Zaloguj się, aby obserwować  
Lukol1

Icewind Dale II

1960 postów w tym temacie

Dnia 22.02.2007 o 10:47, karczmiarz napisał:

(...) Niestety gra nadal sie wiesza w ten sam sposób. Z tą różnicą, że teraz wywala mi kiedy spotkam
jakąkolwiek osobe która czaruje, lub nawet wtedy kiedy ja rzucam czar ....:-/

Sytuacja jest beznadziejna. A u nikogo innego nie sprawdze moich zapisów (poprostu nie mama
takiej możliwości w najbliższym czasie)


A jaką masz kartę graficzną? Może po prostu masz za nowe/za stare sterowniki? Z tego co wiem np. sterowniki do najnowszych GeForce''ów nie obsługują już efektów generowanych przez Infinity Engine i gra może się przez to sypać w momencie kiedy pojawia się animacja czaru. W Planescape:Torment objawiało się to przykładowo w ten sposób: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=132&pid=1404 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 14:43, Yorguś napisał:

> (...) Niestety gra nadal sie wiesza w ten sam sposób. Z tą różnicą, że teraz wywala mi
kiedy spotkam
> jakąkolwiek osobe która czaruje, lub nawet wtedy kiedy ja rzucam czar ....:-/
>
> Sytuacja jest beznadziejna. A u nikogo innego nie sprawdze moich zapisów (poprostu nie
mama
> takiej możliwości w najbliższym czasie)

A jaką masz kartę graficzną? Może po prostu masz za nowe/za stare sterowniki? Z tego co wiem
np. sterowniki do najnowszych GeForce''ów nie obsługują już efektów generowanych przez Infinity
Engine i gra może się przez to sypać w momencie kiedy pojawia się animacja czaru. W Planescape:Torment
objawiało się to przykładowo w ten sposób: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=132&pid=1404
:)

Uzywam GF4 Ti 4200. Sterowniki z plyty CD dolaczonej o karty (wiec raczej stare).

Kiedy w pierwszym poscie opisywalem ten problem wspomnialem ze gra wywala przy czarach rzucanych przez Yuan-Ti. Zrobilem reinstal, kombinowalem tez z ustawieniami grafiki w grze (minimalne efekty czarów itp)....
W chwili obecnej nie moge już rzucic zadnego czaru bo gra sie sypie.

Mam na mysli to ze zawiesza sie gdy wczytuje savea (z obojetnie jakiego rozdzialu, nawet jeszcze z Targos), wyglada to tak jakby wszystki zapisy sie porąbały :-P.
Natomiast gdybym zaczął przygode od nowa to wszystko jest wporzo.... pytanie tylko czy w 5 rozdziale gra znowu nie zrobilaby "niespodziank"i.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 14:57, karczmiarz napisał:

Uzywam GF4 Ti 4200. Sterowniki z plyty CD dolaczonej o karty (wiec raczej stare).


No to w takim razie wina sterów odpada.

Dnia 22.02.2007 o 14:57, karczmiarz napisał:

Kiedy w pierwszym poscie opisywalem ten problem wspomnialem ze gra wywala przy czarach rzucanych
przez Yuan-Ti. Zrobilem reinstal, kombinowalem tez z ustawieniami grafiki w grze (minimalne
efekty czarów itp)....
W chwili obecnej nie moge już rzucic zadnego czaru bo gra sie sypie.

Mam na mysli to ze zawiesza sie gdy wczytuje savea (z obojetnie jakiego rozdzialu, nawet jeszcze
z Targos), wyglada to tak jakby wszystki zapisy sie porąbały :-P.


Zaczynam się zastanawiać czy to nie jest przypadkiem wina tego moda, który zainstalowałeś... w sumie jakby nie patrzeć wcześniej wszystko było ok, a teraz nagle zaczęło sie sypać :/ Dziwne trochę by to było, bo on niczego wspólnego z grafiką nie ma, ale nie można wykluczyć tej możliwości...

Dnia 22.02.2007 o 14:57, karczmiarz napisał:

Natomiast gdybym zaczął przygode od nowa to wszystko jest wporzo....


To w sumie może być jedyne rozsądne rozwiązanie w tym wypadku. Ale zamiast zaczynać grę od nowa wyeksportowałbym po prostu wszystkie postacie i próbowałbym skombinować skądś save''a z mniej więcej tego miejsca, w którym gra zaczęła się psuć, po czym dokonałbym "podmiany" drużyny :) Co prawda nigdy czegoś takiego nie robiłem, ale powinno to być wykonalne :)

Dnia 22.02.2007 o 14:57, karczmiarz napisał:

pytanie tylko czy w 5
rozdziale gra znowu nie zrobilaby "niespodziank"i.


Ryzyko zawsze istnieje niestety :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 10:53, Arxel napisał:

Reedycja sagi? A kto jeszcze nie ma wszystkich części? ;)


JA. Bardzo chętnie bym zakupił reedycję sagi IWD. Najlepiej rozszerzoną czy cóś =p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Otóż w prologu, a konkretnie na palisadzie stoi robotnik o imieniu Caulder. Przekonałem go, że przydałby mu się młotek (chyba raczje młotkiem ;P), ale oczywiście nie mogę owego młotka zdobyć. Gdzie mogę znaleźć młotek? A może mam mu dać młot bojowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile osob powinna liczyc druzyna zeby sie najlatwiej i najprzyjemniej gralo ? gralem 6-osobowa i ma wiele minusow: powoli awansuja, brakuje kasy na wyposazenie wszystkich, podczas walki jest tlum i ciezko sie polapac kto i co, wrogowie atakuja mi najslabszych a jak jeden zginie to trzeba ladowac od poczatku bo tracic bez sensu.Plusem jest tylko fakt ze w sumie moga dzwigac kupe balastu i w czasie walki mozna wycofac rannych na tyly.Slyszalem ze lepiej sie gra 3-4 postaciami ? wtedy kogo brac? jak 4 to barba, kaplana , zlodzieja i czarownika a jak 3 to polaczyc kaplana ze zlodziejem (2-klasowiec) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2007 o 11:05, dobrakos napisał:

Ile osob powinna liczyc druzyna zeby sie najlatwiej i najprzyjemniej gralo ? gralem 6-osobowa
i ma wiele minusow: powoli awansuja, brakuje kasy na wyposazenie wszystkich, podczas walki
jest tlum i ciezko sie polapac kto i co, wrogowie atakuja mi najslabszych a jak jeden zginie
to trzeba ladowac od poczatku bo tracic bez sensu.Plusem jest tylko fakt ze w sumie moga dzwigac
kupe balastu i w czasie walki mozna wycofac rannych na tyly.Slyszalem ze lepiej sie gra 3-4
postaciami ? wtedy kogo brac? jak 4 to barba, kaplana , zlodzieja i czarownika a jak 3 to polaczyc
kaplana ze zlodziejem (2-klasowiec) ?


Ja mam pięć postaci i jest pięknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2007 o 07:34, Icestalker napisał:

Gdzie mogę znaleźć młotek? A może mam mu dać młot bojowy?

Tak, chodzi o najzyklejszy młot bojowy jaki możesz kupic w każdym sklepie, a młota mu nie dajesz, tylko pożyczasz na czas dialogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2007 o 11:05, dobrakos napisał:

(...)

>

Najłatwiej, najszybciej i najpewniej jest grać oczywiście 6 osobową drużyną.
Ja gram: 2x Wojownik, Barbarzyńca, Kapłan, Druid, Bard.
Pewnie i szybko :P

Ale jak chcesz mieć większą frajdę z gry to graj mniejszą ilością bohaterów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2007 o 11:05, dobrakos napisał:

(...) Slyszalem ze lepiej sie gra 3-4
postaciami ? wtedy kogo brac? jak 4 to barba, kaplana , zlodzieja i czarownika a jak 3 to polaczyc
kaplana ze zlodziejem (2-klasowiec) ?


Na moje możesz brać tyle ile ci samemu odpowiada, weź tylko przy wyborze jedną rzecz pod uwagę - im mniej osób masz w drużynie, tym szybciej twoi bohaterowie osiągną wysokie poziomy. A im szybciej będą mieć wysokie poziomy, tym trudniej będzie ci ich dalej awansować, bo wysokopoziomowe postacie nie dostają doświadczenia za pokonywanie dużo słabszych potworków :) Ja grając 6-cio osobową drużyną nie dostawałem XP już za yuan-ti w tej ich świątyni w Chult, więc boję się trochę co dopiero byłoby gdybym grał 3 bohaterami :P No chyba że zamierzasz próbować na Sercu Furii... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2007 o 13:09, kamiln napisał:

> Gdzie mogę znaleźć młotek? A może mam mu dać młot bojowy?
Tak, chodzi o najzyklejszy młot bojowy jaki możesz kupic w każdym sklepie, a młota mu nie dajesz,
tylko pożyczasz na czas dialogu.


Dzięki. Byłem pewin, że raz spróbowałem, i on nie chciał pomimmo młotka w ekwipunku, ale okazuje się, że chyba jednak nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: jak się liczy doświadczenie dla ras "prestiżowych"? Jeśli taki Drow ma np. +2 do modyfikatora poziomu, to czy ten wskaźnik ma tylko znaczenie, przy wskakiwaniu na wyższe poziomy, czy jest też brany przy obliczaniu należnego za walkę? (innymi słowy, czy pierwszopoziomowy Drow dostaje pd-ki jak zwykła postać na 1 levelu, czy tak, jakby był na 3.?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 17:04, KooZka napisał:

Mam pytanie: jak się liczy doświadczenie dla ras "prestiżowych"? Jeśli taki Drow ma np. +2
do modyfikatora poziomu, to czy ten wskaźnik ma tylko znaczenie, przy wskakiwaniu na wyższe
poziomy, czy jest też brany przy obliczaniu należnego za walkę? (innymi słowy, czy pierwszopoziomowy
Drow dostaje pd-ki jak zwykła postać na 1 levelu, czy tak, jakby był na 3.?)


Dostaje PD tak jakby był na 3. poziomie (czyli de facto mniej), bo taki jest jego poziom efektywny. Takie są niestety "uroki" grania rasami specjalnymi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.02.2007 o 20:53, Yorguś napisał:


Dostaje PD tak jakby był na 3. poziomie (czyli de facto mniej), bo taki jest jego poziom efektywny.
Takie są niestety "uroki" grania rasami specjalnymi :)


Tego się niestety obawiałem. ;) Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 17:04, KooZka napisał:

> Drow dostaje pd-ki jak zwykła postać na 1 levelu, czy tak, jakby był na 3.?)
Dostaje PD tak jakby był na 3. poziomie (czyli de facto mniej), bo taki jest jego poziom efektywny.

Nie jestem pewny, bo dawno w ID2 nie grałem, ale wydaje mi się, że postac dostaje tyle samo xp za potwory co normalny 1-poziomowiec i potrzebuje jedynie więcej doświadczenia do awansu na kolejny level.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.02.2007 o 13:52, kamiln napisał:

Nie jestem pewny, bo dawno w ID2 nie grałem, ale wydaje mi się, że postac dostaje tyle samo
xp za potwory co normalny 1-poziomowiec i potrzebuje jedynie więcej doświadczenia do awansu
na kolejny level.


To jest prawda, właśnie gram w IWD2 i patrzę, mój drow dostaje tyle samo EXP co inni członkowie drużyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2007 o 23:51, Icestalker napisał:


> Nie jestem pewny, bo dawno w ID2 nie grałem, ale wydaje mi się, że postac dostaje tyle
samo
> xp za potwory co normalny 1-poziomowiec i potrzebuje jedynie więcej doświadczenia do awansu

> na kolejny level.

To jest prawda, właśnie gram w IWD2 i patrzę, mój drow dostaje tyle samo EXP co inni członkowie
drużyny.


Mhm, czyli specjalna rasa nie dostaje w kość AŻ tak bardzo, jeśli chodzi o PD-ki. Kto wie, może skorzystam z tej informacji, jak skończę ponowne przechodzenie pierwszego IWD. ;-)

Niemniej jednak, dzięki chłopaki!


Pozdrawiam,
KoZa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.03.2007 o 00:07, KooZka napisał:

Mhm, czyli specjalna rasa nie dostaje w kość AŻ tak bardzo, jeśli chodzi o PD-ki. Kto wie,
może skorzystam z tej informacji, jak skończę ponowne przechodzenie pierwszego IWD. ;-)

Niemniej jednak, dzięki chłopaki!


Pozdrawiam,
KoZa


Jeszcze jedno, na rozpoczęciu postać zawsze jest 1000 PD od kolejnego poziomu. Czyli drow zacznie z 5000 PD, bo na kolejny level potrzeba mu 6000 itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podrasy specjalne wcale nie dostają mniej doświadczenia niż inni. Na początku zawsze startują z tą samą ilością doświadczenia (czyli 0), pierwszy awans notują po zdobyciu 1000 PD, a potem zaczynają się schody. Ponieważ do kolejnego awansu potrzebują tyle PD, jakby mieli awansować nie na 3 poziom, a od razu na 4 lub 5 (w zależności od rasy), w efekcie te podrasy są po prostu o 1-2-3lv niżej niż rasy normalne.
Wyjątkiem jest gnom głębinowy, który nie awansuje na 2 poziom po zdobyciu 1000 PD, tylko od razu musi zbierać PD na poziom wyższy. Jest to błąd w grze i rozwiązać go można poprzez instalację moda Easy of Use.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy powstał jakiś mod do tej - taki mod fanowski, zrobiony przez graczy, gdyż oficjalnych dodatków nie ma. Jeżeli ktoś słyszał o jakimś modzie, który wprowadza jakieś nowości do Icewind Dale 2, to prosiłbym o informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować