Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 23.10.2007 o 20:35, Santino93 napisał:

Wiem że nie powinienem pytać o wymagania ale muszę to zrobić
Czy pójdzie mi na takim konfingu :
Athlon X2 3800+
1 GB RAM
GeForce 6150 GT ( karta zintegrowana , ale działają na niej Gothic 3 średnie detale i TDU też
średnie )

skieruje cie do forum technicznego , wiem ze tam pisales ale o to pytaj sie wlasnie tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już pograłem ze 3 godziny. Ogólnie jest bardzo dobrze... system walki o wiele bardziej mi się podoba niż ten np. w oblivionie nie wspominajac już o bezmyślnym klikaniu myszką w gothic. Twarze podczas rozmów się w ogóle nie poruszają ale dla mnie nie jest to aż taka wada. Za to wkurzające są wszelkiej maści małe przedmioty (np. kamienie) po których postać nie może przejść... jeszcze nie zdażyło mi się żeby podczas uniku postać zablokowała się na nich i dostała między oczy ale kiedyś musi być ten pierwszy raz. Oczywiście wysypuje się dość często... przynajmnij w prologu potem jest już lepiej(raz na 1,5h). I jescze jedno... kiedy szedłem po pazury tego potwora na dziedzińcu gra mi się niemiłosiernie cieła (C2D e6600, 8800 gtx, 2gb ramu i Vista,pewnie jest tak jak w gothic 4gb ramu a i tak gra może się ściąć) ale ogólnie wrażwenia bardzo pozytywne, szczególnie muzyka mi przypadła do gustu poza głosami bo niektóre są bardzo dobre a niektóre tylko dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie w EP jest jedna mapa i na jednej stronie jest mapa świata a na drugiej mapa wyzimy tak????.jeśli tak to czy w EK też tak będzie???? a chyba wiem dlaczego W EK nie ma jeszcze mapy ponieważ podobno ma być drukowana na podwyższonym jakościom papierze.pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 20:16, Therror napisał:

Momencik... Z tego co widzę na

http://www.gram.pl/news_9wPqHe2_CD_Projekt_ujawnia_pelen_sklad_Edycji_Kolekcjonerskiej_Wiedzmina.html
to

EK miala być w digipacku? Czemu mam zwykłe DVD-Boxy?


A widzisz to, że tamten news jest z 22 czerwca 2007r.? Od tamtego czasu wiele się zmieniło (np wygląd książeczek i właśnie opakowań na płytki). Dokładniej: była przeprowadzona sonda i niestety, zwykłe boxy wygrały. IMO również digipack wyglądałby lepiej. Ale cóż, vox populi itd .. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 17:34, ad0 napisał:

> Koledze dało się odpalić na Radeonie 9550 w rozdzialce
> 1280/1024

O, to mnie interesuje. Jestem dumnym posiadaczem Radeona 9550, co prawda lekko podkręconego.
Jak chodziło? I czy mógłbyś podać całą specyfikacje komputera kolegi? Jeśli ją znasz/pamiętasz,
oczywiście. Bo się martwie, czy mi pójdzie na kompluterze z wszystkim na LOW i marną rozdzielczością.
<;

Kolega ma Pentium IV 2.6 GHz, 768 MB Ramu i Radka 9550 i zacina mu się w cut-scenkach jak się dużo dzieje i okazjonalnie podczas normalnej gry ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wysypuje się dość często... przynajmnij

Dnia 23.10.2007 o 20:37, Lary69 napisał:

w prologu potem jest już lepiej(raz na 1,5h).


A takie coś nie powinno mieć miejsca, nawet co 1,5h. Panowie producenci - do roboty! Czekamy na poważnego i obszernego pacza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 20:47, Kuwabara napisał:

Miałem zamówioną EK i przyszła do mnie EP z koszulką i mam pytanie: Czy mapa przyjdzie razem
z rzeczami z EK czy powinna byc w pudelku?


A ja mam pytanie: czy naprawdę tak trudno przejrzeć kilka ostatnich stron tego tematu?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oj tak tak, patch by sie przydal. chociazby na to blokowanie sie przy chodzeniu.a z optymalizacja jest bardzo srednio:
athlon x2 4600, 2gb ddr2, gf 8600gt. gra niby automatycznie sobie max detale ustawila, ale co jakis czas przycina. co najlepsze po zmniejszeniu detali przycina w tych samych miejscach. problemy enginu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 20:42, qn.ik napisał:

Oczywiście wysypuje się dość często... przynajmnij
> w prologu potem jest już lepiej(raz na 1,5h).

A takie coś nie powinno mieć miejsca, nawet co 1,5h. Panowie producenci - do roboty!
Czekamy na poważnego i obszernego pacza!




Patch już będzie w dniu premiery 26 października.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK. Pierwsze wrażenia z samej gry są ... średnie. A dlaczego? Dlatego, że:
1/ w menu głównym podświetlenie jest badziewne
2/ model Triss Merigold woła o pomstę do nieba (musi, powtarzam MUSI! być poprawiony jakimś patchem)
3/ brakuje np. obsługi kółka w myszy (jakieś zbliżenia i oddalenia kamery mogłyby być tym obsługiwane)
4/ jak się przełączyłem z gry do windy przy pierwszej możliwości wyboru postępowania w grze, to po powrocie do gry zniknęła mi jedna możliwość wyboru.

To na razie tyle :(

Dnia 23.10.2007 o 12:06, boogie85 napisał:

Dobra widzę, że i tu spam się robi.

NIKOGO nie interesuje czy ktoś już ma swoją przesyłkę, czy ją rozpakował, czy może kurier z
zazdrości ją sobie zawłaszczył...

Śmiało piszcie o pierwszych wrażeniach z gry, o błędach, niedoróbkach, jakości wykonania poszczególnych
części składowych. Jednak za spamowanie na temat przesyłek będą DEGRADY i basta. Rzekłem
:)


Jeśli ktoś ma coś do powiedzenia na temat Masterlinka/DPD to zapraszam tutaj: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=12271#u_142

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm mi się jeszcze ani razu gra nie wysypała. Ale fakt faktem że się tnie, nawet na całkiem niezłych sprzętach. Niby mam średnio te 50 fpsów, ale bywają momenty, gdzie spada o połowę, a w cut scenkach nawet do 10 fpsów ! i to bez jakiegoś specjalnego powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 20:48, fish13 napisał:

> Oczywiście wysypuje się dość często... przynajmnij
> > w prologu potem jest już lepiej(raz na 1,5h).
>
> A takie coś nie powinno mieć miejsca, nawet co 1,5h. Panowie producenci - do roboty!

> Czekamy na poważnego i obszernego pacza!
>
>


Patch już będzie w dniu premiery 26 października.



Faktycznie, ale wątpię, by zostały w nim poprawione błędy, które wychwycili/wychwycą sami gracze od 23 do 26 października ;)

OT: Nie mogłem się powstrzymać. Zmieniłem avatar na brzydszy, za to bardziej... wymowny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 20:50, radman98 napisał:

2/ model Triss Merigold woła o pomstę do nieba (musi, powtarzam MUSI! być poprawiony jakimś
patchem)


Tu się zgodzę. O ile kobitka jest dośc urocza z twarzy, to jej dekolt wygląda tragicznie :) Nie wiem kto to robił, ale CDP powino wysupłać jakieś fundusze i wynająć sobie jakąś modelkę. Ewentualnie z braku funduszy, w ostateczności mogłoby to być jakieś zdjęcie :)) W końcu dekolt to ważny element cut scenek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto by czytał książkę, ten by wiedział, że:
***SPOJLER***
Triss miała, ze tak powiem, ''mały'' defekcik na biuście, tzn urwało go jej na bitwie pod Sodden ;)
***KONIEC SPOJLERA***
Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem trochę i wyrobiłem sobie opinię o grze. :)
GRAFIKA
Nie rozumiem narzekań niektórych osób, co do jakości grafiki. Mnie się ona bardzo podoba. Jest szczegółowa, postacie są pięknie zrobione... mógłbym sie troszeczkę czepiać "lekko" kwadratowego otoczenia (np. trochę za regularne odłamki muru, po wkroczeniu Przerazy). Jednak grafika robi b. dobre wrażenie, dlatego daję 8+/10. Dodam jeszcze tylko, że gram na średnich detalach, natomiast konfig mojego PeCeta - patrz podpis.
WALKA
Tutaj krótko. Bardzo dynamiczna i efektowna, ciekawe ciosy i ruchy pokroju salt, uników itp. Na początku trudno mi było zgrać rękę i oko, dlatego przerywałem combosy, ale teraz jest już ok. Gram na śrenim poziomie trudności. :) 9/10
DIALOGI
Określając je jednym słowem, może dwoma - klimatyczne i swojskie. :) Miło usłyszeć dobrze dobrane głosy, mówiące normalną (wieśniak, czy "żul" nie mówi dostojnym i patetycznym tonem, tylko potoczny, i często lekko wulgarnym, językiem) polszczyzną. Wielkim plusem są różne komentarze bohaterów 2-go i dalszo planowych - tekst pięściarza z karczmy mnie rozwalił, a brzmiał on tak: "Twoja matka puszczała się z krasmoludem!". Normalnie ROTFL roku! xD Co do głosów. Zostały dobrane b. dobrze. Gdy przejdę grę napiszę coś więcej. Ocena: 10/10
MUZYKA
Super, hiper klimatyczna. Wreszcie słyszę z głośników coś odmiennego od monotonnej muzyki z NWN2, czy Guild Wars. Plus za dołączenie soundtracka w formacie Audio-CD do pudełka z grą. Dla mnie 10/10
GRYWALNOŚĆ
Ogroooooomna!!! :D 10/10

Podsumowując. Gra jest wybitna. Zdecydowanie mogę ją postawić na półce obok takich hitów jak Baldur''s Gate czy Torment. Wreszcie jakiś powiew świeżości w gatunku eRPeGów (miałem dość rzędów cyferek określających cechy bohatera itp.). Ode mnie Wiedźmin dostaje, jako ocenę końcową, 9+/10 i znak jakości. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować