Zaloguj się, aby obserwować  
miodus

Assassin''s Creed IV: Black Flag

527 postów w tym temacie

Dnia 24.11.2013 o 12:53, Ring5 napisał:

Moja załoga ewidentnie doświadczyła wniebowstąpienia...


Wniebowzięcie?
http://www.youtube.com/watch?v=9pQ_ZozZIio :)

Dawno mnie tak żaden bug nie rozbawił. :D
_____________________

Pomijając bugi, to sama gra to jest to wszystko co było, tylko w pirackich klimatach. A i widać, że ktoś wreszcie pomyślał, że punkty synchronizacyjne mogą być jednocześnie puntami szybkiej podróży. :P
Problemy z jasnością, nieraz napisów nie widać, choć to by naprawiła zwykła zamiana kolorów czcionki, choćby na czarny.
I na koniec dodam, że optymalizacja wygląda lepiej niż w trójce, moim zdaniem. Mój trup ciągnie na wysokich z wyłączeniem dodatkowych opcji (trójka średnio-wysokie, bez dodatków), choć jak w poprzedniej części, gdy dużo na ekranie się pojawia w słoneczny dzień, to troszkę zwalnia. I tyle po pierwszych kilku godzinach grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2013 o 17:52, Kakarotto napisał:

Dawno mnie tak żaden bug nie rozbawił. :D


Filmik genialny :D Ale widzę, że objawy są dokładnie te same. Najpierw tworzy się "dziura" w morzu o kształcie Jackdaw, załoga najpierw sobie wisi, a potem unosi się ku niebiosom. Dobrze wiedzieć, że nie tylko ja to miałem :D

Dnia 24.11.2013 o 17:52, Kakarotto napisał:

Pomijając bugi, to sama gra to jest to wszystko co było, tylko w pirackich klimatach.


I za to ją uwielbiam. Pomimo niewątpliwych wad i niedociągnięć.

Dnia 24.11.2013 o 17:52, Kakarotto napisał:

I na koniec dodam, że optymalizacja wygląda lepiej niż w trójce, moim zdaniem.


W trójkę nie grałem, ale na moim sprzęcie mam 1920x1080 z otoczeniem i teksturami na Normal a resztą wyłączoną i gra utrzymuje stabilne 20 fps, rosnące do 30 podczas morskich podróży.

Kolejną rzeczą, jaka bardzo mi przypadła do gustu, jest aplikacja towarzysząca na telefon. Kontrolowanie floty (czyli, de facto, zarabianie pieniążków) robi się w ten sposób znacznie łatwiejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2013 o 18:22, Ring5 napisał:

Filmik genialny :D Ale widzę, że objawy są dokładnie te same. Najpierw tworzy się "dziura"
w morzu o kształcie Jackdaw, załoga najpierw sobie wisi, a potem unosi się ku niebiosom.
Dobrze wiedzieć, że nie tylko ja to miałem :D


Ja tak jeszcze nie miałem i raczej nie chcę. ;)
Z drugiej strony trapią mnie rzadko, ale jednak, bugi z kamerą podczas walki w ciasnych uliczkach. Kamera ucieka lub widok zasłaniają elementy otoczenia, drzewa, balkony i wtedy ginę. ;( W sumie mam dopiero początek gry i tylko słabe miecze. Trochę treningu, lepsza broń i na ślepo będę wygrywać walki.

Dnia 24.11.2013 o 18:22, Ring5 napisał:

> Pomijając bugi, to sama gra to jest to wszystko co było, tylko w pirackich klimatach.
I za to ją uwielbiam. Pomimo niewątpliwych wad i niedociągnięć.


Wzięli z trójki to, co najlepsze i zrobili o tym całą grę. Mam tu na myśli, walki morskie i ogólnie pływanie statkami.

Dnia 24.11.2013 o 18:22, Ring5 napisał:

> I na koniec dodam, że optymalizacja wygląda lepiej niż w trójce, moim zdaniem.
W trójkę nie grałem, ale na moim sprzęcie mam 1920x1080 z otoczeniem i teksturami na
Normal a resztą wyłączoną i gra utrzymuje stabilne 20 fps, rosnące do 30 podczas morskich
podróży.


Ja ma, w tej rozdzielczości, 28-30 fpsów w słoneczne dni (jak wiele ludzi jest to spada do 22-23 i lekko tnie), jak tylko słonce zachodzi, to mam do 40. W burzy i ulewie też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przetestowałem to wygładzanie krawędzi TXAA, całkowita porażka, krawędzie niby wygładzone ale za to obraz rozmazany i strasznie nieostry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do bardziej zorientowanych w temacie ode mnie (czyli właściwie do wszystkich... :/ ). Patrzę sobie na Season Passa do Black Flag. Jako "zawartość" podają trzygodzinną przygode jako Adewale plus trochę dodatkowych przedmiotów. Ok, na razie jasne. Ale czy daje to też dostęp do przyszłych dodatków? Bo tej informacji ani na Steamie, ani na UPlay nie znalazłem, a 20 euraczy za trzy godziny zabawy i parę gadżetów to trochę sporo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że później odblokuje się jakaś dobra broń do polowania jak łuk w AC3? Bo trochę szkoda marnować amunicje do pistoletów, a zaatakować ostrzami zwierząt nie moge =/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2013 o 23:01, Kraju napisał:

Używaj strzałek usypiających. Oczywiście jeżeli już odblokowałeś.


Not yet, 3 sekwencja dopiero.

A te walki z innymi statkami są piekielnie trudne. Już ze 3 zdarzyło mi się zginąć, jeszcze w żadnym AC chyba na tak wczesnym etapie tyle razy nie zginąłem (o ile ok. 9h grania można nazwać wczesnym) xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są sztucznie utrudnione - obrażenia, jakie trzeba zadać przeciwnikowi są za wysokie. Już jedna w pełni trafiona salwa powinna mocno uszkodzić statek, a tutaj potrzeba ich czasami 10, albo i 15. A Man of War mają nieskończoną liczbę pocisków moździerzowych, przez co walka z nimi to nieustanna irytacja.

Poza tym odnoszę wrażenie, że walki zostały uproszczone względem AC III - gdzie różne rodzaje kul? Dlaczego nie mogę wybrać, czy chcę uszkodzić maszty i żagle, załogę czy sam statek? Co z tego, że mam te kule łańcuchowe na przodzie statku, skoro prawie w ogóle nie mam okazji z nich skorzystać w walce, a jeśli to zrobię, to ma to dokładnie taki sam efekt, jak w przypadku jakiegokolwiek innego ostrzału - zabranie przeciwnikowi HP. Dlaczego nie mogli przenieść walk z AC III na otwarte morze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2013 o 16:35, Ring5 napisał:

Na to wygląda. Możesz spróbować pobawić się ustawieniami, wyłączyć wszystkie "ozdóbki"
i jechać na Low, ale nie wiem, czy to coś zmieni...


A, obszedłem ten problem. Dosłownie. Popłynąłem dookoła (a nie na wprost), gry nie wywaliło. Poza tym, trudno mi się do czegoś uczepić, poza tym bugiem, nic jeszcze mnie nie zaatakowało.

PS
Mi się tylko wydaje, czy zmiany ustawień grafiki nie wpływają zbytnio na fpsy? Poobniżałem ustawienia z high na low i nic... Nie żeby to istotne było (mam 20+ klatek na high), ale dziwi mnie to.

PS2
Wydaje mi się, czy w grze jest dynamiczna pogoda?
Tzn. jak odbywałem pierwszy pościg za wiadomo kim na początku gry to było bardzo deszczowo, mgliście. Nic nie było widać. Cel zgubiłem. Restart i piękna pogoda, można było podziwiać piękno całej dżungli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 00:53, vonArnold napisał:

Mi się tylko wydaje, czy zmiany ustawień grafiki nie wpływają zbytnio na fpsy? Poobniżałem
ustawienia z high na low i nic... Nie żeby to istotne było (mam 20+ klatek na high),
ale dziwi mnie to.


Na to wygląda, jedynie zmienianie detali otoczenia zmienia ilość FPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 00:53, vonArnold napisał:

Wydaje mi się, czy w grze jest dynamiczna pogoda?


Nie wydaje Ci się :) Uwielbiam to. Płynę sobie radośnie, na horyzoncie widzę małą chmurkę i delikatne rozbłyski w niej. Chwilę potem słyszę od Adewalego, że zbliża się szkwał. I rzeczywiście, zaraz lunęło. Z ciekawości zrobiłem reload, żeby sprawdzić, czy to oskryptowane jest. Nie - tym razem piękne słoneczko od Nassau do Hawany. Skrypty pojawiają się tylko w niektórych momentach chyba, tam, gdzie właściwa pogoda/pora dnia jest wymagana.

A burze i sztormy są przepiękne. Muszę w końcu pokazać jej żonie, zobaczyć, czy wywołają u niej chorobę morską (jest jedną z tych osób, którym niedobrze robi się już na mokrym chodniku) :D


Co do walk morskich, to początkowe rzeczywiście są bardzo trudne, potem, wraz z kolejnymi ulepszeniami Jackdaw, robi się coraz lepiej. W tej chwili na fregatę w okolicach 23-28 poziomu potrzebuję około 4 salw (plus criticale). A do maksymalnie ulepszonych dział jeszcze mi daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za dubla, ale edytować już się nie da... Coraz bardziej podoba mi się aplikacja towarzysząca BF. Wieczorem porozsyłałem flotę, teraz sprawdzam i okazuje się, że w ciągu tych paru godzin zarobiłem 16k! Obecnie siedzę w robocie, ale poświęciłem 10 minut, wysłałem floty ponownie, więc jak wrócę do domu, to będzie na mnie czekało łącznie około 30-35 tysięcy! Biorąc pod uwagę fakt, że o ile surowców w grze mam sporo, o tyle kasa skapuje bardzo powoli, taki dodatek jest naprawdę mile widziany :) No i zawsze mogę sobie posłuchać szant :D

Mam nadzieję, że inni twórcy skorzystają z takie rozwiązania, bo nadaje się ono idealnie do np. craftingu w MMO (chociażby w TOR, gdzie moglibyśmy dzięki takiej appce wysyłać towarzyszy na misje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z ciekawości zapytam na temat walki wręcz: czy zaszły jakieś różnice w porównaniu do AC 2 i dodatków? Wciąż czekają grzecznie w kolejce, czy może nareszcie pożyczyli od Rocksteady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzam, że support Ubi loewa ludzi. Od piątku czekam na odpowiedź i dalej nic, dalej nie mogę uruchomić gry online bo jest niekończące się ściąganie... No, ale nawet na offline gra się przepięknie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 11:55, necron1501 napisał:

Ja z ciekawości zapytam na temat walki wręcz (...)

Tak i nie. Walka trochę przypomina tę z Batmana, ale jest o wiele bardziej statyczna. Na raz walczy się z 3 przeciwnikami (jeśli nie liczyć tych z granatami/bronią). Reszta grzecznie czeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Shaun i Rebeca przeniknęli do Abstergo? To Abstergo nie wie jak wygląda Shaun i Rebeca? Srsly?

A tak w ogóle kolejne dostępy do poziomów się odblokowują wraz z fabularnymi wyjściami z Animusa (że tak to kreślę)? Wcześniej nie ma sensu z Animusa wychodzić, bo nic nowego się nie pojawi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 14:50, Ecko09 napisał:

Spoiler

Shaun i Rebeca przeniknęli do Abstergo? To Abstergo nie wie jak wygląda Shaun i Rebeca?
Srsly?


Spoiler

Najśmieszniejsze jest to że mają ich zdjęcia z komórki Desmonda :)



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować