Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 13.11.2007 o 19:02, Mr. Cin napisał:

buahaha. "...prawie robi wielką różnicę" tekst Geralta po walce na moście:p

To nie jedyny tekst "na czasie" w grze. Później się przekonasz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 18:55, mlynar911 napisał:

jestem pro i gram narazie na średnim poziomie ;P


średni = normalny ;) . Zawsze możesz mieć w zapasie 3-4 talenty i wykorzystać je jak będą potrzebne jak np: "zwiększona szansa na podpalenie" w walce z Archeosporami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą przeszedłem Wiedźmina. Sądząc po outrze będzie następna część. Outro pozostawia też wiele niewiadomych, które zapewne zostaną rozwiązane w następnej części. Na razie nie będę pisał żadnej "recenzji". Może kiedy indziej. Ale oceniłbym 10/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pomogłem Triss. Nie wiem czy ma to związek ale w dalszej części Prologu Triss dała mi recepturę na Kota (bardzo użyteczny eliksir), w tym temacie wypowiadało się kilka osób które w późniejszych Aktach nie miały tej receptury - być może był to efekt tego że wybrali walkę z przerazą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 19:10, Karharot napisał:

Ja pomogłem Triss. Nie wiem czy ma to związek ale w dalszej części Prologu Triss dała mi recepturę
na Kota (bardzo użyteczny eliksir), w tym temacie wypowiadało się kilka osób które w późniejszych
Aktach nie miały tej receptury - być może był to efekt tego że wybrali walkę z przerazą.


Ja "kota" wzięłem ze zwojem tych zagubionych znaków wiedźmińskich (jaskini, 1 AKT)

Pomogłem Triss. Wydaję mi się, że jest to łatwiejsze, niż walka z przerazą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 19:07, KuBa-078 napisał:

Co lepiej zrobić na samym początku gry pójść z Triss czy pomóć wiedzminom pokonać przerazę
??


Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam, nikt za ciebie nie będzie podejmował decyzji;). Mogę tylko powiedzieć ze ma to wpływ na to z kim sie zmierzysz na moście w I akcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 19:13, Saineic napisał:

> Co lepiej zrobić na samym początku gry pójść z Triss czy pomóć wiedzminom pokonać przerazę

> ??

Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam, nikt za ciebie nie będzie podejmował decyzji;).
Mogę tylko powiedzieć ze ma to wpływ na to z kim sie zmierzysz na moście w I akcie.



Jestem już w 3 akcie ale poprostu chcałem wiedzieć czy ta decyzja mam jakiś wielki wpływ na dalszą gre .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 18:19, mlynar911 napisał:

opyla się kupić w 2 akcie tą zbroje za 5000 ?? czy w 3 akcie będzie moża jakąś inna już kupic??
(ja kończe 2 akt)


Tak warto kupić tą zbroję, długo lepszej nie będzie (dopiero w V akcie).

Dnia 13.11.2007 o 18:19, mlynar911 napisał:

i jak najlepiej rozdawać talenty: po protu do wszystkiego czy w coś konkretnego? Wiem że podstawa
to style walki srebrnym i stalowym mieczem a co dalej??


Widzisz ja najpierw dawałem w podstawowe zdolności czyli siłę, zręczność, iteligencję, potem znaki, a stylów walki mieczem praktycznie w ogóle (tylko bonus do obrażeń, w sumie nic innego nie potrzeba, a ulepszanie znakó to praktycznie konieczność... no może nie ale znaki cholernie pomagają). Więc ja najmniej bym inwestował w ulepszenia w stylach (oczywiście każdy kolejny poziom należy kupować, ale skille np gdy masz mniej niz 15% hp to zadajwesz więcej obrażen, to jest nieprzydatne) a najwięcej inwestował w podstawowe umiejętności bo od nich wszystko zależy i znaki, najbardziej Aard i Igni, ale wypada też inwestować w Quuen (magiczna tarcza). Dobrze też kupić magiczna pułapkę. Zauroczenie uważam za najmniej przydatne, lecz i tak wypada wykupić dwa pierwsze poziomy wraz z adeptem i uczniem. Ulepszenia do stylów zostawiamy na koniec.


A co do rozdawania talentów na kazdy lvl: nie wiem od czego to zależy, ale ja np dostawałem inaczej talenty niż Karharot. Dziwna sprawa z tym jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 19:10, Karharot napisał:

Ja pomogłem Triss. Nie wiem czy ma to związek ale w dalszej części Prologu Triss dała mi recepturę
na Kota (bardzo użyteczny eliksir), w tym temacie wypowiadało się kilka osób które w późniejszych
Aktach nie miały tej receptury - być może był to efekt tego że wybrali walkę z przerazą.


Ja pomogłem Vesemirowi i reszcie, jestem w III akcie i recepty na kota nadal nie mam. Wezmę sobię receptę z stąd (dziękoi za podanie) bo nie wiem kiedy jąznajdę, a kto przydaje się (chociażby w kanałach, bo w większości czasu jesli musze tam iść to na oślep biegnę :P Tak samo w krypcie na cmentarzu: ciemno jak w .... ciemnicy).

****SPOILER****
Fajny ten quest po nitce do kłębka :P Zabieram papierek ze skrzyni, a tu mnie atakuje 9 Salamader naraz. Straszny kozak ze mnie bo włączyłem styl grupowy i nawalałem jak popadnie, tylko w kącie się potem skryłem. Bez użycia eliksiru ubiłem ich. Fajnie krew sięlała na wszystkie strony :D Prawie mnie zabili, ale miałem Dekokt Raffarda, więc się uleczyłem. No dobras mozę to nie był wielki wyczyn, ale było ostro (gram na medium :P) i chciałe msiętym pochwalić :P
***** KONIEC SPOILERA *****
pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest ich trochę. Chociaż dopiero w II akcie jestem ale już kilka było...

Mam takie pytanie. Czy brązowych talentów starczy żeby wszystko za nie kupić? Bo twórcy gry mówili, że nie można wszystkiego mieć w jednej grze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwa radość z siekania jest w akcie V, w szpitalu jak grasz po stronie neutralnej ;], jak dojdziesz to zorientujesz się o co mi chodziło ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 19:54, Irc100 napisał:

Prawda jest ich trochę. Chociaż dopiero w II akcie jestem ale już kilka było...

Mam takie pytanie. Czy brązowych talentów starczy żeby wszystko za nie kupić? Bo twórcy
gry mówili, że nie można wszystkiego mieć w jednej grze...


Powinno wystarczyć. Może 1 lub 2 braknie. Gorzej ze srebrnymi i złotymi. Dużo gorzej, ale jeśli będziesz dobrze inwestował, to nie odczujesz tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 19:54, Irc100 napisał:

Prawda jest ich trochę. Chociaż dopiero w II akcie jestem ale już kilka było...

Mam takie pytanie. Czy brązowych talentów starczy żeby wszystko za nie kupić? Bo twórcy
gry mówili, że nie można wszystkiego mieć w jednej grze...

skoro twórcy gry mówią że się nie da to się nie da !
potwierdzam to ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja rozumiem, że złote ewentualnie srebrne. Ale żeby brązowych zabrakło. To już dla mnie nie przemyślana decyzja...no chyba że to kwestia questów bo ja robie wszystkie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brązowych talentów zabrakło mi na parę nieprzydatnych moim zdaniem cech (np. "rausz" lub modyfikacje w jednym ze stylów które dawały bonus do obrażeń ale tylko wtedy gdy Geralt ma mniej niż 25% żywotności). Wszystko co ważne na "brązowym" poziomie uda Ci się zdobyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 20:04, Irc100 napisał:

No ja rozumiem, że złote ewentualnie srebrne. Ale żeby brązowych zabrakło. To już dla
mnie nie przemyślana decyzja...no chyba że to kwestia questów bo ja robie wszystkie...

może braknąć tych związanych z mutagenami - sprawa wilkołaka oraz ewentualnie strzygi - zależy jak zadanie
wykonsza - ale brązowe powinny starczyć - srebrne i złote nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) A czy w grze chodzi przeraza? Jako zwykłe zwierze jak utopiec? Bo jest eliksir z oka przerazy i daje jeden brązowy talent...

2) I kiedy sie dostaje srebrne talenty? Bo ciągle tylko brązowe dostaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować