Zaloguj się, aby obserwować  
Lukol1

Icewind Dale II

1960 postów w tym temacie

Czy z gościem na pierwszym piętrze Wieży Wojny w Odciętej Dłoni twierdzącym że jest głazem związany jest jakiś quest, jakieś easter eggs? Próbowałem na nim zamiany kamienia w ciało i nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za drugi post z rzędu ale mam problem z moim druidem, nie wiem czy to bug, czy opisy są nieprecyzyjne czy ja coś przegapiłem. Gram trzyosobową drużyną, mam druidkę aasimarkę neutralna S 16, Z 18, K 18, M 26, I 3 ,CH 5, poziom 16. Nie mogę odblokować dodatkowych przemian w zwierzęce postacie które powinienem automatycznie uzyskać wraz z osiągniętym którymś tam poziomem. Dodatkowe przemiany w niedzwiedzia , monstrualnego niedzwiedzia i monstrualna panterę uzyskałem tylko jak dobrałem atut dodatkowe przemiany trzy razy. Zgodnie z opisem ten atut powinien wpływać tylko na ilość przemian dziennie, a nie na zwiększenie rodzajów przemian. Na 16 poziomie powinienem automatycznie osiągnąć możliwość przemiany w żywiolaka ognia a tu nic. Chyba to nie jest wina niskiej inteligencji i charyzmy, nie doczytałem czy mają one jakiś wpływ na przemiany w 3 AD&D. Czy ktoś obeznany może mnie oświecić co jest nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

rozpocząłem IWD 2 na tym hc poziomie (serce furii czy jakos) no i na prologu - przy bitwie z orkami straciłem 2 postacie . Pyt - czy w Targos mogę je wskrzesić ? oblatałem całe miasto i niestety żaden z npc nie miał wskrzeszenia. Elytharra nie. npc w świątynnnym pawilonie daje info , że jest zmęczony...

jesli nie ma - to gdzie najbliższa lokacja z osobą mogącą wskrzesić ?
pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2010 o 15:42, DarkneSSword napisał:

jesli nie ma - to gdzie najbliższa lokacja z osobą mogącą wskrzesić ?

Nie warto wskrzeszać na początku gry (z resztą ja nie mam zwyczaju wskrzeszania). Jest to drogi zabieg, więc na starcie się nie opłaca. W początkowej fazie gry zresztą nie kojarzę, by był jakiś kapłan który wskrzesza. Polecam wczytać save sprzed walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos powiedziec czym sie rozni czarownik od maga. bo z tego co widze to czarownik jest o wiele lepszy dlatego ze moze nauczyc sie wiekszej ilosci zaklec bez potrzeby zapamietywania ich. sa jakies plusy maga ? i po co sa te specjalizacje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Malevyn - niesamowite, bo grałam w Icewind Dale''a lata temu i wtedy miałam takie samo pytanie - czym w sumie różni się czarownik od maga :) teraz już prawue nic nie pamiętam... :( może czas wrócić do starych klasyków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie jestem w Kuldahar, jak się dowiedziałem że mam walczyć z Yuan-Ti to sobie na razie odpuściłem :/ nie lubiłem ich w poprzedniej części.

O ile ID ogram ponownie na Sercu Furii to znajomość z ID2 raczej zakończę po jednym przejściu. Za mocno pachnie Neverwinter Night którego nie lubię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2011 o 22:42, Malevyn napisał:

moze mi ktos powiedziec czym sie rozni czarownik od maga. bo z tego co widze to czarownik
jest o wiele lepszy dlatego ze moze nauczyc sie wiekszej ilosci zaklec bez potrzeby zapamietywania
ich. sa jakies plusy maga ? i po co sa te specjalizacje??

Czarownik wcale nie jest lepszy od maga. Czary Czarownika są oparte na charyzmie, a nie na inteligencji. Trzeba więc ostro pakować aż dwie główne cechy bo z inteligencji mamy z kolei kupę umiejętności. Druga zasadnicza różnica to ta, że czarownik zna tylko te czary, których się nauczy na pamięć - i żadnych innych. Tak więc może je rzucać dużo i często, ale tylko niektóre. Trzeba więc bardzo uważać aby nie kazać mu zapamiętać jakiegoś czaru, który w przyszłości nie będzie dobrze pasował do "kombosa". :) Czarodziej dla odmiany może nauczyć się praktycznie każdego istniejącego czaru i poprzez pogrzebanie w książce czarów - a następnie wyspanie się - może mieć za każdym razem najbardziej odpowiedni zestaw czarów. Dlatego czarownika nie należy brać jako pierwszej postaci którą przechodzi się grę ponieważ nie ma się jeszcze ogarniętych wszystkich czarów i ich możliwości.
Jest kilka profesji, które są jakby zubożoną wersją innych profesji - opartą na tych samych cechach (co widać też po czarach i umiejętnościach). Na przykład:
Paladyn->Kapłan (mądrość)
Bard->Czarownik (charyzma)
Łowca->Druid (mądrość+charyzma)
Łotrzyk->Czarodziej (zręczność+inteligencja)

ps. Samo w sobie jest to trochę niepotrzebnym skomplikowaniem zasad D&D 3. ed., które wprowadzają bardzo przejrzysty schemat wieloklasowości. Dlatego Łowcę, Paladyna, Barda i Łotrzyka można by zastąpić kombinacjami Druida, Kapłana, Czarownika i Czarodzieja z Wojownikiem, co dałoby prostszy i bardziej uniwersalny system. Gdyby umiejętności tropienia, nakładania rąk, śpiewania i zabójstwa/kradzieży nie przypisano na sztywno konkretnym klasom.

ps2. Specjalizacje to lekkie zmodyfikowanie zasady zapamiętywania czarów, które są podzielone na kilka wykluczających się ze sobą szkół. Jeżeli czarodziej jest specjalistą w jednej, to nie może się nauczyć czarów z e szkoły przeciwnej, ale może za to zapamiętać o jeden czar na każdym poziomie więcej. Niespecjalnie przydatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2011 o 00:46, Olamagato napisał:

ps2. Specjalizacje to lekkie zmodyfikowanie zasady zapamiętywania czarów, które są podzielone
na kilka wykluczających się ze sobą szkół. Jeżeli czarodziej jest specjalistą w jednej,
to nie może się nauczyć czarów z e szkoły przeciwnej, ale może za to zapamiętać o jeden
czar na każdym poziomie więcej. Niespecjalnie przydatne.

Dodałbym od siebie, że nie tylko mało przydatne to wręcz szkodliwe, bo każda szkoła ma jakieś przydatne czary i pozbawianie się ich na starcie to słaby pomysł. Oczywiście dla doświadczonych graczy może to być ciekawa opcja i świadomie mogą przewidzieć zestaw czarów już na początku gry, czyli sytuacja podobna jak z tym czarownikiem, którego osobiscie nie lubię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jaka klase/race itd byscie polecali na poczatek do solo ? i jaki poziom w miare latwy ale tez zeby bylo wystarczajaco duzo xp do szybkiego lvlowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2011 o 20:23, Malevyn napisał:

to jaka klase/race itd byscie polecali na poczatek do solo ? i jaki poziom w miare latwy
ale tez zeby bylo wystarczajaco duzo xp do szybkiego lvlowania


Jak Ty nie odróżniasz maga od czarownika, to jak chcesz solo grać w ta grę? :) Żeby to zrobić, trzeba mieć sporo doświadczenia w tej grze lub przynajmniej w tej wersji AD&D. Spróbuj na początek 3-5 osoby w drużynie, zwiększ poziom trudności, to sam się przekonasz. Jak Ci dobrze pójdzie, to wtedy dopiero spróbuj zagrać na solo.

BTW, jak przejdę grę obecną drużyną, to spróbuję od nowa szóstką barbarzyńców, gnomów głębinowych :D Są oni o 3 lvl w plecy do normalnych ras. A barbarzyńca, jak wiadomo, to wszechstronnie uzdolnionych nie nalezy. Ale będzie hardcore! :D Próbował ktoś kiedyś coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2011 o 21:28, Pioruns napisał:

BTW, jak przejdę grę obecną drużyną, to spróbuję od nowa szóstką barbarzyńców, gnomów
głębinowych :D Są oni o 3 lvl w plecy do normalnych ras. A barbarzyńca, jak wiadomo,
to wszechstronnie uzdolnionych nie nalezy. Ale będzie hardcore! :D Próbował ktoś kiedyś
coś takiego?

Ja nie próbowałem, ale pewne jest, że bez maga czy nawet kapłana bedzie b. ciezko. Grając postaciami z jednej klasy lepiej wziac ich mniej, żeby szybciej levelowali. Na barba wolę raczej półorka. Napisz jak ci poszło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Póki co, udało mi się ukończyć całe Bitewne Kwadraty :) Masakra, 3 dni to przechodziłem .Ze 300 walk zrobiłem, bo wiele z nich powtarzać trzeba było, bo albo mi się nie udało, albo któryś z demonów (Glabrezu, Gelugon, Kornugon) bugował się i teleportował się na drugi koniec lokacji, do moich kompanów i wycinał ich w pień;)

Screen z przygotowań: http://www.fototube.pl/zdjecie/1037790-bitewne-kwadraty-10-4png.html.html
I z główną wygraną: http://www.fototube.pl/zdjecie/1037809-bitewne-kwadraty-10-1png.html.htm

Super, mieczyk +5 wygrany, przyda się mojemu złodziejowi:D
Używam opcji losowania HP przy awansie ,dlatego moje postacie nie mają max HP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem natury technicznej. Otóż gdy próbuję uruchomić grę w trybie dla jednego gracza, pojawia się napis: "Nie możesz się połączyć z sesją gry". Komupter: Amd Athlon 4200+, GeForce 7300 GT z najnowszymi sterownikami, 2GB RAM, Windows XP. Dodam tylko, że na tym komputerze nie mam połączenia z internetem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2011 o 20:41, witkab napisał:

Mam problem natury technicznej. Otóż gdy próbuję uruchomić grę w trybie dla jednego gracza,
pojawia się napis: "Nie możesz się połączyć z sesją gry". Komupter: Amd Athlon 4200+,
GeForce 7300 GT z najnowszymi sterownikami, 2GB RAM, Windows XP. Dodam tylko, że na tym
komputerze nie mam połączenia z internetem.


Na pewno na ekranie menu masz napisane "Tryb - Jeden gracz"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O kurka ile ikonek na portretach...
Czy nie jest tak, że buffy jednego typu np. Recytacja i modlitwa nie kumulują się?

Poza tym zawsze mam wrażenie, że zanim skończę rzucać te zaklęcia na postacie to jakieś się zdążą zdezaktywować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.02.2011 o 11:04, Pioruns napisał:

Na pewno na ekranie menu masz napisane "Tryb - Jeden gracz"?


Na 100%, zresztą nawet nie mogę ustawić inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobilam sobie druzynkę 6-cioosobową, teraz już jestem kawałek w grze i doszłam do wniosku, że wystarczyłyby mi 4 postacie. Czy jest jakaś możliwość usunięcia postaci z drużyny ? W jedynce było to proste, ale w dwójce nie widzę takiej możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować