Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 13.04.2007 o 12:09, Bosper napisał:

A co sądzicie o serialu "Wiedźmin"? Jak dla mnie w ogóle cały Wiedźmin jest dość dziwny, niby
fantasy, ale aż za nadto przypomina zwykłe monotonne średniowiecze. Taki jest mój rzut okiem,
gdyż nie czytałem książki ani filmu nie oglądałem, jednak jakoś tak nie zachęca mnie nic do
przeczytania tego. Ciekawe jak wyjdzie gra, może dzięki niej zrozumiem tamten świat i przeczytam
książkę, narazie żadnej rewelacyjnej zachęty, nie mam.

Wiedźmin to najlepsze hard fantasy jakie znam. Nie czekaj na grę, bo może będzie kaszanką i zniechęci Cię do przeczytania kawałka dobrej literatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2007 o 13:38, flymar napisał:

> A co sądzicie o serialu "Wiedźmin"? Jak dla mnie w ogóle cały Wiedźmin jest dość dziwny,
niby
> fantasy, ale aż za nadto przypomina zwykłe monotonne średniowiecze. Taki jest mój rzut
okiem,
> gdyż nie czytałem książki ani filmu nie oglądałem, jednak jakoś tak nie zachęca mnie nic
do
> przeczytania tego. Ciekawe jak wyjdzie gra, może dzięki niej zrozumiem tamten świat i
przeczytam
> książkę, narazie żadnej rewelacyjnej zachęty, nie mam.
Wiedźmin to najlepsze hard fantasy jakie znam. Nie czekaj na grę, bo może będzie kaszanką i
zniechęci Cię do przeczytania kawałka dobrej literatury.

Hard Fantasy?? Nie znam szczerze mówiąc takiego określenia, może coś blirzej.
Nie lubie historii miłosnych a z tego co wiem w Wiedźminie trochę tego jest( i ta rodzina na końcu, to mi zakrawa na romansidło-fantasy), więc jak jest naprawde?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2007 o 14:51, Bosper napisał:

> Wiedźmin to najlepsze hard fantasy jakie znam. Nie czekaj na grę, bo może będzie kaszanką i
> zniechęci Cię do przeczytania kawałka dobrej literatury.
>
Hard Fantasy?? Nie znam szczerze mówiąc takiego określenia, może coś blirzej.
Nie lubie historii miłosnych a z tego co wiem w Wiedźminie trochę tego jest( i ta rodzina na
końcu, to mi zakrawa na romansidło-fantasy), więc jak jest naprawde?


Hard fantasy różni się od heroic tym, że bohater może dostać sraczki! Twarde, mocne historie... jest jeden wątek Miłosny przewijający sie nienachalnie przez całą sagę i opowiadania. Świetnie nakreślone postacie i dowcipne, szybkie dialogi sprawiają, że całość naprawdę dobrze się czyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2007 o 14:51, Bosper napisał:

Nie lubie historii miłosnych a z tego co wiem w Wiedźminie trochę tego jest

Ale to jest tak pokręcone i dziwne (jak w życiu), że w ogóle nie przeszkadza a wręcz uprzyjemnia czytanie :)

Dnia 13.04.2007 o 14:51, Bosper napisał:

( i ta rodzina na końcu, to mi zakrawa na romansidło-fantasy)

To nie jest takie takie proste i jednoznaczne :)

Dnia 13.04.2007 o 14:51, Bosper napisał:

więc jak jest naprawde?

Naprawdę jest genialnie. Tę książkę warto przeczytać, bo jest wybitna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu paru newsów jakie przygotował nam CDP jestem zachwycony zapowiedziami tej gry.Prezentuje się naprawdę nieźle.Będzie dla mnie obowiązkowym tytułem w mojej kolekcji...jak będę miał nowego kompa:)Wiedźmina (film) trochę oglądałem ale już nic z tego nie pamiętam.Chyba przyda się "refresh".Bardzo dziwi mnie to że Polska firma wydaję tę grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2007 o 17:04, Ardaren Ziom napisał:

To bedzie RPG czy bardziej akcja? Może coś a'' la Jade Empire ??? A w EK co bedzie ciekawego???
:)


Bardzo dobre pytania niestety :D ja na nie odpowiedzi dokładnych nie znam ale możliwe że gra będzie RPG/Akcja połączenie a w EK pewnie będzie jakaś replika mieczu lub naszyjnik a może też Koszulka? Ech nie wiadomo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2007 o 19:15, PapaJaguar napisał:

Bardzo dobre pytania niestety :D ja na nie odpowiedzi dokładnych nie znam ale możliwe że gra
będzie RPG/Akcja połączenie a w EK pewnie będzie jakaś replika mieczu lub naszyjnik a może
też Koszulka? Ech nie wiadomo...


Niezależnie od tego czy EK będzie czy nie wiemy że edycja podstawowa będzie równie wypasiona co obecne Edycje Kolekcjonerskie ;] A to chyba dobra wiadomość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak ja w sprawie Witchera wypowiem sie tak...film jest super zarówno serial jak i pełno metrazowka zachwycajaca akcja i wogole ale musze wam powiedziec ze mimo iz jest to Polska gra (co mnie bardzo cieszy) to nie znaczy ze to ma byc słaba gra Polacy tez swoje potrafia i bardzo wieze ze bedzie to hicior :D
PozdrO szczegolnie CDP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2007 o 19:26, ZóL napisał:

Wiec tak ja w sprawie Witchera wypowiem sie tak...film jest super zarówno serial jak i pełno
metrazowka



O.o pierwszy raz widze osobe, ktorej podobal sie film i serial...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2007 o 19:26, ZóL napisał:

Wiec tak ja w sprawie Witchera wypowiem sie tak...film jest super zarówno serial jak i pełno
metrazowka zachwycajaca akcja i wogole


Eee...serial oglądałem jak go pierwszy raz puszczali na TVP, czyli zaraz jak go wyprodukowali...Byłem wtedy mały, i przyznam sie, że pamiętam z niego chyba tylko 3 sceny :D Nie czytałem książek o Wiedźminie (ale w najbliższym czasie mam zamiar je kupić :P), ale serial był "przyzwoity"...Chociaż i tak nic z niego nie pamiętam :D (i dobrze- będe czytał książke nie wiedząc co się działo) A film puszczali na TVP? Bo jak tak, to oglądałem...Ale zupełnie nie pamiętam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.04.2007 o 22:35, Fum4R napisał:


O.o pierwszy raz widze osobe, ktorej podobal sie film i serial...


To spójrz wyżej :) Czytaj poprzednie posty i wcześniej masz posta że mi się jeszcze podobał Film i Serial (Książka też :D) Ech te oczekiwania na gre Wiedźmin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2007 o 22:50, Oskar24 napisał:

> Wiec tak ja w sprawie Witchera wypowiem sie tak...film jest super zarówno serial jak i
pełno
> metrazowka zachwycajaca akcja i wogole

Eee...serial oglądałem jak go pierwszy raz puszczali na TVP, czyli zaraz jak go wyprodukowali...Byłem
wtedy mały, i przyznam sie, że pamiętam z niego chyba tylko 3 sceny :D Nie czytałem książek
o Wiedźminie (ale w najbliższym czasie mam zamiar je kupić :P), ale serial był "przyzwoity"...Chociaż
i tak nic z niego nie pamiętam :D (i dobrze- będe czytał książke nie wiedząc co się działo)
A film puszczali na TVP? Bo jak tak, to oglądałem...Ale zupełnie nie pamiętam :D



Fabula filmu w ogole nie jest powiazana z fabula sagi. To kaszanka zrobiona z opowiadan (Ostatnie zyczenie, Miecz przeznaczenia) z tego co pamietam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2007 o 10:08, Fum4R napisał:


Fabula filmu w ogole nie jest powiazana z fabula sagi. To kaszanka zrobiona z opowiadan (Ostatnie
zyczenie, Miecz przeznaczenia) z tego co pamietam.

Masz racje film był do bani, niem iałtego czegosco ma książka. Jedynie co z niego pamiętam to wiele scen zę tak powiem z udziałem roznegliżowanych pań. Jeszcze ani razu nie widziałem filmu, który byłby choć trochę podobny do ksiazki na podstawie której został zekranizowany. No może film Quo Vadis ma cośwspólnego z książką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2007 o 17:07, YarpenZirgin napisał:

Tradycyjne RPG z fajną walką.

Miejmy taka nadzieję... Oby tylko nie okazało się, że to jest takie NWN po polsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miesiącami czekałem na Jade Empire. Teraz gdy już je mam to czekam tylko na Assassin''s Creed i właśnie Wiedźmina. Mam nadzieję, że ta gra zawojuje nie tylko Europę ale i cały świat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2007 o 22:08, Abi Dalzim napisał:

Miejmy taka nadzieję... Oby tylko nie okazało się, że to jest takie NWN po polsku.

NWN jest akurat bardzo dobrą grą. Przynajmniej jedynka bo w dwójkę nie grałem. Jeśli chodziło Ci o część drugą to nie mam nic do powiedzenia na ten temat. Wiedźmin ma się okazać wielką grą , zobaczymy czy w 100% jest to prawdziwa wiadomość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować