Zaloguj się, aby obserwować  
Lukol1

Icewind Dale II

1960 postów w tym temacie

Dnia 04.09.2012 o 21:00, RakuPL napisał:

A to ciekawe, bo jestem niemalże ;) pewien, że np. BG1 śmigało bez :]


Baldury owszem latają bez płyt ale bodajże po instalacji moda trilogy [który jedynkę przerzuca na silnik 2jki].
Owy mod jest dołączony do złotej kolekcji w standardzie na płytce z dodatkami.

A ID1-2 generalnie mam i w normalnej pudełkowej wersji jak i tej z goga, wiec nie mam problemu :) [jak nie chce tasować płyt wrzucam wersje eng z goga i szaleje :) zmarnowałem przy tej grze niemiłosiernie dużo życia]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2012 o 21:08, Pietro87 napisał:

Baldury owszem latają bez płyt ale bodajże po instalacji moda trilogy [który jedynkę
przerzuca na silnik 2jki].
Owy mod jest dołączony do złotej kolekcji w standardzie na płytce z dodatkami.

Ja instalowałem tylko fixy z Gibberlings, więc może to i to ;)

Z innej beczki, nie wiem jak wam ale mam wrażenie że IWD2 gorzej działa na moim obecnym sprzęcie niż na "złomku" u ojca ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 08:53, RakuPL napisał:

Z innej beczki, nie wiem jak wam ale mam wrażenie że IWD2 gorzej działa na moim obecnym
sprzęcie niż na "złomku" u ojca ;p


Bah bo tak jest :)
Na moim starym gracie tez działał płynniej.
Ot marna kompatybilność wsteczna z directem + konflikt związany z wyświetlaniem czcionek i dialogów na nowych kartach graficznych [zauważ, ze najwięcej płynności tracisz właśnie w momencie gdy wyświetlane są jakieś dymki z opisami itp]. Na czas grania wyłącz sobie w dx diagu opcje direct draw, wszystkie problemy z wydajnością znikną jak ręką odjął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 11:33, Pietro87 napisał:

Bah bo tak jest :)
Na moim starym gracie tez działał płynniej.
Ot marna kompatybilność wsteczna z directem + konflikt związany z wyświetlaniem czcionek
i dialogów na nowych kartach graficznych [zauważ, ze najwięcej płynności tracisz właśnie
w momencie gdy wyświetlane są jakieś dymki z opisami itp]. Na czas grania wyłącz sobie
w dx diagu opcje direct draw, wszystkie problemy z wydajnością znikną jak ręką odjął.

Faktycznie. Cóż postęp ;)

Być może kiedyś wrócę do IWD2, ale na razie musiałbym się zmuszać. Mimo, żem starej daty, to starsze tytuły powoli zaczynają i mnie odrzucać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.09.2012 o 11:42, RakuPL napisał:

Być może kiedyś wrócę do IWD2, ale na razie musiałbym się zmuszać. Mimo, żem starej daty,
to starsze tytuły powoli zaczynają i mnie odrzucać :P

A szkoda, bo po tych odmóżdżających, pustych i robionych od kalki rpgach jakie dostajemy ostatnio nawet taki zwykły hns jak IwD2 robi wielkie wrażenie. Mnogość opcji tworzenia drużyny, dowolność sposobu prowadzenia walki, rozbudowane mikro zarządzanie tak umiejętnościami jak i... bagażem. To jest prawdziwa frajda, jedyną grą w ostatnim czasie która by tak cieszyła jak te stare gierki było... półamatorskie Legend of Grimrock ;)

I jeszcze tak nawiasem dodam że po LoG szykuje się kolejny gra dla staroszkolnych fanów rpg. http://www.youtube.com/watch?v=CKyhZD2dCbo Trzeba trzymać kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa misioo, aż dziw bierze że ci jacy robili dobre, prawdziwe crpg rozpadli się/zbankrutowali a masa innych trzepie kasę na chłamie i ma się doskonale. Eh, te bieganie po zamarzniętej kniei i szukanie ścieżki dzięki łowcy z przetrwaniem w dziczy :) Albo zakon kruka i dylemat ''jak to przejść nie mając mnicha'' ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2012 o 14:21, Tuldor1 napisał:

Święte słowa misioo, aż dziw bierze że ci jacy robili dobre, prawdziwe crpg rozpadli
się/zbankrutowali a masa innych trzepie kasę na chłamie i ma się doskonale. Eh, te bieganie
po zamarzniętej kniei i szukanie ścieżki dzięki łowcy z przetrwaniem w dziczy :) Albo
zakon kruka i dylemat ''jak to przejść nie mając mnicha'' ^^


Pamiętam że jak wychodził IWD 2 to był nazwany DnD hack & slashem- dziś ilość możliwości rpgowych byłby zbyt duża dla przełożenia w większości nowych rpgów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2012 o 15:14, Boguslav4 napisał:

Pamiętam że jak wychodził IWD 2 to był nazwany DnD hack & slashem- dziś ilość możliwości
rpgowych byłby zbyt duża dla przełożenia w większości nowych rpgów :)

Racja, ma sporo elementów H&S ale dla mnie zawsze był ''miksem 50/50'' :) Za H&S uznaję diablo i jemu podobne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2012 o 17:22, Tuldor1 napisał:

Racja, ma sporo elementów H&S ale dla mnie zawsze był ''miksem 50/50'' :) Za H&S uznaję
diablo i jemu podobne :P


Dlatego szkoda, że nigdy nie wydano dodatku do IWD II- miał najlepszy silnik z gier na Infinity Engine. No i świetny interfejs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2012 o 19:56, Boguslav4 napisał:

Dlatego szkoda, że nigdy nie wydano dodatku do IWD II- miał najlepszy silnik z gier na
Infinity Engine. No i świetny interfejs.

Wreszcie nie trzeba było klikać spacja => ekwipunek by zmienic postaci łuk na broń ręczną co :D ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2012 o 20:07, Tuldor1 napisał:

Wreszcie nie trzeba było klikać spacja => ekwipunek by zmienic postaci łuk na broń
ręczną co :D ?


I tak we wszystkich grach z tej seri mialem postaci nastawione na realizację jednego pomysłu - takie klasy prestiżowe jakby :P

Choć przynajmniej nie nazwałem postaci z drużyny nazwą ich klasy i buildu jak niektórzy potrafili :)

Nie ma nic bardziej klimatycznego niż łowczyni imieniem łowczyni (choć to akurat brzmi dobrze) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.09.2012 o 14:47, misioo napisał:

I jeszcze tak nawiasem dodam że po LoG szykuje się kolejny gra dla staroszkolnych fanów
rpg. http://www.youtube.com/watch?v=CKyhZD2dCbo Trzeba trzymać kciuki!


wyglada zachęcająco:) Pamietam dawno temu powstała gra Divinity , dostała 10/10 w CD - Action , testerzy byli zachwyceni ta grą , może będzie powtórka z rozrywki , bo chyba to dalsza odsłona tej że gry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam że wątpię. Wiem że jest coś takiego do Tormenta, ale do IwD raczej nie. W końcu grę można spokojnie uruchomić w 1024x768, a powyżej żeby dojrzeć swoją ekipę to chyba lupy trzeba by używać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, mam podobny problem co niektórzy gracze jeśli chodzi o Lodową Świątynię.. Gdy wchodzę do pomieszczenia z ołtarzem nie ma żadnego demona, a wydawać by się mogło, że zrobiłem już wszystko co niezbędne.. Może ktoś pomóc?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2012 o 19:39, rybowicz napisał:

witam wszystkich, mam podobny problem co niektórzy gracze jeśli chodzi o Lodową Świątynię..
Gdy wchodzę do pomieszczenia z ołtarzem nie ma żadnego demona, a wydawać by się mogło,
że zrobiłem już wszystko co niezbędne.. Może ktoś pomóc?:)

demona być nie powinno, będzie sam ołtarz jaki do ciebie zagada, potem zmieni się w trąbę powietrzną ;) Zabij kapłanki, pogadaj z nikandemusem o imieniu ducha, oddaj nathanielowi rzeczy...

Ktoś wie gdzie można znaleźć następujące przedmioty? Jakoś nie mogę ich zlokalizować mimo przejscia gry kilkukrotnie, a ciekaw jestem gdzie się skryły:
- Martwy Koci Przysmak Oagla’ty
-Latająca Czaszka Xainlaphara
-Żelazna Obręcz Dreisbacha / Zakład Geithmana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Instalował ktoś może Undead Targos i może rzec czy owy mod działa bez problemu z Sercem Furii? Nie chciałbym by mod utrudniający rozrywkę finalnie okazał się ułatwieniem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować