Zaloguj się, aby obserwować  
miodus

Assassin''s Creed IV: Black Flag

527 postów w tym temacie

Dnia 05.12.2013 o 09:31, Ninja_Seba napisał:

Już to zrobiłem u dwóch różnych kumpli, każdy u innego dostawcy :D


:)
A sprawdzales na ich kompach czy ten "blad" tez sie pojawia?
Mozesz tez, jak masz, wykorzystac inny dysk (od biedy pendrive) z nowo zainstalowanym windowsem, byle sie uruchomil i zainstalowac na nim uplay, a moze dokonczy instalacje.
Czy instalator (lub support) pisze, co robi uplay przy tych 99%, bo jak instaluje jakis bajer i na nim sie zacina, to jak wiesz co to, to mozesz sam go zainstalowac poza uplayem,(albo to cos okaze sie zrodlem problemu). Raz widziałem jak instalator "instalował" dodatkowe programy od konca, to co mialo byc jako pierwsze, chcial instalowac jako ostatnie. Za chiny automatyczny instalator by tego nie skonczyl.
moze niech support sprawdzi klucz czy do wlasciwej edycji masz;)
Albo czekac na nieoficjalna latke, co pozwoli na granie offline z dlc.
Zastanawia mnie jaki bedzie final tego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

La liście wyzwań są zadania publikowania położenia skarbów, wielorybów i innych takich tam. Na początku gry część mi się jakoś tak automatycznie zrobiła. Niestety od pewnego czasu zero postępu. Wie ktoś jak je zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2013 o 11:37, logray napisał:

La liście wyzwań są zadania publikowania położenia skarbów, wielorybów i innych takich
tam. Na początku gry część mi się jakoś tak automatycznie zrobiła. Niestety od pewnego
czasu zero postępu. Wie ktoś jak je zrobić?

Skrzynie społecznościowe i wieloryby generuje się w 100% losowo, ja sam spotkałem jedynie jedną skrzynie i 3 wieloryby. Tak zwane wyzwania społecznościowe których wykonanie potrzebne jest do odblokowania części przedmiotów nie działają w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.12.2013 o 22:10, Ring5 napisał:

Ogólnie odniosłem wrażenie, że UBI chciało zrobić grę o piratach (i tylko o piratach),
ale bali się, że to się może nie sprzedać, więc wrzucili wątek asasyński jako "gwarancję"
sukcesu. Podejrzewam, że fabuła by tylko zyskała na tym, gdyby trzymali się piractwa
i stworzyli nową serię. A tak, to właściwie nie mamy za bardzo historii o asasynach (zdecydowanie
mniej, niż w AC2), a to, co jest, odwraca jedynie uwagę od świetnej, pirackiej historii
"od zera do bohatera". Szkoda. Szczególnie, że ja też z Edwardem zżyłem się znacznie
bardziej, niż z którąkolwiek inną postacią tego uniwersum. Oby UBI zdecydowało się na
jakieś dodatki, jak miało to miejsce w przypadku AC3 (i nie mówię tu o dodatku z Adewalem
w roli głównej).



Właśnie tego też mi zaczyna powoli brakować, co kolejna część tym mniej "asasyńska" staja się ta seria. Brakuje mi już asasynów z krwi i kości takich za czasów Altaira. I część najbardziej oddawała ten klimat i nie miałbym nic przeciwko, żeby znów pograć średniowiecznym assassinem. Ja mam nadzieję, że poza dodatkami nic o Edwardzie nie będzie kontynuowane, myślę że każdy oczekuję od kolejnych części (skoro ma ich być jeszcze kilka) czegoś nowego, ale jednocześnie czegoś starego żeby nie robić czegoś w stylu CoD''a cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2013 o 20:23, DambialkoX napisał:

Właśnie tego też mi zaczyna powoli brakować


Dlatego, jak powiedziałem wcześniej, UBI powinno uwierzyć we własne możliwości i jeśli mają dobry pomysł (a w przypadku Black Flag zdecydowanie mamy do czynienia z dobrym pomysłem), to powinni go wykorzystać, a nie asekurować się czymś, co już wcześniej odniosło sukces. Niech robią gry o konflikcie asasynów z templariuszami, proszę bardzo, ale akurat Black Flag pasuje tu jak pięść do oka i najlepszym, co mogli dla tej gry zrobić, to stworzenie dla niej odrębnego uniwersum, w którym mielibyśmy opowieść o piratach. I tylko o piratach. Niech dadzą graczom możliwość zostania zwykłym piratem, kaprem czy łowcą piratów. Łupienia obcych okrętów, zdobywania miast i fortów, tworzenia własnej floty i ulepszania jej... Przecież taka gra nie może nie odnieść sukcesu! Mieliby kolejne udane uniwersum na całe lata!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serię AC olałem tuż po AC 2. Pierwsza część mnie urzekła, i mimo faktu że nie okazała się "Hitmanem" w średniowieczu to dostarczyła mi sporo radochy z biegania po dachach i mordowania templariuszy. AC2 niestety już mnie znużyło, a kiedy odpaliłem AC:B i okazało się że to w zasadzie dalej AC2 to sobie odpuściłem.

Do serii już w zasadzie nie miałem zamiaru wracać...ale wśród moich znajomych słyszę opinie że AC IV :BF to poprostu świetna gra o piratach- a w taką grę bym zagrał. Ostatnia produkcja o piratach w jaką grałem, to byli "Piraci z Karaibów" z 2003 roku- i bardzo takich pirackich klimatów mi brakuje.

W związku tym mam pytanie: Czy odpuszczając sobie AC:B i AC:R i przechodząć od razu do AC III i AC IV dużo tracę? Jak bardzo historie opowiedziane w AC:B i AC:R są istotne dla całości fabuły: czy są integralną jej częścią czy raczej spin-offami które można pominąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem tylko w AC:B, ACIII i obecnie w ACIV i choć były powiązania pomiędzy AC:B i ACIII we wątku współczesnym, to dla mnie był on o tyle nieistotny, że nie odczułem żadnych braków. IMO możesz śmiało przeskoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2013 o 22:12, Minsc_i_Boo napisał:

W związku tym mam pytanie: Czy odpuszczając sobie AC:B i AC:R i przechodząć od razu
do AC III i AC IV dużo tracę? Jak bardzo historie opowiedziane w AC:B i AC:R są istotne
dla całości fabuły: czy są integralną jej częścią czy raczej spin-offami które można
pominąć?

Tracisz niewielką część wydarzeń ale dojść ważną dla zrozumienia fabuły, przeczytaj jakieś streszczenie fabuły bo AC:B i AC:R choć krótkie są też strasznie nudne szczególnie ten pierwszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2013 o 22:18, ZubenPL napisał:

Tracisz niewielką część wydarzeń ale dojść ważną dla zrozumienia fabuły, przeczytaj jakieś
streszczenie fabuły bo AC:B i AC:R choć krótkie są też strasznie nudne szczególnie ten
pierwszy.


Czyli rozumiem że można spokojnie odpuścić?
W takim razie obczaje na YT- może są jakieś filmiki składające się z samych cut-scenek:-)

Dzięki za rzeczową odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2013 o 22:16, LESZ3u napisał:

Ja grałem tylko w AC:B, ACIII i obecnie w ACIV i choć były powiązania pomiędzy AC:B i
ACIII we wątku współczesnym, to dla mnie był on o tyle nieistotny, że nie odczułem żadnych
braków. IMO możesz śmiało przeskoczyć.


No i chyba tak właśnie zrobię. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2013 o 22:39, Minsc_i_Boo napisał:

Czyli rozumiem że można spokojnie odpuścić?
W takim razie obczaje na YT- może są jakieś filmiki składające się z samych cut-scenek:-)

Dzięki za rzeczową odpowiedź.

Możesz sobie odpuścić, najlepiej obejrzyj tylko wydarzenia we współczesności i z historii Ezio zakończenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2013 o 22:40, Minsc_i_Boo napisał:

No i chyba tak właśnie zrobię. Dzięki.


Możesz sobie odpuścić, ale moim zdaniem dużo stracisz. Mnie fabuła się bardzo podobała. Zarówno ta Ezia jak i ta współczesna. Ale skoro AC:2 i AC:B Ci się nie podobały, to nie zmuszaj się, Twoja strata. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem. Niesamowita, pełna przygód i momentami wzruszająca opowieść o piratach, do tego zdecydowanie najciekawszy główny bohater w serii. Ta gra jest wielka.


Ciężkie zadanie przed Ubi i "piątką". ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2013 o 19:13, ZubenPL napisał:

Skrzynie społecznościowe i wieloryby generuje się w 100% losowo, ja sam spotkałem jedynie
jedną skrzynie i 3 wieloryby.

Mi brakuje 1 skrzyni i 1 konwoju. Na mapie mam 4 znaczniki konwoju, ale niestety nie ma tam statków. Może po jakiejś poprawce trzeba mieć znajomych w uPlay? Posunę trochę fabułę do przodu. Może się samo naprawi w jakimś dalszym rozdziale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Irytuje mnie ten nowoczesny system zapisu w grach z tej serii. Muszę się dostać do cieśniny strzeżonej przez dwa hiszpańskie brygi z obu stron (strefa zastrzeżona). Atakuje jeden z nich, wykańczam go moździerzami, dostaje się do brzegu, na lądzie wykonuje zadanie i przypadkowo ginę. Oczywiście po odrodzeniu gra zrespiła pokonany statek, który stał sobie tuż obok mojego i po powrocie od razu dostaje się po ogień jego dział i przy okazji drugiego. Dobrze, że mam na tyle ulepszony okręt, iż taki bryg nie robi mi wielkiej krzywdy, bo inaczej znalazłbym się w dość patowej sytuacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2013 o 01:02, Kadaj napisał:

Właśnie skończyłem. Niesamowita, pełna przygód i momentami wzruszająca opowieść o piratach,
do tego zdecydowanie najciekawszy główny bohater w serii. Ta gra jest wielka.


Coś się kończy, coś zaczyna jakby to powiedział Wiedźmin. :) Od dzisiaj jestem szczęśliwym posiadaczem cyfrowego egzemplarza gry Assasins`s Creed IV: Black Flag Deluxe Edition. Huuurrrra! :) Za chwile zacznie się przygoda.

PS. Pozwolę sobie na odrobinę prywaty w tym wątku: pozdrowienia dla św. Mikołaja. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę, że będziesz mógł od początku odkrywać całą grę :D Ja, mimo, że jeszcze nie skończyłem gierki nawet raz, już się zastanawiam nad kolejnymi przejściami :) Ktoś napisał, że to najlepsza gra o piratach i muszę się z tym zgodzić. Niektórym nie pasuje to powiązanie Asasynów z piratami, ale moim zdaniem wypadło to znakomicie.
Do tej pory druga częśc była moim skromnym zdaniem bezapelacyjnie najlepszą odsłoną serii, teraz się zastanawiam czy Black Flag nie jest równie wybitną gierką :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2013 o 21:03, Wszystkozajete napisał:

Skąd wziąć te surowce na handel takie jak tytoń, wino itp.?


Jak rozumiem chodzi Ci o zarządzanie flotą :) Surowce zdobywa się wygrywając bitwy zmniejszające zagrożenie na szlakach handlowych - wszystko to w module zarządzania flotą ;) Nie wiem czy jest inny sposób ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować