Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 28.10.2007 o 09:39, Ringno5 napisał:

/.../ Nie chcę kończyć gry z niewypełnionymi zadaniami...

Jakowyś bug Ci się trafił. U mnie wszystko poszło dobrze, wpis w bestiariuszu mam... ale pobito mnie w pojedynku na pięści. Nic zrobić nie mogłem, odblokowało sie dopiero, jak padłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem brata grę czy pójdzie na moim komputerze i działa płynnie na średnich detalach!! Mam Semprona 2600+, geforce 6600, 1GB ramu. Muszę przyznać, że gra świetnie wygląda nawet na minimalnych co mnie bardzo zaskoczyło. Ustawiłem na średnie, zwiększyłem jakość trawy na max, brak wygładzania i rozmycia tła i chodzi aż miło. Minimalna konfiguracja jest strasznie zawyżona. Do tego wygląda super wg. mnie. Już zakupiłem swój egzemplarz i muszę przyznać, że nie grałem jeszcze w tak dobrego cRPG nigdy, a grałem we wszystkie znane. Po prostu RED Studio dokonało czegoś wielkiego za co wielkie GRATZ ode mnie! :D

Mam też pytanie. Czy jak przeczytam dany zwój lub księgę to mogę bezpiecznie ją sprzedać nie tracąc wpisu w dzienniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 02:32, Xantus napisał:

> O ile w walce jest miejsce na rzeczy trudne, tak na niepraktyczne już nie.

Nie znam sie na tym kompletnie, ale jak w takim razie mozna nosic dlugi miecz? Przy pasie?
Wydaje mi sie to dosc niepraktyczne i niewygodne. Noszac na plecach taki miecz nie przeszkadza,
nie obija sie o nogi i latwniej go usztywnic (zeby nie latal podczas biegu). Wyciaganie rzeczywiscie
jest niewygodne, ale jesli ktos przewiduje walke szybka i niespodziewana to raczej nie nosi
ze soba takiego wielkiego miecza.


Przytroczony przy koniu. Zdecydowana większość długich mieczy w średniowieczu była to broń do walki konnej. A przy walce pieszej ... no cóż z tego co wiem to wyglądało tak, że jak miałeś miecz dwuręczny do walki pieszej to ktoś mu takowy niósł, brało się go do łapy przed bitwą i oddawało komu trzeba po bitwie, więc nei bardzo była potrzeba nosić takie coś w jakiejkolwiek pochwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest trochę dziwne, bo na moim sprzęcie (GF 7900 GS, Intel Core 2 Duo E6300, 1 GB RAM) gra przycina na średnich ustawieniach. Nie wiem, o co w tym wszystkim chodzi. Albo ty siejesz bajdy, albo Wiedźmin ma skopaną stronę techniczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wszelki wypadek dorzucam screeny, bo może ja po prostu ślepy jestem... Z I rozdziału został mi ten jeden quest, w Bestiariuszu jak wół jest wpis o Ghulach, a tu nic.

20071028100526

20071028100602

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 10:00, Azazell3 napisał:

Kurde na bagnach nie moge zabić tych dużych Kwiatów .. mam 14 level czy je lepiej omijać lub
jak je pokonać ?

SPOOJLER
No to jest trudne:/ Ale to tylko jeden taki mocarz jest:) Z resztą można na nim zarobić:)
Pijesz Jaskołke, wyjmujesz srebro, tłuczesz ile wlezie, gdy "robi się szaro" uciekasz poza zasięg kolców, czekasz aż się wyleczysz, lecisz jeszcze raz i tak do końca:)
END SPOJLER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no wiedźmin jest super zamówiłem edycje kolekcojonerskom jest wypasiona koszula medalion gra karciana a sama gra jest nadzieniem tej edycji kolekcjonerskiej polecam puście grę na najwyższych wymaganiach to dopiero wygląda
gra jest zaraąbista

20071028101135

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 09:32, Ringno5 napisał:

Mówisz o kamerze pod F3, czyli tej nad ramieniem? A to tu już nie pomogę, bo z niej nie korzystam:(
W pozostałych dwóch też można używać WASD, a gdy wciskasz shift i wskazujesz myszką miejsce
docelowe, Geralt tam przejdzie, a nie pobiegnie.


No właśnie na tych dwóch kamerach można chodzić:) a na kamerce TPP nie za "chłelere" do jasnej ciasnej! A gram cały czas tylko na niej i ciągle, ale to ciągle głupi Geralt biega jakby zjadł baterie energizera"!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie odnośnie zwartości pudełka...;P Obecne wydanie wiedźmina jest warte zwrócenia na nie uwagi, ale jak na razie zakup gry niezbyt mi sie opłaca(na minimalnych przyjemność z zabawy będzie dość niska...), a więc czy przez najbliższe dwa miesiące nic się nie zmieni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 10:06, Ringno5 napisał:

Na wszelki wypadek dorzucam screeny, bo może ja po prostu ślepy jestem... Z I rozdziału został
mi ten jeden quest, w Bestiariuszu jak wół jest wpis o Ghulach, a tu nic.


Też tak miałem... no i co? Poszedłem do krypty i wybiłem ghule, wziąłem z ich ciał poszukiwaną krew i po zadaniu...

Na początku myślałem, że mi się po przeczytaniu księgi ten wpis zniknie (twój screen nr 1)... ale nie znikł a zadanie dalo się wykonać...


Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(na minimalnych przyjemność z

Dnia 28.10.2007 o 10:12, Forgotten napisał:

zabawy będzie dość niska...)



Mylisz się :) Ja gram na minimalnych, i dla mnie gra jest miodna. Grafika nie jakaś szczególnie piękna(prócz widoków na wyspy na Grobli, poezja!!) ale nie przeszkadza ona w jakimkolwiek stopniu w zabawie :) Na minimalnych wcale nie jest tak źle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hunter22, Harvenar, ale właśnie problem polega na tym, że w ghulach krwi niet:( Zabiłem ich już trochę (w krypcie się szlajało ich parę, między innymi), ale nawet jednej tyciej kropelki krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 10:10, tng napisał:

co mam zrobić jak nie mogę wyjąć miecza?? naciskam na ikonę miecza i nic...


Zapewne jesteś w miejscu określanym jako "bezpieczne". Wtedy nie da się wyjąć miecza ani używać znaków. Chyba, że zostaniesz zaatakowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Gra jest super. niektore teksty powalaja (strasznie sie usmialem na tych nawiazujacych do pewnej partii politycznej juz nie rządzącej ;) )
2.
''Kim jesteście panie?''
''Wiedzminem''
''A czym to sie zajmujecie?''
''A, kwiatki zbieram, pieniądze na książki wydaje, bo pieruńsko drogie są... A i czasem jakiegoś potwora ubije'' :)

To gra edukacyjna - pokazuje, ze warto czytać książki! Np. co do tej krwi - trzeba kupic i przeczytac pierwszy tom ksiegi o umarlakach, wtedy Geralt wie jak trupa oprawiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 10:34, Mertionh napisał:

Mam pytanie. Wam też tak długo ładuje nowe poziomy i co chwila zapisuje? Można te ciągłe automatyczne
zapisywanie wyłączyć?


Hehe, wszyscy narzekaja na loadingi i autozapis :). Nie wiem czemu nie da sie wylaczyc autosave, to znacznie skrociloby czekanie. W dodatku czasami jest tak bezsensu ze jest autosave przy wchodzeniu do budynku i wychodzeniu, po co sa tak czesto rozmieszczone ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować