Zaloguj się, aby obserwować  
Renzov

PlayStation 4 - temat ogólny

3538 postów w tym temacie

To zadziwiające, jak łatwo można powalić na kolana taką korporację jak Sony czy Microsoft. Mniej lub bardziej zdolna grupa hakerów i cały świat nie może grać. Wydaje się na chłopski rozum, że takie firmy mają jednak na tyle mocne zabezpieczenia/ ekspertów, że tego typu ataki zostaną rozwiązane stosunkowo szybko. Ciekawe jest to, że w zasadzie na wszystkich serwisach o tym cicho. Przecież to jest wydarzenie, o którym powinno być trąbione wszędzie, istny skandal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2014 o 18:40, SiDi napisał:

Paloalto.


A na ich stronie czytamy:
Modern security technologies have developed mechanisms to defend most forms of DoS attacks, but due to the unique characteristics of DDoS, it is still regarded as an elevated threat and is of higher concern to organizations that fear being targeted by such an attack.

Czyli nadal dla chcacego nic trudnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To paloalto, tańszy "zamiennik" checkpointa. Ba, providerzy sami w sobie zapewniają usługę mitygacji DDoS. Taka ochrona nie jest na urządzeniu brzegowym w korporacji tylko na poziomie operatora telco.

W każdym razie PSN dalej w dole :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2014 o 17:42, Henrar napisał:

Dzięki za ostrzeżenie w każdym razie. Kastratów kupować nie będę i szykują się importy
z zagranicy.


Ja mam na ps4 taki jezyk w grze jaki mam w systemie, on domyslnie pod to ustawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie mogę się wpisać do PSN? " Wystąpił bląd. Użytkownik został wypisany z usuługi PSN. Śmiech na sali 2h temu wszystko było dobrze teraz od 20 min koszmar ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2014 o 23:32, Kubson023 napisał:

dlaczego nie mogę się wpisać do PSN? " Wystąpił bląd. Użytkownik został wypisany z usuługi
PSN. Śmiech na sali 2h temu wszystko było dobrze teraz od 20 min koszmar ...


Jest to spowodowane atakiem hakerskim, piszemy o tym tutaj od wczoraj.

No, ale nie dziwię się, że mało wiesz skoro gram jak widzimy nie chce poinformować graczy korzystających z ich serwisu na ten temat

Na szczęście są jeszcze serwisy, które podają informacje na bieżąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2014 o 01:23, Hepe napisał:

No, ale nie dziwię się, że mało wiesz skoro gram jak widzimy nie chce poinformować graczy
korzystających z ich serwisu na ten temat

To już nawet TVN mówiło o tym wczoraj w wieczornych Faktach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2014 o 21:41, SiDi napisał:

To paloalto, tańszy "zamiennik" checkpointa.

No dobra, ale skoro od DDoSa pada nawet MS, ktory przeciez ma potezne zaplecze serwerowe no to nie tyle, ze cos tu nie gra to jednak widac, ze problem jest i albo jego przeciwdzialanie jest w CHOLERE drogie i sie kompletnie nie oplaca albo takowego 100% nie ma :(.

Dnia 26.12.2014 o 21:41, SiDi napisał:

W każdym razie PSN dalej w dole :(

A wez... chcialem sobie w Driveclub popykac Wyzwania innych graczy (bo singiel caly zaliczony lacznie z dlc) i dupa :/. Bede sprawdzal dzisiaj czy juz dziala czy nie, a jak nie to wracam do The Last of Us ;)

PS. Tak sprawdzam na neogafie i ludziki pisza, ze sie loguja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2014 o 01:23, Hepe napisał:

mało wiesz skoro gram jak widzimy nie chce poinformować graczy

Tylko pamietaj by wylaczyc adblocka na stronie, co by mieli zyski z reklam ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2014 o 09:27, Piotrek_K napisał:

Tylko pamietaj by wylaczyc adblocka na stronie, co by mieli zyski z reklam ;D


Zawsze byłem przeciwko adblockom, jednak jeżeli na gramie tak, to wygląda, to chyba się na niego skuszę.

Takie info, PSN już działa, przed chwilą udało mi się zalogować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem kupić Oddworlda (w polsce wersji pudełkowej nie znajdziesz), ale nadal PSN padnięte, te ataki są wzmożone ostatnim razem, czy jest tak stale? PS4 mam od niedawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2014 o 14:35, zerohunter napisał:

Ja chciałem kupić Oddworlda (w polsce wersji pudełkowej nie znajdziesz), ale nadal PSN
padnięte, te ataki są wzmożone ostatnim razem, czy jest tak stale? PS4 mam od niedawna.


Nie jest to stałe. W te święta PSN jak i XBOX Live padło ofiarą jakiejś gimbazy hakerskiej która w banalny sposób przeciążała serwery przez co padały. Jak mam być szczery Sony ma na pienku z kilkoma grupami hakerskimi jak mozna ich tak nazwać (ddos daleko do hakerstwa:). Więc jak takie coś się dzieje to raczej w święta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak dodałem kartę płatniczą, to da się jakoś zablokować kupowanie z poziomu konsoli, np. poprzez kod sms? Żeby czasem dzieci nie kupiły czegoś "fajnego".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2014 o 12:30, zerohunter napisał:

A jak dodałem kartę płatniczą, to da się jakoś zablokować kupowanie z poziomu konsoli,
np. poprzez kod sms? Żeby czasem dzieci nie kupiły czegoś "fajnego".


Możesz ustawić kontrolę rodzicielską w ustawieniach konsoli i na przykład podczas kliknięci przycisku kup pojawi się prośba o podanie hasła.Albo stworzyć osobne konto dla swoich dzieci i nadać temu kontu ograniczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować