Zaloguj się, aby obserwować  
Wojman

HearthStone: Heroes of WarCraft - nowa karcianka od Blizzarda

3282 postów w tym temacie

Dnia 01.04.2014 o 20:21, alexiej napisał:

Tak sie zastanawiam, jaki znacie BARDZO DOBRY ale i BARDZO TANI (możliwy do zrobienia
gdy np zmielę Malygosa) deck którym mogę powalczyć na rankingu?


Warrior i Warlock od Reynada. Oba mają po 6 rare kart (tzn. 3x2), reszya to commony. Token druid zawiera jakieś epiki, ale bez legendarek da się go ogarnąć do działania.

Może jeszcze Szaman Artosisa z Katowic (IEM 2014), tam jest trochę więcej rarek i Thalnos, którego od biedy można zastąpić koboldem/loot hoarderem, w zależności który element Thalnosa uważasz za ważniejszy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2014 o 18:48, Budo napisał:

Wreszcie ogarnięty booster juhuu :P


Gz ^^
Też dostałem dzisiaj Ragnarosa... szkoda że jednego już mam :P Generalnie śmieszna sprawa, udało mi się w końcu wymęczyć całą arenę (wczoraj zagrałem pierwszy mecz, przegrałem, uznałem że deck się do niczego nie nadaje... dzisiaj miałem 10-1, ale chyba faktycznie areny polegają na szczęściu... trafiania na idiotów - ostatni mecz wygrałem z 7 tur chyba), wpadło sporo golda i boostery. W paczkach był crap, ale stwierdziłem że jak tyle raz zarobiłem to mogę poszaleć... No i wyszło jak wyszło. Teraz nie wiem czy dalej kasę wydawać :P

Przy okazji, wymęczę w końcu te 1600 pyłu i zastanawiam się, co złożyć - moimi faworytami są Jenkins i Ysera - mam Thalnosa, Cairna, Cenariusa, Muklę, Ragnarosa i Deathwinga. Black Knight wydaje się też być dość popularnym wyborem od jakiegoś czasu... Tyle że w sumie nie wiem za bardzo czym chcę grać. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2014 o 19:07, SurgeonOfDeath napisał:

udało się komuś dziś zalogować?

Ja spokojnie sobie grałem w okolicach 12-13 o ile dobrze pamiętam (moze troszkę wcześniej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętniczku udało mi się zalogować.
Mój kolega zaczął grać w hearthsone od wczoraj, ale ma problem z wygraniem gry i się zastanawia czemu
matchmaking nie daje mu słabszych graczy jak przegrał 10 gier z rzędu. I kombinuje co zrobić z prostą talią.
Dodam, że to ogarnięta osoba, bo grała w magicki i etc(bardziej ode mnie na pewno).
Pamiętniczku czy matchmaking jest naprawdę taki tragiczny? (Prosiłbym o opinię graczy z low levelów rankeda, którzy nie mają legend, bo będę mógł porównać z kolegą. Przepraszam prosów, ale was, to na pewno dobrze matchuje. Ja jestem średni i wydaje mi się, że mnie też chyba ok matchuje)

Pamiętniczku zagrałem znów arenę po przerwie. Jak zwykle dobra talia, którą układałem pół godziny dała mi tylko 2/3. Dobrze, że chociaż dostałem 50 siarki, to zawsze jakiś plus.

Pamiętniczku zastanawiam się czy nie wydać dustu na faceless manipulatora czy poczekać na jakąś Op legendę.

Przepraszam, że w takiej formie, ale dzisiaj hearthstone mnie bardzo zawiódł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2014 o 00:33, SurgeonOfDeath napisał:

Pamiętniczku udało mi się zalogować.

Halo, tu pamiętniczek, odbiór. :D

Dnia 03.04.2014 o 00:33, SurgeonOfDeath napisał:

Mój kolega zaczął grać w hearthsone od wczoraj, ale ma problem z wygraniem gry i się
zastanawia czemu
matchmaking nie daje mu słabszych graczy jak przegrał 10 gier z rzędu. I kombinuje co
zrobić z prostą talią.
Dodam, że to ogarnięta osoba, bo grała w magicki i etc(bardziej ode mnie na pewno).
Pamiętniczku czy matchmaking jest naprawdę taki tragiczny? (Prosiłbym o opinię graczy
z low levelów rankeda, którzy nie mają legend, bo będę mógł porównać z kolegą. Przepraszam
prosów, ale was, to na pewno dobrze matchuje. Ja jestem średni i wydaje mi się, że mnie
też chyba ok matchuje)

Matchmaking w tej grze wymaga jeszcze sporo pracy. Na razie zestawia ze sobą ludzi o najbliższych rangach, więc nie ma jakiejś wyjątkowej głębi, a kolega wybrał wyjątkowo zły moment, bo dopiero co był reset drabinki (jak na początku każdego miesiąca). Stąd w górnym rankingu jest ciągle dużo ludzi, którym zresetowało rangę, z lepszymi kartami i o większym doświadczeniu, którzy normalnie znajdowaliby się dużo niżej. Koledze zaleciłbym wstrzymać się kilka dni z graniem na rankingu i dopiero wtedy spróbować z nim na nowo.

Dnia 03.04.2014 o 00:33, SurgeonOfDeath napisał:

Pamiętniczku zagrałem znów arenę po przerwie. Jak zwykle dobra talia, którą układałem
pół godziny dała mi tylko 2/3. Dobrze, że chociaż dostałem 50 siarki, to zawsze jakiś
plus.

Każdemu się zdarza zaliczyć kiepską serię, więc nie przejmuj się. :) Choć to pół godziny na wybieraniu jednej talii brzmi zatrważająco. :D Imo wystarczy trochę więcej ogrania, żeby móc podejmować optymalne decyzje na Arenie.

Dnia 03.04.2014 o 00:33, SurgeonOfDeath napisał:

Pamiętniczku zastanawiam się czy nie wydać dustu na faceless manipulatora czy poczekać
na jakąś Op legendę.

Ja bym się wstrzymał, bo zawsze możesz później zmienić zdanie i stworzyć sobie coś fajniejszego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2014 o 00:54, Jaracz napisał:

Każdemu się zdarza zaliczyć kiepską serię, więc nie przejmuj się. :) Choć to pół godziny
na wybieraniu jednej talii brzmi zatrważająco. :D Imo wystarczy trochę więcej ogrania,
żeby móc podejmować optymalne decyzje na Arenie.

Decyzje wydaje mi się, że optymalne. Wzoruje się trochę na ocenach Trumpa kart na arenie, ale sama arena średnio mi wychodzi. Raz miałem 5 winów dlatego skupiłem się na paczkach po prostu, ale wydaje mi się, że
powinienem zacząć ogarniać arenę, bo zbieranie na legendę potrwa kilka tygodni.

Dnia 03.04.2014 o 00:54, Jaracz napisał:

Ja bym się wstrzymał, bo zawsze możesz później zmienić zdanie i stworzyć sobie coś fajniejszego.
:)

dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą - macie jakieś swoje ''must-have'' picki na Arenie? Jakieś własne postanowienia, którymi kierujecie się przy układaniu talii? Może utworzy się tu jakaś dyskusja, tak dla odmiany od prezentowania wyników aren i narzekaniem na brak dobrych kart w boosterach. ;)

Ja np. składam te arenowe decki i zawsze zapominam uwzględnić w nich tauntów. Generalnie karty z tą właściwością uważam za przeciętne - może poza Senjinem i Sunwalkerem - ale też nie zawsze się potem trafia Argus albo Sunfury i ostatecznie ciągle dostaję po pysku. ^^
Zawsze też mam problem z dobieraniem kart - bo zawsze jak mam do wyboru coś z ''draw'' to i tak wybieram jakiegoś solidnego miniona albo dobre zaklęcie, które pozwoli na kontrolowanie stołu. A potem po paru turach wykładam po jednej karcie bo nic więcej nie ma.

No i staram się unikać - w kolejności - Priesta (bo nie widzę tej klasy na arenie, nie przekonują mnie klasowe karty), Huntera (bo zbyt dużo zależy od wylosowania bestii + słaby clear) i Rogue (bo wymaga combo, i z clearem też bywa różnie). Za to gram Druidem jak tylko mam możliwość i biorę jak leci Swipe i Druid of the Claw... W kategoriach areny imo te karty wymiatają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czas na zmiany :/
Mój mid range druid nie nadaje się w tym sezonie. Agro paladyni są ciężcy dla mojego decku nic im nie mogę zrobić.
Chyba czas poczytać o token druidzie czymkolwiek to jest.

Mam nadzieje, że zrobię jakąś wersje z Cenariusem, bo nie mam tych ragnarosów etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2014 o 14:34, SurgeonOfDeath napisał:

Chyba czas poczytać o token druidzie czymkolwiek to jest.

W dużym skrócie: Imp master i Violet Teacher, wrzucasz dużo takich małych 1/1 na stół (imp co turę, violet z każdym spellem) i buffujesz wszystko z Power of the Wild i Savage Roar. Reszta decku tak naprawdę jest do modyfikowania imo, głównie chodzi o utrzymywanie kontroli nad grą - standardowe golemy, swipe itd.

Dnia 03.04.2014 o 14:34, SurgeonOfDeath napisał:

Mam nadzieje, że zrobię jakąś wersje z Cenariusem, bo nie mam tych ragnarosów etc.

Cenarius się do tego decku jak najbardziej nadaje, bo ma kolejnego buffa, a jak jesteś w plecy to zawsze można dorzucić sobie taunty i przetrzymać dodatkową turę. Imo fajna karta generalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeciwko hunterowi musisz kontrolować stół i nie dać się mu rozpędzić- nie bój się używać swipe/claw/wrath do czyszczenia w early/mid. Jak nie grasz tych kart, to wrzuć koniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2014 o 01:16, Budo napisał:

Przeciwko hunterowi musisz kontrolować stół i nie dać się mu rozpędzić- nie bój się używać
swipe/claw/wrath do czyszczenia w early/mid. Jak nie grasz tych kart, to wrzuć koniecznie.


gram. Tylko ogólnie przeszkadza mi aktualny deck trochę, bo ciągle mi 4 wypadają i nie mam nic do radzenia sobie z early zagrożeniami. Swiple, claw, wrath używam. Tylko w tokenie jest tak, że koleś sobie rzuci unleash the hounds i rozmnożą się pieski. Czyli cała kontrola mojego boarda da mu przewagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolesia śmiesznie dziś pokonałem. Szkoda, że nie zrobiłem nagrania całej gry, ale nie spodziewałem się, że wygram.
W każdym razie sytuacja była taka, że pod koniec byłem w du.. bo z polimorfował mi epica druida Ancient of War.
I miałem tylko innervate i savege roar i 0 kart. I jakimś cudem dzięki temu dało mi się utrzymać przez 4 tury i wygrać jeszcze. Nawet jeśli nie miałby mnie czym zaatakować, to zginąłbym od -5 za brak kart xD.
Edit coś się zepsuło
link
http://postimg.org/image/vl530fx8f/

20140404014715

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy nie odczarować sobie Malygosa i tej legendki z szarżą wojownika i nie zrobić Ragnarosa albo Cenariusa. Malygos to jedyny powód, dla którego gram Czarnoksiężnikiem (chociaż ostatnio już mi się nudzi ta klasa). Nie mogę się zdecydować=/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po 2 miesiącach przerwy wróciłem do gry. Po arenie otwieram paczkę i trafiłem moją pierwszą legendarkę: Leeroy Jenkins. Zastanawiam się czy ją sobie zostawić. Po przerwie przemieliłem sobie wszystkie karty klasowe i mam trochę pyłu. Trochę szkoda moich kart z szamana. Chciałem sobie pograć wojownikiem, ale nie wydaję mi się fajny. Chyba złożę jakiś ciekawy build na łowcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować