Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 23.10.2007 o 21:01, matszp napisał:

Miał być hit a wyszedł niedopracowany średniak szkoda...


Bez przesady, przecież jeden model postaci nie może całej gry psuć, czy to zbliżanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż ... ponownie testowałem wyjście do windy przy drugiej możliwości wyboru i po powrocie do gry ... nie mam żadnych możliwości wyboru i nie mogę dalej grać :( kicha ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 21:01, matszp napisał:

Miał być hit a wyszedł niedopracowany średniak szkoda...



Grałeś czy wnioskujesz z tego iż niektórzy mówią że jest średnia? (trafiłem na 3 takie posty).
Większość postów mówi właśnie że jest to hit)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 21:05, fish13 napisał:

> Miał być hit a wyszedł niedopracowany średniak szkoda...

Bez przesady, przecież jeden model postaci nie może całej gry psuć, czy to zbliżanie.


Ja nie mówię, że psuje całość, mówię o pierwszych wrażeniach z samej gry, bo np. filmiki są bardzo ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 21:09, Kemilk napisał:

> Miał być hit a wyszedł niedopracowany średniak szkoda...


Grałeś czy wnioskujesz z tego iż niektórzy mówią że jest średnia? (trafiłem na 3 takie posty).

Większość postów mówi właśnie że jest to hit)



Dla mnie też jest hitem, zapewne jeszcze te niedociągnięcia będą naprawione w patchach i dosteniemy grę niemal idelaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 21:09, Bratek196 napisał:

A ja mam takie pytanie jak jest z poziomem trudności w tej grze ??

Hmm... na minimalnych, nie ma problemu:) Ludzie no problem! Gorzej z potworami... ale zawsze są mikstury. Jak na razie grałem sporo i ani razu nie zgnąłem
HIT!! i tyle :)
mówicie średnik?? NIE znacie sie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie grałem bo nie kupiłem (hańba !!!!!!!, kasy nie było), a co do poziomu trudności żebym maił punkt odniesienia to gra jest trudniejsza niż gothic 3 na średnim poziomie trudności ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:D :D :D
Na szybko ocenię Wiedźmina :)

Zacząć należy od (według mnie) fabuły, która jest najważniejsza :) Z tego co na razie zaobserwowałem (Początek gry, dialogi, itd) jest super. Klimat aż kipi, i do tego widać słowiańskość rodzimej produkcji. W sumie to przyznam że motyw z zanikiem pamięci odpowiada mi i w pełni go akceptuje a w grze sprawdza się nad wyraz dobrze. Wrócę jeszcze do klimatu. Krasnoludy, wieśniaki i inne klasy zaciągają po swojemu :) Żary, aluzje, kpiny wszystko jest genialne (tak jak w sadze!). do tego wybitna polonizacja. Super super super!

Walka. Tego nie da się opisać, to trzeba zobaczyć i poczuć! :P Ogólnie chyba najlepszy element gry.

Kolejna na liście do ocenienia jest grafa. Cóż u mnie na 1280x1024 na maksymalnych ustawieniach wygląda świetnie :) Powiem tyle że screeny w pełni nie oddają świetnie zaprojektowanych lokacji, postaci i czego tam jeszcze chcecie. Jest mrocznie, klimatycznie, reasumując tak jak w sadze :D

Muzyka również buduje nastrój, potęgując go tam gdzie trzeba. ogólnie tak jak z walką, trzeba usłyszeć :)

Ocena ogólna według mnie 10/10!
Hicior jak się patrzy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 21:01, matszp napisał:

Miał być hit a wyszedł niedopracowany średniak szkoda...


Nie wiem skąd masz takie informacje, albo na jakiej podstawie to mówisz. Rozwiń tą wypowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hah robisz mi ochotę... Oczywiście na grę. Niestety z braku kasy i mojego lenistwa nie zakupiłem Witchera, więc będę miał go dopiero za parę dni. Możesz wrzucić jakieś fajne skriny ? W ogóle każdy kto może niech wrzuca skriny. Przynajmniej oczko nacieszę. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra mi doszła, wszystko ładnie pięknie... Ale póki nie kupię ramu, to nie pogram. Gra chodzi gorzej niż jakaś stara kosiarka... Póki co muszę nacieszyć się pozostałą zawartością edycji. Jedyne co mi się nie podoba jak na razie w Wiedzminie, to menu główne... Takie według mnie strasznie dziwne oraz "Amatorskie". Bez obrazy ;-) Chodzi o kwestię graficzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 21:15, Bratek196 napisał:

Ja tam nie grałem bo nie kupiłem (hańba !!!!!!!, kasy nie było), a co do poziomu trudności
żebym maił punkt odniesienia to gra jest trudniejsza niż gothic 3 na średnim poziomie trudności
??


Ja gram na średnim poziomie i jest ok. Jest dobrze wywarzona i dosyć wymagająca, ale nie umarłem ani razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie jeszcze nie doszła, dzwonie do nich jutro rano co i jak, ale teraz mi takiego smaka robicie na wiedźmina, że chyba jutro do szkoły i na mecz nie pojade :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

napiszcie cos wiecej ogrze . o ewkipunku i o walce... jak to wyglada w praktyce... i znaki jak wygladaja...


ps niektorzy sie ciesza ze beda mieli gre a ja nawet nie wiem czy ja dostane http://www.masterlink.pl/trackandtrace_pokaz.asp?przycisk=Wyszukaj&p1=MG731392IF25 (caly dzien w domu bylem i nic nie odmawialem wiec nie wiem dlaczaego tak napisali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grafika pięna... dopóki nie ma scenek na silniku, bo włosy, wygląd postaci, ruchy warg przy mówieniu, to o pomstę do niebios wołają. A triss wygląda raczej jak ofiara szalonego chirurga, czy inny SLicer z Bioshocka, a nie ponętna czarodziejka. Natomiast wszystkie lokacje są zrobione ślicznie, (max detale)

Walka - bezsensowne klikanie, wszystko sprowadza się do małpiej zręczności i kliknięciu w odpowiednim momencie, takie to jest diablowate, różnice w stylach widoczne i fajnie zrobione, szkoda tylko, że animacja ruchów postaci zabija te efekty

Rozwój postaci i talenty - bardzo dobry pomysł. Choć, jak widzę, to trzeba zrobić wyważonego we wszystkich stylach bohatera. A nie np, jak w NWN2 wojownika opartego na zręczności.

Ale najbardziej się czepiam rozgrywki. Jakoś na razie nie ma tego, co w NWN2, czy BG wciągnęło mnie od razu. Nie ma tego czegoś co każe grać do 5 rano z "a jeszcze ta jedna lokacja", główny qest jest tak przejrzysty jak górski strumyk a ja jakoś nie czuję się na tyle związany z głównym bohaterem, by śledzić losy Geralta... do tego prolog jest cholernie nudny i mało dramatyczny. To nie to co nocny atak bladelingów. Jakoś zaniki pamięci i ściganie napastników to nie próby wyjaśnienia co znaczy "Kalach-cha", czy próby uwolnienia Imoen z łap Irenicusa. Po prostu obrona Kaer Morhen jest strasznie nudna i gdyby nie konieczność klikania w odpowiednim momencie naprawdę można by było w jej czasie czytać książkę :P

Może później będzie lepiej, ale na razie nie widzę tego hitu. Może to i dlatego, że Wiedźmin mi nigdy "nie leżał" jako książkowy bohater. Owszem opowiadania fajne były, ale saga mnie nie wciągnęła. To nie mój świat.

No cóż wyszła gra ponadprzeciętna... ale nie super. Skończyć skończę, ale żebym do niej wrócił, nie sądzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm widzę, że zdania są mocno podzielone, szczerze powiedziawszy zaczyna mi się robić mętlik w głowie i nie wiem co o tym sądzić. Część zachwyca się walką, część ją krytykuje, łeh no panowie co jest ? Może jakaś zgodność ? :P Fakt faktem z rewolucją to my raczej do czynienia nie mamy, no trudno. :) Może chociaż rewelacja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 21:32, Melkor_79 napisał:

Po prostu obrona Kaer Morhen jest strasznie nudna i gdyby nie konieczność klikania w odpowiednim momencie naprawdę można by było w jej czasie czytać książkę :P


Popraw mnie jeśli się mylę, ale czy obrona Kaer Morhen to nie jest przypadkiem samouczek? No bo ocenianie gry na podstawie wprowadzenia byłoby nieco dziwne, czyż nie? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 21:31, WickedChildren napisał:

napiszcie cos wiecej ogrze . o ewkipunku i o walce... jak to wyglada w praktyce... i znaki
jak wygladaja...


Trudno to pisać, to trzeba zobaczyć :) Walka jest fajna, moze nie rewolucyjna jak zapowiadali, ale na razie po prostu b.dobra. Znaki, to tak jakbyś szybkie czary rzucał. Ogólnie robi to bardzo pozytywne wrażenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować