo nie miałem
żadnego dialogu i obawiam się, że iskierka miłości dwóch elfów zgasła xD

A czy kupiłeś jej naszyjnik w prezencie u takiego kupca koło domu Valygara?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2008 o 09:15, Budo napisał:

/.../

Eee, słucham? :D
Nic takiego nie miało miejsca, a ma ten kupiec coś specjalnego? ;]

Jest możliwość kupienia Jaheirze naszyjnika. Dostaniesz go u kupca w dzielnicy portowej, gość ma stoisko przed świątynią Oghmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem sagę BG i mam takie pytanie.Jeśli pominę pierwszą część to dużo stracę(chodzi offcoz o fabułę)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O to ja grałem w BG 2 w ogóle bez znajomości BG 1 i powiem że nie kapowałem większości dialogów na początku ale później się wczułem i było spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2008 o 22:12, Moray napisał:

Karharot ma racje, bez przechodzenia jedynki dużo tracisz, grając w BG2

Aczkolwiek brawa dla twórców za to, że potrafili stworzyć scenariusz do gry tak, że nawet bez znajomości jedynki można było w miarę swobodnie rozumieć świat w BG2. W czasie gry pojawia się wiele wtrąceń, zawierających wątki z przeszłości, a dzięki nim podczas przejścia gry można otzrymać całkiem niezły obraz fabuły jedynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt, chociażby wątki mordercy dzieci Neda albo to, że gracz w "jedynce" miałby jakoby pokonać Drizzta i załupać mu ekwipunek. Potem jak wraca się z Podmroku do Athkatli po Lanthorna spotykasz Drizzta i jego kompanię on powie, że skądś Cię kojarzy. ;] Ale niekoniecznie trzeba walczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Chyba coś spierdzieliło się z romansem, bo Jaheira się nie odzywa, a jak ją odłączam od teamu, to pyta czy jestem pewien i że szybko musimy iść do siedziby harfiarzy w Athkatli. No, ale tam jest totalnie pusto, a Galvaery już w piachu, więc bug chyba. Naszyjnika żadnego też jej nie moge kupić, ani nie ma żadnych takich opcji dialogowych, ani sklepikarz koło świątyni nie ma nic takiego na stanie. Są jakieś komendy na odblokowanie romansów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację. Jaheira nie kontynuowała ze mną romansu, chciała cały czas wracać do siedziby harfiarzy. Zaczynało mnie to wkurzć, więc poszedłem. Oczywiście pusto, wszyscy nie żyją. Zastanawiam się, o co chodzi? Wszystko wyjaśniło się, kiedy wszedłem na drugie piętro. Okazało się, że na górze był jeszcze jeden frajer do ubicia. Upewnij się zatem czy zabiłeś wszystkich harfiarzy w stanicy, sprawdź dokładnie cały budynek. Jeśli to nie pomorze to znaczy, że rzeczywiście jest jakiś bug.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Chyba wiem o co biega.... stanica jest pusta, ale jeden kolo zginął na zewnątrz po tym jak dostał Zamęt i wyszedł z budynku... czyli co, szlag romans trafił? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 11:28, Budo napisał:

/.../

Chyba wiem o co biega.... stanica jest pusta, ale jeden kolo zginął na zewnątrz po tym
jak dostał Zamęt i wyszedł z budynku... czyli co, szlag romans trafił? ;]


Nie, msuszi go znaleźć. Nie powinien był zniknąć. Pewnie jest gdzieś wpakowany w jakiś zaułek w dokach...

A jak nie, to zawsze masz zabawniejszy romans z Viconią do dyspozycji. No i z Aerie... i z Anomenem :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 12:12, CharName napisał:

Nie, msuszi go znaleźć. Nie powinien był zniknąć. Pewnie jest gdzieś wpakowany w jakiś
zaułek w dokach...


Zginąl w sensie zginął. Nie żyje ;]

Dnia 19.11.2008 o 12:12, CharName napisał:

A jak nie, to zawsze masz zabawniejszy romans z Viconią do dyspozycji. No i z Aerie...
i z Anomenem :-P


Viconii to w ogóle nie ma w tym miejscu, gdzie się ją ratowało (poza tym gram harcerzykami), Aerie specjalnie nie lubię, a Anomen... dzięki, ale nie, jestem heterykiem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed wydaniem patcha do Tronu Bhaala romans Jaheiry był strasznie zabugowany i nie dało się go ukończyć, wiem z doświadczenia. Zakładam jednak, że masz wersję 2.5.26498 (można sprawdzić w trakcie gry wchodząc do menu opcji). W tym przypadku romans powinien działać bez problemów, ale oczywiście mogłeś trafić na jakiś wredny błąd. Najlepiej by było gdybyś mi podesłał aktualny save. Mógłbym sprawdzić, co jest nie tak i ewentualnie to poprawić. Chociaż oczywiście nie ręczę, że uda mi się błąd znaleźć, jednak spróbować zawsze można. :) Mój adres: piotress@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Poczekam kilka growych dni jeszcze i jak się nic nie ruszy to wyślę save''a. Z góry dzięki za pomoc, bo pierszy raz mam Jaheirę w teamie i od razu zonk ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłem Złodziejom Cienia 15000 , dostałem klucz do właściwej siedziby tej gildii i odpaliłem tym samym rozdział III.Niestety , szukam i szukam i nie mogę znaleźć przejścia do prawdziwego przywódcy złodziei.Gdzie dokładnie jest to przejście? W poradniku znalazłem , że na piętrze we wschodniej części , ale nic tam się nie pojawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować