Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 23.10.2007 o 14:18, Gol Galad napisał:

No nareszcie Wiedźmina dostałem, zamówiłem EK, ale dostałem EP i koszulkę. Oby reszta doszła
jeszcze w następnym tygodniu. ;P

A jak na razie, nie pogram w niego, sprzęt mam za słaby. (Chyba, że jakimś cudem optymalizacji
to odpalę na GF4200, 256MB RAM i AthlonXP 2200+ ). Ale tam, co mi szkodzi, spróbuję odpalić.
:P

Co do samego wydania, to jest miodzio. Jednak znalazłem jakąś wadę przy zaginaniu pudełek,
jest tu jakiś dziwny odcisk, w kształcie koła. A akurat samo pudełko w którym był egzemplarz
Wiedźmina, jest całe. : /


a myslałem, ze to ja jestem hardcorowiec (bo czekajam na demo) :D
rozumiem, ze kolekcjonerstwo i takie tam, ale kupowac grę tylko po to aby ją na półce postawić jest dla mnie absolutnie niezrozumiałym. oczywiscie bez urazy Gol Galad.
Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

same here
CDP potwierdził że moja paczka jest OK.
właśnie dzwonie drugi raz do DPD żeby sie umówić na odebranie paczki.
DPD dostało polecenie cofnąć pare paczek, zdecydowanie nie wszystkie, tak mi powiedzieli na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem! Jest moje wydanie! Koszulka i gra są, dodatki doślą. Fajne wydanie, ładne , tylko paru spraw żałuję:
1) Brak tego "rękawa". Przydałby się, bo sama taka wersja taka pusta się teraz wydaje. Jak najbardziej by się przydało.
2) TYLKO 40 WPLN. Jak na grę za 200 złotych spodziewałem się więcej. Normą dla gier w tej kategorii cenowej jest 70 WPLN...
3) Inne logo na grzbiecie niż w wizualizacji. Tamto było ładniejsze :P
4) Błąd na grzbiecie instrukcji. Za wysoko nadrukowano ostatnią część tego rysunku, przez co psuje efekt. Zastanawiam się, czy nie reklamować jej ;P
5) Jak EK to EK. Teraz mam czekać aż mi resztę doślą?
6) Muszę się dzisiaj i jutro uczyć, więc nijak nie zagram. Do tego napęd popsuty i nie wiem czy odczyta płytę. Eeeh.:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze wrażenia z gry:
Po pierwsze: warto wspomnieć że gra zainstalowała się bez żadnych zgrzytów, po zainstalowaniu odpaliłem grę i natychmiast bez żadnych problemów czy żądań doinstalowania czegoś program się uruchomił - niby nie powinno dziwić jednak w dzisiejszych czasach cieszy.
Po drugie - ładne i długie intro, po rozpoczęciu gry również wstęp wykorzystujący animacje samej gry, chwilę trwa zanim można przejąć kontrolę nad poczynaniami Geralta:)
Po trzecie - system walki rzeczywiście jest bardzo prosty i przyjazny, jak wcześniej słyszałem informacje o różnych stylach ataków czy kombinacjach ciosów to miałem pewne obawy (nie jestem zbyt dobry w tego typu sprawach) jednak okazało się że całkowicie niepotrzebnie. Pierwsza walka była nieco chaotyczna ale w drugiej już wiedziałem o co chodzi.
Po czwarte: sterowanie poruszaniem się postaci tu pierwsze drobne zastrzeżenie - Geralt cofając się porusza się znacznie wolniej niż idąc do przodu. Jest to oczywiście realistyczne jednak na dłuższą metę może okazać się denerwujące zwłaszcza podczas zwiedzania ciasnych labiryntów czy innych lokacji gdzie trzeba sporo manewrować.
Po piąte: drugie drobne zastrzeżenie dotyczy izometrycznego trybu kamery, jeśli obracając ją wokół postaci (inaczej się nie da) kamera znajdzie się w miejscu gdzie jest ściana to automatycznie poleci do góry, pokazując Geralta coraz bardziej pionowo z nad jego głowy (zależnie od tego jak blisko ściany się przebywa), jest to nieco dezorientujące i utrudnia w czasie poruszania się obserwowanie tego co jest z przodu. Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem byłoby gdyby kamera "wchodziła w ścianę" i pokazywała naszego bohatera dalej pod tym samym kątem.
O grafice powiem tylko że jest ładna:) Opisywanie jej mija się z celem jak ktoś chce się czegoś o niej dowiedzieć to lepiej jest obejrzeć screeny lub filmiki
Muzyka jest bardzo dobra - podkreśla klimat nie wychodząc jednocześnie na pierwszy plan. Głosy postaci jak dotąd są równie dobre (jak dotąd ponieważ na razie nie spotkałem wielu osób z którymi można porozmawiać).
Podoba mi się również ekran dziennika - zawierający dużo informacji (no, mogący zawierać dużo informacji jak już się je zbierze:) a jednocześnie czytelny.

Ostatnia informacja - usiłowałem dodać to edycją do mojego poprzedniego posta ale coś nie wyszło. Za zarejestrowanie gry otrzymuje się 40 wPLN.

EDIT:
Zapomniałem dodać - gram na sprzęcie spełniającym minimalne wymagania i gra na średnich detalach chodzi płynnie, na wysokich póki co nie próbowałem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra pierwsze wrażenia z Wiedźmina:

Instalator poniżej przeciętnej, w trakcie instalki nic w tle się nie przywija (żadnych screenów, artworków) więc trzeba jakoś inaczej zabić czas, a niestety gra zajmuje na dysku ponad 8 GB więc to trochę trwa.

Po zainstalowaniu przywitało mnie menu z migającą ikonką odnośnie aktualizacji i pierwszy zgryz patch 1.1 będzie dostępny dopiero 26... n/c.

No to postanowiłem uruchomić grę i drugi zgryz wyskoczył mi błąd o brakującym pliku dx-coś-tam-.dll i prośba o reinstalkę, ok trudno i znowu się wynudziłem przy instalatorze, ale na szczęście reinstalka pomogła.

Gra się odpaliła i po kolei witają nas kolejne grupy trzymające władze które w jakiś sposób miały coś wspólnego z grą ;) a potem zaczyna się intro i ... powala na kolana, długie i miodne mam nadzieję tylko, że napisy da się wyłączyć bo są one nie potrzebne. Ok to na tyle na razie zabieram się za testowanie gameplay''u :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 14:14, darthos napisał:

Mam drobne pytanie dotyczące wiedźmina a mianowicie muj komp spełnia wszystkie wymagania prucz
procka :/ mam procek 2.2 GHz i nie wiem czy bendzie lazic bez zazucen odpiszcie najszybciej
PLX


http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&pid=3718 zobacz tutaj i przeczytaj parę książek, m.in. słownik ortograficzny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 14:22, Garvin napisał:

same here
CDP potwierdził że moja paczka jest OK.
właśnie dzwonie drugi raz do DPD żeby sie umówić na odebranie paczki.
DPD dostało polecenie cofnąć pare paczek, zdecydowanie nie wszystkie, tak mi powiedzieli na
gram.pl


Ale DPD zgodziło sie dostarczyć Ci Twoją paczkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest....
Ludzie z CDP Red postarali się. Za mną godzinka gry. Jest super, cudowna!! Pełne gratulacje!!!! :D
Sterowanie oryginalne i wygodne. Wszystko chodzi płynnie, nawet na moim nie high-endowym sprzęcie (ale chyba i tak dokupię jeszcze ramu :P). Jak wrócę z pracy idę się delektować dalej :D

Na marginesie trochę mi żal, że wynikło to zamieszanie z dodatkami do EK. Mam nadzieję jednak, że reszta dojdzie do nas szybciuteńko i bez dodatkowych jajów.

No i, no i, no i.... Piotr Fronczewski jako narrator :D :D :D :D :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 14:25, Yezu napisał:

Jest....
Ludzie z CDP Red postarali się. Za mną godzinka gry. Jest super, cudowna!! Pełne gratulacje!!!!
:D
Sterowanie oryginalne i wygodne. Wszystko chodzi płynnie, nawet na moim nie high-endowym sprzęcie
(ale chyba i tak dokupię jeszcze ramu :P). Jak wrócę z pracy idę się delektować dalej :D

Na marginesie trochę mi żal, że wynikło to zamieszanie z dodatkami do EK. Mam nadzieję jednak,
że reszta dojdzie do nas szybciuteńko i bez dodatkowych jajów.

No i, no i, no i.... Piotr Fronczewski jako narrator :D :D :D :D :D :D :D



nie mow mi tylko ze znowu Piotr Fronczewskil... kiedy doczekam sie dnia kiedy RPEGI beda bez jego udzialu... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą dostałem paczuszkę. Na razie powiem tylko jedno: to najpiękniej wydana gra komputerowa i w Polsce i na Świecie! ;) Jeszcze te elementy tak pachną fantastycznie nowością, sweet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie widać, że przy takiej ilości zamówień mają małe problemy :P.

Osoby które już mają Wiedźmina niech grają i dzielą się wrażeniami. Mnie osobiści najbardziej interesuje jak gra działa na sprzęcie zbliżonym do minimalnych wymagań.

PS. Wiadomo kiedy wyjdzie demo Wiedźmina bo coś nie kojarzę żadnego przybliżonego terminu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie czy Wiedźmin pójdzie mi na Radeonie 9600 ??
Nie ma go ani w rubryce "obsługiwanych", ani w "nie obsługiwanych kart graficznych".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 14:28, qn.ik napisał:

Przed chwilą dostałem paczuszkę. Na razie powiem tylko jedno: to najpiękniej wydana gra komputerowa
i w Polsce i na Świecie! ;) Jeszcze te elementy tak pachną fantastycznie nowością, sweet :D


A jesteś z wrocławia?

Jak ktoś jest z wro i dostał to piszcie bede miał argumenty do walki z dpd:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prosze zrobilem sreeny w pozpiechu :) z standardowymi ustawieniami puzniej dam lepsze :) Gra zapowiada sie znakomicie Naprawde co tu gadac ide grac :)

20071023142917

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ty masz do Fronczewskiego?:P Przecież on się idealnie nadaje na lektora do gier, bo gdyby było inaczej nie byłby wciąż zatrudniany. Jak dla mnie w każdej grze, w której podkładał głos odwalił kawał dobrej roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 14:24, szarywilq napisał:

> same here
> CDP potwierdził że moja paczka jest OK.
> właśnie dzwonie drugi raz do DPD żeby sie umówić na odebranie paczki.
> DPD dostało polecenie cofnąć pare paczek, zdecydowanie nie wszystkie, tak mi powiedzieli
na
> gram.pl

Ale DPD zgodziło sie dostarczyć Ci Twoją paczkę?


Nie.
Kobieta z którą rozmawiałem poszła do przedstawiciela handlowego CDP który powiedział zeby dzisiaj ŻADNYCH paczek nie dostarczać.. przynajmniej na terenie Warszawy.

w gram.pl mówią że z moją paczką wszystko OK a dali DPD liste paczek które mają cofnąć.

IMO całkowita Żenada, ktoś z pseuda-przedstawicieli handlowych sie klepnął etc..
Właśnie próbuje sie dodzwonić do grma.pl zeby to naprawili. Raczej nie dam sobie spokoju ponieważ dzisiaj specjalnie wzięłem wolne żeby odebrac wiedźmina bo przez nast. tydzień nie będę miał kiedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować