Zaloguj się, aby obserwować  
miodus

Assassin''s Creed IV: Black Flag

527 postów w tym temacie

Dnia 30.11.2013 o 08:09, Damianuss1 napisał:

Gdzie znajdę mapę położenia misji polowania na templariuszy? Pamiętam, że raz czy dwa
otworzyła się ona w samej grze. Brakuje mi jednego klucza :(.


Ja po prostu użyłem zwykłej mapy, przybliżając ją na tyle, na ile się dało (by nadal widzieć mapę Karaibów, a nie jednej lokacji), wtedy widoczne są wszystkie misje, zarówno Templar Hunt, jak i Assassin. Trzeba wprawdzie trochę się najeździć myszą, by wszystko znaleźć, ale nic się nie ukryje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2013 o 08:15, Ring5 napisał:

znaleźć, ale nic się nie ukryje ;)

Spróbuję tak właśnie poszukać chociaż wiem, że wcześniej wyświetliła mi się mapa z położeniem wszystkich na maksymalnym oddaleniu. To było podczas jakiejś misji. Wtedy to wlałem, a teraz nie mogę za cholerę tego jednego znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2013 o 08:09, Damianuss1 napisał:

Gdzie znajdę mapę położenia misji polowania na templariuszy? Pamiętam, że raz czy dwa
otworzyła się ona w samej grze. Brakuje mi jednego klucza :(.

F1 i F3 masz filtry na mapie. Jeden z nich pokazuje elementy do zbierania, drugi zadania, a inny zwierzęta do upolowania. Ubisoft ma ostatnio skłonności do tworzenia mało widocznych przycisków co ludzie mają problem żeby je zauważyć. Filtry zauważyłem dopiero gdy miałem odkryte 3/4 mapy. Tak samo było z wysyłaniem asasynów w AC3, które to znalazłem dopiero przy drugim podejściu do gry :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po ponad tygodniu gry, pierwszy poważny bug. Nie mogę ukończyć wszystkich misji asasynów, ponieważ zlecenia w Hawanie się nie pojawiają. Mam ukończone 28/30 misji, w Hawanie mam ukończone 4/6 misji i lipa. Gdy sobie żegluję, ikonka zleceń pojawia się w Hawanie, ale gdy tylko pojawiam się w mieście, ikonka znika a "klatka" ze zleceniami nie świeci. I lipa, nagrody nie będzie :(

Muszę spróbować pchnąć trochę fabułę do przodu, może coś się ruszy. Z tego, co czytałem, to często spotykany bug. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. Nie pamiętam już gdzie, ale też nie wyświetlało ikonki zlecenia. Po jakimś czasie sama się pojawiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2013 o 14:43, Ring5 napisał:

Po ponad tygodniu gry, pierwszy poważny bug. Nie mogę ukończyć wszystkich misji asasynów,
ponieważ zlecenia w Hawanie się nie pojawiają. Mam ukończone 28/30 misji, w Hawanie mam
ukończone 4/6 misji i lipa. Gdy sobie żegluję, ikonka zleceń pojawia się w Hawanie, ale
gdy tylko pojawiam się w mieście, ikonka znika a "klatka" ze zleceniami nie świeci. I
lipa, nagrody nie będzie :(

Muszę spróbować pchnąć trochę fabułę do przodu, może coś się ruszy. Z tego, co czytałem,
to często spotykany bug. :(

Sprawdź gdzie znajduje się punkt do przyjmowania zleceń w internecie znajdź go w hawanie i do niego podejdź powinien być aktywny. Miał tak z karczmą w kingston.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2013 o 15:55, ZubenPL napisał:

Sprawdź gdzie znajduje się punkt do przyjmowania zleceń w internecie znajdź go w hawanie
i do niego podejdź powinien być aktywny. Miał tak z karczmą w kingston.


Jak napisałem wcześniej - "klatka" ze zleceniami jest nieaktywna. Właśnie na tym polega problem. Samo jej znalezienie to bułka z masłem, ona po prostu nie działa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2013 o 15:59, Ring5 napisał:

Jak napisałem wcześniej - "klatka" ze zleceniami jest nieaktywna. Właśnie na tym polega
problem. Samo jej znalezienie to bułka z masłem, ona po prostu nie działa :/

Spróbuj przejść do następnej sekwencji pamięci, może to pomoże.

Ps: Jakby ktoś chciał mnie dodać do znajomych na uplay to mam nick taki sam jak tu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzam, że Ubi przeszło same siebie z zabezpieczeniami - brawo. Są tak dobre, że niektórzy ludzi kupujący normalnie grę nie mogą pograć, a piraci jak zawsze już dawno znaleźli rozwiązanie. Szlag jasny człowieka może trafić. Z supportu się tyle dowiedziałem, że problem leży po mojej stronie a dokładnie po stronie dostawcy internetu bo raport wskazuje, że nie mogę się połączyć z serwerem aktualizacji co wynika z nieotwartych konkretnych portów. Porty otworzyłem i znowu support napisał, że to nie tyle otwarcie portów co ich przekierowanie od adresu dostawcy na moje IP. Znowu telefon do dostawcy, a ten stwierdza, że oni nic nie blokują i wszystkie porty są otwarte. Mało tego przydzielili mi nawet zewnętrzne IP żeby dodatkowo uniknąć jakichś problemów z ich strony. Co to zmieniło? Duże i okrągłe NIC. W dalszym ciągu aktualizacja zatrzymuje się na 100%. Dostawca twierdzi, że wszystko jest dostępne i otwarte (zresztą przy zewnętrznym IP to wiadomo) w co wierzę bo nigdy żadnych problemów nie miałem nawet z poprzednimi AC. Support Ubi z kolei swoje. Jeden zwala na drugiego drugi na pierwszego, a ja ciągle pograć nie mogę... Na forum widziałem ludzie narzekają na podobne problemy, że przy końcu przestaje pobierać, inni którzy grę kupowali cyfrowo mają zabójczą prędkość pobierania rzędu 200kb/s. No i weź tu człowieku wspieraj twórców, kupuj gry i walcz z piractwem jak wszystkie te chol**** zabezpieczenia działają tylko na szkodę ludzi, którzy chcą załatwić wszystko legalnie... :/ Krew zalewa, serio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2013 o 15:59, Ring5 napisał:

Jak napisałem wcześniej - "klatka" ze zleceniami jest nieaktywna. Właśnie na tym polega
problem. Samo jej znalezienie to bułka z masłem, ona po prostu nie działa :/

http://forums.ubi.com/showthread.php/803769-*BUG-REPORT*-AC4-Black-Flag-PS3-Assassination-Contracts-BROKEN-game-long-glitch!
Polecam się zapoznać z filmem z 1 postu (bo twój problem identyczny) i poczytać resztę stron o ile masz cierpliwość do przeglądania 47 strona narzekania na błędy :-)
Ogólnie spoglądając na pierwszą i ostatnie strony rzuciło mi się w oczy, że jest błąd z zadaniem w 1 poście, zleceniami na hawanie i wyzwaniem 8/9 zabójstw różnymi broniami. Gdzieś też widziałem wzmiankę od Ubi, że niektóre rzeczy naprawiono na PS3 i PS4. Co do innych platform to:
the other title updates for the other platforms are being tested and as soon as we have any news of their release it will be announced.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2013 o 16:38, Fun_g_1_2_3 napisał:

Polecam się zapoznać z filmem z 1 postu (bo twój problem identyczny) i poczytać resztę
stron o ile masz cierpliwość do przeglądania 47 strona narzekania na błędy :-)


Dzięki za info, ale właśnie rozwiązałem problem. Niniejszym oficjalnie wchodzę pod stół i odszczekuję, że jest to błąd gry. Jak zwykle, jest to błąd człowieka. Trochę człowieka, i technika się gubi. Po prostu przyjąłem kiedyś kontrakt w Hawanie, gostek musiał zwiać, ja zająłem się innymi rzeczami i zwyczajnie zapomniałem, że ten kontrakt miałem. Dopiero jak spojrzałem na listę zadań (jeśli ktoś ma podobny problem - Progress Tracker, wybrać słupek Assassin Contracts i sprawdzić na liście wszystkie "zgaszone" punkty; jeśli jeden "zgaszony" da się przeczytać, to znaczy, że jest to zadanie aktywne, niedokończone i w opisie będzie, co i gdzie należy zrobić), okazało się, że zalegam z jednym zadaniem, ale przez znacznie drobniejszy błąd, po prostu nie wyświetla się ikonka celu, choć ten jest na swoim miejscu. Obszedłem wszystkie zaznaczone na czerwono obszary w Hawanie, znalazłem jednego świecącego na złoto gościa, ubiłem i zadanie wykonane!

Teraz jeszcze jeden cel i mam wszystkie Assassin Contracts wykonane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2013 o 13:36, Kadaj napisał:

Aż mi się smutno zrobiło po pierwszej misji w 8 rozdziale. : <


Nie tylko Tobie.

Spoiler

Ale twórcy tu trochę odeszli od historycznych realiów, kompletnie pomijając postać Maynarda i rolę, jaką odegrał w śmierci Teacha. Trochę szkoda, mogli zrobić z Maynarda templariusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbliżam się powoli do końca (sekwencja 11) i teraz pytanko - czy po zakończeniu wątku fabularnego jest jakiś tryb free-play, żeby móc pozbierać wszystkie znajdźki itp? Czy muszę to zrobić zanim skończę grę? Sprzęt mam obecnie chyba wymaksowany (

Spoiler

pancerz Majów

, złote pistolety, gunsword, sztylet na lince) i nie wiem, czy zająć się fabułą, która pod koniec ostro nabrała tempa, czy raczej najpierw wszystko pozbierać, a potem dopiero kończyć grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2013 o 18:12, Ring5 napisał:

Zbliżam się powoli do końca (sekwencja 11) i teraz pytanko - czy po zakończeniu wątku
fabularnego jest jakiś tryb free-play, żeby móc pozbierać wszystkie znajdźki itp? Czy
muszę to zrobić zanim skończę grę? Sprzęt mam obecnie chyba wymaksowany (

Spoiler

pancerz Majów

,
złote pistolety, gunsword, sztylet na lince) i nie wiem, czy zająć się fabułą, która
pod koniec ostro nabrała tempa, czy raczej najpierw wszystko pozbierać, a potem dopiero
kończyć grę.

Jak w każdej część w AC4 też można grać po zakończeniu wątku głównego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.12.2013 o 18:26, ZubenPL napisał:

Jak w każdej część w AC4 też można grać po zakończeniu wątku głównego.


A Altairem się nie dało. Można było chyba tylko wczytywać dane sekwencje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować