poiuytrewq

Obywatel... a co wyżej? Czyli tytuły / stopnie / statusy / rangi na forum

56494 postów w tym temacie

Dnia 09.10.2006 o 17:21, NFSU2.00 napisał:

Mam pytanie które dopiero teraz mi się nasuneło. Dlaczego info o wymaganych punktach na nast.
poziom jest tajne?

Bo tak wolą admini :) A tak powarznie, to to jest jedyne forum jakie znam gdzie rzeczywiście czuje się, że bezsensowne spamowanie jest bez sensu. Bo i tak niewiele daje. Czego dowodem może być ilość postow HumanGhosta i A-Cisa, a obaj mają status Sekretarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2006 o 18:11, PsychoMan napisał:

> Mam pytanie które dopiero teraz mi się nasuneło. Dlaczego info o wymaganych punktach na
nast.
> poziom jest tajne?
Bo tak wolą admini :) A tak powarznie, to to jest jedyne forum jakie znam gdzie rzeczywiście
czuje się, że bezsensowne spamowanie jest bez sensu. Bo i tak niewiele daje. Czego dowodem
może być ilość postow HumanGhosta i A-Cisa, a obaj mają status Sekretarza.


Najlepiej jakby mierzyli sensownosc wypowiedzi byłoby najsprawiedliwiej:D Ale faktycznie tu spam niepoplaca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2006 o 18:44, Ponury Żniwiarz napisał:

Najlepiej jakby mierzyli sensownosc wypowiedzi byłoby najsprawiedliwiej:D Ale faktycznie
tu spam niepoplaca:)

Taa, jeden czytacz postow, na każdego urzytkownika i tylko wycenia wartość merytoryczną :) Pewnie by się sprawdziło, tylko budżet CDP by pewnie "trochę" się nadwyrężył :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2006 o 18:54, PsychoMan napisał:

Taa, jeden czytacz postow, na każdego urzytkownika i tylko wycenia wartość merytoryczną :)
Pewnie by się sprawdziło, tylko budżet CDP by pewnie "trochę" się nadwyrężył :D


Kto mówi o zatrudnianiu "czytacza postów". Wystarczy jakiś odpowiedni programik, algorytmy sztucznej inteligencji etc. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w pewnym sensie takimi czytaczami są moderatorzy. Jeśli chodziłoby o przyznawanie punktów to za dużo roboty dla człowieka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2006 o 19:20, gloody napisał:

Myślę, że w pewnym sensie takimi czytaczami są moderatorzy.


Ale oni bynajmniej nie są zatrudnieni przez CD-Projekt. Robią to z czystej przyjemności ;)
Chociaż w pewnym sensie masz rację. "Czytacz postów" aka "Moderator" jest w stanie opóźnić awans danego użytkownika, gdy ten pisze bez sensu dając mu degrada - powód zawsze się znajdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2006 o 19:27, Klimos napisał:

> Myślę, że w pewnym sensie takimi czytaczami są moderatorzy.

Ale oni bynajmniej nie są zatrudnieni przez CD-Projekt. Robią to z czystej przyjemności ;)
Chociaż w pewnym sensie masz rację. "Czytacz postów" aka "Moderator" jest w stanie opóźnić
awans danego użytkownika, gdy ten pisze bez sensu dając mu degrada - powód zawsze się znajdzie
;)


Opóżnic raczej cofnąc:) Chociaż to zależy od punku widzenia. Nero by sie tu sprawdził (kto testował czata ten wie o co chodzi:) A tak kompletnie serio to mozliwe jest jako takie porownanie co ma zwiazek a co nie z tematem ale przy takiej ilosci userow:) CDP poszedlby z torbami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2006 o 18:59, Klimos napisał:

Kto mówi o zatrudnianiu "czytacza postów". Wystarczy jakiś odpowiedni programik, algorytmy
sztucznej inteligencji etc. ;)

Banał, nie? Daj mi edytor Pascala i 15 minut i gotowe :D Specjalnie dla forum gram.pl napiszę program ktory będzie analizował treść posta i treść całego tematu, żeby ocenić czy post jest wartościowy dla dyskusji :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2006 o 16:46, Arclight napisał:

To dobrze, że rzucają. Jest porządek. A rozmowy o crackowaniu to rozmowy o ingerencji w kod
gry, a więc rzeczy niedopuszczalnej.


Użyłeś słowa "crackowaniu" do więzienia, kara śmierci, albo dorzywocie !
^ ^
-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2006 o 20:10, PsychoMan napisał:

Banał, nie? Daj mi edytor Pascala i 15 minut i gotowe :D Specjalnie dla forum gram.pl napiszę
program ktory będzie analizował treść posta i treść całego tematu, żeby ocenić czy post jest
wartościowy dla dyskusji :P


Edytor? Chyba kompilator, bo do edycji to wystarczy ci zwykły notatnik.
A tak przy okazji to kto o zdrowych zmysłach w dzisiejszych czasach używa Pascala? Pomijam studentów i uczniów liceum, oni używają bo muszą. Ktoś naście lat temu napisał program nauczania informatyki i nikt go do tej pory nie zmienił mimo że nauka poczyniła w tym czasie milowe kroki. Zostawiając sprawę tak jak jest obecnie nie potrzeba wysyłać nauczycieli na dodatkowe kursy doszkalające - mnie w liceum informatyki uczył 60-letni dziadek (teraz z resztą już jest na emeryturze), który jako takie pojęcie miał jedynie o Pascalu. Gdy tylko usłyszał coś o C/C++ szybko potrafił zmieniać temat. Podobnie jest na studiach. Wykładowcom nie chce się zmieniać tego co przygotowali dawno dawno temu, bo nikt ich póki co do tego nie zmusza a minimum programowe z zakresu podstaw programowania da się zrealizować w Pascalu. Mało kogo obchodzi to, że jak biedny student będzie chciał wykorzystać zdobytą wiedzę w czymś bardziej życiowym, to na nowo będzie musiał się uczyć jakiegoś popularniejszego języka programowania.

Zrobił mi się mały offtopic, ale trudno :/
Wracając do tematu, stworzenie algorytmu badającego zawartość merytoryczną tekstu pisanego nie wydaje mi się czymś koszmarnie trudnym. Założę się, że prace naukowe w tym kierunku były już prowadzone. Wystarczy zrobić małe Literature review, sprawdzając co w tym kierunku w nauce zostało już zrobione, dostosować to do języka polskiego i jasno ocenić kryteria kiedy dany post jest spamem a kiedy wnosi coś do dyskusji. Reszta to nic innego jak Data Mining - wprowadzasz odpowiednią ilość "złych" i "dobrych" przykładów, na nich program uczy się odróżniać te przykłady i potem można go stosować do klasyfikacji postów. Nie mówię, że jest to proste zadanie, ale nie wiem czy właśnie nie wpadłem na ciekawy temat pracy magisterskiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.10.2006 o 20:50, Klimos napisał:

Edytor? Chyba kompilator, bo do edycji to wystarczy ci zwykły notatnik.
A tak przy okazji to kto o zdrowych zmysłach w dzisiejszych czasach używa Pascala?

Ironia :P

Dnia 09.10.2006 o 20:50, Klimos napisał:

Wracając do tematu, stworzenie algorytmu badającego zawartość merytoryczną tekstu pisanego
nie wydaje mi się czymś koszmarnie trudnym.

Na podobnej zasadzie działają filtry spamu, ale taki program musiałby być daleko bardziej zaawansowany. I wydaje mi się że na dzień dziesiejszy jest to niemożliwe. Stworzenie takiego programu zajęło by lata i pochłonęło gory pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2006 o 21:00, PsychoMan napisał:

Na podobnej zasadzie działają filtry spamu,

Wiem. Miałem o tym na zajęciach :)

Dnia 09.10.2006 o 21:00, PsychoMan napisał:

ale taki program musiałby być daleko bardziej zaawansowany.

Niekoniecznie. Dobry i skuteczny filtr spamu jest wystarczająco zaawansowany.

Dnia 09.10.2006 o 21:00, PsychoMan napisał:

I wydaje mi się że na dzień dziesiejszy jest to niemożliwe.

No co ty? Tu się nie zgodzę.

Dnia 09.10.2006 o 21:00, PsychoMan napisał:

Stworzenie takiego programu zajęłoby lata i pochłonęło gory pieniędzy.

Grunt to dobry, odpowiednio rozbudowany algorytm. Zawsze trzeba zacząć od postaw. Na przykład: Sprawdzasz pierwszy post w komentarzu do newsa. Jeżeli jego treść jest równa "pierwszy" czy coś w tym rodzaju, to takie dziecko neostrady od razu dostaje degrada. Jeżeli jest to drugi degrad z tego powodu, to takiemu użytkownikowi wręczamy banana. Proste. Kod do tego to raptem kilka linijek a już moderatorzy mają mniej pracy.
Oczywiście to nie wszystko. W podobny prosty sposób można ostrzegać użytkowników nagminnie zakładających dublujące się tematy, czy nie przycinających cytatów podczas pisania postów.
Zgodzę się, że napisanie takiego automatycznego sprawdzacza może trwać kilka lat zanim osiągnie on pełną funkcjonalność, ale nie wszystko od razu. Podstawy są naprawdę proste a dalsza rozbudowa to tylko kwestia czasu i potrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2006 o 06:25, Evil Khan napisał:

Uprzejmie donoszę, że wróciłem do zaszczytnego grona Delegatów :)
Pozdrawiam !

Gratuluję awansu.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2006 o 06:25, Evil Khan napisał:

Uprzejmie donoszę, że wróciłem do zaszczytnego grona Delegatów :)
Pozdrawiam !


Fajnie się masz - u mnie dzisiaj mija dokładnie miesiąc jak zostałem brygadzistą więc jeszcze trochę poczekam.
Tak sobie w ciszy świętuję ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2006 o 08:39, Jarys napisał:

Fajnie się masz - u mnie dzisiaj mija dokładnie miesiąc jak zostałem brygadzistą więc jeszcze trochę poczekam.

Jeszcze ok. miesiąc :)

Dnia 10.10.2006 o 08:39, Jarys napisał:

Tak sobie w ciszy świętuję ;).

A prezent sobie zrobiłeś jakiś? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2006 o 06:25, Evil Khan napisał:

Uprzejmie donoszę, że wróciłem do zaszczytnego grona Delegatów :)
Pozdrawiam !


a gratuluje :) i zycze kopniakow juz tylko w góre :)

to z ciekawostek - awansowalem na przewodniczącego prawie dokladnie (+ 2 dni) rok od pojawienia sie na forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się