Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Ale jak w tak krótkim okresie

Spoiler

z małego chłopca wyrusł wielki rosły chłop. Przeciez to wydaje mi sie nie mozliwe. Przeciez mistrz Jakub był wielkim i powazanym rycerzem. Dowódcą płonacej róży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha, mi też musieli tutaj wyjaśnić o co chodzi.

Spoiler


W 4 akcie Alwin ciągle za tobą chodzi i pyta się o różne rzeczy. Następnie znika w czasie i przestrzeni. Co się okazuje? Alwin to mistrz Jakub. W incepcjopodobnym ostatnim etapie wszystko, co ci powie Jakub to są twoje nauki z aktu czwartego!

To tyle. Ciężko mi to pogodzić bo mi nie pasuje, że Alwin i Jakub żyli jednocześnie, a byli tą samą osobą... Ale to nie do mnie wąty:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Nie wyrósł. Żyli jednocześnie, mniejsza o świadomość istnienia tego drugiego, tego twórcy nie wyjaśnili, pewnie nawet nie myśleli o tym. Alwin mógł zawędrować dowolnie w czasie i tam dorosnąć, weź dowolną powieść sci-fi z nastolatkiem wędrującym po czasie (np. do Nowej Fantastyki dodawali taką "Stanie się czas") - doświadcza różnych momentów z różnych czasów i te go jakoś budują. Tak więc jeszcze przed narodzinami Alwina blondasa, Jakub przymierza się do zostania Wielkim Mistrzem - zjawiając się w tym czasie nie wiadomo kiedy i tak sobie mieczem merdając. Może zresztą po dziecięcym niepanowaniu nad mocą, stracił możliwość wędrowania w czasoprzestrzeni - kto wie. Później są dwa Alwiny, ale jeśli time-travelling jest możliwy to i to nie jest paradoksem

. Dużo można gadać, mam nadzieję, że pojąłeś w czym rzecz, zresztą teorii można na ten temat kreować wiele, ale nie ma po co, bo nie jest to do przesady głębokie - raczej chwytliwy trick fabularny, grający na emocjach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj ukończyłem grę i jestem nią ZACHWYCONY. W tak wspaniałą grę dawno nie grałem, ląduje wśród moich ulubionych, oczywiście na bardzo wysokim miejscu.
Ta mnogość zadań pobocznych, konsekwencje naszych działań, Sapkowskizm wylewający się z ekranu, po prostu MARZENIE.
W samej grze nie dopatrzyłem się żadnych znaczących błędów/glitchy (oprócz okazjonalnych spadków płynności, ale występowały one bardzo rzadko) i polecam ją każdemu graczowi. Nie tylko fanowi gier RPG, bo sam do nich nie należę, a Wiesiek mnie wciągnął na długie godziny. Moja ocena to 10/10.
Mój jedyny zarzut jest taki, że dodatkowe questy z Edycji Rozszerzonej są po prostu nudne i wciśnięte na siłę.

Jeśli ktoś chciałby mieć save''a (strona neutralna.

Spoiler

Geralt mocno związany z Triss, Benegar nie żyje, Abigail nie żyje, Strzyga odczarowana, Talar żyje, Przeraza zabita, Colman nie żyje, Alvin oddany Triss, dusza Jakuba nieoddana Królowi Gonu

) - piszcie mi na GG: 10150704

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2011 o 21:13, Harrolfo napisał:

Mój jedyny zarzut jest taki, że dodatkowe questy z Edycji Rozszerzonej są po prostu nudne
i wciśnięte na siłę.

E? Rozumiem, gdybyś pisał o Gothicu 3, tam trochę dodawali, ale tu w ER nie ma żadnych dodatkowych questów, chyba, że mówisz o przygodach, ale to trochę nie pasuje do tego, co piszesz ;P
Jak dla mnie gra aż tak idealna nie jest (drugi raz przechodzę teraz, spotkanie z Jakubem zostawiłem sobie na tuż przed premierą 2) - walka ciut łatwa, za dużo biegania, pewne naleciałości systemu turowego silnika, dałbym z dziewionę, nie liczywszy graficznego zestarzenia się gry ;)

Jeśli chodzi o drzewka mojego Legendarnego - wymaksowane wszystkie Style, Aard, Igni, Yrden, cała Siła i prawie wszystko z reszty cech z nastawieniem na przypakowanie znaków, może wkrótce screeny wrzucę ;)
Komuś w ogóle chciało się korzystać z takiej Aksji, moim zdaniem najmniej użytecznego ze znaków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2011 o 22:01, Liqid napisał:

E? Rozumiem, gdybyś pisał o Gothicu 3, tam trochę dodawali, ale tu w ER nie ma żadnych
dodatkowych questów, chyba, że mówisz o przygodach, ale to trochę nie pasuje do tego,
co piszesz ;P

Questy, przygody - dla mnie to to samo ;)

Dnia 24.04.2011 o 22:01, Liqid napisał:

Jak dla mnie gra aż tak idealna nie jest (drugi raz przechodzę teraz, spotkanie z Jakubem
zostawiłem sobie na tuż przed premierą 2) - walka ciut łatwa, za dużo biegania, pewne
naleciałości systemu turowego silnika, dałbym z dziewionę, nie liczywszy graficznego
zestarzenia się gry ;)

No fakt, walki z "bossami" były ciut zbyt łatwe. Może to przez to, że zawsze w pierwszej kolejności rozwijałem style mieczy.

Dnia 24.04.2011 o 22:01, Liqid napisał:

Jeśli chodzi o drzewka mojego Legendarnego - wymaksowane wszystkie Style, Aard, Igni,
Yrden, cała Siła i prawie wszystko z reszty cech z nastawieniem na przypakowanie znaków,
może wkrótce screeny wrzucę ;)
Komuś w ogóle chciało się korzystać z takiej Aksji, moim zdaniem najmniej użytecznego
ze znaków?

Co do znaków - na początku inwestowałem w Aard, żeby ogłuszać przeciwników, potem w Igni - wymaksowany jest świetny! Ewentualnie korzystałem jeszcze - ale niezbyt często - z Yrden, aby pokonać te takie eksplodujące trucizną "jamochłony" na bagnach :)
Pozostałe dwa wykorzystałem chyba z 2 razy, aby je sprawdzić i IMO są słabe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2011 o 22:15, Oloninho napisał:

Mam zainstalowaną najnowszą wersję Wieśka i mam pytanie. Ile powinienem mieć tych dodatkowych przygód?

To zależy. Jeśli pobierałeś patch na edycję podstawową, nie będziesz miał żadnej - trzeba osobno ściągnąć. Jeśli masz "premierową" Edycję Rozszerzoną, powinieneś mieć dwie, jeśli z Platynowej Kolekcji - pięć.

EDIT: Spóźniony :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2011 o 22:15, Oloninho napisał:

Mam zainstalowaną najnowszą wersję Wieśka i mam pytanie. Ile powinienem mieć tych dodatkowych
przygód?


Jeśli nie pobierałeś ich to żadnej one nie są umieszczone w patchu trzeba je pobrać osobno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jest już jakiś sposób na działanie gry na Viście? Bo właśnie od Harrolfo zapożyczyłem save, a może jednak już rozwiązano ten problem? U mnie za Chiny nie dało się po rozpoczęciu trzeciego rozdziału wyjść z domu Triss, a jak już to pojawiała się masa bugów, artefaktów i tak czy siak wywalało na pulpit...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj a) olać save''a b) dorzucić wszystkie dostępne łatki dla visty i wiesia c) przeinstalować grę
Jako taki, W1 śmiga na Viście i W7. Osobiście kilka razy go przeszedłem na W7 x64 bez problemów, inne osoby grały też na Viście. Masz, co tu dużo mówić, pecha ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2011 o 22:53, szypek26 napisał:

Spróbuj a) olać save''a b) dorzucić wszystkie dostępne łatki dla visty i wiesia c) przeinstalować
grę
Jako taki, W1 śmiga na Viście i W7. Osobiście kilka razy go przeszedłem na W7 x64 bez
problemów, inne osoby grały też na Viście. Masz, co tu dużo mówić, pecha ;(


Cóż, gdy pojawiły się konkretne zapowiedzi dwójki to zacząłem grać ponownie, żeby sobie odświeżyć. Może od tamtego czasu jakaś łata wpadła co magię zdziała... Cóż, warto spróbować. W razie czego mam sejwa, a jak to nie wypali to trudno. Dwójka i tak jajca zgniecie, wyrwie i porozrzuca po mieszkaniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2011 o 22:44, Oloninho napisał:

Ok, to zgadza się. A najnowsza wersja Wieśka to 1.4.5.(...)?


Tak i dlatego w przypietym poscie jest link do patcha 1.5... Czytajcie ludziska to co jest na wierzchu tuz pod nosem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2011 o 23:47, Oloninho napisał:

Wiem, że najnowszy patch, to 1.5, ale pytam, czy ten patch 1.5, to jest właśnie wersja
gry 1.4.5.(...).

Mnie się wydaje, że 1.5 to 1.5 i wypadałoby zainstalować aktualizację:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2011 o 23:47, Oloninho napisał:

Wiem, że najnowszy patch, to 1.5, ale pytam, czy ten patch 1.5, to jest właśnie wersja
gry 1.4.5.(...).

Patch 1.5 aktualizuje grę do wersji 1.5.0.1304

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować