Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tak wygląda Assassin`s Creed IV: Black Flag na PC

69 postów w tym temacie

Dnia 25.08.2013 o 20:05, diabolo20 napisał:

Tak na PC nie będe grał na padzie w strzelanki typu all of Duty czy mass efect powodzenia
w namierzaniu.

To masz problem. Miliony ludzie grają na padzie w te gry i na PC ktoś zablokował w nich sterowanie padem (wyjątkiem są Black Opsy, w te można grać na padzie. W MW już nie).

Dnia 25.08.2013 o 20:05, diabolo20 napisał:

Po za tym orginalny z Xboksa360 na wszystkich grach chodzi

Sprawdź jeszcze raz. Nie każda gra na PC, nawet nowa, ma wsparcie dla pada X360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Qbon11 to samo mogę powiedzieć o moim PC ostatnio robiłem update kompa za 1500 zł wymieniając
> najważniejsze bebechy i wszystko chodzi na full w rozdział ce mojego monitora 1680 plus
> pad od xboksa 360 i pełen luz i blus. Jeczenie konsolowców że mają wygodniej to pic na
> wodę bo to samo mam na PC jak go podłącze do 40 calowego TV tylko z znacznie ładniejszą
> grafiką.
> A komp był kupiony 2008 roku więc za niewielkie pieniądze kupiłem Next gena a następna
> wymiana to karta graficzna do której dopłace sprzedając starą 600 zł która starczy mi
> na 5 lat do przodu.

Taa, 5 lat, chyba na minimalnych. Ja na twoim miejscu już zbierałbym na kolejny upgrade, poczekaj tylko aż developerzy zabiorą się za porządną optymalizację gier pod next geny (polecam zobaczyć to w kwestii ewolucji gier na konsolach: http://kotaku.com/the-ps3-had-12-games-at-launch-heres-what-they-looked-513396910). No chyba, że zadowalają cie średnie ustawienia graficzne i fps dropy poniżej 40 klatek. To, że teraz sobie miło pogrywasz zawdzięczasz temu, że gry powstają docelowo na 8 letnie konsole z których pc dostaje porty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up Dostaje porty ale póki co znacznie lepiej wyglądające, tyle w tym temacie. Generalnie na pewno każda platforma ma swoje wady i zalety. Bez wątpienia wymagania mogą wzrosnąć gdy nadejdą gry naprawdę next genowe ale już teraz widać, że nie będzie to tak jak było przy starcie obecnej generacji. Wtedy skok był tak duży, że konsole faktycznie mocno wyprzedziły PC-ty, teraz tak nie jest. Sam fakt, że Watch Dogs będzie tym razem portem z PC-ta na konsole (nawet next genowe) o czym Ubisoft jakiś czas temu wspominał. Na pewno dla kogoś kto w tej chwili by chciał składać mocnego PC-ta pod nadchodzące gry wyjdzie to drożej niż kupno załóżmy PS4. Wprawdzie gry drogie ale na tą chwilę mimo wszystko wyjdzie to taniej. Niezaprzeczalnym plusem konsol są exy (zwłaszcza te pod PS3), The Last Of Us to jak na razie najlepsza gra w jaką grałem w tym roku. Myślę, że wojenki nie mają sensu, każda platforma ma swoje wady i zalety ale graficznie PC będzie zawsze ten jeden, dwa kroki przed konsolami, nie od razu po wyjściu next genów ale w przypadku next genów chyba to nastąpi szybciej niż poprzednio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Powodzenia w graniu w takiego chociażby Mass Effecta na padzie. Gra konsolowa a Bioware
> zapomniało się zaimplementować sterowanie na padzie. Albo Oblivion - port z konsoli,
> interfejs z konsoli, pad nie chce poprawnie działać. Tak więc nie, pad ze wszystkimi
> grami na PC nie działa. To loteria.
>
> I nie, Pinnacle Game Profiler czy inny Xpadder to nie to samo.

Grać w Mass Effecta na padzie, gdy można grać myszką i klawiaturą... Nigdy tego nie zrozumiem. I tak, grałem na konsoli, mam ps3, w multi killzona 3 nawet nieźle mi idzie, ale komfort celowania jest zerowy.
Teraz prawie wszystkie gry obsługują pad od X360 na PC - to nie loteria, tylko nieliczne wyjątki. I gry, które wymieniłeś, kompletnie nie potrzebują obsługi pada. Wśród graczy jest raczej mało masochistów. Wszystkie gry typowo pod pada, czyli jakieś slashery, gry akcji, platformówki, wyścigi - obsługują pady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2013 o 20:58, Jeffero napisał:

Grać w Mass Effecta na padzie, gdy można grać myszką i klawiaturą... Nigdy tego nie zrozumiem.

Nie musisz. IMO ta gra jest czystą konsolówką i jak w każdego klona Gearsów, granie na klawiaturze w to jest niczym lizanie loda przez szybę. Niby można, ale po co.

Dnia 25.08.2013 o 20:58, Jeffero napisał:

I tak, grałem na konsoli, mam ps3, w multi killzona 3 nawet nieźle mi idzie, ale komfort
celowania jest zerowy.

Dla Ciebie. Innym to nie przeszkadza, ba - niektórzy wolą to bardziej niż klawiaturę i myszkę (np. ja).

Dnia 25.08.2013 o 20:58, Jeffero napisał:

Teraz prawie wszystkie gry obsługują pad od X360 na PC - to nie loteria, tylko nieliczne
wyjątki.

Wciąż loteria

Dnia 25.08.2013 o 20:58, Jeffero napisał:

I gry, które wymieniłeś, kompletnie nie potrzebują obsługi pada.

IMO jak najbardziej potrzebują. To konsolowe serie a nie ARMA czy Starcraft. Były stworzone pod pada od samego początku i granie w nie na klawiaturze to IMO mordęga. Zwłaszcza, że interfejs chociażby takiego Obliviona jest wzięty prosto z konsoli i na K&B jest wyjątkowo niewygodny.

Dnia 25.08.2013 o 20:58, Jeffero napisał:

Wśród graczy jest raczej mało masochistów.

Te parędziesiąt milionów ludzi kupujących Call of Duty czy inne Halo na konsolach i grające w nie regularnie to mała grupka masochistów. Zaiste.

Dnia 25.08.2013 o 20:58, Jeffero napisał:

Wszystkie gry typowo pod pada, czyli jakieś slashery, gry akcji, platformówki, wyścigi - obsługują pady.

Nie zawsze obsługują i nie zawsze obsługa pada jest w nich dobrze zrobiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie rozumiem tej paniki i podniety o te dodatkowe detale czy rozdzielczość. Gram na konsoli
> i pc i zdecydowanie wygodniej a szczególnie w Assassina gra sie na konsoli więc nawet
> jak to ma wygladac 50% lepiej na nowych konsolach niż starych to mi to wystarcza, ważny
> jest komfort gry ;)
Ta jasne lepszy komfort gry na konsoli?Słyszałeś o czymś takim jak pad do pc?Sam używam tego samego od xboxa360 i tak samo wygodnie siedzę w fotelu przed dużym tv a wrażenia wizualne są bez porównania lepsze na pc...Więc argument że lepiej się gra na konsoli delikatnie mówiąc z d...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdź jeszcze raz. Nie każda gra na PC, nawet nowa, ma wsparcie dla pada X360.

Może i nie, ale od tego jest emulator pada Xboxa, który działa jak sterowniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie stoję po żadnej stronie wyżej prowadzonego konfliktu bo gram jedynie na PC a konsoli nie posiadam.
Muszę jednak przyznać, że ostatnimi czasy mam już coraz bardziej dosyć przesiadywania pół godziny w ustawieniach graficznych aby dostosować grę tak by chodziła stabilnie. Niestety nie stać mnie na PC, podczas grania na którym nie musiałbym zawracać sobie głowy ustawieniami.
Erudytą graficznym nie jestem. Mam nadzieję, że kiedyś przyjdzie czas gdy będę mógł po prostu włożyć płytkę do napędu i bawić się bez zawracania sobie głowy konfiguracją i tym, że gdy jadę samochodem to mam 15 fps a gdy idę pieszo to 32.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Co prawda nie stoję po żadnej stronie wyżej prowadzonego konfliktu bo gram jedynie na
> PC a konsoli nie posiadam.
> Muszę jednak przyznać, że ostatnimi czasy mam już coraz bardziej dosyć przesiadywania
> pół godziny w ustawieniach graficznych aby dostosować grę tak by chodziła stabilnie.
> Niestety nie stać mnie na PC, podczas grania na którym nie musiałbym zawracać sobie głowy
> ustawieniami.
> Erudytą graficznym nie jestem. Mam nadzieję, że kiedyś przyjdzie czas gdy będę mógł po
> prostu włożyć płytkę do napędu i bawić się bez zawracania sobie głowy konfiguracją i
> tym, że gdy jadę samochodem to mam 15 fps a gdy idę pieszo to 32.
To kupuj stare gry. Nie rozumiem o co ci chodzi? Mają robić gry pod największe starocie, bo ty taki masz? Wątpię, żeby Ubi, czy inna firma psuła wrażenia z gry tysiąca graczy tylko dlatego, że tobie gra ma płynnie chodzić. Najwyżej możesz ustawić wszystko na minimalne. Zresztą skoro stać cie na gry, to możesz chyba odłożyć na zmianę kilku rzeczy w kompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dzieci...:D Ludzie nowe idzie a Wy sie klocicie o jakies bzdety, jakby to w ogole mialo wplyw na cokolwiek. Tu nie ma wygranych i przegranych, na nowej generacji kazdy powinien wyjsc na swoje :) Schemat jest taki jak zawsze, choc -jak zawsze- jestesmy jeden krok blizej pelnego realizmu grafiki i innych dupereli wiec chyba mozna odetchnac. Dla mnie za wczesnie zeby sie pograzac w zalobie, konsole nawet nie wyszly a juz ustalilismy date zgonu, troche pesymistycznym akcentem wkraczamy w ta NG ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2013 o 18:39, bynek31 napisał:

Titantom przestan pier... takie glupoty grafika bedzie lepsza troche tylko na kompach
ktore maja grafiki za 2 tys zl a ps4 vs komp za 3 tysie nie bedzie riznicy widocznej
golym okiem wiec takie zeczy wkrecaj sobie a za taka cene jak ta karta graficzna na ktorej
to bylo odpalone to mialbym 2 konsole bez padow sam pad do konsolki kosztuje prawie 500
zl a kupic kompa za 4 tysie i sie cieszyc troche lepsza woda lub wieksza ilsocia kamyczkow
to pier.. taki interes wole miec tanszy sprzet i cieszyc sie lepszymi exclusiwami nie
kazdy polak ma bogatych starych i nie kazdy siedzi na czyims utrzymaniu zeby sobie taki
sprzet zlozyc


Po pierwsze to ortografia.Po drugie to ty przestać gadać bzdury.Podam ci przykładową konfigurację do 2600:
procesor-amd fx8320(580zł)
karta graficzna-radeon hd7950(999zł)
obudowa-zalman Z9plus(208zł)
płyta główna-MSI 970A-G46(260zł)
dysk twardy-Seagate 1TB(240zł
pamięć ram-Patriot Viper 8gb, 1600mhz(260zł)

Więc gdzie te 4 tys? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.08.2013 o 21:43, Kajmal napisał:


Po pierwsze to ortografia.Po drugie to ty przestać gadać bzdury.Podam ci przykładową
konfigurację do 2600:
procesor-amd fx8320(580zł)
karta graficzna-radeon hd7950(999zł)
obudowa-zalman Z9plus(208zł)
płyta główna-MSI 970A-G46(260zł)
dysk twardy-Seagate 1TB(240zł
pamięć ram-Patriot Viper 8gb, 1600mhz(260zł)

Więc gdzie te 4 tys? :D

Zapomniałeś o zasilaczu ;)
ok. 400 zł i są 3000 zł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2013 o 21:52, lis_23 napisał:

Zapomniałeś o zasilaczu ;)
ok. 400 zł i są 3000 zł ;)


Sorry, mój błąd.Ale za zasilacz możesz dać 260zł i to wychodzi z 2800!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.08.2013 o 21:55, Kajmal napisał:


Sorry, mój błąd.Ale za zasilacz możesz dać 260zł i to wychodzi z 2800!

Oki, ja policzyłem zasilacz 750 vat, taki jakiego sam używam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2013 o 22:01, lis_23 napisał:

Oki, ja policzyłem zasilacz 750 vat, taki jakiego sam używam ;)


Ja liczyłem zasilacz 550w.Czytałem, że do takiego sprzętu to spokojnie starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować