Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Wszystko fajnie ale zanim zagrałem to mam już dwa ''ale'':
-strony instrukcji są ze sobą posklejane delikatnie
-folia ochronna była przyklejona do pudełka przez co przy zdejmowaniu foli nie było mocnych żeby nie uszkodzić pudełka..
Reszta na razie OK ale zobaczymy jak będzie dalej.

/ a to było takie ładne pudełko:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 22:41, Łeber napisał:

Możesz mi pokazać tego newsa, jeżeli tak to może będę z bratem stał pod Empikiem od rana, albo
ucieknę z lekcji francuskiego, bo akurat na tej godzinie otwierają sklepy:P


Np. tu masz informację o Empiku.
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=28990&pid=273

a jak przejrzysz temat to znajdziesz szczególy, że np. podobno nie w każdym Empiku będą te EK itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie bo w sumie zależy mi na tym bardziej dla podtrzymania tego klimatu ;] Czy wersje sprzedawane w UK będą miały możliwość zainstalowania języka polskiego? I jeśli tak to czy to będzie taka sama wersja jak w PL?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 22:47, arturro-pn napisał:

-folia ochronna była przyklejona do pudełka przez co przy zdejmowaniu foli nie było mocnych
żeby nie uszkodzić pudełka..


A ja z folia nie mialem zadnych problemow. I mam bardzo ladne pudelko. :) Co do gry - nie mam jeszcze komputera, na ktorym moglbym sobie pograc. :( Przejrzalem za to instrukcje obslugi, obejrzalem kilka rzeczy z bonusowego DVD i posluchalem troche muzyki. Jesli chodzi o materialy na plycie DVD to niestety jakosc oraz glosnosc jest niezbyt dobra. Telewizor prawie na full podglosniony a o procesie produkcji polskiej wersji ledwo slychac. Co sie tyczy muzyki - przesluchalem kilka pierwszych utworow i niestety jakos nie porywa. Ale na ostateczna ocene przyjdzie czas jak kilka razy przeslucham calosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 22:47, arturro-pn napisał:

Wszystko fajnie ale zanim zagrałem to mam już dwa ''ale'':
-strony instrukcji są ze sobą posklejane delikatnie

Ja czegoś takiego nie miałem, więc to chyba pojedynczy przypadek.

Dnia 23.10.2007 o 22:47, arturro-pn napisał:

-folia ochronna była przyklejona do pudełka przez co przy zdejmowaniu foli nie było mocnych
żeby nie uszkodzić pudełka..

Ja z tym również nie miałem problemu> a poza tym jak się nie otwiera czy tam nie odkleja wszystkiego na chybcika to problem nie istnieje :)

Dnia 23.10.2007 o 22:47, arturro-pn napisał:

Reszta na razie OK ale zobaczymy jak będzie dalej.

Oj będzie będzie dalej... :) Ciekawie, emocjonująco, zaskakująco! :)

Dnia 23.10.2007 o 22:47, arturro-pn napisał:


/ a to było takie ładne pudełko:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i sobie gram.. na wysokich detalach ''jakos idzie'' na srednich ''idzie niezle'' na minimum ''idzie dobrze''

dziwne bo mam 1gb geforce 8400 gs i intel core duo. chyba se dokupie jeszcze z giga ramu

najwiekszy problem jest jak sa wstawki filmowe na silniku gry , strasznie mi zacina . nawet na minimum.

i do tej pory nie moge ustalic rozdzialki takiej ktora nie powoduje iz czcionka nie kluje w oczy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 23:00, ssendas napisał:

no i sobie gram.. na wysokich detalach ''jakos idzie'' na srednich ''idzie niezle'' na minimum
''idzie dobrze''

dziwne bo mam 1gb geforce 8400 gs i intel core duo. chyba se dokupie jeszcze z giga ramu

najwiekszy problem jest jak sa wstawki filmowe na silniku gry , strasznie mi zacina . nawet
na minimum.

i do tej pory nie moge ustalic rozdzialki takiej ktora nie powoduje iz czcionka nie kluje w
oczy :P




U mnie jest podobnie gra lepiej chodzi u mnie na maxa niż na lowa, trochę dziwne. A cut-scenki haczą się często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem, iż na monitorku (Belinea 22'') wyświetlają mi się dosyć wyraźne poziomy pasy. Może nie byłyby one takie uciążliwe, gdyby nie to, że są one względem siebie odrobinę przesunięte, co znacznie uprzykrza rozgrywkę. Może wiecie jaki problem w tym tkwi ? Mam nadzieję, że patch to poprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie będe orginalny. Kurier przyjechał o 12:37(kazałem mamie zanotować gdy odbierała bo ja byłem w szkole:P) Ze szkoły wróciłem o 15:37, o 15:39 byłem w domu , o 15:58 zaczołem grac w wiedzmina. Jest 23:00 ide sobie odgrzac obiad i odrobic lekcje^^. Moze brzmi to smiesznie ale tak jest . Wiedzmin to (za przeproszeniem , a co mi tam) najbardziej zajebista gra rpg ostatnich lat. Nie licząc podstawowego wydania które bije na głowe zagraniczne EK , chodzi o fabułe. A dokładnie o mnogośc 5questów na 1m2 powierzchni wirtualn ej swiata. A nie są to zadania idz zabij , wróc. Mimo iz niektóre w swą oś opierają o takie coś , mają one klimat , nute zaskoczenia , moralne wybory. Genialna robota CDP RED ogromne uszanowanie. Aktualnie wiedzmin po ukończeniu 1 rozdziału jest na równi z BG2(czyli na 1 miejscu w rankingu mych RPG, ale jesli pójdzie tak dalej to napewno BG2 spadnie na 2 miejsce). Ktos powie ze jestem zauroczony, mozliwe ale dla fana rpg wady jesli jakies są zanikają przy tych OGROMNYCH zaletach. No nic ide bo jutro trzeba o 5:50 wstac:<. Pozdrawiam

Przexmek-> problem tkwi w rozdzielczości , widocznie rozdzielczośc która masz jest zbyt mała co w niektórych grach powoduje pasy. EW. masz niedostosowaną rodzielczośc do monitora(np. Panoramiczna rozdzielczośc na monitorze 17' tworzy taki sam efekt w GTA:VC ) Tak to juz jest mając wielki monitor trzeba miec wielki sprzęt b y go wykorzystać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę coś od siebie ;) No.. do mnie dziś dotarła część EK ;) Hmm... i tak z 30 minut ''testowania'' przesiedziałem nad Wiedźmakiem 3h :P
Apropos gry:
Wciąga okrutnie i naprawde ciężko się od niej oderwać. Bardzo pozytywne wrażenia z rozwoju postaci, walki i fabuły. Choć przyznaje że trzeba się do niej przyzwyczaić, bo początkowo nie bardzo wiedziałem co z czym i do czego ;) Może gdybym miał czas spojrzeć do instrukcji a nie bazować na samouczku, to by to wyglądało ciut inaczej ;)
Jak narazie pełen pozytyw - oby tak dalej :)
Kwestia techniczna - dwa razy mi grę wykopało do pulpitu. Pierwszy raz przy ładowaniu Obrzeży Wyzimy. Drugi raz gdy wychodziłem z gry - po prostu zamiast wyjść strzeliła focha i wyszła z bugiem ;)
Odnośnie wymagań - są odczuwalne :-) Na A64 X2 5600+, 2GB DDR2 800 i nVidii 8800 GTS 640MB przy dwóch filmikach gra spadła do okolic na oko - 20-25 klatek (niestety zapomniałem odpalić Fraps''a)... fakt że w 1280X1024 przy wszystkim na max, ale przy tej grafice troche to dziwne przyznam.. bug jakiś? No chyba że miałem złudzenie optyczne :P Sama akcja bardzo płynna i naprawdę nie mogę narzekać. Grafa nie jest fenomenalna, ale ma zdecydowanie swój klimacik i mi się bardzo podoba :) Kwestia gustu.
Podsumowując - zapowiada się naprawdę dobrze. Jeśli całość zachowa klimat do końca, to mam wrażenie że nie raz i nie dwa będę się do niej ponownie zabierać ;-)
Pozdrawiam,
B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 23:20, hehe napisał:

> No chyba że miałem złudzenie optyczne :P

Nie miałeś, przy filmikach tak zwalnia.


Aż dziwne, bo w sumie cała reszta wydaje się dobrze zoptymalizowana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jak na razie rewelka =) Kapitalnie się gra, zacznę jednak od minusów:
- Troche dziwne sterowanie w obydwu trybach, jakoś ani w TPP ani izometrycznym nie czuje pełnej swobody ruchów, brakuje WoWego obrotu kamery
- Optymalizacja... Mam GF8800GTX, 2GB RAMu, i C2D przkręcony na 3Ghz. Niestety przy 16xAA i 16xAF gra mi się troche tnie, a cutscenka z Karoliną i bachorem to już był pokaz slajdów...
PLUSY
+ Inna sprawa, że aż żał schodzić w dół z tymi parametrami, bo w pełnych detalach to grafika jest REWELCYJNA. W większości ostre jak brzytwa tekstury, świetne efekty świetlne (wnętrze zamku, ach :D), czy wprost cudowna komnata Tirris, z tymi reflekasmi na podłodze. Wnętrza są ogólnie (przynajmniej po prologu) doskonałe, niestety nieco kuleją plenery.
+ Wciągająca fabuła, jakoś tak ciągle mam ochotę zobaczyć jeszcze troche, dowiedzieć się, co będzie dalej :)
+ Fajny system walki - to wklikiwanie się w czas sprawia frajdę, Geralt fajowo macha mieczem
+ Fizyka - z rozbawieniem oglądałem jak po finisherze głowa mojeg przeciwnika stoczyłą się na sam dół rampy na początku prologu. Rozwalanie (tych, które działają ;p) beczek też jest przyjemne, niestety dało się zauważyć parę błędów w rag-dollu, jeden ze zbójów chyba złamał sobię rękę w pięciu miejscach i w między czasie wyrąbał dziurę w brzuchy co by mógł ją od strony pleców przełożyć.
+ To jest The Witcher, to jest CDProjekt - chyba najlepsza argumentacja =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 22:44, hehe napisał:

Gdyby nie wyskakujące błędy wrzuciłbym screena jej wdzięków :) Rzeczywiście coś jest nie tak.
Ktoś pisał że tak wygląda, bo je straciła ( trzeba było czytać sagę ), ale jeżli twórcy chcieli
osiągnąć taki efekt, to im nie wyszło...

Co straciła? Jak czytać to ze zrozumieniem. Nie mogła nosić sukni z dekoltami zbyt dużymi ale kształty zostały całkiem, całkiem. Podejrzewam poparzenie dekoltu właśnie. A jak wygląda w grze jeszcze nie wiem, ale mam nadzieję, że w piątek zobaczę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 23:00, ssendas napisał:

no i sobie gram.. na wysokich detalach ''jakos idzie'' na srednich ''idzie niezle'' na minimum
''idzie dobrze''

dziwne bo mam 1gb geforce 8400 gs i intel core duo. chyba se dokupie jeszcze z giga ramu

najwiekszy problem jest jak sa wstawki filmowe na silniku gry , strasznie mi zacina . nawet
na minimum.

i do tej pory nie moge ustalic rozdzialki takiej ktora nie powoduje iz czcionka nie kluje w
oczy :P




Czego ty sie spodziewasz po 8400gs? fajerwerków? Hi-det przy 1280x1024? Ta karta jest gorsza niż 7600 chyba, a na pewno gorsza od 7900 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh - napisałem na temat gry najdłuższego posta w swoim życiu. Rozprawiłem się z większością jej elementów, a grałem dopiero 2 godziny. Podsumowałem i oceniłem wszystko co się dało, od walki do fabułę którą do tej pory widziałem. Wytknąłem błędy techniczne i opisałem działanie gry na moim kompie... Samego posta z 10 minut pisałem. Dodałem (a raczej chciałem) nawet 4 screeny.

I wielkie Ci kurde dzięki Mozilla za wywalenie się podczas załadowywania screenów, naprawdę. ;/

Więc podsumuję: 8+ może nawet 9 w skali do 10. Oby tak dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować