Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

SimCity - recenzja

84 postów w tym temacie

Dnia 04.03.2013 o 22:41, Dared00 napisał:

Przecież można, z tego co wiem. Tworzysz po prostu nowy region, ustawiasz na "tylko z
zaproszeniem" i nikogo nie zapraszasz. I voila.

O, fajnie by było, gdyby recenzja to uwypukliła. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2013 o 22:52, matthew87 napisał:

A wy (komentujący, chociaż uważam że Lucas się czepia trochę za bardzo, pomijając robienie
recki z nie-finalnej wersji gry) to nie macie problemu że shootery potrzebują ciągłe
dostępu do internetu? Albo MMO? Albo gram.pl? "Jezu, ten gram.pl jest beznadziejny. Nie

Argumenty z tyłka wzięte. Ta gra to stricte singlowa przecież jest, na co mi do niej net ?
Oh, niech zgadnę, nie zdajesz sobie sprawy że zdarzają się sytuacje kiedy dostępu do neta nie ma, a wtedy nie można zagrać przez taki głupi wymóg?

Dnia 04.03.2013 o 22:52, matthew87 napisał:

A jak wam się już na prawdę nie podoba to zamiast marnować czas na komentarze jak to
wielce jesteście obrażeni na cały świat idzie komentować gry które wam się podobają.
Nie macie co robić z wolnym czasem?

Biedny chłopczyk którego ulobiona zabawka została zbesztana :D Jakie to słodkie. Nie martw się, do 1 czerwca już niedaleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w bete, gra wygląda ciekawie i ma fajne rozwiązania. Autorzy obiecali większe mapy w przyszłości, zobaczymy co z tego będzie.

Jedyne co mnie niepokoi to modding gry, a raczej jego brak z uwagi na sieciowość... ale we will see.

Póki co uważam, że warto ją kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> 8,4 to dobrze a nastawienie autor ma jakby grał za karę


Czasami Panowie redaktorzy nie dostają do recenzji tego czego sobie życzyli,może autor chciał pisać recenzje Star Crafta albo Bioschocka w tym miesiącu a dostał Simcity którego może nie lubi jako serii. A tak w ogóle śmieszne nie wyobrażam sobie grać w coś ''''bo muszę'''' ale niestety jak chcę pisać o tym co kocham to, czasami będę na miejscu autora kiedy piszę recenzje gry której nie planowałem recenzować... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2013 o 22:52, matthew87 napisał:

/.../

Damn, teraz to mi się przykro zrobiło. Jednak kupię grę, a teraz spieszę napisać do moderatorów by skasowali moje płacze, łzy i grymasy wyrażone w poprzednim poście.
Dziękuję! Dzięki Tobie przejrzałem na oczy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać, że nie grałeś w nowe SC, tylko piszesz swoje uprzedzenia (które nie pokrywają się z informacjami dostępnymi na temat gry). Poza tym w pierwszym SimCity też się "budowało" strefy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MKRaven - poza paroma literówkami i niedomkniętymi nawiasami nie ma się co czepiać - a może był deadline przed wtorkiem?
Pytanie, czy w tę grę można grać samodzielnie - tzn czy da się osiągnąć dobrze działające miasto takie-jakie-lubisz bez konieczności otrzymywania pomocy z innych źródeł (graczy, ich miast)? Czy nawet wtedy trzeba sobie stworzyć swoje SimsPaństwo i kierować kilkoma miastami aby to jedyne, twoje główne mogło rozkwitać? Wydaje mi się, że dla wielu samotników w graniu ,jak ja, to może być główny problem - w końcu to gra singleplayer (choć ta granica coraz bardziej się rozmywa) i nie muszę chcieć bawić się z kimś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Chudy2k5

Z tego co zauważyłem w becie, masz taki obszar "okolicy". I możesz tam robić własne miasta, albo zaprosić innego gracza (nikt na siłę Ci tam nie wejdzie, chyba, że w opcjach dasz dostęp publiczny).

A czy miasto może być samowystarczalne... hmm teoretycznie tak, ale mamy problem z miejscem (małe mapy, które ponoć dopiero mają poprawić), oraz gorszy budżet.
Gra wyraźnie sprzyja miastom nastawionym na jakiś styl gry, kasyna, turyści, produkcja, ropa cokolwiek. Miasta uniwersalne są trochę mniej opłacalne, choć zapewne i takie miasto da się zbudować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, miałem zamiar sobie w nią pograć (przemogłem się nawet z Origin) ale po recenzji widzę, że to nie jest gra dla niedzielnych graczy. Cóż, trzeba się chyba zaopatrzyć w najnowsze Cities XL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2013 o 00:03, drstrach napisał:

Hmm, miałem zamiar sobie w nią pograć (przemogłem się nawet z Origin) ale po recenzji
widzę, że to nie jest gra dla niedzielnych graczy. Cóż, trzeba się chyba zaopatrzyć w
najnowsze Cities XL.


Jest. O ile zablokujesz swoją okolicę dla innych graczy i sam będziesz stawiał miasta to jak najbardziej jest dla niedzielnych. Po prostu te wszystkie wykresy społeczności online Cię nie interesują. Za to ciekawe jest to, iż ceny sprowadzanych/eksportowanych surowców zmieniają się w zależności od sytuacji globalnej (przynajmniej tak krzyczeli devowie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze recenzja dobra. Czasem nie da się wszystkiego zawrzeć w tekście. Jeśli chodzi o grę... nie będę oceniał póki nie zagram - zdecydowanie jestem na nie jesli chodzi o opcje społecznościowe i podłączenie do internetu... Przeszkadza mi też, że buduje się miasteczka/dzielnice a nie miasta - liczę na większe mapy (przecież nawet dev jak był event "zostań burmistrzem'' mieli gigantyczny problem z miejscem, wyburzali, kombinowali i to nawet w obrębie jednej specjalizacji...). Cała reszta jest dużym plusem - ładna grafika, silnik, ulepszenia budynków, dużo możliwości specjalizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

możesz grać samemu na mapie z 16 "miastami", problem polega na tym że aktywne masz tylko to miasto w którym się znajdujesz. Czyli np.: masz wszystkie 16 miast, jesteś w jednym z nich, to pozostałe 15 jest nie aktywnych, nie zarabia kasy, nie produkuje niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja bardzo czekam :). Martwią mnie mniejsze mapy i tłumaczenie EA, że to jest spowodowane wydajnością, przeciez komputery są różne jak ktoś miałby problem to zmniejszyłby sobie mapę...

W ogólności cieszę się, że narzekający gracze są mniejszością i praktycznie ich zdanie nie jest brane pod uwagę w czasie procesu tworzenia gry :D. Gra dla idiotów? Przecież Lucas pisał, że jeset trudniejsza niż poprzednie, masz go za idiotę? Ładnie :D
Co Wam przeszkadzają opcje społecznościowe? Przecież macie sandbox mode (nota bene w recenzji brakuje wiele elementów :/, jak właśnie o trybach gry istniejących regionach, możliwości konfiguracji regionów, dla mnie recenzja pisana trochę na kolanie...), gdzie "opcje społecznościowe" jak globalny market, wyzwania, nie działają. Oczywiście, trzeba sobie dziennej porcji hejtu o produkcie, o którym się nie ma pojęcia dostarczyć :D

Rozumiem rozżalenie chmurą, jednak mnie takie rozwiązanie cieszą, problemów z netem nie mam, a nawet jeśli mi coś padnie (albo EA), to przecież są inne rozrywki. Nawet brak dostępu przez chwilę do gry nie jest dla mnie czynnikiem skreślającym, w zamian mam możliwość wygodnej gry ze znajomymi (spróbujcie czasami zagrać razem z kimś innym! szczególnie znajomym - zamknięty dla przyjaciół region, jak dla mnie supersprawa), backup saveów w przypadku padu kompa, możliwość grania z 3 kompów na moich miastach, to jest dla mnie dużo ważniejsze, niż to, że przez 5% czasu nie będę mógł grać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2013 o 10:14, Ozi_GT napisał:

Mrtacritic bierze pod uwagę grama? Bo jak tak to ocena wygląda trochę na kupioną.

Ech, nawet sobie nie wyobrażacie jak krzywdzące są takie oskarżenia. Po czym wnosisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2013 o 22:55, Darkstar181 napisał:

Automatyczny sejw w chmurze ?
Cały czas podpięty do neta ?

Zwariowali ?


Według mnie: Yup...

Szczególnie ten sejw w chmurze, to już kompletnie jakiś żart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aby grać w nowe SimCity mam cały czas być podpięty do internetu ? zapis gry automatyczny tylko w wybranych momentach a nie kiedy ja sobie tego zażyczę ? już samo to dyskwalifikuje grę w moich oczach . Pierwszy i ostatni raz dałem się wydoić firmie EA - kupiłem w dniu premiery MOH Warfighter i dziękuję - gniot , a tak reklamowali a ja głupi dałem się omotać . Kolejna sprawa - duża łatka do gry w dniu premiery nie świadczy o niej dobrze - tak jak napisane w artykule . EA i ich Origin - blee . Nic więcej nie kupię od tych dojców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować