Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 24.10.2007 o 00:41, lukesky16 napisał:

P.S. chciałem przypomnieć wszystkim kupującym EK- pamiętacie co CDP nam obiecało i w ramach
przeprosin miało nam przysłać dodatkowo??

Chyba 2 plakaty, czy cóś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest szał... co do grafiki to oczywiście można mieć zastrzeżenia, ale po 3 godzinach gry mogę stwierdzić że gra ma dobry klimat. a co najważniejsze chodzi mi bezbłędnie na wysokich detalach przy pentiumie dual 2,8, GF 7600GT 256 i 1024 ramu. jest dobrze. czasem tylko filmiki tną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 23:49, Sontheberserker napisał:

Dla tych co mają gorszy sprzęt. Odpaliłem gierkę na Pentium IV 3.00 512 MB RAM i RADEON 9550
i ku mojemu zdziwieniu chodzi i nawet da się grać... Co prawda trochę długo ładują się lokacje
a grafika na absolutne minimum, ale powtarzam działa i da się grać...


Tylko co oznacza "da się grać", jest płynnie czy nie? pytam bo mam podobny sprzęt i waham się z zakupem. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/

Dnia 24.10.2007 o 00:17, arturro-pn napisał:

nie chodzi o odklejanie na chybcika. na górze i na spodzie opakowania klej trzyma za mocno,
wystarczyło pociągnąć w nieodpowiednim miejscu i folia chodzi z opakowaniem:/
a co jest dalej? grałem chwilkę i co mogę powiedzieć to totalna pikseloza na filmikach. Może
to tylko u mnie tak wygląda ale przerywniki oglądam z musu fabuły.. no i przez godzinę grania
nie do końca rozumiem ten system walki ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia:)


Proponuje pograć trochę, to najlepsza metoda żeby poczuć klimat gry :) Świetne zachody, ranki, noce. Przerażające potwory, emocjonujące walki. Różnego rodzaju smaczki... Mógłbym wymieniać w nieskończoność, bo tego jest naprawdę dużo! Z cała pewnością stwierdzam że zakochałem się w produkcji Redów :P Gra genialna pod każdym względem. I niech sobie gadają ludziki wychowane na Gothicku i Oblivionie... Grafa to nie wszystko (w sumie to i tak jest przecież wypaśna jak na RPG). Acha i jeszcze nadmienię że nie rozumiem ludzi narzekających na muzykę w Wiedźminie. Przecież to majstersztyk! Pierwsza zarwana nocka z grą :)))

Pozdrowienia dla maniaków Wiedźmińskich :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może podzielę się pierwszymi wrażeniami z gry.

Instalacja...

Długo, zgodnie z przewidywaniami, w międzyczasie zabrałem się do przeglądania zawartości podręcznika. Standardowe informacje plus kilka nowości które przydają się podczas gry i rzuciłem się do gry.

Gra...

Intro wyglądało trochę lepiej niż filmik promocyjny chociaż podobnie jak on nie zrobiło na mnie wielkiego wrażenia. Po prostu producenci przyzwyczaili mnie już do lepszych rozwiązań, ale nie jest źle. Trzyma jakiś średni poziom. Bardzo podoba mi się głos polskiego lektora, pasuje jak ulał i ładnie opowiada historię, która nota bene mogłaby być troszeczkę dłuższa.

Prolog jest śmiertelnie nudny. Zero dynamiki. Niestety już na tym etapie potwierdziły się moje obawy co do dialogów i animacji postaci. Jest sztywno choć miejscami widać przebłyski naturalności. Podobają mi się ruchy postaci podczas dialogów chociaż nie zawsze odzwierciedlają nastawienia osoby ;). Skojarzenie z Fifą - nie wiem, po prostu tak. Mimika twarzy jest praktycznie zerowa. Ludzie, nie ludzie i inne mutanty w ogóle się nie uśmiechają ani nie krzywią, nic. Kompletne zero emocji. Do niektórych postaci tekst bardzo pasuje, do innych - jak na przykład do Lamberta - niestety nie. W przypadku tej postaci dialogi w ogóle wyglądają jakby były czytane po jednym słowie i złożone w całość.

Otoczenie, graficznie prezentuje się bardzo ładnie, oświetlenie, tekstury i inne takie bajerki.

Fabuła nie porwała mnie na początku a sytuacja w laboratorium oczywiście była do przewidzenia. Za to naprawdę miły akcent spotkał mnie w komnacie Triss :-P, a bohaterkę tą inaczej sobie jednak wyobrażałem.

Świetnie zrobione są postaci. Mam na myśli szczegóły twarzy itp. Brakuje tylko/aż wspomnianej mimiki. Jak dla mnie Vesemir to mistrzostwo świata jeśli chodzi o design - zabijaka roku.

Po prologu zaczyna się akcja na podgrodziu Wyzimy i tutaj... akcja nie nabiera tempa. Jest sztywno. Nie wiem dlaczego ale wydaje mi się, że może to być wina dialogów. Postacie w ogóle nie są dopasowane do, czasami, naprawdę niezłych tekstów. Podgrodzie generalnie jest zamkniętą lokacją, nawet rzekłbym hermetyczną ale ta hermetyczność jakoś tak straszliwie razi.

Ponownie dobrze wypada okolica. Chaty są świetnie zrobione podobnie jak postacie mieszkańców. Podobają mi się dialogi a przekleństwa oddają "prostotę" tychże mieszkańców. Również przeciwnicy są ok chociaż akurat "ludzie i ludziopodobni" wyglądają jakby byli z plastiku a ich moda... hmm ich ubrania są tak zmyślne, że miejscami śmieszne. Świat Wiedźmina wyobrażałem sobie akurat inaczej. Chyba wszystkie kobiety mają piersi jak melony. Dopiero modele potworów wypadają naprawdę ciekawie.

Sterowanie.

Trzy kamery zdają egzamin chociaż dwie pierwsze de facto nie różnią się między sobą za bardzo. Funkcje klawiszy są przejrzyste i zdają egzamin czyli obsługa generalnie jest łatwa. Denerwuje mnie tylko czasami układ graficzny wszelkich menu dotyczących gry, który nie koniecznie w każdym momencie jest intuicyjny ale to swoją drogą.

Wkurza mnie jeszcze zachowanie kamery, która dość ślamazarnie reaguje kiedy zmieniamy kierunek poruszania się ale być może jest to do ustawienia w opcjach. Kamera też głupio reaguje kiedy wchodzę do niektórych pomieszczeń, skręcając w dziwnych kierunkach, ale do tego można się przyzwyczaić. Wadą jest też to, że aby obejrzeć otoczenie dokoła trzeba koniecznie przełączyć w tryb kamery TPP.

Zadania... całkiem fajne i ciekawe, jak na wiedźmina przystało, konkretne ale i nie pozbawione sensu. Przynajmniej na razie. W podgrodziu fabuła ma się niby rozwijać i coś się tam dzieje, ale nadal dość sztywno. Kiedy dostaję informację od mieszczanki, że na mnie polują to aż się chce żeby się losowo napatoczyli przy okazji wychodzenia z jakiegoś budynku.

Błędy krytyczne

Są. Kilkakrotnie wywaliło mnie do windy.

Menu i interfejs

Interfejs gry jest dziwny, te wszystkie kolorowe szlaczki i kuleczki są denerwujące, zwłaszcza, kiedy gram w ciemnej lokacji i wszystko mi wali po oczach. Medalion wiedźmiński jest niemalże niewidoczny kiedy drga - przynajmniej dla mnie. Ekwipunek, dziennik itp są straszliwie zagmatwane przez te upstrzenia i kolorowe ozdobniki. Moim zdaniem bardziej sprawdziły by się tu jakieś ryciny, byłoby to klimatyczne.

W menu zapisu nie istnieje możliwość - chyba, że przegapiłem - nazywania stanu gry po swojemu co przy graniu na przykład z drugą osobą, jest irytujące.

Wymagania i szybkość gry

Nie powala. Chociaż przyznam, że mam jednordzeniowy procek 2,8 Ghz, 2 GB ramu i GF8800 a na 1280x1024 działa na full detalach dość płynnie tylko ładowanie się lokacji trwa.... koszmarnie długo :/. Jak mam wejść na chwilę do karczmy to mnie cholera strzela.

Muzyka z kolei stoi na dobrym poziomie, jest klimatyczna i stonowana. Dopasowana do odpowiednich sytuacji. Kiedy zwiedzamy świat jest przyjemna i spokojna a kiedy nadchodzi walka z głośników płynie melodia zdecydowanie ostrzejsza ( ale nie Vader :P ). To jest bardzo dobre.

To takie moje pierwsze wrażenia, być może dość chaotyczne, ale spisywane po tylko lekkim przemyśleniu. Co będzie dalej - zwłaszcza z fabułą - zobaczymy :) mam nadzieję, że wydarzenia nabiorą tempa i będzie się więcej działo i akcja pomiędzy poszczególnymi zasadniczymi questami będzie bardziej wartka.

PS. jeśli chodzi o walkę... niby dość ciekawa, ale i zarazem monotonna jednak. Chwilowo jeszcze nie znalazłem szczególnej potrzeby szykowania strategii, może poza dwoma lub trzema spotkaniami. Może jeszcze skrobnę na ten temat coś więcej.

Acha i dobra idea z eliksirami. Ciekawe rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 01:15, lastvegas napisał:

Błędy krytyczne

Są. Kilkakrotnie wywaliło mnie do windy.


Gram od rana i ani razu mnie nie wywaliło do wina nie wiem co z tym macie ale na 2 moich PC''tach nie ma takiego problemu.

Dnia 24.10.2007 o 01:15, lastvegas napisał:

Wymagania i szybkość gry

Nie powala. Chociaż przyznam, że mam jednordzeniowy procek 2,8 Ghz, 2 GB ramu i GF8800 a na
1280x1024 działa na full detalach dość płynnie tylko ładowanie się lokacji trwa.... koszmarnie
długo :/. Jak mam wejść na chwilę do karczmy to mnie cholera strzela.


Hmm nie wiem ile dla ciebie to trwa koszmarnie ale samo wczytywanie trwa 5s zapisywanie z 10-15s i to by było na tyle jak nawet nie krócej ;s


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka uwag "na gorąco":
- intro przydługawe; fajnie zrobione ale walka nie ma końca
- mam wrażenie że ilość dialogów zabija trochę dynamikę gry, fajnie się gra przez moment, po czym jakiś przydługway dialog który trzeba "przyśpieszać"
- zanotowana jedna zwałka do windows (vista business)
- długie ładowanie lokacji, wchodzenie do pomieszczeń jest upierdliwe
- kamera czasem nie nadąża za obrotami
- brakuje mi możliwości obracania kamery pod prawym przyciskiem, do tych widoków ne mogę się jakoś przyzwyczaić
- na moje oko biust Triss powinien być odrobinę wyżej niż obecnie, ale może się czepiam ^^
- czytanie z DVD co chwila jest denerwujące, nie można tego jakoś wyłączyć? ;-)

Poza tym póki co gra się ciekawie i nic tylko pogratulować dobrej gry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 00:59, Marko Pele napisał:

Różnego rodzaju smaczki...


Na przykład wieśniak gadajacy jak Kargul z "Sami Swoi" :) Krasnolud rozprawiający nam o "kuśce" ( hihi ten tekst mnie rozbroił :)) Czasem lubieżne teksty w rozmowach z kobietami - byłem przekonany że kobitka w karczmie da mi po pysku za moje insynuacje. Wogóle trzeba uważać co się do kogo mówi. Zły wybór i krasnolud nie chciał ze mną więcej rozmawiać, ciągle tylk słyszałem: "spie....aj prowokatorze" :) Mimika twarzy ludzi z którymi się rozmawia, jest świetna. W jakimś domu stara wieśniaczka, nie wiem czemu przypominała mi Harolda z Fallouta.
A tak na marginesie, z Wiedźmina to niezły kogucik, ciekawe ile kobiet można zbałamucić podczas całej gry :)

Dnia 24.10.2007 o 00:59, Marko Pele napisał:

I niech sobie gadają ludziki wychowane na Gothicku i Oblivionie..


Chyba nikt się nie odważy na takie porównanie :)

Dnia 24.10.2007 o 00:59, Marko Pele napisał:

Acha i jeszcze nadmienię że nie rozumiem ludzi narzekających na muzykę w Wiedźminie


W grze muzyka jest świetnie dobrana. Buduje klimat i napięcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 17:56, KrzysztofMarek napisał:

Bez przesady. Ja mam Pentium IV 2,8 (ale jeszcze stare, na szynie 533, to tak, jakby było nowsze
Pentium 1,9!) z GF 7800 GS i chodzi całkiem dobrze na srednich detalach w rozdzielczości 1280x1024.
Przestań się zamartwiać, tylko kup grę i graj. Jak dotąd okazuje się całkiem nieźle.


No widzisz ... GF 7800 GS jest o klasę, dwie wyżej od mojego Radka 9600Pro... więc z takim czymś to w ogóle nie mam co "kupować i grać" :P

EDIT:a z tego co wycyztłąem to na R9600 "da się grać" czyli ujdzie w tłumie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 02:10, hehe napisał:

> Różnego rodzaju smaczki...

Na przykład wieśniak gadajacy jak Kargul z "Sami Swoi" :) Krasnolud rozprawiający nam o "kuśce"
( hihi ten tekst mnie rozbroił :)) Czasem lubieżne teksty w rozmowach z kobietami - byłem przekonany
że kobitka w karczmie da mi po pysku za moje insynuacje. Wogóle trzeba uważać co się do kogo
mówi. Zły wybór i krasnolud nie chciał ze mną więcej rozmawiać, ciągle tylk słyszałem: "spie....aj
prowokatorze" :) Mimika twarzy ludzi z którymi się rozmawia, jest świetna. W jakimś domu stara
wieśniaczka, nie wiem czemu przypominała mi Harolda z Fallouta.
A tak na marginesie, z Wiedźmina to niezły kogucik, ciekawe ile kobiet można zbałamucić podczas
całej gry :)

> I niech sobie gadają ludziki wychowane na Gothicku i Oblivionie..

Chyba nikt się nie odważy na takie porównanie :)

> Acha i jeszcze nadmienię że nie rozumiem ludzi narzekających na muzykę w Wiedźminie

W grze muzyka jest świetnie dobrana. Buduje klimat i napięcie :)

Widzę że swój człowiek :) znaczy się gracz w pełni tego słowa znaczeniu :) Widać że RPGi sie są ci obce, a to się ceni!
Kurcze, a ja chwilowo jestem zdenerwowany, bo gra wyskoczyła do Windy... Eh muszą coś z tym zrobić w najbliższym paczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 01:24, TTBoS napisał:

Hmm nie wiem ile dla ciebie to trwa koszmarnie ale samo wczytywanie trwa 5s zapisywanie z 10-15s
i to by było na tyle jak nawet nie krócej ;s


No to u mnie proporcje są odwrotne z tym, że trwa to trochę dłużej. Ze stoperem nie siedziałem ale wierzę, że już to za mnie zrobiłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gra mnie wciagnela- od 2 godzin mowie sobie : "tylko zobacze co bedzie dalej jak zrobie to i owo". Niestety jest tez kilka błedów- np. znak godziny zamiast minuty w odliczaniu eliksirow co w sumie najbardziej rzuca sie w oczy. A ten ulewny deszcz przez wiekszosc dnia i nocy wprawia w melancholijny nastrój . Poznawanie pań jest ciekawe, za kazdym razem trzeba pomyslec jak zagadac zeby poszlo po wiedźmina mysli.

a tutaj jedno ze zdjęć z gry
http://img81.imageshack.us/my.php?image=50036753zo9.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co tu dużo pisać dialogi są REWELACYJNE, nie ma tekstów w stylu"szlachetny rycerzu uratuj naszą wioskę przed bestią!", śmiałem się jak diabli gdy karczmarz do mnie na wejściu od razu zawieśniaczył:"Czego?", a najbardziej popularne słowo na k... pada tutaj aż zbyt często:)i nie wiedziałem że tak będe się z tego cieszyć:), podsumowując: teksty NPCów MASAKRUJĄ:),
"Masz czas pogadać? Uprzedzam że będe filozofował"hehe
"Co słychać? Stare k... nie chcą zdychać!!:
Nigdy bym nie przypuszczał że coś takiego będzie mnie strasznie bawić:)
P.s Czy każdy milicjant w wiedżminie to musi być idiota?.hehe
GRA JEST REWELACYJNA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 03:44, zbynio archmage napisał:

co tu dużo pisać dialogi są REWELACYJNE, nie ma tekstów w stylu"szlachetny rycerzu uratuj naszą
wioskę przed bestią!", śmiałem się jak diabli gdy karczmarz do mnie na wejściu od razu zawieśniaczył:"Czego?",
a najbardziej popularne słowo na k... pada tutaj aż zbyt często:)i nie wiedziałem że tak będe
się z tego cieszyć:), podsumowując: teksty NPCów MASAKRUJĄ:),
"Masz czas pogadać? Uprzedzam że będe filozofował"hehe
"Co słychać? Stare k... nie chcą zdychać!!:
Nigdy bym nie przypuszczał że coś takiego będzie mnie strasznie bawić:)
P.s Czy każdy milicjant w wiedżminie to musi być idiota?.hehe
GRA JEST REWELACYJNA!!!


Zgadzam się rewelka! :) I to nie jest już pierwsze wrażenie z gry, tylko uzasadniona opinia :P Jednym z wielkich plusów gry jest to że wciąga :D 4: 54 heh nieźle co? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.10.2007 o 04:54, Marko Pele napisał:


Zgadzam się rewelka! :) I to nie jest już pierwsze wrażenie z gry, tylko uzasadniona opinia
:P Jednym z wielkich plusów gry jest to że wciąga :D 4: 54 heh nieźle co? :P


Hehe zgadzam się w 100% sam skonczylem grać po 2 ale tylko dlatego ze zaraz musze wyjśc do szkoly :P Dialogi niszczą :P hehe klimat polskiej wsi oddany w 100% :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

np. znak godziny zamiast minuty w odliczaniu eliksirow

Dnia 24.10.2007 o 02:47, Yarkold napisał:

co w sumie najbardziej rzuca sie w oczy.


Wydaje mi się, że to nie jest bląd tylko przeliczenie czasu na ten w grze. Stąd godziny a nie minuty przecież tam czas szybciej leci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie nie weicie czy da sie zmieniac pore dnia ? Na jednym gameplayu widac bylo jak slonce wedruje po niebie w przyspieszonym czasie ??? Da sie to jakos wlaczyc ?? Jak wiecie to dajcie odp ;-)
Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować