Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 28.09.2007 o 14:07, Eraś napisał:

Wiem że ta gra nieźle się zapowiada



dlaczego?

moim zdaniem ta gra zapowiada się świetnie. Ja już ją zamówiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posłuchajcie może i lubię kląć na to co polskie ale gdyby tak bylo to nie chwalilbym gier takich jak Chrome czy też

Infernal. Oglądałem masę filmików o tej grze, ale powiedzcie mi czy w tej grze jest jakas sensowna fabula??

Tylko naparzanie z miecza...poza tym spojrzcie na to czy bedzie mozna zakladac jakies zbroje oprócz tej jego

szmaty ktora nosi na kazdym filmiku?? NIE...Może i lubicie tą grę ale powiedzcie mi dlaczego??

Aha jeszcze jedno powiedzcie mi od kiedy Geralt przychodzil do miasteczka i rabal kazdego kogo popadnie??Tak jest na trailerze na www.youtube.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NeVen... zlituj się...

A od kiedy Wiedźmin nosi pełną zbroję płytową? Geralt zawsze miał tylko zgrzebną koszulę i ew. skórzaną kurtkę :-)

A co ma Infernal lub Chrome do Wiedźmina? Toż nawet inne studia to robią, na innych silnikach i na inne rynki :P

Na youtube.com jest około 30 trailerów, pewnie nawet już więcej ;-> I na żadnym Geralt nie rąbie kogo popadnie.

A tego nie przepuszczę - TAK, do jasnej anielki, w Wiedźminie JEST sensowna fabuła. Czytałeś w ogóle sagę? Pytanie się o fabułę gry na podstawie Sapka to tak jakby się pytać czy będą elfy i orki w grze na podstawie Tolkiena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.09.2007 o 13:56, caramondl napisał:

Jeśli dobrze rozbudowali fabułę i odwzorowali świat gry, to dla mnie grafika nie ma znaczenia,
nic innego nie ma znaczenia... nie może być nic bardziej idealnego dla fana Sagi niż możliwość
zobaczenia świata, o którym tyle się czytało, wyobrażało go sobie bazując na książkowych(skądinąd
świetnych!) opisów. Dla mnie będzie to już 3 mania związana z Wiedźminem/po książkach i "papierowym
systemie") i jestem pewny, że będę z tej gry absolutnie zadowolony.
PS - mówisz o polskiej porażce, a w projekt bardzo mocno zaangażowane jest przecież BioWare,
firmują go na swoich stoiskach, itp. Pokaż jedną, słabą(porażkę) grę, którą firmowała ta firma...


No a wiesz czemu BioWare ich sponsoruje. Oj chyba o tej grze nic nie czytales. Tak samo bylo z Infernal tez bylo
wydawane przez Eidos i jakoś sporo na tym zarobili bo około 10mln. przez 1 miesiąc...Tak samo będzie z The Witcher...aby nie bylo nieporozumien to mowie ze do samej ksiazki nie mam zastrzezen...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopie bzdury klepiesz na moje. Bzdury totalne. Nawet g**** się to nie ima.
Gra tandetna twoim zdaniem? A niby dlaczego została uznana za najlepszą na GC i na wielu innych targach, bo może CDPred ablo BioWare dało w łapę organizatorom i każdemu uczestnikowi by na nią zagłosowali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Oglądałem masę filmików o tej grze, ale powiedzcie mi czy w tej grze jest jakas sensowna

Dnia 28.09.2007 o 15:19, NeVeN napisał:

fabula??

A skąd wiesz, jaka jest fabuła? Grałeś?

Dnia 28.09.2007 o 15:19, NeVeN napisał:

Tylko naparzanie z miecza...poza tym spojrzcie na to czy bedzie mozna zakladac jakies zbroje
oprócz tej jego

szmaty ktora nosi na kazdym filmiku?? NIE...Może i lubicie tą grę ale powiedzcie mi dlaczego??

Wiedźmini nie nosili zbroi. To tyle w tym temacie :P
Nie wiem czy lubię tą grę, ale na podstawie tego, co na razie widziałem i czytałem prawie na pewno ją pokocham.

Dnia 28.09.2007 o 15:19, NeVeN napisał:


Aha jeszcze jedno powiedzcie mi od kiedy Geralt przychodzil do miasteczka i rabal kazdego kogo
popadnie??Tak jest na trailerze na www.youtube.com

Na gameplayach pokazywane są te bardziej efektowne aspekty gry. Co, chciałbyś gameplaya, na którym Geralt zbierałby grzybki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2007 o 15:29, NeVeN napisał:

No a wiesz czemu BioWare ich sponsoruje. Oj chyba o tej grze nic nie czytales. Tak samo bylo
z Infernal tez bylo
wydawane przez Eidos i jakoś sporo na tym zarobili bo około 10mln. przez 1 miesiąc...Tak samo
będzie z The Witcher...aby nie bylo nieporozumien to mowie ze do samej ksiazki nie mam zastrzezen...


I tu się mylisz. To taka polska zawiść ,,Oni zarobią, bo złodzieje''''. Wiedźmin jest po prostu grą dobrą. A do takiego słabiuteńkiego Infernala go porównywać, to grzech. A BioWare ich nie sponsoruje, tylko odpowiada za autorski silnik graficzny gry.

A poza tym, nie możesz tak mówić, ponieważ zapewne w Witchera jeszcze nigdy nie grałeś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak:

W grze jest fabuła i to całkiem złożona.
Fabuła jest krzaczkowata - możesz różnie wybrać, co później inaczej zaowocuje => a to spowoduje, że później możesz znaleźć się w zupełnie innej sytuacji.
Za pomocą różnych źródeł możesz dochodzić do tego samego celu. To Ty wybierasz czy wolisz legalnie, czy mniej legalnie, grzecznie czy z błyskiem klingi.
Inną rzeczą jest np. zabijanie potworów. Tutaj też nie chodzi o to, żeby klepać je bez sensu, bo poziomu w ten sposób nie zdobędziesz a zysku też nie będziesz z tego miał, chyba że przyjmiesz na dane potwory zlecenie - dopiero wówczas się opłaca za nie brać.
Wszystkie postaci w grze są z tego co widziałem przemyślane. Każda ma inny charakter i inaczej się zachowuje (mówię o bohaterach pobocznych, którzy są wmieszani w fabułę gry).

Gra nie jest bezmyślną sieczką i wypełnianiem mega questów za skrzynkę z kotem - jest to spowodowane wyborem Twórców, którzy zrezygnowali z MP gdzie losowe wybieranie wnętrza skrzynek i spawnowanie setek potworów jest w zasadzie wymuszone.
Tutaj historia ma początek i koniec, w trakcie możesz robić co i jak chcesz, niemniej każde Twoje czyny będą prowadziły do rozwiązania historii z dobrym lub mniej dobrym, ze złym lub mniej złym skutkiem. Praktycznie żaden wybór w grze nie jest idealny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2007 o 15:59, oOreVenOo napisał:

> Sądzisz że dodadzą do Wiedźmina C2D ?

Sądzę że do Wiedźmina dodadzą instrukcję.


Musi być instrukcja to standard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd mas takie informacje.

Na targach GC mówili że to najlepsza gra RPG ostatnich lat jakie na targach były.

Nawet Bioware pochwaliło CDP że mają dobrą technikę gry itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to Wiedźmin będzie chodził chyba tylko na 64 bitowych AMDkach. Jeszcze chyba żaden z pracowników CDProjekt nie wypowiadał sie w sprawie wymagań. Poczekam jeszcze trochę a potem niestety chyba będę musiał anulować moje zamówienie bo 32 bitowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.09.2007 o 15:19, NeVeN napisał:

Tylko naparzanie z miecza...poza tym spojrzcie na to czy bedzie mozna zakladac jakies zbroje
oprócz tej jego

szmaty ktora nosi na kazdym filmiku?? NIE...Może i lubicie tą grę ale powiedzcie mi dlaczego??




Tego co powiedziałeś na początku postu komentować nie będę ale o tej "zbroi"to aż muszę coś powiedzieć.Ale chyba na każdym filmików i screenie ma inne ubranie i inna kurtek ale to szczegół a Geralt nigdy nie chodził w pełnej zbroi płytowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2007 o 16:05, Kocis1524 napisał:

Z tego co widzę to Wiedźmin będzie chodził chyba tylko na 64 bitowych AMDkach. Jeszcze chyba
żaden z pracowników CDProjekt nie wypowiadał sie w sprawie wymagań. Poczekam jeszcze trochę
a potem niestety chyba będę musiał anulować moje zamówienie bo 32 bitowca.


Nie wydaje mi się.
Owszem gra jest najlepiej zoptymalizowana (była 2 miesiące temu) pod dwujądrwoe procesory, ale nie było żadnej mowy o działaniu na 64bit.
Jeśli nie masz windy 64bit to nie używasz funkcji 64bit.
Znaczna większość ludzi posiada 32bitowe systemy operacyjne.

Moim zdaniem gra działa na 32bitowym systemie i będzie działać na 1 jądrowym procku (32bitowym)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Źle widzisz bo 70% użytkowników posiada 32bitowe systemy czy procesory, więc niby z jakiej racji gra miała by wymagać 64 ? Zresztą wymagania oficjalne zostały podane już. Logiczne że im lepszy procek tym więcej FPSów i większy komfort gry ale to, że gra jest niemal, że strikto pod 64rki jest brednią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2007 o 16:23, RobeN napisał:

Moim zdaniem gra działa na 32bitowym systemie i będzie działać na 1 jądrowym procku (32bitowym)


No więc w takim razie bardzo się cieszę. Pamiętam że z Medievalem 2 były takie problemy.
Musze tylko wymienić kartę graficzną a nie mam zbyt dużo kasy. Czy ktoś może mi powiedzieć czy RADEON X1550 256MB DDR2 600/800 Mhz będzie dobry na Wiedźmina? Podkreślam że na nic więcej mnie obecnie nie stać a i tak planuje kupić nowego kompa w przyszłym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i lubicie tą grę ale powiedzcie mi dlaczego??

Na razie jeszcze mało osób lubi tą grę (bo nie grało), ale ,,lubimy'''' ją, ponieważ:

1. Jest robiona na podstawie jednej z najlepszych kisiążek fantasy w dziejach.
2 . Robią ją Polacy. ;)
3. Fabuła będzie (z zapowiedzi wynika) świetna.
4. Gra będzie długa i rozbudowana.
5. Sam Geralt. :)
6. Wiedźmin będzie bardzo żywotny - możliwość przejścia go na wiele sposobów.
7. Nie ma zła i dobra - jest złe dobro, zło nie dokońca złe, itp.
8. Wiedźmin będzie bardzo zróżnicowany - różne tryby sterowania, zróżnicowane poziomy trudności.

Można tak długo wymieniać, ale nie warto się rozpisywać. Myślę, że takie objawy buntu wcale nie są dobre, bo tylko wzbydzają niepotrzebną frustrację i zamieszanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować