Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

DualShock 4 - szczegółowy rzut oka na pada do PlayStation 4

42 postów w tym temacie

Nie wiecie co to znaczy, że touchpad jest dwupunktowy i można w niego klikać? Czy autor korzystał kiedykolwiek z laptopa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jezu, jaki on jest prześliczny.
>
> Sorry, Xbox, ale wątpie, żebyście przebili PS4.

Haha, już ten limitowany do XBOX jest lepszy / ładniejszy od tego... No ale ważne, że ten będzie świecił kolorkami (WOW!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Click mechanism" w touchpadzie polega na tym ,że jak stukniesz raz lub dwa razy (w zależności od ustawienia) w toucha to uzna to za pojedyncze kliknięcie np. w ikonę.
Tak samo można ustawić touchpady na laptopach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jezu, jaki on jest prześliczny.
>
> Sorry, Xbox, ale wątpie, żebyście przebili PS4.


Prześliczny? Trololo identyczny jak ten od PS 3 tylko że ma wygodniejsze z pozoru analogi i touchpad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się pad podoba i widać, że zostaną w nim naprawione wszystkie błędy poprzednika. Ulepszone analogi i spusty, chropowaty spód, większe wymiary i waga (chociaż 210g to jak dla mnie nadal zbyt mało) - czego chcieć więcej? Oby tylko bateria trzymała długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Prześliczny? Trololo identyczny jak ten od PS 3 tylko że ma wygodniejsze z pozoru analogi i touchpad.
W którym miejscu identyczny? Chyba tylko układem klawiszy - praktycznie każda linia wygląda na zaprojektowaną od nowa. To czy jest ładny czy nie, to kwestia gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2013 o 14:13, nVid napisał:

Nie wiecie co to znaczy, że touchpad jest dwupunktowy i można w niego klikać? Czy autor
korzystał kiedykolwiek z laptopa?

Korzystał wielokrotnie, ale po co w spisie funkcji touchpada wypisywać tak podstawową, jak to, że można dzięki niemu coś kliknąć? To standard i zastanawiałem się, czy tego klikania całkowicie nie pominąć, ale górę wzięło, że to nowa konsola, więc funkcja może być ważna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie, ale boję się o triggery, reszta jest świetna.

Ocho, widze, że pan, którego konsole nie obchodzą już się pojawił :D.

Edit: Doczytałem, że jednak są wygięte :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie za to interesuje ten Light Bar...
"Ma to pomóc na przykład w identyfikacji postaci gracza na ekranie podczas gry w coopie (świeci na zielono, więc mój zawodnik jest w zielonym ubraniu) albo przekazywania mu innych komunikatów, na przykład tego, że jego awatar ma mało punktów zdrowia."
Hmm.. ale to jest przecież "z tyłu" pada... Kto będzie tam zaglądał żeby zobaczyć czy postać ma mało punktów zdrowia skoro patrzy się cały czas na ekran?
To chyb bardziej funkcja przeznaczona do współpracy z PS Eye... Coś a''la Move...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2013 o 14:29, Eternal101 napisał:

Prześliczny? Trololo identyczny jak ten od PS 3 tylko że ma wygodniejsze z pozoru analogi
i touchpad.


Zapomniałbym. Touch pad, blue bar, nowe przyciski (szer, options), chropowaty spód, nowe analogi i spusty, głośnik, wejście na słuchawki, wklęsły krzyżak. Tak, tak identyczny jak DS3. Tu już nie chodzi co kto woli. Typ po prtosty piszeszgłupoty nawet nie sprawdzając jak jest i nie potrafisz wiązać faktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2013 o 15:31, Fimbulvinter napisał:

> Prześliczny? Trololo identyczny jak ten od PS 3 tylko że ma wygodniejsze z pozoru
analogi
> i touchpad.

Zapomniałbym. Touch pad, blue bar, nowe przyciski (szer, options), chropowaty spód, nowe
analogi i spusty, głośnik, wejście na słuchawki, wklęsły krzyżak. Tak, tak identyczny
jak DS3. Tu już nie chodzi co kto woli. Typ po prtosty piszeszgłupoty nawet nie sprawdzając
jak jest i nie potrafisz wiązać faktów.


Ja mówie o wyglądzie a nie o funkcjach -.- i to ty piszesz głupoty... Powiedz mi różni się wyglądem bo dla mnie nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2013 o 15:49, Eternal101 napisał:

Ja mówie o wyglądzie a nie o funkcjach -.- i to ty piszesz głupoty... Powiedz mi różni
się wyglądem bo dla mnie nie...

Oczywiście, że te pady wyglądają tak samo. Mają przyciski znane z PSa (trójkąt, kółko, kwadrat, krzyżyk), przyciski R/L 1/2 oraz dwa analogi i krzyżaka. Oba zostały przygotowane z myślą o ludziach posiadających dwie ręce.

Tak, wyglądają tak samo.

A, zapomniałbym, oba są czarne.

Wciąż boli, c''nie? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się. Zawsze byłem wielkim antyfanem kontrolerów Sony, bo były brzydkie i nieporęczne. Microsoft jest pod tym względem nieprześcigniony. Ale ten nowy DualShock już teraz dogonił w moim prywatnym rankingu kontroler od X360 pod względem wizualnym. Sprawia też wrażenie wygodnego, chodź z tym osądem wolę nie wybiegać na przód. Ale ten świecący pasek wydaje mi się poroniony. Idea sama w sobie świetna, ale jego umiejscowienie jest zupełnie bez sensu. Aby sprawdzić kolor trzeba będzie specjalnie odrywać wzrok z ekranu i wyginać dłonie, co w przypadku intensywnych FPS-ów czy ścigałek może mieć fatalne skutki. Projektanci Sony mogli trochę przeciągnąć ten pasek do góry, tak aby zaokrąglał górną krawędź nad touchpadem. Wtedy zawsze dałoby się dostrzec kątem oka jaki nam tam kolor akurat miga (choć z drugiej strony mogłoby to mieć zły wpływ na koncentrację).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować