Zaloguj się, aby obserwować  
LFG-Foley

Bleach - Temat ogólny

6149 postów w tym temacie

Dnia 10.09.2009 o 17:56, ibisz napisał:

Spoiler

Rose używa techniki "Złoty sal, 11sta sonata, 16dniowa (chodzi o starą na 16 dni) księżycowa
róża" (przetłumaczyłem na polski, bo nie podano nazwy japońskiej w romajii).



Podaj nazwę japońską zaraz Ci tu przetłumaczę. ;P Tylko bez kanji. xP

Spoiler

Chapterek zapowiada się ciekawie. Nie tylko ze względu na pewność Starrka, ale samo zakończenie. Ja obstawiam, że cios zadała Wonderweiss, Tousen albo Gin. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2009 o 20:04, nightfaler napisał:

Hmmm, a ja czytając spoiler ibisza byłem pewny że :

Spoiler

Aizen stępując z nieba przebija go kataną

- > ta wiem, że głupi domysł ;]

Sorki nie myślałem o tym zbytnio jak pisałem, zapomniałem też dać tam kropki - może to jest powód.

@Rick
No właśnie tylko kanji jest, gdyby było w łacinie, to problemu by raczej nie było ;)

@Infes
Przedwieczni nie mogą zginąć od miecza zwykłych śmiertelników ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.09.2009 o 16:44, ibisz napisał:

@Rick
No właśnie tylko kanji jest, gdyby było w łacinie, to problemu by raczej nie było ;)

E tam w romaji. Ja znam znaki japońskie tylko nie znam tych chińskich(kanji). Ale w bleachu akurat tak jest, że przy każdym kanji jest podane z jakich znaków(sylab) się składa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2009 o 18:06, Rick napisał:


> @Rick
> No właśnie tylko kanji jest, gdyby było w łacinie, to problemu by raczej nie było
;)
E tam w romaji. Ja znam znaki japońskie tylko nie znam tych chińskich(kanji). Ale w bleachu
akurat tak jest, że przy każdym kanji jest podane z jakich znaków(sylab) się składa.

Kanji ma pochodzenie chińskie, ale używane jest również w języku japońskim. Jeżeli na to tak spojrzeć, to hiragana i katakana (bo chyba o nie ci chodzi :P) też pochodzą z chińskiego :) Dobra, w każdym bądź razie wiem o co ci chodzi, było podane tylko w kanji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.09.2009 o 11:48, ibisz napisał:

Kanji ma pochodzenie chińskie, ale używane jest również w języku japońskim.

Ale ma dwa czytania. Poza tym kanji jest dla nie 1000x trudniejsze do nauczenia. :P

>Jeżeli na to tak spojrzeć, to hiragana i katakana (bo chyba o nie ci chodzi :P) też pochodzą z

Dnia 12.09.2009 o 11:48, ibisz napisał:

chińskiego :)

Tak, ale mają tylko jedno znaczenie i brzmienie. :P

>Dobra, w każdym bądź razie wiem o co ci chodzi, było podane tylko

Dnia 12.09.2009 o 11:48, ibisz napisał:

w kanji :)

Too bad. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakieś kilka stron pytałem o to i ktoś stwierdził że koło 25września(tak mi się wydaje). Sam już nie mogę się doczekać bo reszta tomików już doszła i przeczytałem a na Bleach''a czekam i czekam. W ogóle mam nadzieje że będzie miesięcznikiem a nie co 2miechy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2009 o 11:20, Infes napisał:

W ogóle mam nadzieje że będzie miesięcznikiem a nie co 2miechy.


Wg planów JPF - co dwa miechy, niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2009 o 11:20, Infes napisał:

Jakieś kilka stron pytałem o to i ktoś stwierdził że koło 25września(tak mi się wydaje).
Sam już nie mogę się doczekać bo reszta tomików już doszła i przeczytałem a na Bleach''a
czekam i czekam. W ogóle mam nadzieje że będzie miesięcznikiem a nie co 2miechy.

A inne tomy gdzie znalazłeś? O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba źle zrozumiałeś moją wypowiedź, "Inne tomy". Na przykład Death Note 11 który do mnie doszedł już jakiś czas temu również jakiś czas temu został przeczytany ;) I aktualnie nie mam co czytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2009 o 14:42, Infes napisał:

Chyba źle zrozumiałeś moją wypowiedź, "Inne tomy". Na przykład Death Note 11 który do
mnie doszedł już jakiś czas temu również jakiś czas temu został przeczytany ;) I aktualnie
nie mam co czytać.

Aaa... Okej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

30.09.09r będzie na DVD więc dodaj 5 dni i będziesz mieć z Polskimi napisami, jeśl nie szybciej ;) Swoją drogą na amazonie już można zakupić "Bleach Fade to Black [Soundtrack]". Przeliczając na Nasze Polski z euro dużo sobie cenią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hey.Ma ktoś stronkę bo chciałem jeszcze lewą stronę ozdobić dla mini "lay-a" z Rukią? Bo google słabiutko wyszukuje grafikę.Byłbym wdzięczny za stronę z tapetkami ^^ Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2009 o 21:29, Bartex69 napisał:

Hey.Ma ktoś stronkę bo chciałem jeszcze lewą stronę ozdobić dla mini "lay-a" z Rukią?
Bo google słabiutko wyszukuje grafikę.Byłbym wdzięczny za stronę z tapetkami ^^ Pozdro


http://www.deviantart.com/
Samo wpisanie słowa Rukia daje mi od razu pełno genialnych obrazków :)
Tylko nie jestem pewny, czy tego można używać do własnych celów, czy też tylko podziwiać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2009 o 21:56, ziptofaf napisał:

> Hey.Ma ktoś stronkę bo chciałem jeszcze lewą stronę ozdobić dla mini "lay-a" z Rukią?

> Bo google słabiutko wyszukuje grafikę.Byłbym wdzięczny za stronę z tapetkami ^^
Pozdro

http://www.deviantart.com/
Samo wpisanie słowa Rukia daje mi od razu pełno genialnych obrazków :)
Tylko nie jestem pewny, czy tego można używać do własnych celów, czy też tylko podziwiać
:)
Niech stanie się dobro - rzekł Infes. ^^ Łap :


>spoiler: [ http://www.bleach-wallpaper.com/category/3/

> http://www.theotaku.com/wallpapers/tags/rukia

> http://images.google.com/images?client=opera&...tle&resnum=1 ]
Dziękuje wam! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować