Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 22.01.2011 o 19:17, Malevyn napisał:

witam, gralem w bg i id wszystkie sa swietne pod kazdym wzgledem. interesuje mnie wasze
zdanie o swiatyni pierwotnego zla, co o tej grze sadzicie ?


Świetna gra jeśli chodzi o prezentację zasad AD&D w wersji 3.5, przyzwoita jeśli ktoś lubi świat Greyhawk, i średnia(żeby nie powiedzieć słaba) jeśli chodzi o fabułę i to co z nią związane. Aczkolwiek teraz gra dostępna jest w takiej cenie, że można poświęcić na nią te kilka/kilkanaście godzin.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2011 o 21:33, Malevyn napisał:

mam pewien problem z bg2 dwa mianowicie alt nie podswietla mi drzwi, srkytek, lupu itd.
jak to zmienic ?


Uzyc tabulatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak moge wylaczyc direct draw na viscie ? mam wlaczone cale okno directxa przez windowsa ale nie moge nic zmienic w ustawieniach. potrzebuje to wylaczyc dla baldurs gate 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sa jakies czary dla maga ktore zapobiegaja przerwaniu rzucania zaklec ? cos takiego jak ice barrier w wowie

bo naprawde trudno mi grac czarownikiem solo jak co chwile moje czary sa przerywane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2011 o 21:49, Malevyn napisał:

sa jakies czary dla maga ktore zapobiegaja przerwaniu rzucania zaklec ?

Wszystkie zaklęcia obronne które zapobiegną otrzymaniu obrażeń - Kamienna Skóra jest bardzo dobra przeciwko atakom fizycznym podczas gdy Pułapka na Czary (i różne jej słabsze wersje) jest skuteczna przeciwko magii. Niskolewelowym zaklęciem które chroni zarówno przed atakami magicznymi jak i fizycznymi jest Lustrzane Odbicie

Dnia 24.01.2011 o 21:49, Malevyn napisał:

bo naprawde trudno mi grac czarownikiem solo jak co chwile moje czary sa przerywane

Baldur''s Gate to nie hack''n''slash, mag tutaj nie wpada w środek walki nieprzygotowany. Niskolevelowi spellcasterzy najlepiej się spisują w drugim szeregu (jeśli nie masz towarzyszy to użyj chociaż jakiś sumkonów) skąd bezpiecznie mogą używać swojej magii ofensywnej, dopiero na wysokich poziomach mag dzięki użyciu kombinacji różnych zaklęć ochronnych może samodzielnie walczyć z praktycznie każdym przeciwnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak pokonac empatyczna manifestacje w swiatyni niewidzacego oka w 3 poziomie kanalow w dzielnicy swiatyn. jest na skraju smierci ale w zaden normalny sposob nie moge jej dobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2011 o 10:59, Malevyn napisał:

nie wiem jak pokonac empatyczna manifestacje w swiatyni niewidzacego oka w 3 poziomie
kanalow w dzielnicy swiatyn. jest na skraju smierci ale w zaden normalny sposob nie moge
jej dobic.


juz sobie poradzilem wystarczylo go uleczyc zeby padl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po kilku latach postanowiłem znów odświeźyc Baldura. Przeszedłem całą Jedynke i eksportowałem sobie Drużynę do Dwójki. Gram w multiplayerze. Stworzyłem sobie świetna druzyne - 2 postaci i je wyeksportowałem. Przez cała jedynke przy awansach losowałem im max punktow zycia, takze po skonczeniu jedynki woj mial punktow 120 przy kondycji 19, a złodziej 80. Po eksporcie do dwojki poziom punktow zostal dramatycznie obnizony - do odpowiednio - dla woj 81, a zlo - 61. Dlaczego tak sie stało i jak mozna im te punkty zycia odzyskac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2011 o 15:03, Sandro_Veeper napisał:

Witam.

Po kilku latach postanowiłem znów odświeźyc Baldura. Przeszedłem całą Jedynke i
eksportowałem sobie Drużynę do Dwójki. Gram w multiplayerze. Stworzyłem sobie świetna
druzyne - 2 postaci i je wyeksportowałem. Przez cała jedynke przy awansach losowałem
im max punktow zycia, takze po skonczeniu jedynki woj mial punktow 120 przy kondycji
19, a złodziej 80. Po eksporcie do dwojki poziom punktow zostal dramatycznie obnizony
- do odpowiednio - dla woj 81, a zlo - 61. Dlaczego tak sie stało i jak mozna im
te punkty zycia odzyskac.

Grałeś z jakimś modem zwiększającym limit doświadczenia w jedynce? Może po eksporcie obniżyło poziomy twoich postaci, czyli tym samym utraciły PŻ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2011 o 15:03, Sandro_Veeper napisał:

Dlaczego tak sie stało i jak mozna im te punkty zycia odzyskac.

Cytat z innego forum
"I''ve found that if I have the difficulty on Normal or Easy, and I import a character from BG1, then the hit points for say a fighter will be 81 instead of 120.

However, if I set the difficulty to Core Rules, and import the character, then the hit points will be 120.

You can then change the difficulty back to Easy or Normal after you start your game."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2011 o 16:35, Karpik777 napisał:

"I''ve found that if I have the difficulty on Normal or Easy, and I import a character
from BG1, then the hit points for say a fighter will be 81 instead of 120.

However, if I set the difficulty to Core Rules, and import the character, then the hit
points will be 120.

You can then change the difficulty back to Easy or Normal after you start your game."


Więc odpal BG2, zmień poziom trudności na maksymalny i wtedy importuj postacie.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym prosić o pomoc w rozwiązaniu pewnego dziwnego i irytującego problemu.

Nie mogę zakładać serwera. Problem nie leży w tym, że nikt go nie widzi, a w tym, że kiedy klikam "nowa gra", zamiast następnego okienka po chwili czekania mam ten sam widok... i znów mogę wcisnąć "nowa gra", co nie daje żadnego rezultatu poza kilkusekundowym czekaniem ;) co ciekawe, do gier mogę się podłączać, nie mogę tylko hostować.

Pojawiło się to kilka tygodni temu. Za pierwszym razem pomogło wyłączenie zapory Windowsa. Niestety, teraz i to nie pomaga. Również wyłączenie antywirusa (avast) nie jest rozwiązaniem. Mam neostradę 1 MB i Livebox. Porty przekierowane. Hamachi nic nie daje. Podłączony do tego jest drugi komputer, w którym problem nie występuje.

Proszę o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie mody możecie polecić osobie przechodzącej BG2 pierwszy raz, ale znającej dosyć dobrze mechaniki D&D? Jutro mam zamiar zacząć i zastanawiam się co by zainstalować, w miarę możliwości nie gryzące się z polską wersją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować